Jump to content
Sign in to follow this  
seno

Wzmacniacz do Beyerdynamic Custom Game - poprawa sceny w grach

Recommended Posts

Witam,

Posiadam słuchawki Beyerdynami Custom Game, które do dzisiaj mi służą przez swoją niesamowitą jakość wykonania, tłumienie dźwięków na zewnątrz czy ogółem jakość dźwięków poprzez nawet kontrole basów.

Miałem do tej pory do nich DAC - Shanling Up pod USB... niestety DAC odmawia posłuszeństwa, gdy podłączam do niego słuchawki to tylko świeci się czasem czerwona dioda, czasem łapie coś i jest niebieskie, a czasem się wyłącza światło i nie ma niczego, w zalezności od nacisku kabla...

Tak więc chciałbym zainwestować 500zł~ w jakąś kartę dźwiękową, DAC, czy cokolwiek tylko po to by:
-mieć lepszą scenę, albowiem inwestuję w poprawę sceny w grach (dzwieki wokol i wykrywanie przeciwnikow w APEXIE itd)
-fajnie jakby wzmacniacz podgłaśniał dźwięk, co chyba robi każdy
-nie interesuje mnie reszta, góra, dół, te sprawy, szczególnie basy bo słuchawki za 900zł to osobiście uważam że grają bardzo fajnie i byle jaki DAC wzmocni je tak jak trzeba...
-basy mam ustawione na poziom 1, nie wyczailem jeszcze czy zwiekszenie basów w tych sluchawkach poprawia scene czy pogarsza

Jednak wiadomo, nie chce czasem zepsuć wszystkiego, czyli wzmacniacz ma być głownie pod gry, scene, by było słychać to co sie dzieje wokół i to co się dzieje 200m w odddali itd...

Proszę o propozycję, bo wiem ze wiekszosc kupuje DACA pod muzyke, a ja jednak chce zrobic to pod gry, wiadomo slucham tez cos muzyki ale bez daca imponuje mi kazda muzyka, szczegolnie ze slucham tylko prawie na YT wiec co ja tam moge poprawic ;P 

Kolega poleca;
https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-ae-5/

Ale widzę że tyle opcji ustawień że nie wiem czy mi bedzie sie chcialo w to bawic... szukam czegos prostego, a... i fajnie jakbym mogl podlaczyc tez mikrofon bo do kabla mam dwa wejscia, a teraz jak podlaczalem tylko pod shanlinga sluchawki to jack od mikro musial isc i tak do integry.. co powodowalo szum... w sluchawkach na zbyt duzej glosnosci daca

Jak chcesz znaczącej poprawy sceny, to raczej trzeba zmienić słuchawki. Natomiast możesz spróbować z Auqioquest Dragonfly Red. Pipidówa wielkosci pendrive'a, a gra naprawdę świetnie.

37 minut temu, bachankas napisał:

Jak chcesz znaczącej poprawy sceny, to raczej trzeba zmienić słuchawki. Natomiast możesz spróbować z Auqioquest Dragonfly Red. Pipidówa wielkosci pendrive'a, a gra naprawdę świetnie.

Miałem coś lepszego - shanling up a okazało się że przestało działać, tylko ledy dzialaja na tym czyms + nie da sie podlaczyc mikrofonu, to jakie to ma zastosowanie oprocz mobilnosci? podlaczajac do niego sluchawki + mikrofon do integry, w sluchawkach szumi powyzej 75% glosnosci

ale jak nie ma nic innego to oczywiscie ze kupie, bo to cos co kupilem za 450zl - shanling up sie rozpadlo jak widac

Edited by seno

Zmień słuchawki a mikrofon zmień na bardziej stacjonarny. Najlepiej coś pod USB żeby się nie pipczyc z interfejsami. 

8 minut temu, LoCzekk napisał:

Zmień słuchawki a mikrofon zmień na bardziej stacjonarny. Najlepiej coś pod USB żeby się nie pipczyc z interfejsami. 

i co mam mikrofon miec owiniety wokół szyi?

