Jump to content
JTN5M

AVS 2019 ~ opinia o sprzecie?

Recommended Posts

Niestety nie mogłem tam być , ale miałem tam swojego człowieka, może będą jakieś fajne fotki.:D

@JTN5Mdzięki za relacje, za fotki i krótkie porównania. Ja trzeci rok z rzędu nie mogłem pojechać na AVS, coż może za rok. Jak duże różnice w sq są pomiędzy Playmate a Conductor3?

Co do Cobalt vs Mojo mam podobne zdanie, ale nie sposób być lepszym od Mojo, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie scenę. Góra nie jest wycofana, ale zaokrąglona. Faktycznie jest jej mniej niż w Red i Mojo ofc.

Czy miałeś okazje posłuchać jakiś iem czy skupiłeś się tylko na dużych słuchawkach?

8 minut temu, Palpatine napisał:

@JTN5Mdzięki za relacje, za fotki i krótkie porównania. Ja trzeci rok z rzędu nie mogłem pojechać na AVS, coż może za rok. Jak duże różnice w sq są pomiędzy Playmate a Conductor3?

Co do Cobalt vs Mojo mam podobne zdanie, ale nie sposób być lepszym od Mojo, szczególnie jeśli ktoś ceni sobie scenę. Góra nie jest wycofana, ale zaokrąglona. Faktycznie jest jej mniej niż w Red i Mojo ofc.

Czy miałeś okazje posłuchać jakiś iem czy skupiłeś się tylko na dużych słuchawkach?

1. Pierwszy raz spotykam sie z terminem SQ, ale pytajac sie na szybko na discordzie dostalem odpowiedz ze chodzi o Sound Quality (lol). Playmate Vivid i Conductor graja inaczej - Conductor jest spokojny, wyrafinowany i detaliczny. Stara sie zachowac najwyzszy poziom holografii i neutralnosci i de facto do tego zostal zaprojektowany. Playmate Vivid jest no coz... zywy, muzykalny, a nawet troche za bardzo, ale to jest zamierzone - neutralny ma byc Playmate Classic. Oczywiscie ciagle mowa o sprzecie roznej klasy i nie da sie zaprzeczyc, ze Conductor jednak stoi o polke wyzej.

2. Mialem pare na uszach, ale nie zrobilem im zdjec, wiec o tym kompletnie zapomnialem. Miej tylko na uwadze, ze IEMy to kompletnie nie sa moje wody :D

1. Fiio FH7 - Na Fiio M11 Pro bardzo mi sie spodobaly. Byly rozdzielcze, poukladane, a zarazem muzykalne. Bardzo mi sie spodobaly ich wokale, ale jednak nadal nie potrafie sie przyzwyczaic do sceny w sluchawkach dokanalowych. Na zwyklym M11 cechowaly sie strasznym peakiem w wysokiej srednicy co powodowalo, ze nie moglem ich sluchac.
  2. Campfire Audio Andromeda (chyba tez ich sluchalem na M11 ale juz nie pamietam) - byly to pierwsze doki jakich sluchalem od miesiecy i bedac szczerym zarowno mi sie podobaly, jak i kompletnie czegos mi brakowalo, ale nie wiedzialem czego. Podczas rozmowy z osoba, ktora jest kompletnie inna ode mnie (slucha praktycznie tylko IEMow i nie potrafi zdzierzyc sluchawek otwartych) doszlismy do wniosku, ze potencjalnym winowancom moze byc srednica, ale patrzac na wykresy srednica wydaje sie byc kompletnie ok. Nie wiem.
  3. Empire Ears Valkyrie - nie mialem jeszcze na uszach sluchawek, ktore mialyby wysokie tony ktore sa az tak podkreslone zachowujac przy tym pelna kontrole i detalicznosc. Wydaje mi sie, ze to bylyby swietne sluchawki dla "Treblofili".
  4. Empire Ears Bravado - taka mila w odsluchu i przyjemna V-ka.
  • Like 1

@JTN5M trzeba było spytać to bym odpowiedział co miałem na myśli pisząć SQ. Ja nawet do końca nie wiem co to discrod ;) Dzięki za info odnośnie iem.

Moja relacja jest w trakcie przygotowywania, choć zacznę chronologicznie dniami spędzonymi na AVS. Pierwszy to kolumny i Radison, drugi to przejście się z grubsza po SN i Strefie Słuchawkowej.

Z Raal nie miałem przyjemności - najpierw się studził, potem była kolejka, a ja nie miałem już czasu.

