Jump to content
JTN5M

AVS 2019 ~ opinia o sprzecie?

Recommended Posts

@Jakub Łopatko

Szkoda, że Cię zupełnie nie poznałem jak siedziałeś obok i słuchałeś Khanów :D Ale z tego co słyszałem, to nie byłem jedyny!

Na zdjęciu AF wyglądasz zupełnie inaczej. 

• Thanks 1

tumblr_plk9wauKPV1stiakg_540.jpg

Na AF jest stare zdjęcie, jeszcze przed dietą i karuzelą zdrowotną. Wbrew pozorom dawało mi to jednak trochę więcej swobody i możliwości rozmowy z wystawcami, robienia wywiadów i odsłuchów. Będzie okazja na sesję zdjęciową to zdjęcie oczywiście zmienię. W sumie mogłeś się podpytać i upewnić, a gdybyś to zrobił, w siatce prócz ulotek miałem iSine 20 :).

• Like 1
  • Approved 1

8 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Na AF jest stare zdjęcie, jeszcze przed dietą i karuzelą zdrowotną. Wbrew pozorom dawało mi to jednak trochę więcej swobody i możliwości rozmowy z wystawcami, robienia wywiadów i odsłuchów. Będzie okazja na sesję zdjęciową to zdjęcie oczywiście zmienię. W sumie mogłeś się podpytać i upewnić, a gdybyś to zrobił, w siatce prócz ulotek miałem iSine 20 :).

Jak zapytałem Pawła to już Cię nie było, a musiałem siedzieć przy swoim stoisku. A zapytałem tylko dlatego, że wydawało mi się, że usłyszałem coś o toalecie w Tczewie czy coś takiego :D

Panie Jakubie, dziękuje za piękny opis AVS, już wiem o co będę prosił i o co się  starł na meet we Wrocławiu w marcu.

U mnie jeszcze na ostatnim meet we Wrocławiu Łukasz miał swoje LCD3 z jakimś kablem niefabryczny , ale jak posłuchał ich z Himalaja... nie mógł czekać i jak czytam to AC3B już kupił jeśli to ten sam kierunek... jutro kupię AC3B.

co do Meze  Empyrean to znakomicie zagrały z Songolo HPA300 polecam te połączenie, doskonałe... mi osobiście lepiej się podobały w tym połączeniu niż LCD3.

@FIREGON Chyba mówiłem tak o swoich kolumnach po tym jak odsłuchałem R7 w Radissonie. Lubię obrazowe porównania, bo faktycznie tak się czułem i mimo faktu, że jak wróciłem i wciąż słucham sobie Q80, to nie było wcale źle. Może nie było zbyt wyszukane, ale naprawdę R7 ładnie mi zagrały i jak pisałem w pierwszej części to był mój mały TOP 5 największych wrażeń tamtej lokalizacji. Stąd moje Q80 chowają się po toaletach na dworcu w Tczewie. Tak jak Yamaha A-S201 przy IA100PP chowała się w kartonie po chipsach pod mostem w Kiezmarku :).

Ogólnie dorwać mnie można było w każdej chwili, bo nie opuszczałem SN aż do 16:00-16:30. W ostateczności można było poprosić Pawła, aby mnie złapał telefonicznie i prosił o przyjście do stoiska Audiomagic. 

"Twoje stoisko" - nie mów żeś sam był wystawcą :)

@Corvin74 Proszę postarać się o odsłuch PS2000e - jeśli potwierdziłoby się to co słyszałem na AVS, to naprawdę sztos słuchawki, choć bardzo drogie i dosyć specyficzne.

Jest mi naprawdę bardzo miło. Aktualnie szykuję się do wdrożenia wersji kolorystycznych, także w razie czego można będzie przygotować ponownie wersję niebieską, ale też i czerwoną tego kabla. AC3B to nie jest ten sam kierunek co Heimdall, ale p. Łukaszowi bardzo się mimo to mój kabel spodobał: wyraźnie więcej basu, większy fokus na środku, większa żywiołowość. Z LCD-3 grało mu to tak dobrze, że mimo wcześniejszego parowania z XC, ostatecznie sparowany został z LCD-3. W zasadzie najlepiej byłoby zapytać Lucarto bezpośrednio o wrażenia. Plus brać poprawkę na adapter BAL-SE, który nadaje nieco gładszego usposobienia. Wprost z XLR kabel dostaje + do ataku na sopranie i holografii wynikającej już z samego balansu.

