Jump to content

Recommended Posts

Witam !

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem nowej karty dźwiękowej lub DACa, gdyż obecna nie spełnia moich oczekiwań. Nie zależy mi na systemach 5.1/7.1, nie planuje rozbudowy sprzętu poza kartą dźwiękową. Kwota, którą dysponuje to ~500zł, nie mam nic przeciwko używanym urządzeniom. 

Słucham muzyki na amplitunerze Radmor 5102-TE, subwooferze Bose Acoustimass 3 Series II i 2 małych kolumnach zrobionych na głośnikach Tonsil GDN 11/35/1 i jakiś wysokotonowych z kolumn firmy AEG, nie kupowałem innych, gdyż nie są one złe i spełniły moje oczekiwania.

Obecnie posiadam kartę Asus Xonar D1, używam jej na systemie WIndows 10 i sterownikach od UniXonar. Kartę planuje wymienić ze względu, gdyż nie spełnia ona moich oczekiwań, chciałbym aby następna karta dorównywała dźwiękowo odtwarzaczowi płyt kompaktowych niekoniecznie wysokiej półki. Słucham muzyki w formatach FLAC i MP3 320kbps. Karty i DACi, które mnie zainteresowały to m.in: Sound Blaster Z, Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Sound Blaster Titanium HD, Sound Blaster X-Fi HD, AIM SC 808.

Z góry dziękuje za pomoc, a także jestem otwarty na nowe propozycje.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ma to być karta wewnętrzna to weź AIMa SC808, jest zdecydowanie najlepszy w swojej klasie cenowej. Co do DACów to Audiotrak będzie tu najlepszą opcją, jednak w mojej opinii ustępuje SC808. Szczególnie gdy wymienisz w niej opampy. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Kuba1337 said:

Dzięki za radę ! A co sądzisz o Xonar Essence STX? Można ją obecnie znaleźć za około 450-500zł.

 

Jest na jej temat recenzja na blogu, jak również sporo odwołań w tej nt. SC808, wyżej linkowanej przez Wdwdr'a. STX jest opłacalna głównie, jeśli albo posiada się słuchawki gęsto i ciepło grające o umiarkowanym zapotrzebowaniu na wzmocnienie, albo priorytetem są gniazda RCA, które to w STX są moim zdaniem rewelacyjne, zwłaszcza gdy dosztukuje się jej (niestety drogie) wzmacniacze operacyjne od Bursona. Resztę można doczytać w recenzjach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...