Jump to content
Sign in to follow this  
pabloj

Czy DAC ma/mieć powinien sygnature dźwięku? A więc czy DACe różnią się od siebie dźwiękowo?

Recommended Posts

Używany X-Sabre PRO, może jego poprzednia wersja, NuForce DAC-80, używany Pathos Converto MK2 (jeśli patrzeć głównie na precyzję i holografię). Trochę większą scenę da też Hegel HD20, choć nie będzie to aż tak jednoznacznie niebo a ziemia.

• Like 1

Posted (edited)
4 godziny temu, FIREGON napisał:

Słuchałem go ze dwa dni, na moim poprzednim setupie.

Jeśli jesteś bardzo zadowolony, to nie widzę powodu, żeby szukać czegoś lepszego. Szczególnie, że te naprawdę ciekawe R2R są w przedziale 15-25 ( Terminator, Pavane Level 3 czy nadchodzący Sonnet Morpheus ). A przy tej kwocie można się już zastanawiać czy nie lepiej kupić używanego Dave'a albo DCSa. Ja Audio-GD nigdy nikomu nie polecę ze względu choćby na rozmiar i na tą obudowę z odzysku :D Ale dźwiękowo mi bardzo pasował.

1,5 roku temu dało się zejść do 12300, teraz nie wiem jak przy dzisiejszych kursach :k701smile: A co do drugiej części zdania - a skądże wiesz? Zysk jakościowy może być dla Ciebie 2%, a może 50%, zależy czego szukasz, czego słuchasz i z czym sparujesz. Dla mnie był wyraźnie słyszalny. Ciężko to wycenić, bo to jest bardziej kwestia personalna. 

@nsk

Ja Schiita chwalić nie będę, bo Yggdrasil jest pierwszym ich produktem, którego nie uważam za kiepski. Miałem Bifrosta i Lyra2, słuchałem Gungnira, Gungnira MB i Mjolnirów 1,2 i dla mnie wszystko to było raczej nieciekawe. Ale skoro wszyscy mówią, że Schiit taki dobry to może po prostu ja jestem głuchy. Na SBAF już chciałem coś o tym pisać, ale poczytałem kilka wątków, powstrzymałem się i ogólnie nie piszę tam nic :D

Masz rację, zysk jakościowy , to indywidualna sprawa ,  a także z czym  taki dack zostanie połączony , a kombinacji mogą być miliony .

W tej cenie też mocno zastanawiał bym się nad używką  Davea. A swoja drogą ciekaw jestem jaka jest różnica pomiędzy  TT 2 , a Davem , być może jest to cienka linia , ale w tej klasie sprzetu , to wystarczy , aby było wybitnie.

W GD zawsze zastanawiało mnie , dlaczego oni tak rozbudowują wszystkie sekcje wewnętrzne, gdzie jest bardzo dużo elementów . Wszystko wygląda bardzo skomplikowane , można by zbudować z tego co jest w środku , co najmniej dwa urządzenia. Zazwyczaj , czym mniej elementów w torze , tym lepiej , ale nie u nich.

39 minut temu, pabloj napisał:

W takim razie jaki DAC wg waszych opinii generuje bardziej przestrzenny, sceniczny i bardziej holograficzny dźwięk od Aune S6? W granicach do powiedzmy 5k zł. Może to być sam DAC beż żadnego zintegrowanego wzmaka słuchawkowego.

Używany Matrix X Sabre Pro, wersja bez MQA. Widziałem takiego z gwarancją jakiś czas temu za niecałe 5000. Tu jesteśmy z Panem Jakubem zgodni, bo wiemy z czym mamy do czynienia.

Edited by pablo650
  • Like 1

15 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Używany X-Sabre PRO, może jego poprzednia wersja, NuForce DAC-80, używany Pathos Converto MK2 (jeśli patrzeć głównie na precyzję i holografię). Trochę większą scenę da też Hegel HD20, choć nie będzie to aż tak jednoznacznie niebo a ziemia.

No właśnie wolałbym, aby to był konkretny zauważalny skok, a nie coś takiego że będę się musiał na siłę doszukiwać różnic żonglując kablami z jednego na drugi.

Posted (edited)
9 minut temu, pabloj napisał:

No właśnie wolałbym, aby to był konkretny zauważalny skok, a nie coś takiego że będę się musiał na siłę doszukiwać różnic żonglując kablami z jednego na drugi.

