Jump to content
Sign in to follow this  
Nehero

Cóż to jest, że to takie drogie

Recommended Posts

A mowa o ultra drogich oBravo Ra C Cu. 

Tak orzypadkiem przeglądałem internet natknąłem się na : https://www.headfonia.com/giveaway-obravo-ra-c-cu-winner/#comment-128386 gdzie ktoś właśnie wygrał życie i zgarnął główną nagrodę w postaci ultra drogich dokanałówek za $10.000 :rly:

Byłem świadomy że są słuchawki ultra drogie jak susvara czy Shangri-la.

Ale dokanałówki za bagetal ponad 40k zł? Tego to jeszcze nie widziałem. 

W przypadku dużych nauszników, część kosztów można zwalić na, ekskluzywne wykończenie, materiały, a tutaj? 

40 minut temu, Nehero napisał:

A mowa o ultra drogich oBravo Ra C Cu. 

Tak orzypadkiem przeglądałem internet natknąłem się na : https://www.headfonia.com/giveaway-obravo-ra-c-cu-winner/#comment-128386 gdzie ktoś właśnie wygrał życie i zgarnął główną nagrodę w postaci ultra drogich dokanałówek za $10.000 :rly:

Byłem świadomy że są słuchawki ultra drogie jak susvara czy Shangri-la.

Ale dokanałówki za bagetal ponad 40k zł? Tego to jeszcze nie widziałem. 

W przypadku dużych nauszników, część kosztów można zwalić na, ekskluzywne wykończenie, materiały, a tutaj? 

Eksluzywna biżuteria, w dużych słuchawkach czy kolumnach też się takie znajdzie :)

1 godzinę temu, bachankas napisał:

Eksluzywna biżuteria, w dużych słuchawkach czy kolumnach też się takie znajdzie :)

Jasne, tylko w kolumnach, materiałów jest sporo więcej i pracy zapewne też. Słuchawki dalej więcej materiałów. Poza tym jeśli ma to robić za biżuterię w domu i ładnie wyglądać poza tym, że będzie grać, to przynajmniej wiadomo za co się płaci i przynajmniej będzie to widać :E. Co innego 200kg kolumna, a co innego drobne i lekkie słuchaweczki, co to równie dobrze mogłyby robić za ozdobę na choinkę, ooo właśnie znaleźliśmy idealne miejsce dla słuchawek  dokanałowych na zimowe wieczory :D Wieszak - choinka na słuchawki. 

Ja tam nie chce nic mówić o samych słuchawkach, bo nic nie wiem, jednakże, ta cena trochę wydaje mi się przerysowana, no chyba, że bronią się graniem, ale nadal jak zobaczyłem wyposażenie, to trochę skromne. Szczególnie, jeśli są trzy wersje(ceramiczna, aluminiowa i drewniana, to w tej cenie, można było się pokusić o zrobienie, jednej wersji z trzema różnymi zdejmowalnymi pleckami w zależności kto co chce osiągnąć) A z tego co widziałem, to raczej trzeba wybrać jedną, ewentualnie płacić razy 3 :).

Trochę kontrowersyjna cena w stosunku do tego co się otrzymuje, więc jedynie zostaje ewentualny as w rękawie, czyli samo brzmienie. Poza tym za tę cenę, to raczej słuchawki stricte do domu, ewentualnie do ogródka, po mieście latać z 40k zł na uszach, to niebezpieczne i głupie. Chyba, że dla kogoś takie słuchawki, to niczym poranne ciepłe bułeczki z pobliskiej piekarni, po które chodzi codziennie.

Nie chce, żeby wyszło, że się  czepiam czy coś, choć przy tej cenie, to jest ogromna konkurencja pełnowymiarowa czy dokanałowa. A słuchawki raczej nie są z przeznaczenia na miasto, tak mi się wydaje, że ta pełnowymiarowa konkurencja wcale nie musi być nietrafiona.

Nie mniej słuchawki ciekawe, takie egzotyczne.

