Jump to content

Słuchawki półotwarte/zamknięte ~250zł

makaj95
 Share

Recommended Posts

Witam/

Niedługo (początek lipca) będę kupował komputer stacjonarny. Na wakacjach będę chciał odpocząć i wieczorami pograć sobie w gry tj. CS, CoD, BF, Skyrim, GTA etc.

Poszukuję słuchawek półotwartych/zamkniętych, które:

- dobrym stopniu odizolują mnie od otoczenia i pozwolą się skupić wyłącznie na grze.

- zapewnią mi dobre pozycjonowanie przeciwników w grach FPS

- będą miały odpowiednio dużą wielkość, żeby nie uciskały małżowiny (uszu nie mam odstających, ale mam twarde chrząstki w małżowinie, głowy nie mam za małej ale też za dużej)

- wygodne. Będę je nosił średnio 4-5h bez przerwy, więc chciałbym uniknąć bólu czy większego dyskomfortu.

- będą miały mikrofon, ale niekoniecznie. Zawsze mikrofon można dokupić i nie stanowi dla mnie to żadnego problemu, jeśli headset miałby zaszkodzić w wyborze słuchawek o dobrym pozycjonowaniu.

Kwota, jaką mogę zainwestować to +/- 250 zł. Będę je używał przede wszystkim do grania w FPS + czasem do posłuchania muzyki hip-hop lub dubstep, electro, czasem rock, której słucham najczęściej na YouTube w jakości min 720p.

Docelowe źródło dźwięku to będzie Integra Realtek ALC 887 (plus 2x na miesiąc z telefonu) i tutaj też pytanie, czy taka integra będzie odpowiednia? Czy jednak jest wymaganie zainwestowanie w np Asus Xonar DG (nowe)? Nie chciałbym wydawać dużo na kartę dźwiękową, bo nie mam dużego budżetu i tak.

Chciałbym zestaw na minimum 2 lata. Czy opłacalniej i lepiej do gier będzie zainwestowanie w słuchawki do 150zł i drugie tyle na kartę dźwiękową? Czy jednak słuchawki do 250zł z integrą lub z dokupieniem sobie na jakąś okazję karty dźwiękowej w późniejszym okresie?

Dotychczas używałem słuchawek na karcie zintegrowanej też Realteka (nie pamiętam modelu) i na telefonie oczywiście:

- Philips SHP1900 (na pierwsze w życiu słuchawki do grania sprawdziły się świetnie. Porównując pozycjonowanie z głośnikami za darmo do zestawu komputerowego to niebo a ziemia )

- Creative HS-800 (porównując do poprzednika sprawiły się dużo lepiej. Lepiej trzymały się głowy, lepiej mogłem słyszeć kroki i pozycjonować dokładniej)

- Steelseries Siberia V1 (aktualnie posiadam) (jakoś dźwięku podobna do HS800. Dają radę, jednak czasem pozycjonowanie sprawia trudność, jeśli sporo się dzieje na mapie)

- Steelserie Siberia V2 (u kolegi 2 razy miałem ubrane) (nie testowałem podczas grania, ale słuchania muzyki. Fajnie izolowały od otoczenia i dźwięk był wyraźny. Możę dlatego że konstrukcja słuchawek zamknięta i pierwszy raz taką miałem na głowie, więc nie mam porównania z innymi takimi)

- Steelseries 9H (u kolegi miałem możliwość zagrania na tych słuchawkach w CSa. Cenowo są bardzo wysoko, więc się dużo jarałem jak je miałem. Porównywałęm je do swoich Siberia V1 i wypadły dużo lepiej. Były podłączone do dołączonej na usb karty dźwiękowej "7.1".

- Niezliczona ilość tanich słuchawek dousznych do telefonu, zaczynając od chińskich za dosłownie 5 zł, po słuchawki Nokii, Samsunga dołączanych do telefonu.

Jakie słuchawki rozważam. Mam 250 zł (mogę dołożyć do 300zł, jeśli faktycznie będą tego bardzo bardzo bardzo warte), więc: (kolejność przypadkowa)

- Creative Aurvana Live! (200-230zł)

- Superlux HMD660 (wersja X za około 260zł)

- Superlux HMC631 (240-250zł)

- Encore RockMaster OE (200zł)

- Takstar PRO80 (300 zł, to jest max możliwości)

- Takstar HD6000 (260-300zł)

- Sennheiser PC320 ( z opisu w sklepie otwarte niestety) (240zł)

- Superlux HD681 Evo MKII ( Evo BK w cenie około 130 zł)

- Superlux HD330 (120-150zł)

- Takstar TS662 (200zł)

- Audio-Technica ATH-SJ55 (ok 240zł)

- Sony MDR-V55 (200zł)

- Takstar HD2000 (130zł)

- Superlux HD660 (130-150zł)

- Shure SRH240A (200-220zł)

- Superlux HD669 (130-150zł)

Te słuchawki chciałbym podpinać pod integrę (ew. pod Xonar DG lub Creative Sound Blaster X-Fi)

Z góry dziękuję za pomoc i Wasze opinie.