Meeta we Wrocławiu , gdzie miałem podłączonego Sabre , w całym zestawie . Przeprowadziliśmy test trzech par Audeze ,  3  , x  i lcd -XC, trzy pary i trzy różne kable , a potem trzy pary i jeden kabel . Corvin 74 przeprowadzał go razem ze mną . Pogadaj z nim co sie wydarzyło .  Będziesz wiedział co wybrać.

Dodam tylko że test , pokazał jak kabel może wykończyć wybitnie grające słuchawki. A inny kabel , może je podnieść jak Feniks z popiołów.

Edited by pablo650

2 minuty temu, pabloj napisał:

@pablo650  o tym Matrixie to myśle już od dłuższego czasu.

Pogadaj z Corvinem ,o tym co on słyszał na matrixie , Nawet Na Songolo nie było takiego szybkiego obnażenia słabych punktów  każdego z kabli.

41 minut temu, pabloj napisał:

No właśnie wolałbym, aby to był konkretny zauważalny skok

Więc jeśli liczy się konstrukcja sceny i dokładność, precyzja - Converto MK2, ale jego znalezienie używanego w dobrej cenie to jak za przeproszeniem złapać warszawską Syrenkę za kukle. Także raczej skłaniałbym się ku Matrixowi. A jak przyjdzie temat kabli, to i też spokojna głowa - służę :).

• Like 1

@Jakub Łopatko Dzięki, jak mniemam nawet jakbym zakupił używanego Matrixa czy Converto to specjalnego problemu z odsprzedażą pewnie by nie było gdyby mi nie podszedł ;p

Ciężko powiedzieć. Czasami jest tak że człowiek przysłowiowo buja się ze sprzętem bardzo długo, zanim go sprzeda. A czasami jest tak, że akurat znajdzie się ktoś, kto szuka i chce kupić, więc łyknie od razu. Niestety swojego Converto nie zamierzam sprzedawać, a używanych modeli niespecjalnie widziałem, w żadnych rewizjach, ani nowszych, ani starszych. Chyba więcej szczęścia będzie więc z Matrixem jak pisałem. Nie sądzę aby nie podszedł. Nie podszedłby tylko wówczas, gdyby chodziło o synergię, ale przy X-Sabre filozofia jest taka, że tor ma mieć maksymalnie technicznie dopracowanego DACa i dopiero potem układa się tonalnie resztę. Converto łączy w sobie jedno i drugie, dlatego nie do końca jest to "stroik" w systemie, a także nie do końca "sceniczniak". Tego ostatniego ludzie często nie potrafią w nim docenić, bo liczy się dla nich wielkość sceny, a nie sposób w jaki jest konstruowana i układany jest w niej dźwięk. To akurat pokazały mi HD800. 

Songolo nie dziwię się że nie pokazał tego co Matrix, bo to sprzęt nastawiony bardziej użytkowo w sensie efektu końcowego. To ma być wzmacniacz wysokiej próby, ale wciąż przyjemny i szanujący dźwięk. To wprowadza zawsze element kompromisowości. Zawsze. Ale czy to dobrze, czy źle... HD800 pokazują wszystko jak pod mikroskopem, ale muzyki słucham na co dzień raczej w innych słuchawkach, chyba że mam problem z samopoczuciem i potrzebuję maksymalnej wygody. Nie zawsze maksimum techniki i zdolności oznacza maksimum przyjemności z muzyki.

Posted (edited)
5 godzin temu, FIREGON napisał:

Ja Audio-GD nigdy nikomu nie polecę ze względu choćby na rozmiar i na tą obudowę z odzysku :D 

Ale przynajmniej dzięki temu robi wrażenie, że to nie jakiś pypeć, tylko czuć, dosłownie czuć, że to coś lepszego.

W Q21 słuchałem Audio GD Master 11 i wielkość robiła wrażenie, cały stolik był zajęty. Taka budowa bardziej militarna, wszystko wielkie cieżkie, nawet  same gniazda robiły wrażenie, do tego jeszcze z zatrzaskiem. 

7 godzin temu, pablo650 napisał:

Ale za to dostajemy niesamowicie czuły i wyrafinowany tor audio .

