Jump to content

Recommended Posts

Witam, potrzebuję Waszej pomocy. Posiadam Microlaby Solo 7c - lekko zmodowane, wyłożone matą filcową, zmieniony kondensatory na zwrotnicach na MKP. Aktualnie zauważyłem problem z regulacją bass i treble, głośniki w ogóle nie reagują - głośność działa. 

Zastanawiam się nad zmianą tych głośników. Są podpięte do HTPC a htpc do TV. Telewizora używam jako ekranu dla htpc więc filmy, yotubube, spotify i tak jestem dinozaurem który nadal ma foobar2000 i kolekcję płyt z .flac.

Myślę o typowo komputerowych czyli:

1. EDIFIER R2730DB

2. Fenda R30BT

lub coś już naprawdę konkretnego tylko u mnie krucho z miejscem na wzmacniacz/amplituner także nie bardzo wiem na co patrzeć zawsze podobały mi się STX 150 lub Pylon Audio Pearl 25 ale to zjadałoby mój budżet dlatego wzmacniacz/amplituner to musiałaby być używka w niskiej cenie - czy warto w to ładować kasę ? 

Co do odsłuchu to lubię czyste brzmienie, bez dudnienia, bez zniekształceń. Z racji że posłużą także do kina, dobrze byłoby gdyby potrafiły oddać głębie i zejść niżej w trakcie efektów. Muzycznie to przede wszystkim jazz/soul następnie rap oraz rock i techno.

Czy jesteście w stanie mi pomóc / podpowiedzieć ? 

Witam,

Tak, jeśli sprzęt używany jest w dobrym stanie, jakaś starsza RX-V od Yamahy wystarczy w zupełności. Zależnie od budżetu, moim zdaniem warto szukać tutaj już jakichś kolumienek podstawkowych lub tanich wolnostojących. Nie widzę żadnego problemu z koncepcją STX 150 + jakiś ciekawy, stary ampli. 

20 godzin temu, zajec napisał:

Co do odsłuchu to lubię czyste brzmienie, bez dudnienia, bez zniekształceń.

Nie przy tym budżecie. Dudnienie to efekt bardziej akustyki pomieszczenia, nie do końca zależny od samych kolumn.

20 godzin temu, zajec napisał:

dobrze byłoby gdyby potrafiły oddać głębie i zejść niżej w trakcie efektów.

Znów: nie przy tym budżecie i często nie do końca przy stereo. Zawsze będzie to jakiś kompromis, ale idąc od Solo 7c, powinna być i tak spora różnica na plus.

Dzięki za podpowiedzi. 

Czy Yamaha RX-V361 / YAMAHA RX-V630RDS / Yamaha RX-V657 (ampli do 500 zł) 

w połączeniu z STX 150 / Pylon Audio Pearl 25 - ewentualnie czymś w podobnym budżecie dobrze by się zgrały ? 

A może aktywne KEF X300A ? Jak sądzicie ?

X300A to zestaw bardziej pod PC/laptopa, a nie do TV. 

Ze starszych Yamah znam głównie serie 396/496. Przy tak małym budżecie najważniejsze aby stan był dobry i dało się wszystko podłączyć. No i uwaga aby był pilot.