Pozdrawiam :)

Edit. Zmieniłem listę słuchawek wybranych przeze mnie.

Edited by makaj95

Witaj, postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie z perspektywy 8 letniego gracza w cs. Jeżeli szukasz słuchawek do gier ale głównie do cs, to cudów się nie spodziewaj. To nie tak, że Twoje słuchawki źle pozycjonują miejsce spawnu przeciwnika tylko ta gra ma bardzo słabe i mało słyszalne dźwięki pozycjonowania. Kupno słuchawek za 300zł czy nawet za 1000zł nie zrobią z Ciebie chodzącą maszynę do zabijania i dużo nie zmienią chodź będzie nieco lepiej tzn patrząc na Twoje aktualne słuchawki możesz uzyskać dźwięk bardziej czysty i "poprawić" nieco pozycjonowanie kupując lepsze źródło dźwięku.

Słuchawki z mikrofonem czy bez

Tutaj decyzja należy do Ciebie , czy cenisz sobie wygodę używania słuchawek z wbudowanym mikrofonem czy nie ma to dla Ciebie znaczenia. Jeżeli zależy Ci na dobrym mikrofonie to zapomnij o słuchawkach z wbudowanym mikrofonem, jeżeli jednak nie ma to dla Ciebie znaczenia to na Twoim miejscu wybrałbym słuchawki bez mikrofonu w dodatku typowo do muzyki niż do gry.

Karta dźwiękowa - czy trzeba?

W Twoim przypadku trzeba.i to ona powinna podnieść jakość dźwięku w grze.Pytanie tylko czy trzeba pokusić się o zakup Xonara. Wydaje mi się że w Twoim przypadku wystarczy kupno słuchawek pod USB + karta dźwiękowa (dodawana do słuchawek) która jest powiedzmy sobie szczerze bardzo średnia lecz do gier wystarczająca.

Wygoda

Jeżeli ja szukam słuchawek które maja być wygodne to pierwszą rzeczą na co patrze są pady - mają być welurowe. Dlaczego? Ponieważ gdy zakładam słuchawki z padamai z pseudo skóry czy skórzane to moje uszy w obudowie zamkniętej bardzo się pocą co powoduję duży dyskonfort. Wiadome jest że pady takie można dokupić lecz nie zawsze producent dodaje taką możliwość. Kolejną rzeczą jest waga słuchawek , jeżeli masz zamiar użytkować je codziennie przez długi okres czasu to może warto było by popatrzeć za słuchawkami lekkimi, często na stronach z możliwością kupna danych słuchawek można znaleźć potrzebne informacje na temat wagi.

Słuchawki

Nie miałem na sobie żadnych z wymienionych przez Ciebie słuchawek więc nie będę o nich pisał natomiast przed zakupem zaglądnij tutaj, chodź widzę że chyba trochę się inspirowałeś tym rankingiem :D

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

Ludzie którzy założyli tą listę znają się na słuchawkach jak mało kto więc uwierz mi , że warto im zaufać :)

Gdybyś jednak nie zdecydował się na żadne z powyższych słuchawek to obczaj jeszcze słuchawki Hyperx Kingston Cloud 2. Znajomy kupił je ostatnio jak twierdzi głównie do grania i do muzyki z Youtube i jest zadowolony. Pozycjonowanie też mu się lekko poprawiło a przesiadał się z Plantronics Gamecom 788 jak dobrze pamiętam.

Podsumowanie

Jak chcesz jakichkolwiek zmian to osobiście zaczął bym od zmiany źródła czyli kupiłbym kartę dźwiękową , może być i ten Xonar o którym mówiłeś a później sprawdził czy taki efekt Cie zadowala, jak nie to wtedy bym rozważał kupno słuchawek pod jacka. Jeżeli jednak zależy Ci na czasie a Twój budżet tak jak pisałeś wynosi 300 zł to wziąłbym któreś z słuchawek pod usb z dodawana zewnętrzną karta dźwiękową jak np. krakeny. Jest jeszcze jeden sposób w miarę bezpieczny z Twojej perspektywy - zakup słuchawek i oddanie ich w ciągu 14 dni ( masz do tego prawo ) w tym czasie przetestowałbyś je i stwierdził czy to jest to czego oczekiwałeś.

To co napisałem to tylko moja subiektywna opinia i lepiej byłoby gdyby ktoś bardziej obeznany na tym forum CI odpisał niż ja :D  Jednak może w czymś uda mi Ci się pomóc.

PS: Gdzieś słyszałem że Razery lubią się psuć więc ... :D 

• Upvote 1

Dziękuję za odpowiedź.

Tak, sporo sugerowałem się słuchawkami z audiofanatyka, ale też i ze strona gamingowych.

Gdzieniegdzie wyczytałem, że Karta dźwiękowa w słuchawkach USB (wbudowana) nie jest w niczym lepsza od zwykłej integry, że różnica nie jest zauważalna.

Czyli do grania zamiast słuchawek za 300zł lepiej zainwestować np w słuchawki za 200zł + do tego jakąś kartę dźwiękową do 100-150 zł?

A co myślicie o np. używanej Creative Sound Blaster X-Fi Gamer? Gdzieś mogę dostać na pewno do 100 zł używaną :) Jak to by się miało do Xonar DG za 150 zł nową?

Też ważna sprawa, żeby były słuchawki wokółuszne. Do nausznych mam troszeczkę złe podejście, bo kiedyś używałem takich za 20 zł zalecanych do Skype (nazwy nie pamiętam) i z racji tego, że mam "twarde uszy", to był troszkę problem z dłuższym użytkowaniem ich.

Na pewno spora część z tego co czytam po forach mi odpada. Sprzęt typowo "gamingowy" raczej nie będzie brany pod uwagę, tylko skupię się na sprzęcie do audio. W tym wypadku też będzie opcja taka, że faktycznie mogą być to słuchawki bez mikrofonu. Mikrofon generalnie tylko do podawania informacji, gdzie przeciwnik się znajduje, więc nie mam też wielkich wymagań co do niego. Ale mikrofon to najmniejszy problem w moim przypadku :)

Edit:

W moim pierwszym poście zmieniłem listę słuchawek. i dodałem ceny.

Edited by makaj95

Powiem CI że z tym czy integra = zewnętrzna pod usb (dodawana do słuchawek oczywiście) bym się kłócił. Zależy jednak to od tego jaką masz płytę główną i ile ona kosztowała no bo nie oszukujmy się że zintegrowana karta dźwiękowa w płycie głównej za 200 zł cudów nie zdziała. Ja osobiście mam płytę MSI 876MA-P45 i kiedy ją nabyłem kosztowała 400zł. Gra ona nieco gorzej od Creative Audigy SE którego od jakiegoś czasu staram się sprzedać za 20 zł i nikt nie chce. Więc możesz sam sobie odpowiedzieć :D Co do Twoich propozycji zerknij na te modele jeszcze:

AKG k 92 - cena od 250 do 300 zł -> wyglądają solidnie no i nie oszukujmy się to AKG

Sennheiser 451 - cena od 180 zł -> nie wiem jak grają ale powinny być bardzo wygodne

ASUS Strix 2.0 - cena od 250 do 300 zł -> typowo gamingowe z wbudowanym mikrofonem

Wieczorem jak znajdę chwilę to poszukam jakiś dźwiękówek tanich :P

Masz rację odnośnie płyty głównej. Jednak moja płyta główna to budżetówka bez żadnych moim zdaniem dodaktowych specjalnych akcesoriów. Integra w niej to Realtek ALC887. 

Tak, ta AKG k92 robi wrażenie :) Sennheisery 451 również ładnie się prezentują :)

Będę się na pewno zastanawiał nad tymi modelami :) 

Byłbym wdzięczny, gdybyś faktycznie dodał te karty dźwiękowe, które sięjakoś nadają do gier :) i można je wyrwać w przestępnej cenie :)

Powiem Ci tak , przejrzałem strony aukcyjne kart dźwiękowych i moim zdaniem kupno Asusa Xonara DX byłoby najmądrzejszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość. Z tego co przeczytałem na tym forum to Creative Sound Blaster X-Fi Gamer jest już kartą której producent nie produkuje. W przyszłości, wystąpi problem ze sterownikami więc w tę kartę bym się nie pakował. Możliwe nawet że już z windowsem 10 ma problemy. Xonara natomiast również możesz dostać w bardzo przyzwoitej cenie nawet do 150zł albo i taniej. Ostatecznie gdybym był Tobą brałbym zestaw  AKG K92 za powiedzmy 270 i poszukał Xonara DX za 150zł , musiałbyś poszerzyć swój budżet ale będzie warto. Jednak zamiast DX możesz kupić DS i wtedy spokojnie za 100 powinieneś dostać. Ostatecznie musiałbyś dołożyć około 70zł ale miałbyś całkiem przyzwoity sprzęcik. Pozdrawiam.

Edited by akjaen

Dziękuję za propozycje :) Mam jeszcze trochę czasu, więc mogę się zastanowić dokładnie :) Może znajdą się środki, żeby jednak zapłacić więcej.

Myślę, że może ktoś jeszcze się udzieli w temacie :) Pozdrawiam