Jump to content

Słuchawki do fps (dokładny opis 800zł)

Recommended Posts

Cześć. Mam DragonFly Black jako wzmacniacz, będę używać padów od Brainwavz microsuede (tł. mikrofibra chyba) bez względu na model (mam spore uszy ..). Szukam bardzo dobrych słuchawek do fortnite (proszę, zachowaj spokój :)) w tej grze detale, scena dźwiękowa i pozycjonowanie są bardzo ważne, o wiele bardziej niż w jakiejkolwiek innej grze, ponieważ na bardzo małym obszarze może być 30-50 osób, i mogą być dużo wyżej, niżej, i jest tam wiele różnych dźwięków, efektów. Próbuję swoich sił w pójście competetive, więc chcę bardzo dobre/najlepsze słuchawki do moich celów. Mam budżet na słuchawki w wysokości 800zł. Będę ich używać tylko TYLKO do grania. Mikrofon nie jest wcale potrzebny. Dzięki za każdą podpowiedź. ;)

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Mogą być otwarte czy musza być zamknięte?

Mogą, a raczej chciałbym by były otwarte.

55 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

i to także, a nawet bardziej:

https://www.audiofanatyk.pl/jak-samodzielnie-wybrac-sluchawki/

Przy czym jak żyję i zajmuję się tematem słuchawek, jest to pierwszy raz, gdy dobiera się słuchawki do padów, a nie pady do słuchawek :).

Określiłem się raczej na czym mi zależy, jedynie nie dodałem czy chce otwarte lub zamknięte. Nie przyszedłem by wskazali słuchawki bez żadnych wskazówek z jednym zdaniem. Aczkolwiek zastanawiałem się nad AD900x, hd598 i dt990 250ohm, lecz nie jestem w stanie zamówić i sprawdzić wszystkich, zwłaszcza, że zapewne nie zauważę różnic na własną rękę i nie wybiorę tych które najlepiej się sprawdzą pod moje wymogi. Oczywiście nie przekreślam innych propozycji słuchawek. Pozdrawiam. :)

Edited by Verllar
8 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Akurat każda z tych trzech par gra kompletnie inaczej i różnicę bardzo łatwo dałoby się zauważyć. DT990 mają dosyć dobre pozycjonowanie i nie najgorszą scenę.

A które z nich zapewne sprawdzi się najlepiej pod moje wymogi? 

Aj, zauważyłem, że ad900x są dużo droższe niż ad700x, także wybór pozostaje między HD598, AD700x, K7xx i DT990 250 Ohm. Tak poza tym, w dt990 nie będzie za dużo basu ze względu na dużo strzałów shotgunów w jednym momencie?

Edited by Verllar

Ajjjj czytałem inny temat na innej karcie i się zamieszałem, mea culpa :D.

Każde z w/w słuchawek będą jak najbardziej odpowiednie do tej gry. Ale przykładowo ja bym nie dał tyle pieniędzy za AD700X jaka jest proponowana na polskim rynku. 

Witam. Większa scena czy lepsza wizualizacja pomoże mi odseparowac i zlokalizować lepiej dźwięki które są blisko, jak i najbliżej mnie w grach fps podczas gdy w oddali jest wiele innych dźwięków efektów, strzałów etc? To samo pytanie mnie ciekawi dotyczace większego basu, V-ki i "treble" (nie wiem jakie jest określenie na to w języku polskim).

Edited by LoCzekk
Łącze tematy

Im mniej basu tym lepiej, im bardziej średnica jest z przodu tym lepiej im więcej wysokich tym lepiej.

Czasem może brakować basu bo strzały i wybuchy mogą nie mieć odpowiedniej masy, ale kroki są lepiej słyszane (scena) i dzięki dobrej scenie i pozycjonowaniu łatwiej zlokalizować  przeciwnika

W dniu 17.10.2019 o 16:04, Palpatine napisał:

Im mniej basu tym lepiej, im bardziej średnica jest z przodu tym lepiej im więcej wysokich tym lepiej.

Czasem może brakować basu bo strzały i wybuchy mogą nie mieć odpowiedniej masy, ale kroki są lepiej słyszane (scena) i dzięki dobrej scenie i pozycjonowaniu łatwiej zlokalizować  przeciwnika

Czyli jak chce bardziej wyrownac duuza różnicę między głośnościa kroków, a strzałami to najlepiej mierzyć w słuchawki z jak najmniejsza ilość basu? Coś jak ad700x i k701? ( ilość strzałów z rifle I shotgunow tlumia kroki..). Czy tylko pozwoli na łatwiejsze wychwycenie kroków, lub kierunku strzałów?

Edited by Verllar

Pozycjonowanie zawsze będzie tak dobre na ile pozwala gra. Jeżeli gra ma słaby silnik dźwiękowy to nawet jakbyś posiadał słuchawki za 2000zł nic ci to nie pomoże. Natomiast słuchawki grające naturalnie albo jaśniej po prostu pozwolą ci lepiej się skupić na pewnych częstotliwościach(szelest kroków na piasku itp). Czy wybierzesz AD700X czy AKG K7xx obojętne. Te i te spiszą się równie dobrze. 

• Like 2

FreeQ dobrze prawi. Ja w FPS-y sieciowe nie gram od kilku lat, ale przez naście lat grałem w CS 1.6 i ta gra ma kiepski silnik audio. Na początku grałem na tanich słuchawkach Media-Tech z mikrofonem, a i tak często padały podejrzenia o WH. Potem przez długi okres korzystałem z Koss UR40, potem były droższe modele i wreszcie konstrukcje za ok. 1000 zł, a finalnie i tak najważniejszy był dla mnie komfort i optymalna tzn. nie za duża i nie za mała scena.

10 godzin temu, Verllar napisał:

Czyli jak chce bardziej wyrownac duuza różnicę między głośnościa kroków, a strzałami to najlepiej mierzyć w słuchawki z jak najmniejsza ilość basu? Coś jak ad700x i k701? ( ilość strzałów z rifle I shotgunow tlumia kroki..). Czy tylko pozwoli na łatwiejsze wychwycenie kroków, lub kierunku strzałów?

To nie będzie wyrównanie różnicy, po prostu będzie łatwiej wychwycić kroki podczas strzałów w mniej basowych słuchawkach. Ja do CS go nic nie mam, fajnie się grało na słuch.

Weź tylko pod uwagę, że ten DragonFly Black mocno Ci obetnie scenę... u mnie głównie z tego powodu poszedł "do szuflady" ;< Bo poza tym to naprawdę potrafi fajnie zagrać.

PS. u mnie DFB grał w połączeniu z ATH-ADG1X, które w teorii są klonami AD700X/AD900X, tylko że z mikrofonem. Ale nie porównywałem tych modeli...

W grach nie ma to znaczenia. I tak będzie dużo powietrza a dźwięki wyraźnie odseparowane. Ja czasem pogrywam w Squada na MSR7 podłączonych właśnie do DFB i chociaż słuchawki są zamknięte i w formie przenośnej to naprawdę sprawdzały się świetnie.