Jump to content
Sign in to follow this  
patee

Słuchawki otwarte/półotwarte do Topping DX3 Pro

Recommended Posts

Koledzy, w związku z pewnymi zmianami w torze słuchawkowym szukam słuchawek otwartych bądź półotwartych do stacjonarnych odsłuchów.

Budżet: do 600zł, chyba że tuż powyżej będzie coś mocno wartego dołożenia. Może być rynek wtórny, aby była sensowna dostępność.

Typ słuchawek: otwarte lub półotwarte; dobrze żeby był kabel prosty o długości  min 2,5-3m

Posiadane źródła: foobar2000/jriver -> Topping DX3 Pro (AK4493) -> słuchawki

uapp -> LG G7 (ESS ES9218P) -> (FiiO E11 Kilimanjaro) -> słuchawki

Typ muzyki: wszystkie gatunki z wyłączeniem hard rocka, metalu, grunge;

Obecnie posiadane słuchawki: Shure SRH440 z padami z HM5, bez bas modów

Obecnie słucham na Szurkach, które są dla mnie troszkę za jasne, szczególnie na ESS Sabre. Stąd wprowadzenie do toru E11 Kilimanjaro, który ocieplił trochę i podbił bas. Na Topping'u jest dość jasno, bardzo szczegółowo i dość analitycznie. W niektórych utworach góra zaczyna troszkę być za krzykliwa, niewiele ale jednak. Przydałoby się trochę więcej basu, troszkę bardziej schodzącego, chociaż przyznaje że Shure ma fajną dynamikę i kontrolę.

Szukam słuchawek otwartych bądź półotwartych (przy długich odsłuchach na Shure robi się ciepło). Lekko ocieplonych, z porządną średnicą, sensownym basem ładnie schodzącym, ale nie rozlazłym. Miło by było gdyby holografia stała na niezłym poziomie i głębia sceny.

Shure bym zostawił sobie do bardziej analitycznego grania i sytuacji gdy potrzebna będzie izolacja. W nowych słuchawkach szukałbym fun'u i muzykalności, wygody na długie odsłuchy.

W kierunku jakich słuchawek patrzeć?

Edited by patee

4 minuty temu, patee napisał:

W kierunku jakich słuchawek patrzeć?

W tej cenie pojawiają się już używki AKG K7XX. Ustawiłbym je sobie jako pierwszy punkt programu.

8 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

W tej cenie pojawiają się już używki AKG K7XX. Ustawiłbym je sobie jako pierwszy punkt programu.

Panie Jakubie mówiąc o K7XX, ma Pan na myśli ten model z Massdrop'a?

Teraz, patee napisał:

Panie Jakubie mówiąc o K7XX, ma Pan na myśli ten model z Massdrop'a?

Tak, cośXX to masdropowe wersje

Przegląd ofert pokazuje, że jedne i drugie są w okolicach 700-750zł (nie wiem jak to się ma do cen transakcyjnych..?)

Przy założeniu, że jest to ciut poza budżetem są jakieś alternatywy, czy lepiej klasyczne 'poczekaj, dozbieraj' :)

Są jeszcze stare K270 Playback, ale to już wyższa szkoła jazdy jeśli chodzi o przygotowanie do użytkowania. Opcja dla ludzi chcących mieć maksymalne SQ za wszelką cenę i będzie tolerować zarówno konstrukcję zamkniętą, jak i pewne kompromisy co do wygody. Dla oparcie oszczędnych pozostają K240 MKII / K240 Studio / K242 HD  - wszystko na nowych padach skórkowych AKG i koniecznie Made in Austria (czyli używki).

W vintage i słuchawki z potrzebą opieki, mimo atutów nie jestem w stanie się zaangażować.

Czytam parę porównań bezpośrednich między K712/K7XX a Senkami HD650/58X.

Sporo osób stwierdza, że scena w AKG lepsza i najlepsze słuchawki do gier, ale narzekają trochę na sterylność grania. Twierdzą, że Senki dają lepszą średnicę i więcej muzykalności.

