Jump to content

Słuchawki wokółuszne do 400zł

Cryptic Anus
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, szukam nowych słuchawek wokółusznych za około 400zł. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem laikiem więc mogę mieć problem z doprecyzowaniem pewnych informacji.

Cena: Około 400zł, jeżeli jest warto do czegoś dopłacić mogę nagiąć budżet

Typ i zastosowanie: Wokółuszne, wolałbym otwarte, ale jeżeli jest jakiś bardziej interesujący model zamknięty to wezmę go pod uwagę.

Źródło: Komputer, płyta główna: MSi Z87 G43 (bez dobrego układu audio)

Muzyka: Słucham głównie popu, ale czasem też rapu

Jakość utworów: Nie wiem, ale jeżeli to pomoże to słucham muzyki ze Spotify

Predyspozycje anatomiczne: Mam raczej małą głowę

Dotychczasowe doświadczenia i upatrzone modele: Obecnie posiadam Razer Kraken, niestety słuchawki są tragiczne,przereklamowane i bardzo niewygodne.

Przeglądając polecane modele trafiłem na Sennheisery PC330, które nie dość że mają mikrofon (który jeżeli nie będzie wbudowany w słuchawki to go dokupię)  to są raczej dla osób o małych głowach. Także Takstary Pro 80 przykuły moją uwagę, bo mają nacisk na średnicę, która jest najistotniejsza w popie (chyba).

Tak jak wspomniałem wcześniej do słuchawek potrzebuję mikrofonu, ale czytałem że Zalman na clips spokojnie wystarczy.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest sens kupić jakąś tanią kartę dźwiękową? Jeżeli tak, to mógłbym uzbierać jakieś 100-150zł, jeżeli zmieniłoby to jakość dźwięku.

Pozdrawiam

Witam,

Co prawda nie napisał Pan zbyt wiele o preferowanym brzmieniu, ale przy takich wymaganiach i ograniczeniach faktycznie PC330 mogą okazać się dla Pana dobrym wyborem. 

W zakresie tanich kart dźwiękowych generalnie nie ma Pan wielkiego wyboru, także na ogół lepiej jest pozostać przy tym co się ma, a potem dołożyć dwu-trzykrotność i kupić już sprzęt porządny i na lata oraz być może znacznie bardziej wymagające w przyszłości słuchawki.

Pozdrawiam.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Postaram się teraz sprecyzować brzmienie:

Wolę raczej ciepłe i muzykalne brzmienie, raczej nie słucham piosenek w które kładły by nacisk na bas.

Mam jeszcze jedno pytanie: Na forum benchmark.pl zaproponowano mi Takstary TS671 + AIMSC808. Co sądzi Pan o tym zestawie?

Proszę uprzejmie,

Przyznam że nie jestem specjalnym fanem tej marki. SC808 to zresztą dla nich przysłowiowy overkill, więc traktować zakup tej karty mógłby Pan bardziej jako krok przyszłościowy. Jeśli szuka Pan słuchawek ciepłych i muzykalnych, to wolałbym osobiście zamiast nich Encore Rockmaster OE. To właśnie są takie fajne, przyjemne słuchawki o dużej muzykalności, ale też i głębszej scenie, którą wykorzysta Pan np. w grach, choć ponownie wzmacniacz karty będzie dla nich mocno nad wyraz (wydajne 32 Ohmy z dużym SPL). Z rozwiązań jakkolwiek otwartych szukałbym używanych AKG K242 HD lub próbował ściągnąć z Amazona M220 PRO, które na skórkowych padach również grają w przyjemny, muzykalny sposób. Pod obie te pozycje sparowanie z SC808 mają już duże usprawiedliwienie. 

Naturalnie fakt, że karta będzie nad wyraz w niektórych połączeniach, nie ujmuje jej wartości czy sensowności zakupu. Po prostu do nich będzie mógł Pan zastosować zasadę dwóch kroków i kartę bezkarnie dokupić w późniejszym terminie.

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź,

Mam jeszcze jedną wątpliwość. Przeglądałem jeszcze polecane karty dźwiękowe i słuchawki, natknąłem się na AIM SC8000, która od swojego starszego brata jest dwa razy tańsza. Czy jeżeli nie mam zamiaru w najbliższej przyszłości (powiedzmy przez najbliższe 2 lata) wymienić słuchawek, to czy AIM SC8000 będzie bardziej opłacalnym wyborem?

@edit: I czy połączenie Encore Rockmaster OE + AIM SC8000 jest dobre?

Edited by Cryptic Anus

Nie do końca. AIM SC8000 nie jest już produkowana, jak również jest to interfejs PCI. SC808 jest od niej bardziej przyszłościowa, a różnicę nawet na RMOE będzie można poczuć na plus (jeśli wykonałoby się testy A-B). Ale tak, RMOE i SC8000 to bardzo dobre połączenie.