Jump to content
Rafudion

Słuchawki douszne do 200 zł.

Recommended Posts

Tylko że w recenzjach autorzy nie porównują słuchawek, a na tym mi zależy. Miał ktoś z was jakiekolwiek z tych słuchawek, czy tylko będziecie nażekać, że pomimo tak małego budżetu chce przemyśleć zakup? 

Jesteś świadomy, że nie każdy musi mieć, czy musiał mieć te wszystkie słuchawki? Stąd marna szansa, że ktoś Ci porówna te wszystkie słuichawki.

Jeśli recenzje nic Ci nadal nie mówią, to jak opinia obcej osoby ma pomóc?

Recenzja to tak naprawdę opinia jakiejś osoby na temat słuchawek, częściowo obiektywna, częściowo subiektywna.

Masz recenzje, to poczytaj i wybierz te, które  wydają Ci się najbardziej odpowiednie.

Opinia obcej osoby wcale nie będzie bardziej pomocna i wcale nie ułatwi Ci wyboru.

A odrzucasz to, co Ci mówią użytkownicy, mimo że oczekujesz ich opinii, a jak dostajesz, to odrzucasz.

Nie odrzucam żadnej opini, też się skłaniam ku opini że Snaby są najlepsze, ale chodzi mi o opinie użytkowników, a nie osób które z danym sprzętem nie miały nic wspólnego. 

4 minuty temu, Rafudion napisał:

chodzi mi o opinie użytkowników, a nie osób które z danym sprzętem nie miały nic wspólnego.

Recenzowałem przynajmniej kilka par słuchawek z listy. Siłą rzeczy musiałem mieć z nimi "coś" wspólnego, aby móc "coś" napisać na ich temat. Jeśli ma to być subtelne zasugerowanie z Pana strony, że moje recenzje nie są wiarygodne z jakiegoś powody, to bardzo proszę przedstawić takowe powody wraz z dowodami. Jeśli zaś jest to tylko profilaktyka, to rozczaruję, ale o ile na naszym forum bardzo mocno pilnujemy szeroko pojętej wiarygodności opisów i opinii, o tyle marketing szeptany jest obecnie szeroko spotykany właśnie ze strony zdawałoby się "zwykłych użytkowników". Toteż twierdzenie, że "recenzje kłamio a na forum tylko prawda", to mit, w rzeczywistości wszędzie można manipulować i wszędzie można natrafić na fałszywe opinie. Jak się na tym poznać - to już niestety temat rzeka i najczęściej sprowadzający się do testów samodzielnie przeprowadzanych, co przy dokanałówkach jest najbardziej niewdzięczne.

Nie mówie o tobie, tylko o masie osób które wypowiedziały się w tym temacie i nic nie miały do powiedzenia. 

18 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Recenzowałem przynajmniej kilka par słuchawek z listy.

Co sądzisz o tych słuchawkach które zrecenzowałeś? 

• Haha 2

Chodziło mi o porównanie z innymi słuchawkami, po tym czasie. Wyczytałem się w recenzje i najlepiej wypadają Soundmagic E10c i Snab Overtone EP-101M. Które z tych słuchawek mają lepszy dźwięk od Audictus Adrenaline 2.0 lub Creative Outlier Sports? 

Edited by Rafudion

W rezencjach jest zawarte to co Jakub o nich myśli 

Jeśli ktoś nie potrafi ruszyć głową i wyciągnąć wniosków z recenzji, a potem na podstawie tych wniosków porównać samodzielnie słuchawek i dokonać wyboru, to co da "krótka recenzja" innych użytkowników, skoro potem trzeba i tak samemu to przetrawić?

To nie jest trudne. Najpierw czytasz jedną recezje, potem drugą i porównujesz bas średnice, góre, scene, inne uwagi, podsumowanie.

Co rusz czytam jakieś recenzje i nie mam problemu, aby sięgnąc pamięciać do innej recenzji i stwierdzić czy warto by się interesować czy odpuścić.

A po to właśnie są te recnzje, są to przemyślenia autora na temat sprzętu.

Nikt Ci nie powie, "weź te i kropka"

• Haha 1
  • Approved 1

Bo w tej cenie praktycznie obojętne, co weźmiesz, to i tak nie osiągniesz wysokiej detaliczności i rozdzielczości, a Soundmagiki są względnie lubiane wśród użytkowników.

• Haha 1

Jakich recenzentów polecacie? 

12 minut temu, bachankas napisał:

Bo w tej cenie praktycznie obojętne, co weźmiesz

Wiesz to z własnego doświadczenia, czy też powtarzasz tą opinię? 

3 minuty temu, bachankas napisał:

Nie piszę nic, czego nie popieram własnym doświadczeniem.

To w takim razie które ze słuchawek które wymieniłem miałeś?

2 godziny temu, Rafudion napisał:

Jakich recenzentów polecacie? 

Audiofanatyk

Hifi Philosophy

High Fidelity

Kropka

Headfonia

Z tych najczęściej korzystam

Czasami jeszcze head-fi.

Wszystko zależy o czym chce poczytać.

Nie każdy recenzuje to samo.

A jak kilku recenzowało to samo, to jest przy okazji pogląd z różnych stron

Z wymienionych w pierwszym wątku znam 5 ostatnich pozycji. Z grubsza porównywalne, jak chcieć lepiej to albo Chiny albo używki. 

W dniu 3.11.2019 o 15:46, Rafudion napisał:

- Soundmagic E10c

- Kz zst

- Brainwavz proALPHA

- Brainwavz M5

- Snab Overtone EP-101M

W takim razie skoro znasz te słuchawki i je miałeś, to może wymienisz jak się zachowywały, jak długo ci wytrzymywały, i jakie mialy wady i zalety jeżeli chodzi o wykonanie i wygodę, skoro dźwięk nie robi różnicy.

Najgorzej jak ktoś chce za niewielkie pieniądze kupić sprzęt kompletny i to jeszcze z futerałem. Miałbym kłopot aby znaleźć słuchawki, które spełnią wymagania autora za 500 zł.....i piszę całkiem poważnie. 

Nic mu nie polecajcie, bo cokolwiek kupi nie będzie zadowolony w tym budżecie.

• Haha 1

Chodzi mi o sprzęt o jakości jak najlepszej w tym budżecie, to dosyć logiczne że słuchawki kosztujące 500 zł będą co najmniej dwa razy lepsze. 

W tej kasie wszystko gra tak samo, czytaj słabo. Jest natomiast trochę modeli które grają w miarę, ja znam Audeo i re-400

Ktokolwiek z was (z wyłączeniem oczywistych osób) miał którekolwiek z tych słuchawek, że tak ochoczo się wypowiadacie że są słabe? 

Karuzela śmiechu ;) Skoro recenzje nie są dla Ciebie wystarczające, to zrób wyliczankę. Na to samo wyjdzie, a oszczędzisz co po niektórym zbędnego pisania...

• Sad 1

Recenzje mi wystarczają, ale recenzenci nie mają zbyt długo sprzętu, dlatego zależy mi na opiniach ludzi którzy przez dłuższy czas mieli te słuchawki. Do niczego ciebie nie zmuszam, możesz przestać pisać, i tak nic pomocnego nie napisałeś. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...