Jump to content
Sign in to follow this  
Tommy66

O strategiach cenowych i marżach słów kilka...

Recommended Posts

Z tego co wiem to THF raczej nie ma negocjacji przy faktycznie nowym sprzęcie.Nie biorę pod uwagę egz.po testowych,powystawowych,ze zwrotów.

Edited by Tommy66

Otóż są. Tylko że pierwotna cena cobalta to 1333zl a tutaj było 899zl więc z tej drugiej ceny już szybko nie zejda. 

W zasadzie z trzeciej: 1333/999/899

Dowiedziałem się tyle, ze jakby sprzedawali go taniej to przestaliby na nim zarabiać. Ile w tym prawdy nie wiem. Podobno swietnie się sprzedaje odkąd jest  nowa cena.

Godzinę temu, LoCzekk napisał:

Otóż są. Tylko że pierwotna cena cobalta to 1333zl a tutaj było 899zl więc z tej drugiej ceny już szybko nie zejda. 

Chyba żle zrozumiałem pojecie negocjacji ceny.:ph34r:

@LoCzekk a Mógłbyś podrzucić kto wynegocjował te niższe ceny?:)

Edited by Tommy66

@Jakub Łopatko Teraz rozumiem,a już się bałem o przyszłość tej firmy, bo myślałem iż często obniżają swoją marżę aby przetrwać.;)

Edited by Tommy66

Ale cena 1333 to cena ogólnoeuropejska, patrząc po kwocie w EUR. Obniżki cenowe są brane z marży sprzedawcy, nie producenta. 

@Jakub Łopatko Panie Jakubie chyba zgodzi się Pan ze mną iż to co Pan napisał powyżej pokazuje nam tylko ogrom narzucanych marż przez dystrybutorów/sklepy ?

Wydaje mi się iż nie ma to nic wspólnego z - 

6 godzin temu, LoCzekk napisał:

Wynegocjowałeś coś z TopHifi jeszcze czy używka?

4 godziny temu, Tommy66 napisał:

Z tego co wiem to THF raczej nie ma negocjacji przy faktycznie nowym sprzęcie.Nie biorę pod uwagę egz.po testowych,powystawowych,ze zwrotów.

Cene zawsze mozna ubic zakladajac ze jest sie stalym klientem ktory szanuje sprzedawce, a nie gburem, ktory przychodzi, odsluchuje, idzie do sklepu obok gdzie jest 5 zl taniej i od razu przed zakupem mowi "a dej pan taniej bo nie mam a chcialbym".

To na pewno. Natomiast...

55 minut temu, Tommy66 napisał:

Panie Jakubie chyba zgodzi się Pan ze mną iż to co Pan napisał powyżej pokazuje nam tylko ogrom narzucanych marż przez dystrybutorów/sklepy ?

To się tak tylko wydaje, gdy jest się tylko klientem/użytkownikiem, bo nie ma się pojęcia jak wygląda łańcuch zależności między producentem a dystrybutorem i potem już samym sklepem. SRP ustalany jest przez producenta i sklep jeśli chce zrobić promocję, robi ją swoim kosztem, zarabiając w efekcie mniej, ale teoretycznie nadrabiając to ilością sprzedaży, zwiększając obrót. Czasami ma to sens, jeśli produkt jest nowy i część osób musi się po prostu do niego przekonać i być może taka sytuacja ma teraz miejsce.

O polityce cenowej takiej czy innej można rozmawiać w nieskończoność i można kształtować ją na naprawdę różne sposoby. Z reguły sytuacji wcale nie ułatwiają np. uwarunkowania celne, które również podnoszą potem cenę końcową. Wiele osób zapomina, że producenci stosują często przelicznik 1 USD = 1 EUR i nie zwraca w ogóle uwagi na to, że na np. polskiej granicy trzeba będzie doliczyć cło + od całości jeszcze VAT. Inaczej nie byłoby takiego mocnego "giftowania" i kombinowania z obejściem opłat celnych. Oczywiście zawsze "da się taniej", tylko sprzedawanie produktów poniżej kosztów zakupu raczej mija się z logiką. 

Osobiście sam mając teraz Cobalta nie czuję się stratny w żaden sposób albo że dałem komuś zarobić - wiedziałem co kupuję i jak sprzęt wypada na tle innych, podobnie wycenionych konstrukcji. Jeśli sprzęt wydawałby mi się zbyt drogi, być może bym go nie kupił, tylko dalej szukał sobie na spokojnie alternatywy, a na pewno ocenił mniej korzystnie w recenzji. W tejże dostał ode mnie 9,5/10, mogę zdradzić.

