Jump to content

Słuchawki hi-end BT ~2000zł ! Proszę o pomoc!

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Poszukuję nausznych słuchawek na BT, które przede wszystkim cechowałyby się bardzo wysoką jakością dźwięku. Chciałbym ich używać w razie potrzeby (przy braku monitorów) jako odsłuchu studyjnego. W domu używam karty zewnętrznej Focus Scarlett 2i2. Muzyka w której się poruszam to: hip-hop/trap, break, funk, techno, electro, minimal. Funkcje typu NC  i inne dodatki nie są mi potrzebne choć słuchawek używałbym również na treningu w pomieszczeniu jak i na zewnątrz, ale wydaje mi się że dobra zamknięta konstrukcja słuchawek wystarczy mi żeby w warunkach drobnego hałasu śmiało móc z nich korzystać. Można więc powiedzieć że liczy sie dla mnie wygoda (posiadam troche większe uszy niz powiedzmy "standard" dlatego zwracam uwage na niemałą muszlę w której mógłbym wygodnie schować swoje uszy). Dodam że udało mi się zakupić słuchawki  Panasonic RP-HD605N z marketowej półki "PREMIUM" przecenienionych z 1k na 497zł. Byłem w stanie przeznaczyć nawet koło 2000zł, ale uznałem że cena i jakość spotkają się w odpowiednim miejscu i będe zadowolony z dźwięku.  Szczerze mówiąc nie jestem technikiem/audiofilem czy recenzentem dźwięku ale sporo słucham i pracuje przy muzyce i nie do końca jestem z nich zadowolony (np BT mają dużo włączanych systemów). Liczy się true dźwięk bez bajeranckich dodatkowych systemów i chciałbym poznać waszej pomysły. Podsumowując:

Budżet ~2000zł

Produkt - Solidne /hi-end'owe słuchawki zamknięte, nadające się do odsłuchu studyjnego,  dobrze działające bez przedwzmacniacza, z niemałą muszlą, 

Muzyka której słucham i z którą pracuje: hip-hop/trap, break, funk, techno, electro, minimal.

Szczegółowość, muzykalność. Dość dokładna góra, uwydatniona nasycona średnica i przyjemne prawdziwe nie przebassowione zejście

Modele które wziałem pod uwagę: Audio-Technica ATH-DSR9BT, Master & Dynamic MW60, Sennheiser Momentum Wireless, Audeze Mobius, Bowers & Wilkins PX7 

Edited by OgOlgierd

Beyerdynamic Amiron Wireless, ale są droższe , ok. 2700zł.  Chyba że uda się kupić w jakiejś promocji.:)

Nie jesteś audiofilem , to może słuchawki, ale nie Hi -end, tylko porządne Hifi i będzie znacznie taniej np. Bang & Olufsen  H8 lub H9, ale muszle nie są zbyt duże i trzeba przymierzyć.  Ceny od 1500 do 2200.

Edited by pablo650
3 minuty temu, pablo650 napisał:

Beyerdynamic Amiron Wireless, ale są droższe , ok. 2700zł.  Chyba że uda się kupić w jakiejś promocji.:)

Powiem, że ciekawie się prezentują jak najbardziej wezmę je pod uwage. Według Ciebie to wyższa klasa niż proponowane przeze mnie? Miałeś z nimi doświadczenie. Dziękuje z góry za odpowiedź. Pozdrawiam

Jako osoba z podobnymi preferencjami do twoich moge szczerze powiedziec, ze znalezienie sluchawek bedzie trudne. Wiekszosc sluchawek BT jest kierowana pod przecietnego kowalskiego co powdouje, ze w najgorszym wypadku dostaniemy sluchawki ktorych po prostu nie da sie sluchac, a w najlepszych wypadku beda ok. Z automatu natomiast mozesz zapomniec o uwydatnionej i nasyconej srednicy - aktualnie w sluchawkach natywnie bezprzewodowych (nie wymagajacych wymiany kabla) srednica jest w najlepszym przypadku neutralna, lub lekko wycofana. Osobiscie propownowalbym Ci sprawdzenie DSR7BT (czyli bezprzewodowych odpowiednikow MSR7). Sa relatywnie uniwersalne, proste w napedzeniu, a ich szczegolowosc stoi na dobrym poziomie, ale jednak nie sa to sluchawki ktore idealnie wpasowuja sie w twoje preferencje.

• Like 1
  • Approved 1
1 godzinę temu, pablo650 napisał:

Nie jesteś audiofilem , to może słuchawki, ale nie Hi -end, tylko porządne Hifi i będzie znacznie taniej np. Bang & Olufsen  H8 lub H9, ale muszle nie są zbyt duże i trzeba przymierzyć.  Ceny od 1500 do 2200.

Jeśli chodzi o B&O to ich budowa na pewno jest zbyt mała dla mnie jeśli chodzi o muszlę. Ale te Amirony wyglądają i całkiem ciekawie gdybym mógł tylko ich posłuchać

1 godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:
  • Z naturalnych słuchawek: NAD HP70 - jest recenzja na blogu
  • Z liniowych po BT: ANC900BT - będzie recenzja na blogu
  • Z liniowych całościowo: SR50BT - jest recenzja na blogu
  • Z przestrzennych "V" pod elektronikę: DSR9BT - jest recenzja na blogu

Jakub masz może jakieś informacje na temat tych Amiro ? Jestem ciekawy jak wypadły by z Twoim zestawieniem.