Godzinę temu, JTN5M napisał:

Ogolnie rzecz biorac jako wstep wkleje (juz usunieta) sekcje na temat Lucarto HPA300SE:

O usunięciu nic nie wiem, ale może taka informacja, bo nie wiem czy wiecie, ale na stoisku Lucarto LCD-XC były w wersji strojonej przeze mnie, tj. na wkładkach które podesłałem Lucarto jakieś dwa tygodnie przed imprezą. Także nie były to fabryczne XC i tu nie powinno być ostrości CHYBA że otoczenie wpływało tak na odbiór słuchawek, bo jednak XC nie izolują do końca, jak i kwestia źródła właśnie. Albo po prostu przejścia np. z ZMF, które były bardzo potulne. Zaraz obok na stoisku Feliksa były zaś nie tylko fabryczne, ale i starsze ich wersje, więc można było je od razu porównać ze sobą.

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

O usunięciu nic nie wiem

Nie nie, tu chodzi o sekcje ktora poczatkowo napisalem, a potem ja usunalem, bo przeczytalem recenzje na blogu i uznalem, ze to wina DACa.

3 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Z Raal nie miałem przyjemności - najpierw się studził, potem była kolejka, a ja nie miałem już czasu.

A szkoda, bo ja nie mialem K1000 na glowie, a fajnie byloby miec jakies porownanie.

Niestety, za dużo słuchawek, za dużo ludzi (sobota), za mało czasu (rezerwacja na pociąg). Rozmawiałem z paroma osobami, też nawiązywały do K1000. Najlepsza akcja była przy stoisku z Campfire, gdzie jeden ze słuchaczy stwierdził z żalem, że nie słuchał i20. Po czym ja wyciągam je z torby. Akurat miałem je ze sobą, bo musiałem mieć coś poręcznego i zdatnego do testowania sprzętu. Chyba kogoś tym faktem uszczęśliwiłem :)

Ogólnie jestem sam przyznam zdziwiony, że K1000 w ogóle nie było, jakby słuchawki nie istniały. Mało tego, część osób nawet nie kojarzyła tego modelu.

Co do samego AC3 i recenzji - należy pamiętać że recenzja to nie wyrocznia (każdy słyszy inaczej), a odsłuchy wykonujemy tam w warunkach hałasu, który nieubłaganie wpływa na odbiór. Sztuka która była na stoisku Lucarto, była moją prywatną i szła z adapterka który dodatkowo dawał plusiki do dociążenia średnicy i bardziej aksamitnej góry. Ale każde doświadczenia są cenne, także i za te bardzo dziękuję. Na pewno nie zostają one potem bez odzewu z mojej strony. AC3B miał jednak dawać brzmienie takie jak stock, ale na wyraźnie wyższym poziomie. Wydaje mi się że plan się udał, bo te rejony, które poprawia, zostały tu w istocie odnotowane. 

PS. na stoisku Lucarto były ulotki AF, więc można było zobaczyć tam np. niebieską wersję, którą razem z czerwoną planuję wprowadzić w przyszłości na stałe.

26 minut temu, JTN5M napisał:

A szkoda, bo ja nie mialem K1000 na glowie, a fajnie byloby miec jakies porownanie.

Jedyne co mogę powiedzieć, że mają bardzo nietuzinkowy system pałąka. Zaryzykuję stwierdzenie, że K1000 są prostsze i wygodniejsze w pierwszym kontakcie, choć mocniej cisną skronie. A zaryzykuję na bazie faktu, że na głowie je miałem.

VX3Gkbf.jpg

Ciekawią mnie konsekwencje wymogu jednostki napędowej 100W. Może kiedyś uda się je pozyskać na test, byłoby wtedy wszystko jasne.

• Like 2

Ja byłem posłuchać doków głównie:

1. Fiio FH5 i FH7 - super opłacalność, mój target dokowy. Świetne, dynamiczne brzmienie, obaliło mój światopogląd na hybrydy z dziurą w paśmie, dynamik w Fiio wyrabia bardzo fajnie.
  2. Fiio FA7 - mega rozczarowanie. Mam FA1, którę mają genialny form factor. Liczyłem na duży progres brzmieniowy w tej samej budzie, a to ciepłe kluchy mimo samych armatur.
  3. Campfire Audio - IO rozczarowały, strasznie nienaturalne i rozchwiane strojenie. Solarisy basowe yobaki, Andromedy to nadal klasa i dla mnie personalnie TOTL jako metalheada. Nawet wyższe jakościowo słuchawki tak dobrze nie grają w ciężkiej muzyce.
  4. Noble Audio  genialny design. Śliczne, a jednocześnie mega wygoda i tłumienie z zachowaniem konsekwencji linii - wszystkie modele to ta sama bryła, więc wymiana modelu oznacza jedynie wymianę brzmienia.
    Noble Audio Sage i Khan to świetne sprzęty w swoich półkach.
  5. Empire Audio Bravado - raj bassheadów, naprawdę. Nie lubię przesadnego basu, dostałem masaż uszu mocniejszy niż pełnowyimarówki niektóre, natomiast nie chciałem ich wyciągać z  uszu, świetny sprzęt.
  6. oBravo Cupid - nie mogę miarodajnie ocenić, bo MP3Store dało ciała i nie miał większych tipsów fabrycznych, musiałem sobie palcami "domykać kanał", ale uzyskałem dosyć słodkie, gładkie brzmienie.

