Jump to content

Recommended Posts

Witam !

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem nowej karty dźwiękowej lub DACa, gdyż obecna nie spełnia moich oczekiwań. Nie zależy mi na systemach 5.1/7.1, nie planuje rozbudowy sprzętu poza kartą dźwiękową. Kwota, którą dysponuje to ~500zł, nie mam nic przeciwko używanym urządzeniom. 

Słucham muzyki na amplitunerze Radmor 5102-TE, subwooferze Bose Acoustimass 3 Series II i 2 małych kolumnach zrobionych na głośnikach Tonsil GDN 11/35/1 i jakiś wysokotonowych z kolumn firmy AEG, nie kupowałem innych, gdyż nie są one złe i spełniły moje oczekiwania.

Obecnie posiadam kartę Asus Xonar D1, używam jej na systemie WIndows 10 i sterownikach od UniXonar. Kartę planuje wymienić ze względu, gdyż nie spełnia ona moich oczekiwań, chciałbym aby następna karta dorównywała dźwiękowo odtwarzaczowi płyt kompaktowych niekoniecznie wysokiej półki. Słucham muzyki w formatach FLAC i MP3 320kbps. Karty i DACi, które mnie zainteresowały to m.in: Sound Blaster Z, Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Sound Blaster Titanium HD, Sound Blaster X-Fi HD, AIM SC 808.

Z góry dziękuje za pomoc, a także jestem otwarty na nowe propozycje.

Jeżeli ma to być karta wewnętrzna to weź AIMa SC808, jest zdecydowanie najlepszy w swojej klasie cenowej. Co do DACów to Audiotrak będzie tu najlepszą opcją, jednak w mojej opinii ustępuje SC808. Szczególnie gdy wymienisz w niej opampy. 

16 hours ago, Kuba1337 said:

Dzięki za radę ! A co sądzisz o Xonar Essence STX? Można ją obecnie znaleźć za około 450-500zł.

Jest na jej temat recenzja na blogu, jak również sporo odwołań w tej nt. SC808, wyżej linkowanej przez Wdwdr'a. STX jest opłacalna głównie, jeśli albo posiada się słuchawki gęsto i ciepło grające o umiarkowanym zapotrzebowaniu na wzmocnienie, albo priorytetem są gniazda RCA, które to w STX są moim zdaniem rewelacyjne, zwłaszcza gdy dosztukuje się jej (niestety drogie) wzmacniacze operacyjne od Bursona. Resztę można doczytać w recenzjach.

• Upvote 1