@OgOlgierd Niestety Beyerdynamic mnie omija :). Dlatego skupiam się ze swojej strony na modelach które znam. Sam osobiście do masteringu nie wykorzystywałbym innych słuchawek niż K270 Playback z equalizacją, LCD-XC z prostymi modyfikacjami akustycznymi, Noble Audio Khan jeśli miałoby to być coś faktycznie przenośnego. Poza pierwszą opcją nie ma jednak niestety szans na ich nabycie w tym budżecie. Prędzej dokanałowe Campfire Audio Polaris. 

2 godziny temu, JTN5M napisał:

Jako osoba z podobnymi preferencjami do twoich moge szczerze powiedziec, ze znalezienie sluchawek bedzie trudne. Wiekszosc sluchawek BT jest kierowana pod przecietnego kowalskiego co powdouje, ze w najgorszym wypadku dostaniemy sluchawki ktorych po prostu nie da sie sluchac, a w najlepszych wypadku beda ok. Z automatu natomiast mozesz zapomniec o uwydatnionej i nasyconej srednicy - aktualnie w sluchawkach natywnie bezprzewodowych (nie wymagajacych wymiany kabla) srednica jest w najlepszym przypadku neutralna, lub lekko wycofana. Osobiscie propownowalbym Ci sprawdzenie DSR7BT (czyli bezprzewodowych odpowiednikow MSR7). Sa relatywnie uniwersalne, proste w napedzeniu, a ich szczegolowosc stoi na dobrym poziomie, ale jednak nie sa to sluchawki ktore idealnie wpasowuja sie w twoje preferencje.

Dobrze wziąć pod uwage że po podłączeniu kablem w niektórych słuchawkach dźwięki brzmią lepiej. Z tego co dowiaduje się teraz tak jest w Bayerdynamic Amiro Wireless, ciekawe jak w DSR7BT czy DSR9BT. Z tego co czytam to mają problem z fajnym głębokim zejściem. Przy muzykalności i odsłuchu hh/trap zależałoby mi na tym dole również. Chociaż te Amiro robią wrażenie niezbyt sztywnych a w poruszaniu sie po mieście czy treningu zależy mi żeby dość porządnie przywierały i nie latały na boki.

29 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

@OgOlgierd Niestety Beyerdynamic mnie omija :). Dlatego skupiam się ze swojej strony na modelach które znam. Sam osobiście do masteringu nie wykorzystywałbym innych słuchawek niż K270 Playback z equalizacją, LCD-XC z prostymi modyfikacjami akustycznymi, Noble Audio Khan jeśli miałoby to być coś faktycznie przenośnego. Poza pierwszą opcją nie ma jednak niestety szans na ich nabycie w tym budżecie. Prędzej dokanałowe Campfire Audio Polaris. 

Jeśli chodzi o cene to powiedzmy w tych 3k jeszcze jestem w stanie się zamknąć. A dokanałowe u mnie odpadają, powiedzmy nie lubię nic wkładać do uszu.

Edited by OgOlgierd

Cześć,

a jak do wymienianych tutaj słuchawek (PX7, Momentum 3, DSR7BT, DSR9BT, SR50BT, ANC900BT, Dali io6) pozycjonuje się PXC 550 II? Do tej pory czytałem o nich same dobre opinie, chociażby porównując do starszego brata, czyli M3. Czy one są po prostu tak dobre jak na swoją półkę cenową, czy faktycznie mogą śmiało konkurować z droższymi modelami?

Dodatkowo czy któryś z doświadczonych forumowiczów, mógłby pokusić się o takie proste podsumowanie który AQ dragonfly (back, red, cobalt) łapie najlepszą synergie z najczęściej przewijającymi się słuchawkami wśród tych polecanych, chociażby z tymi które wymieniłem powyżej?

A po to żeby, jak kogoś nie stać albo po prostu nie chce od razu kupować dwóch par słuchawek (BT i super drogich audiofilskich), mógł zainwestować w jedne słuchawki BT, które będzie wykorzystywał w podróży a po powrocie do domu będzie mógł podłączyć kabel i dragonfly dla lepszej jakości dźwięku

13 godzin temu, Balci napisał:

A po to żeby, jak kogoś nie stać albo po prostu nie chce od razu kupować dwóch par słuchawek (BT i super drogich audiofilskich), mógł zainwestować w jedne słuchawki BT, które będzie wykorzystywał w podróży a po powrocie do domu będzie mógł podłączyć kabel i dragonfly dla lepszej jakości dźwięku

Kup zwyczajnie jedne dobre BT i po problemie. 

• Approved 1

Kupuję polecane w recenzji na blogu SR50BT do tego wezmę kabel AC1 oraz prawdopodobnie Dragonfly Black (one przynajmniej były wskazane w recencji jako jeden z pasujących DAC). Brzmieniowo z tych co słuchałem pasowały mi najbardziej PX7 (trochę za ciężkie) na drugim miejscu były właśnie ACH SR50BT ale liczę na to, że po dokupienia ww. kabla i wzmacniacza (wychodzi dalej tanej niż za BW PX7) dźwiękowo będzie conajmniej tak dobrze jak w PX7.