Mi ceny całego audio wydają się być przerysowane i to bardzo, bardzo mocno. I nie tylko tych najdroższych modeli ale i tych ze średniej polki. Może kilka pojedynczych modeli się broni ceną do jakości  (głównie chińskie marki - Aune X1S, S6, Ikko Oh1, FiiO FH7,!Hifiman 4XX), ale większość branży odpłynęła już dawno w opary absurdu. Szczególnie klient końcowy, czyli my. Wiec nie dziwią już doki uznawane za „średnie” za 7/10k a tym bardziej „biżuteria” za 40k.

Edited by Palpatine
  • Like 2

9 godzin temu, Nehero napisał:

Jasne, tylko w kolumnach, materiałów jest sporo więcej i pracy zapewne też. Słuchawki dalej więcej materiałów. Poza tym jeśli ma to robić za biżuterię w domu i ładnie wyglądać poza tym, że będzie grać, to przynajmniej wiadomo za co się płaci i przynajmniej będzie to widać :E. Co innego 200kg kolumna, a co innego drobne i lekkie słuchaweczki, co to równie dobrze mogłyby robić za ozdobę na choinkę, ooo właśnie znaleźliśmy idealne miejsce dla słuchawek  dokanałowych na zimowe wieczory :D Wieszak - choinka na słuchawki. 

Ja tam nie chce nic mówić o samych słuchawkach, bo nic nie wiem, jednakże, ta cena trochę wydaje mi się przerysowana, no chyba, że bronią się graniem, ale nadal jak zobaczyłem wyposażenie, to trochę skromne. Szczególnie, jeśli są trzy wersje(ceramiczna, aluminiowa i drewniana, to w tej cenie, można było się pokusić o zrobienie, jednej wersji z trzema różnymi zdejmowalnymi pleckami w zależności kto co chce osiągnąć) A z tego co widziałem, to raczej trzeba wybrać jedną, ewentualnie płacić razy 3 :).

Trochę kontrowersyjna cena w stosunku do tego co się otrzymuje, więc jedynie zostaje ewentualny as w rękawie, czyli samo brzmienie. Poza tym za tę cenę, to raczej słuchawki stricte do domu, ewentualnie do ogródka, po mieście latać z 40k zł na uszach, to niebezpieczne i głupie. Chyba, że dla kogoś takie słuchawki, to niczym poranne ciepłe bułeczki z pobliskiej piekarni, po które chodzi codziennie.

Nie chce, żeby wyszło, że się  czepiam czy coś, choć przy tej cenie, to jest ogromna konkurencja pełnowymiarowa czy dokanałowa. A słuchawki raczej nie są z przeznaczenia na miasto, tak mi się wydaje, że ta pełnowymiarowa konkurencja wcale nie musi być nietrafiona.

Nie mniej słuchawki ciekawe, takie egzotyczne.

Nadal szukasz jakichś wyjaśnień. To jest biżuteria i gadżet dla bogatych, ni mniej ni więcej.

Oburzenie jest stąd, że po prostu nikt z nas, szanownych użytkowników sprzętu audio, nie znajduje się w grupie docelowej. Dla mnie osobiście górna granica to LCD-i4. Poziomem - z tego co czytałem - oraz finansowo. Przez lata wykształciłem w sobie przewagę rozsądku nad emocjami i stąd raz, że umie się docenić drogi sprzęt za dźwięk ale dwa, że waży się go nieskończenie na opłacalności. Drogie słuchawki, bardzo drogie i ultra-drogie były, są i będą. Tak samo jak HE-1 od Senna, jest to towar ekskluzywny i predysponowany do bardzo wąskiego grona operującego na innych wartościach, mniej praktycznych a bardziej prestiżowych. Nie ma w tym nic dziwnego i rynek odpowiada wprost na potrzeby klientów. 

Klient dyktuje cenę, a taki bogaty nie chce tanich towarów. Producenci to wykorzystują po prostu.

Jak dla minie to po prostu efekt końcowy ciągłego niczym nieuzasadnionego pompowania cen przez lata.
Producenci wypatrzyli około 10 lat temu jak chłonny jest to rynek oraz, że jak dużo osób wydaje ciężko zarobione pieniądze z pocałowaniem ręki, nierzadko nie zwracając uwagi na swój budżet oraz biorąc kredyty.

