Jump to content

Wokółuszne słuchawki zamknięte do 1500zł?

lismati
 Share

Recommended Posts

Witam, szukam dużych, izolujących zamkniętych słuchawek wokółusznych do ok. 1500zł. Wyjeżdżam na studia, gdzie do nauki przyda się dobra izolacja od współkolatorów, sporo też podróżuję pociągami. Zazwyczaj muzyki słucham z mojego iPhone'a, więc chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z tego niewielkiego prądu który on podaje. Może coś bezprzewodowego/z własną baterią by lepiej podołało? Raczej nie przewiduję podpinania ich pod bardziej poważny sprzęt, choć nie wykluczam nabycia wzmacniacza i przejście na stacjonarne źródło, jeśli miałoby wprowadzić znaczną różnicę w odsłuchu w domu. 
Słucham dość zróżnicowanej muzyki, reggae, rap, sporo muzyki filmowej i z gier, elektronicznej, od święta trafi się jakiś pop. Nigdy nie słucham jedynie bardzo mocnego metalu, czy muzyki klubowej. Ostatnimi czasy dominują różnorakie soundtracki pod naukę maturalną, i w razie akceptacji na wybrane studia kolejne 6 lat psucia wzroku książkami ;)
Jako lajk nie potrafię bardzo szczególnie opisać brzmienia które mnie interesuje, ale ogólnikami szukałbym czegoś z mocniejszym dołem i średnimi tonami. Słuchawki ciemne, ciepłe, i dość naturalnie brzmiące. Ważna dla mnie jest detaliczność dźwięku, i możliwie ograniczone jego zlewanie, choć przy zamkniętych słuchawkach może być to problemem. 
Jak do tej pory używam Sony MDR-1R, ale nie izolują aż tak dobrze, grają trochę zbyt nieczysto, i brakuje im trochę "siły" w brzmieniu, choć to może być spowodowane słabym prądem źródła. Myślałem nad zakupem słuchawek Denon AH-GC20, lub Bose QC25, lecz może warto szukać czegoś bez aktywnego wyciszenia, jeśli ma to poprawić brzmienie? I czy próbując parować słuchawki tego kalibru do przenośnego źródła nie porywam się niejako z motyką na słońce?
Jeśli opis jest wybrakowany, uzupełnię, i z góry dziękuję za uwagi :)

Mateusz

Witam,

W tej cenie i przy takich wymaganiach przede wszystkim zastanowiłbym się na Pana miejscu nad Sennheiserami Momentum 2.0. Ich recenzję znajdzie Pan na blogu. ANC niestety nie poprawia brzmienia i systemy takiego typu nie działają w ten sposób. Obecnie słuchawki mobilne są coraz częściej projektowane pod telefony i przenośne odtwarzacze, także nie ma się o co martwić - MOM2 sobie poradzą.

Pozdrawiam.