Empyreanów nie słuchałem niestety z Songolo, ale do nich pasują w sumie te same kable co do Audeze, więc efekty mogą być niezłe. Pytanie tylko jak zły/dobry jest kabel fabryczny.

4 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

"Twoje stoisko" - nie mów żeś sam był wystawcą :)

Nie no ja byłem tylko przydzielony do obsługi stolików meze na stoisku AM :D Ale przez te trzy dni czułem się jak członek załogi Audiomagic, więc można powiedzieć, że było to po części i moje stoisko.

Dobra, żeby nie offtopować za bardzo to jeszcze dopiszę, że tory na audio show były bardzo przedziwnie dobrane. Chyba niemal całe stanowisko mp3store używało dapów jako DACów, Susvary nie miały wzmacniacza, którego powinny i brzmiały przez to śmiesznie, a Aurisy nie miały w ogóle DACa, grały ze streamerokomputerów. Trochę mnie to dziwi, bo miałem wrażenie, że wystawcy chcą się pokazać z jak najlepszej strony. 

• Approved 1

Tak samo można powiedzieć o akustyce w Radissonie i audiofilskich podstawkach z papieru toaletowego lub audiofilskich panelach akustycznych z materaców. Wciśnięcie R7 do małego pokoiku też nie było patrząc obiektywnie zbyt fortunne. A mimo to jednak zrobiły wrażenie, więc w sumie taki troszkę wręcz fenomen. Większość pokoi była akustycznie zrobionych źle lub bardzo źle. Dudnienie, przebrzmienia itd. Nawet ja w domu mam lepszą akustykę na kolumnach za 650 zł. Bo tyle mnie dawniej Q80 kosztowały. I tym nadrabiam ich wiek.

53 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

także w razie czego można będzie przygotować ponownie wersję niebieską, ale też i czerwoną tego kabla. AC3B to nie jest ten sam kierunek co Heimdall, a

No... niebieska, tak to chyba miałbym komplet :D największa kolekcja kablami AF

• Approved 1

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

co do Meze  Empyrean to znakomicie zagrały z Songolo HPA300 polecam te połączenie, doskonałe...

Jeden problem. Nigdzie nie posłucham Songolo. :lol: Nigdzie w moim mieście rzecz jasna. A przynajmniej  chyba nigdzie. Nie rzuciło mi się w oczy, by w Łodzi było coś mówione o Songolo.

Jak pisałem do Twórcy, to zapraszał do siebie na posłuchanie, no ale to też dla mnie za daleko. 

55 minut temu, FIREGON napisał:

a Aurisy nie miały w ogóle DACa,

Ale że Aurisy Nirvany były tam?

Zawsze można poczekać na jakiś meet audio. Na AVS była super sprawa i możliwości posłuchania kompletnego systemu Songolo + LCD-3 z moim kablem + LCD-XC z moimi wkładkami akustycznymi. Ja sam zaś Songolo nie posiadam. Do AQ jest to aż nadto mocy i możliwości. Songolo jest do bardzo mocnych słuchawek dużego formatu. Coś bardziej uniwersalnego to Feliks Euforia 20th za nieco więcej. Też był na AVS.

7 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Zawsze można poczekać na jakiś meet audio.

A no szczęśliwym trafem jest w Łodzi 30 listopada w mp3store gdzie moźe się znaleźć każdy klocek z AVS. Nieszczęśliwym trafem mam wtedy zajęcia. No còż peszek. 

7 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Coś bardziej uniwersalnego to Feliks Euforia 20th

No tu patrząc po tych wszystkich recenzjach to widać, że ktoś się postarał tworząc go. Nie widać jakiś nieprzemyślanych posunięć czy czegoś co miałoby uprzykrzać życie. A cena nie jest jeszcze kosmicznie zabójcza, nie do zebrania dla przeciętnego człowieka.

Szkoda.

Bardzo postarał. Jak pisałem dla mnie był to najlepszy dźwięk tych targów, ale zaznaczam po raz n-ty, że nie słyszałem wszystkiego i pewnie jakieś cudo się przede mną skryło.

12 godzin temu, Nehero napisał:

Ale że Aurisy Nirvany były tam?

Była na pewno droższa Headonia i tańsze Euterpe, Nirvany nie widziałem. Swoją drogą jest dystrybutor audioanatomy, bodajże z Krakowa.

Miły Pan z Aurisa ( był też 2 lata temu ) twierdził, że w Krakowie można posłuchać ich sprzętów, razem z DACami itd. 

