Jump to content
Sign in to follow this  
Marcin Yahoo

Beyerdynamic Lagoon vs Bowers&Wilkins PX7

Recommended Posts

Witam, obecnie używam słuchawek AKG K240 MKII, które już się rozlatują na maska i czas kupić coś nowego. Nie mogę nazwać siebie audiofilem ale słyszę dużą różnicę w słuchawkach czy źródłach dźwięku i dlatego też chciałbym kupić coś co zagra naprawdę fajnie pod moje wymagania.

Potrzebuję słuchawek BT nie koniecznie z ANC do słuchania muzyki 90% oraz 10% grania. Słuchawki mają być używane tylko i wyłącznie na komputerze stacjonarnym oraz telefonie. Zatem potrzebowałbym aby działały po kablu jak i bluetooth. Chciałbym zamknięte wygodne słuchawki. W pracy siedzę w słuchawkach całe 8 godzin i nie chcę aby gniotły mocno w uszy (noszę w pracy okulary) bo miałem słuchawki, które tak gniotły w uszy, że okulary się wbijały i było słabo 

Co bardzo bardzo ważne, będę z nich korzystał używając Spotify Premium więc dźwięk jedynie tyle co oferuje spotify wysokiej jakości.

Co do preferencji dźwięku hmmm tu jest problem, nie potrafię za bardzo określić. Mam swoje AKG K240 MKII ale na PC mam equalizer nastawiony mocno na V. Lubię dźwięk czysty selektywny z fajnym basem i wysokimi tonami ale bez syczenia bo to strasznie mnie wkurza. Słucham cały zakres muzyki od jazzu przez funky po metal, ale 70-80% słucham ciężkiej muzy więc pod tą chciałbym dobierać raczej.

Zastanawiam się tak naprawdę nad:
Beyerdynamic Lagoon
Bowers&Wilkins PX7 (dopiero pojawi się w listopadzie)

Głównie chodzi o charakterystykę brzmienia. BW PX7 będą w miarę podobne do PX. 
Nie mam jak przesłuchać tych słuchawek i pytanie czy mieliście do czynienia z PX oraz/lub Lagoon i jak wypadają ?

1 godzinę temu, Marcin Yahoo napisał:

Witam, obecnie używam słuchawek AKG K240 MKII, które już się rozlatują na maska

A z ciekawości ile czasu je masz?

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth/

1 godzinę temu, Marcin Yahoo napisał:

będą w miarę podobne do PX. 

Które jak dobrze pamiętam, nie cieszą się dobrą opinią, szczególnie, że zastąpiły B&W P7/P7W, a według wszelkich opinii, wcale lepsze nie są, a może nawet i gorsze, za to P7/P7W to był swego czasu hit rynku audio i jak pytałeś o dobre bezprzewodowe słuchawki, to głównie słyszałeś P7W. Ale nie miałem, więc tylko głośno myślę, to co zasłyszałem tutaj na forum czy gdzieś indziej.

Warto na pewno przejrzeć powyżej wklejony temat z polecanymi słuchawkami i zacząć od tego, jest to sprawdzone, recenzje są, więc to dobry start.

2 godziny temu, Marcin Yahoo napisał:

Witam, obecnie używam słuchawek AKG K240 MKII, które już się rozlatują na maska i czas kupić coś nowego.

• posiadam K240 MKII od czasu gdy je kupiłem, tj. od 2009 roku,
  • nadal działają i dobrze się prezentują (zdjęcie poniżej),
  • seria K2 posiada wiele części wymiennych i możliwych do kupienia jako elementy zapasowe,
  • model MKII ma dodatkowo wymienne okablowanie, które także - w przypadku uszkodzenia - można bardzo łatwo wymienić.

K1P8GCo.png

W dniu 8.10.2019 o 11:02, Jakub Łopatko napisał:
  • posiadam K240 MKII od czasu gdy je kupiłem, tj. od 2009 roku,
  • nadal działają i dobrze się prezentują (zdjęcie poniżej),
  • seria K2 posiada wiele części wymiennych i możliwych do kupienia jako elementy zapasowe,
  • model MKII ma dodatkowo wymienne okablowanie, które także - w przypadku uszkodzenia - można bardzo łatwo wymienić.

K1P8GCo.png

Moje niestety nie dały rady dzieciakowi mi i zonie oraz używałem ich przy graniu na perkusji.
Kabel jeden zdechł, drugi już przetarty. Skórzane pady od słuchawek dawno się wytarły i zostały pluszaki. Do tego połamały się plastikowe te kółeczka gdzie jest opis L i R i słuchawki wypadają z tych mocowań pałąków.
Ale ich używałem co najmniej 8 godzin dziennie też gdzieś od 2009 roku.

W dniu 8.10.2019 o 10:31, Nehero napisał:

A z ciekawości ile czasu je masz?

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth/

Które jak dobrze pamiętam, nie cieszą się dobrą opinią, szczególnie, że zastąpiły B&W P7/P7W, a według wszelkich opinii, wcale lepsze nie są, a może nawet i gorsze, za to P7/P7W to był swego czasu hit rynku audio i jak pytałeś o dobre bezprzewodowe słuchawki, to głównie słyszałeś P7W. Ale nie miałem, więc tylko głośno myślę, to co zasłyszałem tutaj na forum czy gdzieś indziej.

Warto na pewno przejrzeć powyżej wklejony temat z polecanymi słuchawkami i zacząć od tego, jest to sprawdzone, recenzje są, więc to dobry start.

Czytałem, że często się P7 przewijało na forum. 
Link ze słuchawkami ogarnąłem ale to już troszkę stare zestawienie bo w tym roku sporo nowości się pojawiło, które są podobno naprawdę bardzo dobre. 

5 minut temu, Marcin Yahoo napisał:

Moje niestety nie dały rady dzieciakowi mi i zonie oraz używałem ich przy graniu na perkusji.
Kabel jeden zdechł, drugi już przetarty. Skórzane pady od słuchawek dawno się wytarły i zostały pluszaki. Do tego połamały się plastikowe te kółeczka gdzie jest opis L i R i słuchawki wypadają z tych mocowań pałąków.
Ale ich używałem co najmniej 8 godzin dziennie też gdzieś od 2009 roku.

• kabel jest spokojnie możliwy do kupienia lub można zastosować wykonywane przeze mnie ręcznie AC2 lub AC2 PRO, które mają 2x większą grubość niż fabryczne,
  • pady są wymienne, można je spokojnie dokupić, zarówno welurowe jak i skórki. Skórki z czasem twardnieją, ale jeśli się ich nie naciska, to nie pękają. 
  • elementy pałąka można skleić dobrym i mocnym klejem lub jeśli się ich nie posiada - wymienić na nowe po kontakcie z serwisem AKG. Można też zakupić jakieś słuchawki używane i z nich pobrać niezbędne części.

Moje również były używane dzień w dzień. Dziś testuję na nich okablowanie wspominane wyżej, ale też często pracuję na nich na co dzień. Jeśli kupił je Pan w 2009 roku, to posiada przetworniki Made in Austria, które grają najlepiej ze wszystkich serii DKK32/55. 

Może Pan zatem rozważyć ich naprawę i wymianę elementów. 

Kabel: 

Pady zamienne od Brainwavz, znacznie wygodniejsze i trwalsze niż fabryczne: