Jump to content
Sign in to follow this  
Fmk

Power Color Devil HDX + HD800?

Recommended Posts

Witam ;)

Na chwilę obecna korzystam z HD650 + wlaśnie Power Color Devil HDX z opa Muses 8820 + 2xLME49720 lecz za niedługo chciałbym wymienić dwa ostatnie opa na coś z Bursona V5 lub coś V6 i tutaj nasuwa się pytanie czy takie połączenie wystarczy do napędzenia i dobrego brzmienia w słuchawkach HD800 czy jednak potrzebuje toru za podobne pieniądze co same słuchawki?

Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Ps. Czy to w ogóle się opłaca? Czy może jednak lepiej zebrać więcej pieniędzy i wymienić tego HDX na coś lepszego i dopiero wejść w HD800?

Nie wiem jak Twoja karta, lecz z tego co czytałem, to co do HD800 nasuwa się jeden wniosek, dobry DAC + dobry i odpowiedni wzmacniacz + dobre i odpowiednie okablowanie jest niemal obowiązkowe pod HD800. 

Z wzmacniaczy o których czytałem robiąc  niedawno "research" na polskich i zagranicznych stronach, to do HD800 potencjalni kandydaci to np. Feliks Audio Euforia, Violectric HPA V281, Auris  HA 2 SE, Auris Nirvana, Audiovalve Solaris, Kinki THR-1. Nie mniej wszystko należałoby sprawdzić na własne uszy, bo to, że komuś się tak podoba nie oznacza, że każdemu się spodoba, a i każdy wzmacniacz też inaczej gra.

Moja karta to nic innego jak popularny aim sc808 tylko w innym wydaniu tzn zmiana producenta i tyle reszta pozostała bez zmian a ja dodatkowo zmieniłem standardowe opa na coś lepszego(Muses 8820 + 2xLME49720)a teraz planuje zakup jakiś bursonów V5 bądź V6 i tutaj właśnie było moje pytanie czy taki zestawi wystarczy na budżetową wersję napędzania HD800 bądź hd800s

Gdzieś czytałem że hd800 maja daleko oddalona średnicę za to hd800s już znacznie bliższa więc może iść w tym kierunku(zwłaszcza że średnica w hd650 podoba mi sie ale czasami potrafi już nudzić) W każdym bądź razie poszedł bym krok dalej lecz strasznie lubię sennheisera i ciężko przejść mi na produkty innej firmy.

Co do karty, nadal nie wiem, bo nie posiadam, wiec nie chce na podstawie recenzji czy tego co przeczytam wyciągać daleko idących wniosków. Jakub pisał, że AIM na 3x V5I to taka budżetowa wersja Bursona CV2+.

Musiałbyś doczytać w recenzji Jakuba czy to recenzji HD800 czy Aima czy jest wzmianka o takim połączeniu.

Jednak pytanie co chcesz finalnie uzyskać, bo  tak czy siak słuchawki pokroju HD800/S zasługują docelowo już na odpowiedniej klasy tor.

Jak pisałem, w internecie jest multum informacji i opinii o HD800, sam kiedyś na pewnym forum poruszyłem temat HD800 i jak się spodziewałem opinie podzielone, jednak jak wyszło z tego najczęściej przyczyną złej opinii mógłobyć nie wpasowanie się słuchawek w gust lub ewentualnie niedopasowany tor pod HD800( a jak sam się przekonałem na Audioquest NO, tor ma spory wpływ na to jak grają ostatecznie słuchawkim, więc przy czułych HD800, obstawiam, że tor będzie miał jeszcze większy wpływ ) Poza tym, że same słuchawki są już specyficzne na ich słynny pik ( ja nie pamiętam ile to było coś około 6-7 kHz, ale ręki nie dam uciąć), którym należy się zająć właśnie torem, by go złagodzić.

Poza tym musisz być świadomy, że HD650 to przeciwieństwo HD800, więc pytanie też, czy to HD800 Ci się spodobają. 

HD650 opisywane są jako misie, a HD800 chyba misiami nie są.

Co do karty to pytanie stricte do Jakuba jako posiadacza HD800 i AIM lub jego recenzji, jeśli zawarł tam taką informację.

Na razie zamówiłem do mojego Aima Burson'y
Zobaczymy może to wprowadzi trochę nowości do tej kart i nadal będzie mi się odsłuch na HD650 podobać a w przyszłości dopiero pomyśle o HD800/HD800S

• Like 2
  • Approved 1