Jump to content

Regulamin i najważniejsze informacje nt. forum


Recommended Posts

Idea forum w pigułce

Forum ma charakter otwarty i niezależny, stawiając bardziej na dobrą atmosferę do kulturalnych pogaduszek oraz przekazywania konkretnej wiedzy aniżeli promocji produktów i wspierania działalności handlowej/usługowej różnej maści wytwórców i sklepów. Pozwala również swoje problemy rozwiązywać w wygodniejszy i bardziej precyzyjny sposób niż w komentarzach pod recenzjami, jednocześnie nie powodując zaspamowania artykułu pytaniami nie dotyczącymi bezpośrednio jego treści, a także na drobne transakcje sprzętowe między użytkownikami. Choć forum skupia się głównie na tematach słuchawkowych, poruszane są również i inne, poboczne aspekty świata audio, takie jak okablowanie, muzyka, czy też kwestie związane ze zdrowiem podczas odsłuchu. 

 

Regulamin oraz polityka prywatności

Regulamin w najbardziej aktualnej formie dostępny jest pod tym adresem. Politykę prywatności można natomiast przejrzeć pod linkiem o tej samej nazwie na dole forum w stopce strony.

 

Bezpieczeństwo oraz RODO

Szybkość działania i niezawodność to priorytety, jak również bezpieczeństwo przechowywanych na forum danych. Dlatego forum egzekwuje w pełni postanowienia RODO oraz umożliwia użytkownikom pełny wgląd w swoje dane w zakresie opisanym w Polityce prywatności. Dostęp do danych i jednocześnie upoważnienie do ich przetwarzania ma tylko i wyłącznie Administrator, dzięki czemu zachowana jest ich maksymalna dyskrecja i poufność. 

Forum zabezpieczone jest mechanizmami ochronnymi takimi jak Cloudflare czy IPB AntiSPAM. Komunikacja na forum jest natomiast szyfrowana za pośrednictwem protokołu SSL. 

 

Stan forum i komunikaty techniczne

Aktualizowane są na dzień dzisiejszy w formie statusu dostępnego tutaj.

 

Polubienia

Użytkownicy mogą nadawać większości postów i materiałów na forum polubienia oraz reagować na ich treść poprzez wyrażenie swoich odczuć tą drogą. Dzienny limit tzw. "lajków" wynosi 10. Bywalcy mogą zwiększyć ten limit do 15 polubień.

 

Skrzynka prywatnych wiadomości

Komunikator wiadomości prywatnych może przechowywać do 100 wiadomości w formie wątków, w których wymienia się korespondencję (nie zwiększa ona zajętości skrzynki). Limit ten może zostać powiększony do 300 wiadomości po osiągnięciu statusu Bywalca oraz 600 po osiągnięciu statusu Zasłużonego.

 

Tytuły

Na forum funkcjonuje system tytularny, który skonfigurowany jest w większości przypadków automatycznie w oparciu o spełnienie określonych kryteriów. Tytuł w specyficznych przypadkach nadawany jest za aktywność oraz ponadprzeciętny wkład w rozwój forum i poszerzenie zakresu wiedzy merytorycznej. Jednocześnie w wyjątkowych sytuacjach nadany wcześniej tytuł może zostać użytkownikowi odebrany administracyjnie. 

Bywalec - jest tytułem nadawanym w formie nagrody stałym użytkownikom, których aktywność i przywiązanie do forum skutkowało przekroczeniem progu 500 postów. Prócz oznaczenia profilu takim tytułem, posiadacz otrzymuje zwiększenie limitu dziennych polubień o 5, dodatkową przestrzeń na załączniki (+30) oraz +200 dodatkowej pojemności skrzynki na wiadomości prywatne

Stały bywalec - jest tytułem nadawanym w formie nagrody stałym użytkownikom, których stała aktywność i regularne udzielanie się na forum skutkowało przekroczeniem progu 3000 postów. Prócz oznaczenia profilu takim tytułem, posiadacz otrzymuje względem Bywalca dodatkowe zwiększenie przestrzeni na załączniki (+50) oraz +300 do pojemności skrzynki na wiadomości prywatne. Wymienione bonusy kumulują się z wcześniej przyznanymi dodatkami.

Zasłużony - jest tytułem nadawanym ręcznie w formie nagrody honorowej tym użytkownikom, którzy swoją aktywnością wnieśli dużo wkładu własnego do naszej forumowej społeczności, przyczyniając się do jej rozwoju i prosperowania. Prócz oznaczenia profilu takim tytułem, posiadacz otrzymuje automatycznie wszystkie bonusy wynikające z normalnej ścieżki zdobywania tytułów na forum.

 

 

Rangi

Na forum można spotkać tzw. "rangistów", czyli użytkowników z przynależnością do określonej grupy. Prócz zwykłych użytkowników, wyróżnić można:

Administrator - ranga zarezerwowana wyłącznie dla administratora forum Audiofanatyk.pl

Audiofanatyk - ranga zarezerwowana wyłącznie dla osób stricte związanych z blogiem i sklepem AF. Posiada uprawnienia moderacyjne, także osoby z tej grupy mogą podejmować dokładnie te same czynności, co zwykli moderatorzy.

Moderator - użytkownicy pełniący rolę porządkową, dbając o ład i porządek, a także obsługujący na bieżąco zgłoszenia od użytkowników. 

Komercyjny - użytkownicy z zarejestrowaną działalnością gospodarczą. Ranga ta jest nadawana przede wszystkim sklepom partnerskim. 

 

Łączenie PW i postów jeden pod drugim

Posty i prywatne wiadomości pisane jeden pod drugim przez tego samego użytkownika są ze sobą łączone automatycznie. Okres po którym opublikowane na forum zostaną jako dwie różne wiadomości wynosi 24 godziny.

 

Tapatalk

Tapatalk nie wykrywa zainstalowanej aplikacji w ramach forum i wymaga podważania zasad bezpieczeństwa. Z racji dostatecznie responsywnego interfejsu oraz ogólnej problematyczności z jej stosowaniem, użytkowaniem (problemy z logowaniem i pisaniem), konfigurowaniem po stronie administratora oraz wykorzystywanymi przez nią zasobami, forum na dzień dzisiejszy nie korzysta i nie będzie korzystało z aplikacji Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...