Panie, robisz smaka, tak chwalisz, że chciałoby się mieć :ph34r:

Jeszcze o urządzeniach firmy Ayon warto wspomnieć. Jak wynika z recenzji połączenie ich odtwarzacza płyt z przetwornikiem złączem I2S tylko, że pod postacią ethernetu, daje fantastyczne efekty. Sporo dobrego naczytałem się właśnie o Ayonach. A to też urządzenia trochę inne, bo lampowe. Jak dobrze pamiętam, zarówno odtwarzacz jak i przetwornik. 

Edited by Nehero

Godzinę temu, pablo650 napisał:

Dodam tylko że test , pokazał jak kabel może wykończyć wybitnie grające słuchawki. A inny kabel , może je podnieść jak Feniks z popiołów.

Mam nadzieję, że to nie mowa o tym moim prototypie do XC. Jeśli tak, to uspokoję, że to był tylko jeden egzemplarz zrobiony kompletnie do testów. Nie bez powodu powstał AC3B. 

8 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Mam nadzieję, że to nie mowa o tym moim prototypie do XC. Jeśli tak, to uspokoję, że to był tylko jeden egzemplarz zrobiony kompletnie do testów. Nie bez powodu powstał AC3B. 

Pański kabel był lepszy i się dobrze obronił , mowa o lcd3, z kablem od nieznanego producenta , przynajmniej ja nie potrafiłem go zlokalizować . Było naprawdę żle .

Gdyby dysponował Pan zdjęciem, może mógłbym spróbować zidentyfikować ten kabel. Może to był jakiś chińczyk?

Bardzo się cieszę, że nawet ten testowy kabel mimo wszystko się obronił. Jego dźwięk był mniej więcej na poziomie AC2 do AKG. Fajnie to grało, ale potrzebowałem czegoś z większą zmianą i trochę inną sygnaturą, dlatego pracę kontynuowałem dalej. Ktoś na meecie opisał go jako grający grubszą kreską i to by się zgadzało, natomiast AC3B grał mi dźwiękiem bardzo podobnym do fabrycznego kabla, ale lepszym na wszystkim: większa scena, większa czystość, wszystko lepiej wykończone, z lepszą separacją, bez ziarnistości. Teoretycznie prototyp jest przyjemniejszy, ale paradoksalnie znacznie bardziej mi osobiście podobała się Trójka i to ona weszła do produkcji.

Być może na kolejny meet ktoś przywiezie taki egzemplarz, to będzie szansa się o tym przekonać. Czy jest to poziom Heimdalla? Jeszcze nie, ale na pewno znacznie bliżej niż w przypadku prototypu. No i za znacznie, znacznie niższą cenę. Jest to też dla mnie motor napędowy za poszukiwaniem własnych rozwiązań i dalszych prac nad kolejnymi kablami. Swoją drogą nie dziwię się że Heimdall zrobił świetne wrażenie. Na mnie zrobił gdy go testowałem. Z żalem odsyłałem. Przynajmniej wiadomo więc że recenzja na blogu mówiła prawdę :).

5 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Gdyby dysponował Pan zdjęciem, może mógłbym spróbować zidentyfikować ten kabel. Może to był jakiś chińczyk?

Bardzo się cieszę, że nawet ten testowy kabel mimo wszystko się obronił. Jego dźwięk był mniej więcej na poziomie AC2 do AKG. Fajnie to grało, ale potrzebowałem czegoś z większą zmianą i trochę inną sygnaturą, dlatego pracę kontynuowałem dalej. Ktoś na meecie opisał go jako grający grubszą kreską i to by się zgadzało, natomiast AC3B grał mi dźwiękiem bardzo podobnym do fabrycznego kabla, ale lepszym na wszystkim: większa scena, większa czystość, wszystko lepiej wykończone, z lepszą separacją, bez ziarnistości. Teoretycznie prototyp jest przyjemniejszy, ale paradoksalnie znacznie bardziej mi osobiście podobała się Trójka i to ona weszła do produkcji.

Być może na kolejny meet ktoś przywiezie taki egzemplarz, to będzie szansa się o tym przekonać. Czy jest to poziom Heimdalla? Jeszcze nie, ale na pewno znacznie bliżej niż w przypadku prototypu. No i za znacznie, znacznie niższą cenę. Jest to też dla mnie motor napędowy za poszukiwaniem własnych rozwiązań i dalszych prac nad kolejnymi kablami. Swoją drogą nie dziwię się że Heimdall zrobił świetne wrażenie. Na mnie zrobił gdy go testowałem. Z żalem odsyłałem. Przynajmniej wiadomo więc że recenzja na blogu mówiła prawdę :).