Sluchawek nie zmienie bo dalem za nie 1k zł, nie bede placil 1500zl za sluchawki bo wole zainwestowac w DAC za tą kwote

Stacjonarny, czyli taki który postawisz na biurko. Albo krawatowy. Albo ModMic. Do wyboru do koloru. 

Pamiętaj tylko ze DAC może, ale nie musi mieć wyjścia sluchawkowego (np. NuForce DAC-80). Także tutaj najpierw przydałoby się zaznajomić z terminologia. 

Tutaj może pomóc Scarlett 2i2. Podlaczysz słuchawki o mikrofon, ale czy powiększy scenę - nie wiem. 

Nie interesuje mnie cos co stoi i zajmuje mi miejsce na biurku albo jak niektorzy maja cos takiego duzego... jeszcze czarnego przed ustami..., mikrofon tylko ze sluchawkami, ten co mam jest ok, nie narzekam.

Shanling up juz dziala, na micro C podlaczony (mniejsze takie usb typu C malutkie), ale wciaz jak podpinam mikro dodatkowo na integrze z tylu czy z przodu to slychac szum, musze scisciszy sluchawki a to mija sie z celem bo wtedy jest tak jak bylo bez daca.

beton,,,,,,,,,,,

Nie oczekuj od takiego małego ustrojstwa że będziesz miał tzw. Czarne tło, czyli bez szumów. Jedyne jakie znam to Dragonfly Red który nie miał tego problemu a np. większy ale zarazem tańszy SMSL M3 ten szum generował. W stacjonarnych integrach już tego nie miałem tj. Aune X1S oraz S6. 

Także tutaj spróbuj z Dragonfly Black lub Red. 

4 godziny temu, seno napisał:

nie interesuje mnie reszta, góra, dół, te sprawy, szczególnie basy bo słuchawki za 900zł to osobiście uważam że grają bardzo fajnie i byle jaki DAC wzmocni je tak jak trzeba...

A powinno, bo DAC/AMP, który chcesz kupić zaingeruje w każde pasmo, a nie tylko i wyłącznie w scenę.

2 godziny temu, seno napisał:

na micro C podlaczony (mniejsze takie usb typu C malutkie)

To jest po prostu USB C, nie mikro, mini, malutkie, tylko po prostu USB C, nowy, ale będący jakiś czas już na rynku standard w świecie USB.

Nie interesuje mnie cos co stoi i zajmuje mi miejsce na biurku albo jak niektorzy maja cos takiego duzego... jeszcze czarnego przed ustami...,

To czarne duże to pop filtr. Służy temu, aby w nagraniu potem nie było. "Filtr umieszcza się przed mikrofonem i powoduje tłumienie niepożądanych dźwięków (głównie tzw. spółgłosek wybuchowych), oraz chroni przed gromadzeniem się śliny na mikrofonie." Wikipedia. Jak coś bardzo przydatna rzecz, głownie w celu usunięcia niepożądanych dźwięków.

3 godziny temu, seno napisał:

Miałem coś lepszego - shanling up a okazało się że przestało działać

Skąd wiesz, że lepsze? Jeśli po cenie, to pierwotnie DragonFly Red był droższy jak pamiętam i kosztował około 800-900 zł, teraz to cena promocyjna/wyprzedażowa.

Kupuje w piątek Dragon Fly Cobalt (NOWOSC) i jednocześnie Dragonfly Red by porównać je ze sobą, podobno cobalt ma to co red i black, potęga, i jest za 899zl, czyli jak red kiedys, ktory Wy byście kupili do moich sluchawek? chodzi o lepszą cene w grze

PS. A i normalnie jest to że przy podlaczonych sluchawkach przez Dac a podlaczonym mikrofonem dodatkowo do integry to slysze szum na glosnosci na pałąku ustawionym powyżej 75%? Ponizej 75% tego szumu niue slyuchac...

jak odlacze mikrofon, to tez go nies lychac. o co biega?

