Jump to content
Sign in to follow this  
Jakub Łopatko

Recenzja słuchawek dla graczy Audeze LCD-GX

Recommended Posts

Dziękuję za bardzo dobrą recenzję.

Kolejny volumen na półce Autora ze słuchawkami z serii Audeze i najlepsze pod tym względem systematyczne ujęcie porównawcze całej gamy tych produktów jakie można znaleźć (nie tylko w Internecie).

To uporządkowanie pozwala mi na wnioskowanie, że mogą to być najbardziej odstające słuchawki od linii LCD z dość dziwnym dla mnie przeznaczeniem: „Audiofilskie słuchawki gamingowe”.

Autor trafnie scharakteryzował gracza, ale cechy tych słuchawek (słuchawki otwarte, ciężkie (wygodne, ale ciężkie), no i drogie) plasują je raczej w kręgu zainteresowania audiofila i to jako taką trochę fanaberię, bo nie sądzę, aby to były dla audiofila słuchawki podstawowe. Zgadzam się, że gracz wydaje krocie na sprzęt, ale pcha go do tego konieczność, a słuchawki dla gracza raczej „mają wszystko co trzeba” w pułapie cenowym o rząd niższej kwocie.

Oczywiście „kto bogatemu zabroni”, ale ja gamingowej kariery tym słuchawkom nie wróżę.

Przy okazji - jako zagorzały czytelnik, życzyłbym sobie ewolucji recenzji do video-recenzji, bo tak jak teraz są to najlepsze recenzje pisane, to byłyby to jeszcze lepsze materiały wideo, o które naprawdę bardzo trudno, nawet przy tak szeroko dostępnych materiałach na wiodącej platformie YT.
Proszę oczywiście nie szukać obcesowości w tym moim "życzeniu", bo Pana teksty czytam z uwagą i czasem po kilka razy.

• Like 1

Zastanawia, mnie który gracz kupi słuchawki za prawie 5k O.o, mówie o takim typowym graczu, bardziej dziecku, młodym, bo to ich najwięcej tłucze w sieciówki. Tu ewidentnie widać, że słuchawki jednak kierowane na rynek zagraniczny jeśli  chodzi o graczy. U nas dalej prowadzą plastikowe słuchaweczki, a do tego zapewne rodzice nikomu nie kupią słuchawek za 5k :D, no chyba, że to rodzice audiofile :trollface-e:.

9 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Oczywiście „kto bogatemu zabroni”, ale ja gamingowej kariery tym słuchawkom nie wróżę.

Jeśli one są "gamingowe" to równie dobrze cała seria Audeze może być gamingowa. Bardziej to na zasadzie, jeśli ktoś chciałby mieć słuchawki do muzyki, ale również wykorzystać je do gier, tu z myślą o dołączonym mikrofonie. Zamiast kupować słuchawek do muzyki i drugiej pary plastikowych, kupi jedną.

12 minut temu, Krzysztof Miś napisał:

Przy okazji - jako zagorzały czytelnik, życzyłbym sobie ewolucji recenzji do video-recenzji, bo tak jak teraz są to najlepsze recenzje pisane, to byłyby to jeszcze lepsze materiały wideo, o które naprawdę bardzo trudno, nawet przy tak szeroko dostępnych materiałach na wiodącej platformie YT.

Przy takich recenzjach byłoby więcej roboty. Pewnie chciałbyś jeszcze w 4k lub 8k :P, żeby móc oglądać Jakuba i jego kolekcje słuchawek na 120 calowym ekranie w 8K. :lol:

Poza tym papierowa wersja i tak by musiała być, bo nie każdy wolałby filmową wersję.

Poza  tym pytanie, czy Jakub w ogóle chciałby się kamerować i pokazywać światu, bo to chyba najważniejszy aspekt. Nie każdy lubi być w centrum uwagii i pokazywać się publiczności, nawet jeśli to są tylko filmy na YT. 

Możliwe, że  byłoby to urozmaicenie,  ale zapewne okupione mniejszą ilością recenzji, bo przygotowanie filmu też swoje trwa, jeśli miałoby to być dopięte na ostatni guzik.