Czy ma Pan jakieś bezpośrednie porównanie? Czy warto rozważyć Senki w jakimkolwiek modelu?

Jesli zalezy Ci na dobrym zejsciu raczje nie mysl o jakichkolwiek sluchawkach z serii 600, bo to jest ich najwieksza wada. K712 sa zdecydowanie analityczne i neutralno-jasnawe. Bedac szczerym jak na ich poziom analitycznosci sa bardzo przyjemne jesli chodzi o sluchanie muzyki, szczegolnie w porownaniu do chociazby DT990. K7xx dla porownania posiadaja wiecej basu i niskiej srednicy co powoduje, ze sa bardziej muzykalne i funowe, ale takze odbiera im scene. Warto tez zauwazyc, ze wiele osob lubi narzekac na nijakosc basu w 7xx w porownaniu do 712.

Edited by JTN5M

27 minut temu, JTN5M napisał:

K712 sa zdecydowanie analityczne i neutralno-jasnawe. Bedac szczerym jak na ich poziom analitycznosci sa bardzo przyjemne jesli chodzi o sluchanie muzyki, szczegolnie w porownaniu do chociazby DT990. K7xx dla porownania posiadaja wiecej basu i niskiej srednicy co powoduje, ze sa bardziej muzykalne i funowe, ale takze odbiera im scene. Warto tez zauwazyc, ze wiele osob lubi narzekac na nijakosc basu w 7xx w porownaniu do 712.

Mam właśnie pewne obawy, że K712 Pro mając taki charakter jak opisałeś, będą pewnym powtórzeniem tego co mam na Shure SRH440 obecnie. Tym bardziej, że obydwa moje źródła (po wypięciu E11 z toru) stoją raczej po jasnej stronie.

Z recenzji p.Jakuba i lektury internetu wydaje się, że K7xx będą bardziej trafiać w rozwiązanie tematu, pomimo pewnych trade-off, które też wymieniłeś.

Sfokusowałem się na AKG i Sennkach, a może są jakieś jeszcze słuchawki, które warto by rozważyć? Beyery chyba będą dość ostrymi słuchawkami na górze, czy są jakieś modele z uładzoną górą?

15 minut temu, patee napisał:

Sfokusowałem się na AKG i Sennkach, a może są jakieś jeszcze słuchawki, które warto by rozważyć? Beyery chyba będą dość ostrymi słuchawkami na górze, czy są jakieś modele z uładzoną górą?

Jesli chodzi o beyery to moglbys pomyslec o DT880, ktore sa moimi ulubionymi a takze najbardziej neutralnymi sluchawkami ze "swietej trojcy Beyera" (DT770, DT880, DT990), ale miej na uwadze, ze wiekszosc sluchawek Beyerdynamic cechuje sie dzwiekiem kierujacym sie w strone jasnosci. 

Jesli chodzi o serie 600 od Senka to rozwine o co mi chodzi - ogolnie rzecz biorac jestem swoistym fanbojem moich HD600 i nigdy nie mialem na uszach sluchawek, ktore by mi sie bardziej podobaly. Tak jakbys chcial, sa one lekko ocieplone i posiadaja boska srednice, ale cechuje je bardzo slabe zejscie i wielu twierdzi, ze te sluchawki nie posiadaja sceny (z czym oczywiscie sie nie zgadzam, bo sluchawki posiadaja scene, ale jest ona specyficzna i na pewno nie jest holograficzna - bardzo swietnie zostalo to ujete na blogu). Oczywiscie mowa tu o HD600, ktore w porownaniu do HD650 sa mniej rozlazle i jasniejsze (oczywiscie obie pary sa nadal przyjemnie ciemnawe, ale jednak HD650 sa jak na moje uszy juz zbyt ciemne).

Wydaje mi sie, ze innym rozwiazaniem moglyby byc Q701 / K701 z bas modem, ale tych nie sluchalem i sugeruje sie wylacznie opisem z recenzji - https://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/