Posłuchałem paru pełnowymiarówek, pojawiła się perełka w postaci Meze Empyrean, słuchając ich miałem wrażenie, ze ktoś czytał mi w myślach is tworzył ideał ergonomiczny i dźwiękowy dla mnie. Nie wchodzę w szczegóły, bo nie ma sensu, wszystko dla mnie stricte personalnie leżało jak ulał przy słuchaniu z Cayina HA-300. Jak ktoś miał okazje tego zestawu tam słuchać, to zna 100% mojej referencji :)

Szybko obadałem parę mobilnych źródeł:

1. Cowon Plenue R - stricte dźwiękowo kapitalny DAP, nie bawiłem siew  żadne BBE i usprawniacze, na surowo mi w pełni charakter słuchawek oddawał dając sporą dozę dynamiki.
  2. Nowy A&K KANN - kawał bydlaka, który pędzi co popadnie, nawet takie tuzy jak LCD-4z nie sprawiały mu problemu.
  3. Fiio M6 to mój nowy król form factoru w DAPach - idealna wielkość i obsługa, gra co najmniej bardzo dobrze (nie ma typowego dla starszych Fiio dziwnego nalotu w sopranach), obsługa bajka, pewnie mój nowy DAP pod Fiio FH5/7.
  4. Shanling UP2/4 - bardzo fajne odbiorniczki, zwłaszcza czwórka. Dwójka to na moje ucho to samo bądź podobne granie co Shanling M0, Up4 to nadal szkoła Shanlinga z graniem bardzo dynamicznym, ale gładkim, symulującym analogowość.

Kolumn nie słuchałem, sparzony zeszłorocznym doświadczeniem *fatalna akustyka w większości stoisk).

Edited by bachankas
  • Like 5

Godzinę temu, bachankas napisał:

Liczyłem na duży progres brzmieniowy w tej samej budzie, a to ciepłe kluchy mimo samych armatur.

Nie no nie przesadzajmy, do ciepłych kluch im daleko, są ciepłe, ale to wszystko. Swoją drogą posrebrzana miedź/ srebro plus w miarę jasne/neutralno jasne źródło i jesteś w domu.

8 godzin temu, Nehero napisał:

Nie no nie przesadzajmy, do ciepłych kluch im daleko, są ciepłe, ale to wszystko. Swoją drogą posrebrzana miedź/ srebro plus w miarę jasne/neutralno jasne źródło i jesteś w domu.

Kombinowalem z różnymi kabelkami, które mieli. Dla mnie grają za ciepło, za gładko, za basowo, zbyt intymne. Musiałbym chyba iPoda Video do nich kupić, żeby to się zgrało. 

2 godziny temu, bachankas napisał:

Kombinowalem z różnymi kabelkami, które mieli. Dla mnie grają za ciepło, za gładko, za basowo, zbyt intymne. Musiałbym chyba iPoda Video do nich kupić, żeby to się zgrało. 

Próbowałeś z kablem LC D? Chociaż jeśli tak piszesz to pewnie, nawet korekta kablem niewiele daje. Może kabel plus Red?

Edited by Palpatine

11 godzin temu, bachankas napisał:

Kolumn nie słuchałem, sparzony zeszłorocznym doświadczeniem *fatalna akustyka w większości stoisk

W tym roku to samo, ale tego nie przeskoczysz. Kilka perełek mimo to się znalazło.

2 godziny temu, bachankas napisał:

Mnie to tak grało z miedzią i Mojo, więc jeśli zmiana kabla nic nie dała, to może źródło winne? Bo u mnie akurat Fiio Q5 z Am3A jest bezlitosne dla FA7 i ciągnie je bezlitośnie w górę. Nadal są cieplejsze i gładkie, ale góra się mocniej zaznacza( to akurat zasługa AM3A i może posrebrzanym miedzi), bas jest fajny szybki i punktowy, nie ma mowy o przebasowieniu, no chyba, że samo nagranie jest przebasowione, a FIIO Q5 ma bass mode, który robi basową kluszczankę z słuchawek, więc mam porównanie.

FA7 ewidentne potrzebują jakiegoś jaśniejszego źródła i srebra. Sam kabel nic nie da, jak źródło ciepłe czy ciemne.

