Jump to content

Słuchawki gry/muzyka ~500


c3rb3r
 Share

Recommended Posts

Witam, dzisiaj niestety zostałem zmuszony do zakupu nowych słuchawek, bo moje HMC 631 wyzionęły ducha już drugi raz i nie mam zamiaru ich już więcej użytkować

Zacznijmy od początku, słuchawki miałyby być napędzane przez AIM SC808. Chciałbym na nie przeznaczyć ok. 500zł, maksymalnie 550 (no chyba, że faktycznie warto byłoby jeszcze coś dozbierać).
Odkąd moje superluxy wróciły z gwarancji strasznie cisną mnie w głowę, dlatego jestem zmuszony co chwilę robić przerwy. Najczęściej słucham muzyki elektronicznej, oraz dużo gram w gry, więc pozycjonowanie też musi być na dobrym poziomie. Jeżeli byłaby taka możliwość, że słuchawki mogą mieć mikrofon to chętnie, bo pewnie i tak będę musiał coś kupić w zastępstwie za HMC.

Edit. Wydaje mi się, że słuchawki otwarte/półotwarte były też lepszym wyborem, ze względu na to, że bardzo nagrzewają mi się uszy w zamkniętych. Myślałem o brainwavz hm5, tylko że one są właśnie zamknięte :/

Edited by c3rb3r
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Niestety słyszałem że faktycznie w HMC631 coraz częściej pada okablowanie. 

Nie napisał Pan zbyt wiele o swoich wymaganiach pod względem tonalności, ale przy takiej muzyce i zastosowaniu na Pana miejscu zainteresowałbym się AKG K240 Studio (lub najlepiej sprowadzane M220 PRO + wymiana nausznic na welurowe). SC808 spokojnie sobie z nimi poradzi. I tak, ma Pan rację, będą lepszym wyborem, ale nie ze względu na grzanie/chłodzenie uszu, a czysto ze względu na walory akustyczne. Grzanie uszu jest wypadkową wielu czynników konstrukcyjnych.

Pozdrawiam.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

Przepraszam z góry za trochę odkopany post, ale zostały mi zaproponowane nowe słuchawki na wymianę za moje HMC. Mam do wyboru DT770 Pro 32 lub 250 ohm oraz brainwavz Hm5. Które spośród podanych pasowały by najlepiej do aima ?
Tak jak wcześniej zależy mi głównie na pozycjonowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Nie ma problemu. To zresztą Pana temat, więc ma Pan jak najbardziej prawo do jego odświeżenia, jeśli problem nie został rozwiązany. I dziękuję, że tak właśnie Pan uczynił, bowiem strasznie unikam odpowiadania na PW w zakresie dylematów zakupowych i wolę to czynić na forum. 

Z podanych modeli najlepiej dopasowane wydają się DT770 PRO 250 Ohm. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...