Edited by seno

5 minut temu, seno napisał:

Kupuje w piątek Dragon Fly Cobalt (NOWOSC) i jednocześnie Dragonfly Red by porównać je ze sobą, podobno cobalt ma to co red i black, potęga, i jest za 899zl, czyli jak red kiedys, ktory Wy byście kupili do moich sluchawek?

porównasz, to sam się dowiesz, który lepiej Ci podpasuje do słuchawek. Kupiłeś oba do porównania, więc opinia osoby trzeciej jest chyba Ci zbędna, bo i tak zrobisz według własnego upodobania.

2 minuty temu, Nehero napisał:

porównasz, to sam się dowiesz, który lepiej Ci podpasuje do słuchawek. Kupiłeś oba do porównania, więc opinia osoby trzeciej jest chyba Ci zbędna, bo i tak zrobisz według własnego upodobania.

Heh ale wole miec jakies zdanie by nie bylo ono potem inne od mojego, bo sie okaze ze mis ie bedzie podobal cobalt a tu ktos zrobil testy ze lepsza scena jest w red..

no i czy oba z tych poprawia lepiej scene niz shanling up?

Czy sluchawki z agresywna V sa dobre do gier ze scena? podobno sa tez beyerdynamic custom studio albo one pro, ale tylko gaming mialy kategorie do gra, basy za to miodzio bo do sterowania/mocniej/gorzej ale to scena najwazniejsza

no i jak to jest z tym dzwiekiem, szumem ktory slysze gdi im bardziej zwieksze gloscnosc powyzej 75%, przy 90% to juz jest duzy szum... chce tego uniknac, tylko ze mikro tez musi byc podpiety pod DAC ale to te dragonfly na usb tego nie maja,...

1 minutę temu, seno napisał:

Heh ale wole miec jakies zdanie by nie bylo ono potem inne od mojego, bo sie okaze ze mis ie bedzie podobal cobalt a tu ktos zrobil testy ze lepsza scena jest w red..

Nie ma jedynej drogi, jednemu może się podobać bardziej kobalt innemu red. Każdy robi według własnych upodobań i różnica zdań nie oznacza, że jeden z nich się myli, oczywiście w swoich odczuciach.

Jak scena najważniejsza to kup K702 czy HD800 i problem z głowy.

3 minuty temu, seno napisał:

ylko ze mikro tez musi byc podpiety pod DAC ale to te dragonfly na usb tego nie maja,...

pod AQ nie podepniesz, potrzebowałbyś wzmacniacz mikrofonowy, ale do takich słuchawek trochę bezsens.

Dlatego preferuję oddzielny mikrofon np. na USB i zero problemów.

A czemu się tak dzieje, to nie wiem, nigdy się nie interesowałem tym, ale kiedyś ktoś tu już to  tłumaczył.

7 minut temu, Nehero napisał:

Jak scena najważniejsza to kup K702 czy HD800 i problem z głowy.

599 zł, w sumie nie tak duzo jak ten hd800 za 4 tys.

SErio one taka najlepszą scene mają? To chetnie je kupie i podlacze do shanlinga, zamiast nowego daca kupowac,

czyli wyjdzie na to ze te k702 + shanling up beda lepszym wyborem pod katem sceny, ale wiadomo z zachowaniem dzwieku niz beyerdynamic custom gamer + np cobalt/red dragonfly??

tylko wymagaja one 62Ohm czyli tutaj cobalt tylko da rade, bo red to bodajze 16hm max, tyle ile maja moje sluchawki

Edited by seno

12 minut temu, seno napisał:

599 zł, w sumie nie tak duzo jak ten hd800 za 4 tys.