Mus doboru jakiegoś mega jasnego źródła dyskwalifikuje dla mnie te doki.
@Palpatine sprawdzałem z kabelkami od FH5 i FH7. Nie osiągnąłem zadowalających rezultatów. Kabelek może dać troszkę więcej czystości czy minimalnie wpłynąć na charakterystykę, ale nie zrobi z ciepłych miśków słuchawek znacznie bardziej neutralnych vide FH5/7 (nie są to liniowe monitory, ale są wyrównane w swojej grze).

Na mnie największe wrażenie zrobiły MBLe na narodowym. Przestrzeń, kultura, czytelność... Piękne granie za niemałe pieniądze. Żal było wychodzić z pokoju.

Bardziej przyziemny cenowo (co nie znaczy tani!) a wciąż kapitalny Klipschorn AK6 od Klipscha też urzekał porządkiem w scenie i brakiem potknięć w reprodukcji.

A największą porażką IMHO zostały:

1. Gryphony za cenę i beznadziejny sopran w tej cenie.

2. Quadrale AURUM ORKAN 9 za nieprawdopodobny przesyt sopranów. Nikt inny tak źle nie grał Fe.

20191109_171527.jpg

• Like 1

Dzieki za relacje , sprawy rodzinne i nie udało się pojechać :|

Na zachodnich forach też są chwalone nasza" Feliks Audio", zakupie sobie w przyszłości jakąś lampę do Rme :)

Trochę ciekawi jak wypadł Albero HPA200 ,jest sporo tańszy niż pathos i podobna konstrukcja ??

Ciekawe też są te ZMF ,szkoda że najniższy model chyba z ich oferty ;/

Edited by maszynista1987
  • Like 1

24 minuty temu, maszynista1987 napisał:

Na zachodnich forach też są chwalone nasza" Feliks Audio", zakupie sobie w przyszłości jakąś lampę do Rme :)

Oj nawet bardzo chwalona, można poczytać troche tego i owego na zagranicznych recrnzjach. W większości pozytywne rzeczy i pochwały za crossfeed.

• Like 1

Feliks przygotowywał specjalnie niektóre modele w kooperacji z forami zagranicznymi i tamtejszymi zapaleńcami. Coś w stylu Grado "Head-F1" które zanotowały takąż wpadkę w nazewnictwie. Także bardzo fajnie że firma słucha ludzi i robi sprzęt dla ludzi. Nie ma tam więc odcinania kuponów albo kombinatoryki.

Dziękuje za relację po raz drugi. Dziękuje również za podzielenie się wrażeniami odnośnie Andromed i na gorąco i w reportażu. 

Dziwna sprawa bo wydaje mi się, że kopułki są z ostatniej rewizji, a kabel z przedostatniej. Taki misz masz.

P.S. 1 - ten Pan z Andro w uszach chyba pierwszy raz zakładał dokanałówki ;)

P.S. 2 - i jednak ze strefy mp3store nie wygonili ;)

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Dziwna sprawa bo wydaje mi się, że kopułki są z ostatniej rewizji, a kabel z przedostatniej. Taki misz masz.

Kable były ponoć dopasowywane tonalnie pod konkretne modele według dźwięku/uznania obsługi celem pokazania jak największych możliwości.

P.S. 1 - ten Pan z Andro w uszach chyba pierwszy raz zakładał dokanałówki ;)

Widziałem XC założone na odwrót, udało się sfotografować podobną scenę z EF, no i notorycznie sytuacja:

• regulator na całą parę
  • trzymanie się za słuchawki otwarte rękami
  • SE i BAL podłączone pod to samo urządzenie jednocześnie

No ale kto komu zabroni :)

P.S. 2 - i jednak ze strefy mp3store nie wygonili

Mało tego, przyjęli jak swojego :). Bardzo fajna atmosfera, pogadałem z Wojtkiem, a nawet i właściciela sklepu spotkałem. Tak samo udało się sporo pogadać sobie u Audiomagica, Feliks Audio, u Lucarto, w Top HiFi. Naprawdę żałowałem że musiałem tego dnia się zwijać. 

U mnie feliks jest na pierwszym miejscu do posłuchania z Empyreanami w q21. Podobno genialne połączenie. Jak i podobno z wieloma słuchawkami, które by mnie ciekawiły ( Beyery T1 V2, Fosteksy T60 RP, HD800)

Choć fajnie by porównać go też do Phasta, bo tu czytałem o porównaniu ich obu i nie było jednoznacznego zwyciezcy ze względu na crossfeed, jednak bez crossfedu u feliksa to phast był w tym porównaniu stawiany na 1 miejscu. Więc ciekawe :D

No i ciekawie byłoby też kiedyś obadać Trilogy 933 z jakimiś słuchawkami. Też sporo dobrego się czyta o tym maluchu.