Jump to content
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam,

Jak zapewne wyznacie się z mojego tematu jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt i technikę audio-wideo,  dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, mianowicie:

Poszukuję zestawu audio 2+1 i odpowiedniego amplitunera.
Kolumny głośnikowe będą miały ograniczone miejsce, głównie chodzi o wysokość.

TV będzie miał 65'' czyli bez podstawki 84 cm, do tego dochodzi amplituner (przeznaczam na niego nie więcej niż 15 cm) i 2cm dla półki pomiędzy nimi oraz 1cm luzu. Mamy więc na głośniki do dyspozycji nie więcej niż 102 cm (z ew. nóżkami). Co do szerokości to tutaj mogę manewrować, ale nie chciałbym by były szersze niż 20 cm, głębokość max 35cm.

Pokój jest duży bo ma 45m2 i chciałbym by sprzęt miał odpowiednią moc (obok jest taras więc miło byłoby jakby ta mocna faktycznie była duża, ale chyba mało miejsca to ogranicza (w ostateczności mógłby głośniki umieścić na podłodze, bo ta zabudowa z powyższej wizualizacji nie jest wykonana, ale to w ostateczności jak wspomniałem).

spacer.png

Nie jestem audiofilem, całkowicie nie zależy mi na idealnym odwzorowaniu dźwięków, ani nie słucham muzyki instrumentalnej. Głośników potrzebuję dwóch rzeczy:
- muzyki (elektroniczna, ewentualnie rap) z mocnym basem,
- filmów jako, że będą podłączone do TV, lecz na brzmieniu przestrzennym mi nie zależy, nie mam filmów w odpowiednim formacie i rzadko kiedy jest to science-fiction.

W samochodzie mam dobre głośniki Focala i nie jestem z nich zadowolony, natomiast do komputera mam podpięte Logitech Z906 i gdy podkręcę bas to jestem zadowolony. Także jak już wiecie nie mam wysublimowanego gustu, ale mimo to na jakości sprzętu mi zależy i by grał wg moich upodobań.

Przeglądając różne amplitunery zauważyłem, że niektóre mają możliwość łączenia się bezprzewodowego z innymi sprzętami. W domu mam trzy poziomy i wszedzie jest WiFi. Pomyślałem (nie wiem czy jest taka możliwość), że w takim wypadku będzie można wykorzystać amplituner do korzystania np. z TV na pierwszym piętrze i głośników na drugim piętrze. Czy w takim wypadku powinienem szukać amplitunera nie 2.1, a np. 7.1? Czy jednak nie jest możliwe by jednocześnie korzystały z amplitunera dwa lub więcej urządzeń? A nawet jeśli nie jednocześnie to chociaż wymiennie?

Co do budżetu, to ze wszystkim nie chciałbym przekroczyć 10.000 zł, a sądzę, że jeśli chodzi o moje preferencje to i tak jest to kwota aż za nadto.

Mam w domu multiroom i chciałbym by sprzęt mógł wykorzystać tą technologię.

Z góry dziękuję, za każde wskazówki

Edited by cyklon04

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...