Witam, niestety zdjęcia nie mam, ale na Meeta był dużo zdjęć i być może gdzieś jeszcze wypłynie.

Jeżeli będzie, lub, będą pańskie kable na następnym spotkaniu, to bardzo chętnie posłucham jak grają. Postaram się jeszcze coś dołożyć do kabli słuchawkowych na nastepną Meetę .

Pańska recenzja była bardzo trafna w opisie Heimdalla, potwierdzam, i jeśli moge coś dodać , to zauważyłem że czym lepszy sprzęt i pliki , tym kabel wiecej pokazuje.

• Approved 1

Być może na kolejny meet ktoś przywiezie taki egzemplarz, to będzie szansa się o tym przekonać. Czy jest to poziom Heimdalla?

Przywiezie, przywiezie.. jak tylko się poukładam z finansami zamówię kabel, AC3B (szkoda że nie ma niebieskich).

Swoją drogą nie dziwię się że Heimdall zrobił świetne wrażenie. Na mnie zrobił gdy go testowałem

Na mnie tez, pisałem już że byłem aż zdziwiony jak wiele wnosił ten kabel. Jeśli Pana kabel zbliża się do tego co pokazał Heimdall.. to szacunek za stosunek cena/jakość. 

23 minuty temu, Corvin74 napisał:

Przywiezie, przywiezie.. jak tylko się poukładam z finansami zamówię kabel, AC3B (szkoda że nie ma niebieskich).

Pracuję nad tym, aby znalazły się w ofercie na stałe. Czerwone też prawdopodobnie się uda. Oba docelowo planuję wprowadzić też do serii AC2. 

24 minuty temu, Corvin74 napisał:

Jeśli Pana kabel zbliża się do tego co pokazał Heimdall.. to szacunek za stosunek cena/jakość. 

Byłbym znacznie spokojniejszy o to, gdybym miał Heimdalla pod ręką i mógł wykonać porównania. Ale bardzo dziękuję, taki był cel obecnych kabli, aby m.in. przekonać osoby sceptyczne do okablowania w ogóle, że jednak ich zakup ma sens i że wprowadzają sporo zmian do słuchawek, jeśli zastosuje się odpowiedni przewodnik do odpowiedniego modelu. Z Heimdallem wierzę, że będą ścigały się przyszłe konstrukcje, albo przynajmniej próbowały.

Jak wypadły Lcd -3 i Xc z Heimdallem ?  Hifiman arya porównywalny poziom dźwięku ??  Rozglądam się  powoli za nowymi słuchawkami  (używane tym bardziej ) i korci mnie spróbować lcd-3 :) 

25 minut temu, maszynista1987 napisał:

Jak wypadły Lcd -3 i Xc z Heimdallem ?  Hifiman arya porównywalny poziom dźwięku ??  Rozglądam się  powoli za nowymi słuchawkami  (używane tym bardziej ) i korci mnie spróbować lcd-3 :) 

Dla mnie lepiej ogólnie XC, ale więcej na tym kablu zyskiwały LCD3. XC łatwiej napędzić i chyba są mniej wymagające co do wzmacniacza, dla mnie idealne granie, jest detal, jest bas, jest muzykalność. LCD3 jednak dla mnie za ciemne, choć tez mogą się podobać. Arya mam.. to też detaliczne granie, ale takie bardziej zwiewne, napowietrzone. @Jakub Łopatko miał na testach więc czekamy na recenzję i wnioski z porównania do XC.

Edited by Corvin74

Dzięki za opis , sam po ostatnich testach  kabli ( dzieki @Tommy66 za wypożyczenie ) nie spodziałem się takich zmian w lcd-xc w sygnaturze dźwięku .

10 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

. Ktoś na meecie opisał go jako grający grubszą kreską i

Audio Sensibility (miedz) - kabel  pewnie gra podobnie do Pana prototypu. Nic nie tracimy do fabrycznego , ale jest jak powyżej  muzykalniej , grubsza kreska - to się może podobać . Ciekawe jak by taki kabel zagrał z ADX5000 ??

Edited by maszynista1987