• Like 1

Ciekawe jak brzmiały celulozowe rolkowe podkładki pod kable? :D

Dziękuję za relacje. Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, kiedy na AF pojawi się jakaś wzmianka o Feliks Audio. Teraz czekam na recenzję Echo.

Nie miałem śmiałości pytać, bo by się jeszcze ktoś na mnie obraził zarówno za to, jak i potem za samą relację. Wierzę jednak, że było dobrze :).

Możliwe że coś się z tego kiedyś urodzi. Feliks Audio to naprawdę bardzo sympatyczni ludzie, rozmowa była czystą przyjemnością, tak samo jak odsłuchy ich urządzeń. Z Echo przyznam miałem najkrótszy kontakt, choć na ich stoisku spędziłem chyba najwięcej czasu. 

Jestem po uważnej lekturze po relacji i przyznam, że mam poważne zagwozdki natury ogólnej.

1. Wysokie prawdopodobieństwo wyniesienia mylnych wrażeń odsłuchowych lub porównawczych z odsłuchów.

Nie będę się rozpisywał na temat celu takich imprez, ale zaznaczam, że wiem ogólnie z czym się to je, bo byłem wielokrotnie także po drugiej stronie stoiska wystawcy, ale kompletniej innej branży.
Tutaj natomiast ważnym czynnikiem wydają się być wrażenia z odsłuchów, bo to przecież niesamowita gratka móc obcować z taką masą sprzętu audio w jednym miejscu (zaznaczam, że dopuszczam myśl, że end-userzy i zaspokojenie ich oczekiwań nie są najważniejszym elementem takich imprez).
W tym punkcie chodzi mi konkretnie o kolumny, bo jakbym był osobą, która chce kupić jakiś zestaw kolumn po wrażeniach wyniesionych z takich imprez to naprawdę bardzo łatwo trafić przysłowiową "kulą w płot".
Pytanie czy takie imprezy "już tak mają" (fatalna akustyka stoisk z definicji) czy problemy leżą "w ludziach" (nie sądzę, aby obsługa merytoryczna stoisk była na tak niskim poziomie, bo producent sprzętu mógłby się wściec tu i ówdzie po takich targach)?
Zdumiewa mnie to, że nie ma możliwości "posłuchania jak naprawdę grają" kolumn za kilkadziesiąt tysięcy złotych, tym bardziej, że pewnie mnóstwo osób szuka tam inspiracji czy "uzasadnienia biznesowego" dla potencjalnego upgrade'u.
W słuchawkach i wszelkiej maści przetwornikach, jak czytam, jest z tym o niebo lepiej.

2. Słabe wykorzystanie okoliczności marketingowych.

Tutaj chodzi mi o nasz rodzimy rynek i co tutaj mówić, wykorzystanie potencjału Autora.
Na tym forum (oraz wortalu) na pewno przesiaduje dużo osób z branży i trochę nie mieści mi się w głowie, że nikt nie poprosił Autora, jako chodzącą żywą przynętę i autorytet, na swoje stoisko.
Być może sprzęt sprzedaje się na pniu, a zainteresowanych raczej trzeba odganiać, ale fakt, że Autor nie jest szerzej znany osobiście osobom z naszego krajowego poletka, uważam za spore zaniedbanie.
Ja bym zakręcił się biznesowo i towarzysko tak, abym mógł powiesić na stoisku banner "AUDIOFANATYK.PL - zapraszamy na spotkanie z autorem ... ".

Ta relacja, i komentarze do niej, jest bardzo obszerna, i dziękuję za nią.
Zachęca do odwiedzania takich imprez z czego kiedyś na pewno skorzystam.

3 godziny temu, Krzysztof Miś napisał:

Pytanie czy takie imprezy "już tak mają" (fatalna akustyka stoisk z definicji)

Pytanie czy można idealnie przystosować pomieszczenie, aby były takie warunki jak w dostosowanym pokoju w domu pod potrzeby kolumn?

Bardzo fajny materiał i ciekawie zmontowany. Sporo też mądrych słów o audio, audiofilach i samej imprezie.

Po dłuugiej przerwie odwiedziłem AVS, pierwszy raz w składzie rodzinnym. Ponieważ nie przepadam za tłokiem, przepychaniem się, kolejkami, etc. wybrałem piątek na dzień wizyty i to był moim zdaniem świetny pomysł. Generalnie wiedząc jaki jest rozmiar wystawy i mając świadomość jak działa zegarek, skoncentrowałem się prawie wyłącznie na strefie słuchawek, co też było dobrą decyzją. Podsumowując wystawcy nie zmęczeni, tłumu nie było, sprzęt cały jeszcze działał, a i czas na ciekawe rozmowy się znalazł.

