Jump to content
Sign in to follow this  
Audiofanatyk

Regulamin i najważniejsze informacje nt. forum

Recommended Posts

Idea forum w pigułce

Forum ma charakter otwarty i niezależny, stawiając bardziej na dobrą atmosferę do kulturalnych pogaduszek oraz przekazywania konkretnej wiedzy aniżeli promocji produktów i wspierania działalności handlowej/usługowej różnej maści wytwórców i sklepów. Pozwala również swoje problemy rozwiązywać w wygodniejszy i bardziej precyzyjny sposób niż w komentarzach pod recenzjami, jednocześnie nie powodując zaspamowania artykułu pytaniami nie dotyczącymi bezpośrednio jego treści, a także na drobne transakcje sprzętowe między użytkownikami. Choć forum skupia się głównie na tematach słuchawkowych, poruszane są również i inne, poboczne aspekty świata audio, takie jak okablowanie, muzyka, czy też kwestie związane ze zdrowiem podczas odsłuchu. 

 

Regulamin oraz polityka prywatności

Regulamin w najbardziej aktualnej formie dostępny jest pod tym adresem. Politykę prywatności można natomiast przejrzeć pod linkiem o tej samej nazwie na dole forum w stopce strony.

 

Bezpieczeństwo oraz RODO

Szybkość działania i niezawodność to priorytety, jak również bezpieczeństwo przechowywanych na forum danych. Dlatego forum egzekwuje w pełni postanowienia RODO oraz umożliwia użytkownikom pełny wgląd w swoje dane w zakresie opisanym w Polityce prywatności. Dostęp do danych i jednocześnie upoważnienie do ich przetwarzania ma tylko i wyłącznie Administrator, dzięki czemu zachowana jest ich maksymalna dyskrecja i poufność. 

Forum zabezpieczone jest mechanizmami ochronnymi takimi jak Cloudflare czy IPB AntiSPAM. Komunikacja na forum jest natomiast szyfrowana za pośrednictwem protokołu SSL. 

 

Stan forum i komunikaty techniczne

Aktualizowane są na dzień dzisiejszy w formie statusu dostępnego tutaj

 

Rangi

Na forum funkcjonuje zestaw rang użytkowników w zależności od ilości napisanych przez nich postów. Rangi przyznawane są automatycznie po osiągnięciu określonego pułapu:

 • 0 - Nowy
 • 10 - Początkujący
 • 250 - Zaawansowany
 • 500 - Bardzo zaawansowany / odblokowuje opcję ustawienia własnej rangi nad awatarem i nadaje tytuł Bywalca
 • 1000 - Doświadczony
 • 1500 - Bardzo doświadczony
 • 2000 - Entuzjasta
 • 3000 - Ekspert / nadaje tytuł Zasłużonego
 • 4000 - Koneser
 • 5000 - Audiofil

 

Polubienia

Użytkownicy mogą nadawać większości postów i materiałów na forum polubienia oraz reagować na ich treść poprzez wyrażenie swoich odczuć tą drogą. Dzienny limit tzw. "lajków" wynosi 10. Bywalcy mogą zwiększyć ten limit do 15 polubień.

 

Skrzynka prywatnych wiadomości

Komunikator wiadomości prywatnych może przechowywać do 100 wiadomości w formie wątków, w których wymienia się korespondencję (nie zwiększa ona zajętości skrzynki). Limit ten może zostać powiększony do 300 wiadomości po osiągnięciu statusu Bywalca oraz 600 po osiągnięciu statusu Zasłużonego.

 

Tytuły

Na forum funkcjonuje system tytularny, który używany jest automatycznie w zależności od spełnienia określonych kryteriów. Najczęściej nadawany jest za aktywność oraz ponadprzeciętny wkład w rozwój forum i poszerzenie zakresu wiedzy merytorycznej.

Bywalec - jest tytułem nadawanym w formie nagrody stałym użytkownikom, których aktywność i przywiązanie do forum skutkowało przekroczeniem progu 500 postów. Prócz oznaczenia profilu takim tytułem, posiadacz otrzymuje zwiększenie limitu dziennych polubień o 5, dodatkową przestrzeń na załączniki (+30) oraz +200 dodatkowej pojemności skrzynki na wiadomości prywatne. Może również edytować swoje wiadomości w module czatboksowym.

Zasłużony - jest tytułem nadawanym w formie nagrody bardzo aktywnym użytkownikom, którzy pomagając i wypowiadając się przekroczyli próg 3000 postów. Prócz oznaczenia profilu takim tytułem, posiadacz otrzymuje dodatkowe zwiększenie przestrzeni na załączniki (+50) oraz +300 do pojemności skrzynki na wiadomości prywatne. Wymienione bonusy kumulują się z wcześniej przyznanymi dodatkami. 

 

Łączenie postów jeden pod drugim

Posty pisane jeden pod drugim przez tego samego użytkownika są ze sobą łączone automatycznie. Okres po którym opublikowane na forum zostaną jako dwie różne wiadomości wynosi 24 godziny.

 

Tapatalk

Tapatalk nie wykrywa zainstalowanej aplikacji w ramach forum i wymaga podważania zasad bezpieczeństwa. Z racji dostatecznie responsywnego interfejsu oraz ogólnej problematyczności z jej stosowaniem, użytkowaniem (problemy z logowaniem i pisaniem), konfigurowaniem po stronie administratora oraz wykorzystywanymi przez nią zasobami, forum na dzień dzisiejszy nie korzysta i nie będzie korzystało z aplikacji Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
 • Create New...