Jump to content

[ROZWIĄZANE] Nauszne, używane ok 100zł, hip hop / muzyka elektroniczna

atom799
 Share

Recommended Posts

Witam mam pytanie które z tych słuchawek kupić do muzyki hip hop / elektronicznej ? CAL!/SL hd330/SL hd669/Shure 240? Słuchawki będą kupowane używane za cenę ok 100zł (sprawdzałem i każde z nich znajde na licytacji w tej cenie) Do tej pory miałem philips shp2000, od słuchawek oczekuje aby góra była łagodna (nie syczała), dźwięk był przyjemny/łagodny. Średnica nie wyfocana a niskie tony szybkie,precyzyjne,miękkie i głębokie (oczywiście z tego co możliwe w tych słuchawkach co wymieniłem, które będą najbardziej zbliżone do moich wymagań) oczywiście nie oczekuje cudów ale sądzę że będą one lepsze niż te philipsy, które z nich będą grały najczyściej na średnicy, najbardziej szczegółowo na górze oraz które będą najprecyzyjniejsze oraz szybkie na dole? Nie podbijam dużo w EQ,tzn nie jestem na zasadzie że skoro hip hop to podbić bass żeby zagłuszało, bardziej cenię sobie "jakość" niż ilość. Oczywiście nie jestem audiofilem ale odczuwam spore różnice pomiędzy słuchawkami, niestety będą one napędzane z karty zintegrowanej z laptopa albo z telefonu ( w przypadku bardziej wymagających słuchawek,np hd330 rozważam zakup za parę miesięcy wzmacniacza a na chwilę obecną byłby napędzany wzmacniaczem se-ch730 z wieży  technics'a) bardzo zależy mi na głębi dźwięku oraz na szczegółowości (byle było to lepsze niż w shp2000 to będę zadowolony / rozważam recabling dla poprawy )

Edit: można polecać także inne modele, np SL hd660

W tej cenie mogę dostać jeszcze HD681 Evo II po recablingu, bardziej się opłaca niż seryjne CAL! albo hd330 ?

Edited by atom799

Witam,

Generalnie opisuje Pan dźwięk, który trudno będzie dostać w tej cenie. To, czego Pan szuka, najprędzej dadzą raczej konstrukcje pokroju np. AKG K271 MKII. 

Nie. Od EVO wolałbym osobiście znacznie bardziej ISK HP-580 za mniej, które również są tonalną "V"-ką. Jeśli CAL, to moim zdaniem tylko po recablingu, ale będą to rozmiarowo najmniejsze słuchawki z wymienionych. Myślę, że HD330 będą tu chyba najbardziej rozsądną alternatywą zgodną z opisem, ale pomijając precyzję basu. Bardziej precyzyjne są od nich HD660, mając bas w trochę lepszej kontroli, ale tam z kolei wrażenie przestrzenności, które i tak jest skromne, będzie jeszcze nieco mniejsze. Przestrzenność jest kluczowa przy np. elektronice. HD330/660 to słuchawki bardziej muzykalne, niż wyczynowe.

Pozdrawiam.

• Upvote 2

Jestem jak najbardziej świadom że w tej cenie dźwięk który mi odpowiada jest nieosiągalny, dlatego napisałem że najbardziej zbliżony. Rozumiem więc że EVO MKII po recablingu odpadają (107zł), w takim razie powinienem wybierać pomiędzy CAL! po recablingu (licytacja trwa) a HD330 (80zł), już wolę minimalnie lepszą scenę nawet kosztem precyzji basu a jako że codziennie słucham muzyki po kilka godzin (5-6) to półotwarte dadzą troszke pooddychać uszom. Oraz jedno pytanie które z nich po recablingu przewodem  Canare Starqad l-4e5c oraz wtykiem Neutrik NYS231BG mogłyby osiągnąć najodpowiedniejszy dla mnie efekt ? (tak jak Pan przypuszcza, wiem że to trzeba zrobić i porównać ale tak mniej więcej z Pana wiedzy/doświadczenia jak Pan sądzi które tak czysto teoretycznie powinny grać dla mnie najodpowiedniej)

Oraz pytanie z innej beczki tak przy okazji, wymiana jack'a w tych philipsach z oryginalnego na taki metalowy ze sklepu elektronicznego (taki tani za 2,50 tylko takie mieli a mam w razie czego, gdy gdzieś się zepsuje) coś pomoże czy jako że jest to tania końcówka to może tylko pogorszyć? (pytam gdyż z nudów bawię się nimi, i coś tam przy nich grzebie co oczywiście jak do tej pory tylko polepszało jak dla mnie dźwięk)

HD330. One ogólnie jako klony Beyerdynamiców dają sporo możliwości w zakresie kształtowania akustyki. Czy to modyfikacjami, czy wymianą nausznic. Przy CAL jest Pan zaś ograniczony praktycznie do jednego typu i to specjalnie dla tego modelu.

Przy tak niskiego pułapu słuchawkach raczej nie ma to wielkiego znaczenia. SHP2000 to ciekawe słuchawki jak na swoją cenę, ale nie są na tyle czułe, żeby rozróżnić jakość wtyku w zakresie innym, niż po prostu nieprawidłowego jego zalutowania.

• Upvote 1

Ok, dzięki wielkie za pomoc. Zakupiłem hd330 za 80zł prawie nie używane, w planach na wakacjach będzie recabling oraz poczytam o modach do tego modelu i oczywiście poszukam jakiegoś wzmacniacza do nich :P Na razie będą napędzane wzmacniaczem Technics se-ch730 z wieży a dobrze się składa bo daje on jasne źródło więc mam nadzieje że fajnie się zgra. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...