Do tej pory stare k1000 uważane są za jedną z referencji brzmieniowych, więc cała branża nie ruszyła z miejsca jedynie ceny skoczyły. Nawet przytoczonych akg, ich używki są obecnie znacznie droższe niż kiedyś nówki prosto z fabryki :lol2:

• Like 1

10 godzin temu, Waifu napisał:

Jak dla minie to po prostu efekt końcowy ciągłego niczym nieuzasadnionego pompowania cen przez lata.
Producenci wypatrzyli około 10 lat temu jak chłonny jest to rynek oraz, że jak dużo osób wydaje ciężko zarobione pieniądze z pocałowaniem ręki, nierzadko nie zwracając uwagi na swój budżet oraz biorąc kredyty.

Coś w tym jest. Ale jakby nie patrzeć, to wszystko idzie w górę. Ale to jest machina, której się nie da zatrzymać. Została ona napędzona już setki jak nie tysiące lat temu, nikt do tej pory jej nie zatrzymał i nikt tego nie zrobi. Pieniądz ma za duża wartość emocjonalną dla większości ludzi.

10 godzin temu, Waifu napisał:

Do tej pory stare k1000 uważane są za jedną z referencji brzmieniowych, więc cała branża nie ruszyła z miejsca jedynie ceny skoczyły. Nawet przytoczonych akg, ich używki są obecnie znacznie droższe niż kiedyś nówki prosto z fabryki :lol2:

Dobra podaj datę, to wezmę swój wehikuł czasu, cofnę się i sobie kupię, nowe ładnie zapakowane. 9_9

13 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Oburzenie jest stąd, że po prostu nikt z nas, szanownych użytkowników sprzętu audio, nie znajduje się w grupie docelowej.

Jeśli to o mnie, to ja się nie burzę, lecz jestem zdziwiony, bo o ile w stacjonarnych dużych hełmofonach, cenę można przełknąć jeśli faktycznie produkt jest wart pieniędzy, to nikt mi nie wmówi, że dokanałowki za 40k są warte tej ceny. Może na początku próbowałem znaleźć jakiś pozytyw, lecz tylko się oszukiwałem, bo takowego nie było. :S 

Lubię swoje FA7, nie powiem, lecz u mnie i tak górą są pełnowymiarowe nauszniki.

Co innego jakby je wygrać, ale to już inna bajka do innej herbaty, choć wtedy lepiej byłoby wygrać inne słuchawki, aż ciężko byłoby wybrać które, tyle ich jest. :E

13 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Tak samo jak HE-1 od Senna, jest to towar ekskluzywny i predysponowany do bardzo wąskiego grona operującego na innych wartościach, mniej praktycznych a bardziej prestiżowych.

No cóż człowiek od zawsze lubił coś co jest wyjątkowe, to raczej taka natura. Szczególnie widać to po czasach królewskich czy starożytnych, gdzie władcy tonęli w bogactwach i ekskluzywnej biżuterii czy nawet zastawy stołowej. Szczególnie, że wtedy bogactwa zdobywało się poprzez podboje i wszelkie próby przeliczania dawnych wartości bogactw na dzisiejsze, wskazuje, że kiedyś dobry władca i genialny strateg, podbijając ziemie, potrafił zgarniać o wiele większe bogactwa niż dziś ludzie są w stanie posiadać. Oczywiście przeliczenia nie są pewne, bo ciężko przeliczyć wartość waluty czy innych cennych rzeczy na przestrzeni setek lat. Dziś to po prostu zmieniło formę i zamiast podbijać kraje, by zdobyć tony złota czy cennych przedmiotów, dziś człowiekowi wystarczą ekskluzywne gadżety. Człowiek się nie zmienił, tylko zmienił formę swoich zachcianek.

13 godzin temu, bachankas napisał:

Nadal szukasz jakichś wyjaśnień.

Próbować warto :D