23 minuty temu, Krzysztof Miś napisał:

a słuchawki dla gracza raczej „mają wszystko co trzeba” w pułapie cenowym o rząd niższej kwocie.

1500 zł to już dla gracza Hi-end ostateczny, tam pchają się tylko wariaci, którzy nie mają co z kasą robić, albo YT-berzy, chcący zareklamować produkt, a tak to reszta siedzi w  przedziale do 1k, a najwięcej obstawiam do ok. 500 zł. Pamiętajmy, że spora część to osoby, które dostają kasę od rodziców, stąd mają też ograniczony budżet " dlatego też wolą wtopić kasę w badziewne słuchawki" hehe :trollface:

I piszę tu o typowym graczu, który nigdy nie miał na uszach normalnych słuchawek, a muzyki słucha z dołączanych do telefonu dokanałówek, albo słucha z głośnika telefonu.

Mniej więcej przy kwocie 1500 zł, to jest koniec plastikowych słuchawek. Droższych nie widziałem.

Powyżej są normalne słuchawki i nimi zainteresuje się konsument świadomy.

Dlaczego nie pisze o dorosłych graczach? Bo w sumie sami zarabiają, więc dla wielu nie jest ograniczeniem  budżet, a brak potrzeby posiadania droższych słuchawek.

A młody gracz jest uzależniony od tego co dostanie od rodziców i babci oraz dziadka, dlatego realnie obstawiłbym na oko przedział 200-800 zł najczęściej kupowanych słuchawek gamingowych, choć maksimum ustawił gdzieś bliżej 500 zł, gdyby to miał być wykres. Patrząc na tematy tutaj na forum, to właśnie bardzo dużo tematów jest o  słuchawki gamingowe bliżej 500 zł +/- 300 zł.

No i de facto piszę tu głównie o nieświadomym konsumencie, który zapatrzony w reklamy kupuje plastikowe słuchawki. Bo mimo, że coraz więcej osób patrzy w stronę normalnych słuchawek(głównie ISK HD9999) , to dalej te gamingowe się sprzedają.

Recenzja jak zwykle bardzo fajna, dokładnie opisany model Audeze, ale brakuje mi to jeszcze nawiązań do troszkę tańszych np Fostex TH610 - choć może jako że jestem niedzielnym graczem (do tego nie gram FPSy) nie jestem obiektywny. Kilka słów porównania do Hifiman Arya?

TH610 - kompletnie inna klasa słuchawek i przeznaczenie, nie widziałem między nimi analogii i stąd nie czyniłem porównań.

Arya - zupełne przeciwieństwo. GX mają trochę więcej basu i znacznie cieplejszą górę, jest tam więcej mięsa w dźwięku. Waga słuchawek również mimo wszystko na niekorzyść GX, Arya znacznie lżejsze, ale też GX wyraźnie pewniej trzymają się głowy. Zdolności sceniczne, mimo różnicy kształtów sceny, porównywalne. Arye mam zanotowane aby wykończyć jak tylko obrobię się z najbliższymi wyjazdami oraz Cobaltem, ANC900 i CKS5TW. Wtedy mam w planach wrzutkę D8000, Arye i CTH, bo to wszystko bardzo fajne słuchawki. Osobiście Arye w grach mogą sprawdzić się lepiej od GX jeśli mądrze dobierze się im tor, aby nie męczyły górą na dłuższych sesjach. GX są bezpieczniejsze i łatwiej je opanować na tańszym sprzęcie.

12 godzin temu, Nehero napisał:

1500 zł to już dla gracza Hi-end ostateczny, tam pchają się tylko wariaci, którzy nie mają co z kasą robić

Albo ci, którzy wydają 10k+ zł na PC, a potem drugie tyle na swój "gaming den" :).

12 godzin temu, Nehero napisał:

Poza  tym pytanie, czy Jakub w ogóle chciałby się kamerować i pokazywać światu, bo to chyba najważniejszy aspekt. Nie każdy lubi być w centrum uwagii i pokazywać się publiczności, nawet jeśli to są tylko filmy na YT. 

Nie trzeba się pokazywać, aby móc nakręcić materiał (Przykład Z Reviews). Także możliwości ku temu są.

• Thanks 1

58 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

GX są bezpieczniejsze i łatwiej je opanować na tańszym sprzęcie.