SErio one taka najlepszą scene mają? To chetnie je kupie i podlacze do shanlinga, zamiast nowego daca kupowac,

czyli wyjdzie na to ze te k702 + shanling up beda lepszym wyborem pod katem sceny, ale wiadomo z zachowaniem dzwieku niz beyerdynamic custom gamer + np cobalt/red dragonfly??

tylko wymagaja one 62Ohm czyli tutaj cobalt tylko da rade, bo red to bodajze 16hm max, tyle ile maja moje sluchawki

Scena w grach to nie wszystko, liczy się raczej lokalizacja źródeł pozornych, czyli łatwość z jaką jesteśmy w stanie określić skąd dobiega dźwięk. Paradoksalnie duża scena może to utrudnić. Poza tym same słuchawki i karta dźwiękowa/DAC nic nie dadzą jeżeli gra ma kiepski silnik.

• Like 1

2 minuty temu, Hustler napisał:

Scena w grach to nie wszystko, liczy się raczej lokalizacja źródeł pozornych, czyli łatwość z jaką jesteśmy w stanie określić skąd dobiega dźwięk. Paradoksalnie duża scena może to utrudnić. Poza tym same słuchawki i karta dźwiękowa/DAC nic nie dadzą jeżeli gra ma kiepski silnik.

Bardzo mądrze powiedziane, ale wciaz  nie wiem czy warto kupic nowe sluchawki by miec lepsza scene, czy moze teraz przejsc z shanlinga do dragonfly dac

Cos mi podpowiada ze lepiej nowe sluchawki, wydam 599zl zamiast ew 899zl (jak za cobalt)

W dniu 10.10.2019 o 20:13, seno napisał:

i co mam mikrofon miec owiniety wokół szyi?

Sluchawek nie zmienie bo dalem za nie 1k zł, nie bede placil 1500zl za sluchawki bo wole zainwestowac w DAC za tą kwote

Nie koniecznie. Mam Blue Yeti na dedykowanym statywie o 4 stopniach swobody w koszyku izolującym drgania. Wisi sobie nad głową, a głowice mikrofonów da tak ustawione ze zbiera tylko głos. Do tego expander, bramka szumów, kompresor i poprawnie dobrana krzywa korygująca głos i można mówić szeptem, normalnie, krzyknąć i all Clear. Polecam. Żadne plozyjne głoski nie wchodzą nawet bez pop filtra. 

30 minut temu, seno napisał:

SErio one taka najlepszą scene mają?

Jak pamiętam, to mają bardzo dużą i obszerną scenę, ale nie jest to równoznaczne, że najlepszą.

Teraz, Nehero napisał:

Jak pamiętam, to mają bardzo dużą i obszerną scenę, ale nie jest to równoznaczne, że najlepszą.

nie ma najlepszych sluchawek dla graczy? teraz to juz nie wiem czy sluchawki czy dac..

3 minuty temu, seno napisał:

nie ma najlepszych sluchawek dla graczy? teraz to juz nie wiem czy sluchawki czy dac..

Nie nie ma najlepszych, bo każdy ma inne preferencję i inne priorytety. Jeśli ktoś nie lubi tak dużej sceny, to nie będzie dla niego najlepsza. Też tego nie wiem. zakupiłeś oba DAC-i, to dojdą i sprawdź z obecnymi słuchawkami i wtedy podejmiesz decyzję, czy to Ci odpowiada, potem jak zostawisz np. DAC-a, możesz pomyśleć i sprawdzić słuchawki i porównać z obecnymi.

Nie zamowilem jeszcze, odbieram w sklepie w piatek, ale zdalem sobie sprawe ze jak odbiore w sklepie mimo ze zamowilem przez Neta to nie bede mogl zwrociw c aigu 14 dni.

A co powiecie na jakaś karta dźwiękowa ktora bedzie miala tez mozliwosc podlaczenia mikrofonu ? ale najlepiej by bylo to porownywalne do dragonfly red lub cobalt. Bo wydaje mi sie ze ten problem z mikro bedzie sie powtarzal.

np Creative Sound Blaster E5?

albo tanszy NuForce uDAC-3

ktory poprawi fajnie scene w grze by slyszec z daleka i konkretnie w dalej lokalizacji

