Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Testowałem K275 i K361. Z uwagi na różnice w odbiorze dźwięków i fakcie, że zależy Ci na porównaniu z K371 skupię się na pozostałych kwestiach. Taśma K275 świetnie rozkłada ciężar słuchawek, ale niestety okrągłe nauszniki gorzej się układają przez mały zakres obrotu, oczywiście zależy to od kształtu głowy, ale mniejszy zakres regulacji zawsze jest wadą. W K361 pady są wyjątkowo miękkie, świetnie się układają i nawet po długim czasie nie czuć ich przy uszach. W przeciwieństwie do K275 pałąk jest wyczuwalny na głowie.
Przeprowadziłem też mały, bardzo amatorski test na tłumienie dźwięków otoczenia. Polegał on na puszczaniu tego samego fragmentu piosenki na komputerze, podłączeniu słuchawek do telefonu i sprawdzeniu przy jakiej głośności nie słychać otoczenia. K361 odcinały przy 44dB, natomiast K275 przy 40. Dużym minusem K275 był dla mnie fakt, że poruszenie kabla przy słuchawkach (np. potarcie o koszulkę) jest słyszalne jak w stetoskopie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...