Jump to content

Recommended Posts

Witam

Chciałbym zmienić sprzęt,  obecnie posiadam wzmacniacz jvc ax311 ktory gra głównie na głośnikach diora zgb 80 + subwoofer koda sw1000. Czasem gra też pod mildtonami 110 jednak niezbyt zadowala mnie dźwięk na nich.  Wszystko to podłączone pod tv poprzez dac fioo.  Sprzęt użytkowany do netflixa,  ps4,  muzyki. 

Powoli myślę nad kupnem amplitunera który pozwoli na start uzyskać leoszy dźwięk z tych głośników a z czasem i je wymienie na lepsze.  Przeszukując fora,  allegro itd trafilem na denony i tu proszę was o pomoc i porade który lepiej wybrać i czy będą one zadowalające czy może jednak szukać czegoś innego.  

Denony które mnie interesują

1.Denon avr-x1400h cena 1300zl 

3.Denon avr-S650h cena 1300zl

Prosze o pomoc w wyborze , ktory z nich jest najsensowniejszy i dlaczego.

Edited by Rednose

17 godzin temu, Rednose napisał:

ktory z nich jest najsensowniejszy

W sumie to żaden. Lepiej wykorzystać ten budżet na solidny wzmacniacz, który ma wejście na subwoofer. Jeżeli zależy Ci też na bluetooth to zdecydowanie polecam osobny odbiornik/nadajnik np. Mozos MBL-HD lub jakiś inny np. z Chin - uGreen. Ważne żeby miał wersję bt.5.0
Obydwa mają dość podobną moć (odpowiednio 80 i 75w na kanał przy 8ohm). Amplituner wykorzystuje się głównie do zestawów kina domowego - wtedy zgodzę się że lepiej coś takiego. Jednak jeśli głównie będziesz używał systemu 2.0/2.1 to lepszym wyborem będzie wzmacniacz który odpowiednio powinien napędzić stereo. Od siebie mogę polecić bestie Yamahe A-S701. Ma dużo mocy (130w na kanał), wejście na suba, wejście USB jako zasilanie (bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mój odbiornik jest właśnie zasilany z tego wejścia i nie potrzebuję podłączać ładowarki do sieci i nie zajmuje dodatkowego gniazda w listwie). Jest możliwość podłączenia dwóch par kolumn i wybór trybu czy mają grać kolumny A, czy B a może A+B. Najważniejszym (moim zdaniem) jest wbudowany korektor dzwięku w postaci regulacji basu i trebli. Nie jest to żaden wpis sponsorowany a bardziej podzielenie się właściwościami użytkowymi na podstawie dwóch miesięcy użytkowania.