Trochę za bardzo się napalasz na to wszystko. Jeżeli myślisz że trafisz na magiczne słuchawki które spowodują że nagle usłyszysz kroki z kilometra i to tak wyraźnie i precyzyjnie to się mylisz. Najważniejszy jest silnik dźwiękowy gry, słuchawki zagrają tak dobrze na ile pozwoli silnik. Sam osobiście uważam że do grania w zupełności wystarczą słuchawki typu Somic V2 czy AKG K240 i mówię tu o grach typu Battlefield gdzie się dużo dzieję a swobodna scena pomaga w tym że natłok dźwięków nie jest mi wbijany do głowy. Ale jakbym grał w coś typu CS czy APEX nie wiem czy bym nie wolał zamkniętych i szczerze nie widzę sensu kupowania drogich słuchawek specjalnie dla gier na dzisiejszym poziomie.

Nie kombinuj ponieważ szukasz zlotego rozwiązania które nie istnieje.

Ciekawy materiał na podstawie gry Escape From Tarkov w której naprawdę dużo się gra na dźwięk

• Like 2

46 minut temu, seno napisał:

Nie zamowilem jeszcze, odbieram w sklepie w piatek, ale zdalem sobie sprawe ze jak odbiore w sklepie mimo ze zamowilem przez Neta to nie bede mogl zwrociw c aigu 14 dni.

Będziesz mógł, chodzi o sam fakt w jaki sposób dokonałeś zakupu czy przez internet, czy fizycznie w sklepie, poprosiłeś o dany produkt. To czy kurier przywiezie, czy sam po to pójdziesz to nie ma znaczenia.

Tylko nie wiem jak jest jeśli to np. odbiór z zapłatą przy odbiorze, jak to jest traktowane, mimo, że np. zamówienie poszło przez internet. Teoretycznie liczy się tu fakt złożenia zamówienia przez internet czyli na odległość. Warto się sklepu dopytać zwyczajnie czy Ci będzie przysługiwało prawo czy nie. I tyle. Takie jest Twoje ewentualne prawo, i masz również prawo się dopytać, a oni mają obowiązek Ci udzielić odpowiedzi.

Jeśli zamówiłeś i opłaciłeś, to na 100% masz prawo zwrotu nawet jak odbierzesz osobiście. Ja tak na morele raz albo dwa razy zwróciłem produkt, zamówiony i opłacony przez internet, ale z odbiorem osobistym.

W tym prawie chodzi o ochronę konsumentów, bo jak kupujesz(zamawiasz) na odległość, to nie masz możliwości obejrzenia/sprawdzenia produktu, więc masz na to 14 dni na złożenie wniosku zwrotu. I chyba jeszcze w przeciągu kolejnych 14 dniach musisz  zwrócić towar, ale tu warto doczytać. Choć najlepiej od razu wysłać towar z wnioskiem. Oni mają też chyba 14 dni na zwrot pieniędzy, ale też można byłoby doczytać.

Morele dla przykładu, wniosek o zwrot masz elektroniczny i możesz wtedy nawet 14 dnia to zrobić, potem jeśli dobrze pamiętam, masz 14 dni na zwrot towaru, jedynie potem musisz wydrukować papierową wersję i dołączyć do produktu najlepiej wraz z paragonem. Ale to najlepiej doczytać w regulaminie sklepu, aby potem nie było, że czegoś się nie wiedziało.

• Like 1

Bardzo mądrze powiedziane, ale wciaz  nie wiem czy warto kupic nowe sluchawki by miec lepsza scene, czy moze teraz przejsc z shanlinga do dragonfly dac

Cos mi podpowiada ze lepiej nowe sluchawki, wydam 599zl zamiast ew 899zl (jak za cobalt)

Lokalizacje źródeł pozornych czy to w CS czy w RSS to się w plikach konfiguracyjnych ustawia tak by było dobrze. Generalnie żaden z diamentów nie gra na specjalistycznych DAC/AMPach, więc ten cel się osiąga inaczej i inaczej buduje się skill’a.  

Przestrzenność słuchawek czy przetwornika ma zwiększyć frajdę z gry wrażenie immersji,  a nie poprawić zdolność lokalizacji przeciwników.