Co mnie ujęło: bardzo życzliwe podejście wystawców, ogrom wysiłku włożony w przygotowania. Przy tym zero nerwowości, świetnie podejście do młodszych (obserwacja doświadczeń syna). Więc z mojej strony spore podziękowania dla włożonego wysiłku.

Sprzęt.

Wybrałem się by posłuchać Audeze , co też uczyniłem. Chyba najlepsze wrażenie wywarły na mnie LCD-3 - na lampie. Może trochę ciut za jasno. Może trochę niższe zejście basem bym chciał, ale i tak mi się podobało. HiFiMan, które ten rodzaj przetworników odświeżyło na salonach, mnie tak nie uwiodły. Natomiast Finale D8000/D8000Pro już tak. Ale mój dylemat polegał na tym które? Jedne miały lepszą kontrolę w rytmie, drugie w basie, jedne grały pełniej, drugie przestrzenniej.  Tylko upgrade kablowy coś z nimi nie chciał działać, a tani nie był. Stara miłość Grado - nie rdzewieje, ale tym razem nie zachwyciły. Wszystko niby było ok, ale szybko poszedłem dalej. Wracając jeszcze do Finali, to Sonorous mnie zaciekawiły, i to na tyle, że szóstka zagościła u mnie w domu. Nie jest to żaden end-gamer, ani przełom ale mocna propozycja uniwersalnych i przenośnych słuchawek. Polubiliśmy się i właśnie kupuję im własny stojak. Niemniej pozycja  docelowych w kategorii słuchawki na wieczór -  ciągle nieobsadzona. Rozsądek walczy z uczuciami ale tym razem chce się pobawić wyborem. Na razie waham czy planarne czy dynamiczne i jeszcze nie wiem w którym kierunku się udam. Pewnie będzie jak zawsze - dopóki nie usłyszę coś co wywoła odruch szarpnięcia za portfel, nie będę wiedział czego szukam, choć wiem czego chcę.
Z ciekawostek: całkowicie poza konkursem zagrały Takstary HF580, w tej cenie jak dla mnie nokaut.  Będę chciał je jeszcze pomęczyć na kilku źródłach to to bardzo dobre relatywnie tanie planary, o sporym spektrum zastosowań. Takie słuchawki do domku letniskowego - wcale nie żartuję.

Drugim kierunkiem poszukiwań były douszne słuchawki kablowe do zabawy na mieście, w podróży, na siłowni.  Oczywiście Noble Audio Khan, Empire Ears Valkiria (swoją drogą czym napędzić słuchawki 3Ohm'owe) czy Fibae 4, to chyba najlepsze co można było posłuchać, tylko strach z tym chodzić :). Więc jednak moje myśli pobiegły w stronę FH7, FH5, tylko obawiam się że pod to cały przenośny tor będę musiał dorabiać, na samym FIIO Q5s się nie skończy, bo i może bezpośredni kabel do iPhone'a się przyda, albo dock BT na kablu i wpięty w słuchawki i nie wiadomo co jeszcze. Odpinane kable to tylko pretekstów do wydawania pieniędzy. Trzeba się będzie pobawić, a nie zrujnować.

DAC/AMP - słuchając słuchawek nie sposób pominąć słuchania toru, sam tak jakoś wciska się w uszy. Ponieważ mój domowy DAC sonic frontiers wyzionął ducha, a jego zmiennik cambridge audio nie do końca mi się podoba, to gdzieś tam w tyle głowy miałem, a może coś ciekawego bez sprzedawania nerki się trafi. No i oczywiście dCS Bartok  - wow,  Cain HA300 - muzyka, ale to wszystko nie moja półka. Natomiast co chwilkę wpadałem na Burtona C3 i właściwie wszystko co do niego było podłączone, naprawdę dobrze grało. A już scena i prezentacja niskich tonów - kontrola i rytm mnie urzekło i sam nie wiem co bardziej - chyba to, że nie muszę wybierać tylko mam to wszystko w jednym klocku.  Sprzęt się znalazł na bardzo krótkiej liście zakupowej (właściwie to już jest wygrzany). Tylko, że wiem, że chcę do niego wzmacniacz lampowy pod  monitory i może pod słuchawki - oj będę suszył forumowiczom głowy, oj będę (sam nie wiem jak to zniesiecie).

Podsumowując to był bardzo miły, ciekawy i kosztowny dzień, a to dopiero początek wydatków.

Edited by KiiT
  • Like 2