Trochę trudno to sobie wyobrazić - słuchawki za 4 tys. i wzmacniacz za 500 zł?

Jaki wzmacniacz do nich były polecany? 

Teraz, Corvin74 napisał:

Jak ktoś chce zostać spalonym na stosie to można je podłączyć pod... pada od PS4/Xbox i też będą działać. Myślę że w Stanach będą sięcałkiem dobrze sprzedawać chociaż tam króluje od dłuższego czasu sprzęt od Astro :/ 

55 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Albo ci, którzy wydają 10k+ zł na PC, a potem drugie tyle na swój "gaming den" :).

U mnie pc kosztował 10k+ i to raczej zabawka bo na nim nie pracuje :P Ale sprzęt audio kosztował jeszcze więcej .... Stary dzieciak jestem hehe

13 godzin temu, Nehero napisał:

takich recenzjach byłoby więcej roboty. Pewnie chciałbyś jeszcze w 4k lub 8k :P, żeby móc oglądać Jakuba i jego kolekcje słuchawek na 120 calowym ekranie w 8K. 

Obecnie mam 2k w 27 cali i powoli rozglądam się za 4 l w 32(100hz+) , dobry monitor ,to jak dobre słuchawki ,  Fajnie się ogląda recenzje  w 2k , a w 8 k?? Szkoda że większość materiałów to full hd...

2 minuty temu, Corvin74 napisał:

Aim 808 , Audioqestt Red ??

Absolutnie nie mam nic przeciwko PC za 10k+ zł i wydawaniu na to środków - jeśli ktoś potrzebuje i jest zadowolony, to jak najbardziej. Sam lubię mieć stylowe biuro i mam sprzęt w dużej mierze gamingowy, ale głównie przez jego ergonomię i jakość oraz komponowanie się ze stanowiskiem. Kto biednemu zabroni żyć bogato :).

6 minut temu, Corvin74 napisał:

Jaki wzmacniacz do nich były polecany? 

W sumie to żaden, bo nie potrzebują wzmacniacza w sensie stricte. Chyba pisałem o tym w samej recenzji. Ale jeśli już, to j.w.:

2 minuty temu, maszynista1987 napisał:

AIM 808, Audioquest DragonFly Red

3 godziny temu, Jakub Łopatko napisał:

W sumie to żaden, bo nie potrzebują wzmacniacza w sensie stricte. Chyba pisałem o tym w samej recenzji. Ale jeśli już, to j.w.:

Tak, w recenzji jest że łatwo je napędzić i nawet z telefonu grają, ja pytałem jaki wzmacniacz byłby polecany, w końcu „audiofil-gracz” winien mieć oprócz wypasionego PC także wzmacniacz do słuchania muzyki. Czy któryś ze wzmacniaczy z recenzji dodaje - odkrywa potencjał GX?

6 godzin temu, Corvin74 napisał:

Czy któryś ze wzmacniaczy z recenzji dodaje - odkrywa potencjał GX?

Bardzo ładnie szły mi z Aurium, choć tutaj wymiana kabla jeszcze wchodziła w grę. Moim zdaniem spokojnie coś na poziomie SC808 na 3x SS V5i by tu wystarczyło. 

W dniu 5.11.2019 o 00:26, Krzysztof Miś napisał:

Proszę oczywiście nie szukać obcesowości w tym moim "życzeniu", bo Pana teksty czytam z uwagą i czasem po kilka razy.

Bardzo dziękuję za ciepłe słowa. Video-recenzje są na liście rzeczy do zrealizowania od dłuższego czasu. Jednak o lepszości musiałyby jeszcze zasądzać kwestie elementarnej jakości materiału i montaż, przy których akurat nie mam jeszcze doświadczenia. Może z czasem się to zmieni.

Panie Jakubie w platformie testowej widnieje DragonFLy Cobalt. Czy można rozumieć że będzie w przyszłości recenzja tego małego klocka? :) 

Tak. Plus sprzęt będzie od tej pory występował w przyszłych recenzjach jako jeden z opcjonalnych punktów odniesienia, ponieważ zakupiłem go na własność. 

To nawet nie pytam o brzmienie tylko czekam na Pana ciężką pracę w formie recenzji :).