13 godzin temu, Tommy66 napisał:

@Jakub Łopatko Teraz rozumiem,a już się bałem o przyszłość tej firmy, bo myślałem iż często obniżają swoją marżę aby przetrwać.;)

Panie Jakubie nie śmiem podejrzewać iż nie zrozumiał Pan ironii ani przenośni w cytacie powyżej.

Uważam iż THF ma bardzo dobre ceny jeśli chodzi o np.Audeze. Na tym przykładzie widać ,,... jak wygląda łańcuch zależności między producentem a dystrybutorem i potem już samym sklepem. ''  Jednak jak zapewne Pan wie można kupić taniej [kosztem czasu] w sklepie niezależnym.

O ile mnie pamięć nie myli na temat ,, jeśli chce zrobić promocję, robi ją swoim kosztem, zarabiając w efekcie mniej, ale teoretycznie nadrabiając to ilością sprzedaży, zwiększając obrót.'' rozmawialiśmy chyba dwa razy.

Można to też odwrócić - zarabiając więcej przy mniejszym nakładzie pracy. Przykład z ,,naszego podwórka'' produkt nie powiązany z THF - F.O.L [sądzę iż Pan pamięta}.

12 godzin temu, JTN5M napisał:

Cene zawsze mozna ubic zakladajac ze jest sie stalym klientem ktory szanuje sprzedawce, a nie gburem, ktory przychodzi, odsluchuje, idzie do sklepu obok gdzie jest 5 zl taniej i od razu przed zakupem mowi "a dej pan taniej bo nie mam a chcialbym".

Są sklepy sprzedające na przykład na alledrogo za cenę ,,X'' a w sklepie stacjonarnym można ,,ubić''/,,otrzymać promocję 5%''.

Życzę powodzeni przy ew. ,,ubijaniu'' z THF, proszę jednak zwrócić uwagę na ,,Z tego co wiem to THF raczej nie ma negocjacji przy faktycznie nowym sprzęcie.Nie biorę pod uwagę egz.po testowych,powystawowych,ze zwrotów.''

Edited by Tommy66

Zrozumiałem, ale odpisałem całkowicie poważnie. 

Godzinę temu, Tommy66 napisał:

Jednak jak zapewne Pan wie można kupić taniej [kosztem czasu] w sklepie niezależnym.

Nie, nie wiem. Nie ma czegoś takiego jak "sklep niezależny", chyba że sprzedaje produkty z nieautoryzowanego źródła, np. odkupując niektóre stocki ze sklepów z Chin. Takie produkty z reguły nie posiadają oficjalnej gwarancji producenta, nie podlegają serwisowi, muszą być odsyłane do sklepu w którym dokonano zakupu i tam na rękę tegoż sklepu naprawiane, a nawet mogą fizycznie różnić się od wersji np. europejskich danego produktu. Nie bez powodu wzięło się powiedzenie "chytry traci dwa razy" i użytkownik chcący zaoszczędzić parę groszy, może zostać się na lodzie ze sprzętem nienaprawialnym oficjalnymi kanałami.

Owszem, można odwrócić i działa to faktycznie w dwie strony. Wszystko zależy od producenta jaką przyjmie strategię i na jakich zasadach chce koegzystować na rynku. 

Godzinę temu, Tommy66 napisał:

Są sklepy sprzedające na przykład na alledrogo za cenę ,,X'' a w sklepie stacjonarnym można ,,ubić''/,,otrzymać promocję 5%''.

Na ogół jest to efekt tego, że w sklepie stacjonarnym odpada marża Allegro. W przypadku elektroniki jest to 6%, więc nawet i ten pozostały 1% jest tu z korzyścią :). Nie należy mieszać tu obecnych zasad z Allegro Lokalnie (10%, max 50 zł), ponieważ są to zasady tyczące się osób prywatnych. Swoją drogą to coś na wzór ebay-kleinanzeigen.de

PS. Wydzielam jako osobny wątek.

,,Nie ma czegoś takiego jak "sklep niezależny",...''

Miałem na myśli sklep nie będący powiązany z dystrybutorem na terenie PL .

Konkretnie na P.W