Jump to content

Recommended Posts

15 minut temu, Loke13 napisał:

Hmmm. To ja z kolei w druga stronę. Wolę nosic drugie urządzenie, niż coś podjętego do telefonu 😉. Dx220 faktycznie to spory klocek,ale wygodniej mi leży w kieszeni niż m11,choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia

Czy M11 faktycznie jest szybszy od dx220? 

Posted (edited)

Użytkowo tak. Można powiedzieć że to szybkość działania,smartfonów ze średniej półki 

Edited by Loke13

Co do  FiiO M11...............ostanie zdanie z recki, którą czytałem "Nie polecam go jedynie osobom szukającym wyjątkowo technicznego, jasnego i zarysowanego brzmienia. Jeśli interesuje nas typowo laboratoryjne i konturowe brzmienie, to nie tędy droga."

Nie jestem specjalistą od tego typu technicznych opisów, ale czy to się nie wyklucza z tym co napisałem w swoim pierwszym poście - "Dźwiękowo szukam czegoś technicznego, analitycznego. Bas zwarty, nie rozlany. Dobra separacja i mile widziana. Szeroka scena."

iBasso DX220 nie ukrywam, że mi się "marzy", ale raz że trochę cenowo mi odskakuje, a dwa nie wiem, czy oferuje duże więcej aby dopłacać do DX200?

Ibasso dx160. Pierwsze opinie są takie, że bardzo niewiele mu brakuje do dx220. 

11 minut temu, JacentyEsz napisał:

Co do  FiiO M11...............ostanie zdanie z recki, którą czytałem "Nie polecam go jedynie osobom szukającym wyjątkowo technicznego, jasnego i zarysowanego brzmienia. Jeśli interesuje nas typowo laboratoryjne i konturowe brzmienie, to nie tędy droga."

Nie jestem specjalistą od tego typu technicznych opisów, ale czy to się nie wyklucza z tym co napisałem w swoim pierwszym poście - "Dźwiękowo szukam czegoś technicznego, analitycznego. Bas zwarty, nie rozlany. Dobra separacja i mile widziana. Szeroka scena."

iBasso DX220 nie ukrywam, że mi się "marzy", ale raz że trochę cenowo mi odskakuje, a dwa nie wiem, czy oferuje duże więcej aby dopłacać do DX200?

No wlasnie ja odbieram go inaczej. Jest surowy, chlodny i techniczny. Gra jak od linijki, z surowym ,nisko wchodzącym basem ,szeroka sceną, napowietrzne góra i jedynie ma jakis brak na srednicy. Z kolei dx220 gra dla mnie muzykalniej i z lagodniejszym basem. Jest lepszy technicznie ,ale juz dx150 z amp8 bylo blizej do analizy. 

Albo jak kolega @euter podpowiada dz160. Zarowno za oceanem jak i u nas ,mozna już przeczytac pierwsze wrazenia i jest obiecujaco

14 godzin temu, Palpatine napisał:

Nie ma takiego dapa na rynku podczas obsługi którego nie zalała by mnie krew. Ale nie obsługiwałem jeszcze M11.

A próbowałeś ZX300 i wyższe? :P

• Approved 1

56 minut temu, LoCzekk napisał:

A próbowałeś ZX300 i wyższe? :P

Dla mnie podstawowa funkcja dapa jest streaming i TIDAL offline. Na modele Sony, które maja taka opcje póki co mnie nie stać. Ale jak jesteś w stronie jakiś zaproponować to przy okazji sprawdzę.

Na Amazon Warehouse jest ZX300 który spełnia te wymagania. Cena - 476 euro czyli jakieś 2060zl. Można też dostać używki w kwocie poniżej 1500zl. Mnie osobiście podoba się synergia DAP + słuchawki od Sony. ZX300 jest takim złotym środkiem cenowo i funkcjonalne w porównaniu z A45 I WM1A/Z. Jest nieznacznie gorszy od WM1A ale za to znacznie tańszy. Nie pamiętam tylko jak że streamingiem to wygląda. Niedługo ma wejść też nowy model. 

Zx300 nie ma streamingu wiec sprzęt nie leży w moich zainteresowanych. Nowy ZX jubileuszowy wychodzi na dniach dosłownie w szacowanej cenie ponad 3500 zł. 

16 godzin temu, Palpatine napisał:

Nie ma takiego dapa na rynku podczas obsługi którego nie zalała by mnie krew. Ale nie obsługiwałem jeszcze M11.

Spróbuj iPod 7G :), jakby nie patrzeć to wciąż DAP, tylko z jedynym prawilnym systemem, który sprawia, że o niedogodnościach z obsługi nie ma mowy. Nigdy się nie zawiodłem na iOS. Podczas gdy android doprowadzał mnie do palpitacji serca, i co z tego, że telefon ma 8 rdzeni, ale działa jakby go przytkało. Nawet prawie 8 letni iPad 3, który powinien iść już do muzeum, działa wciąż zadowalająco, tak działa, że da się normalnie korzystać do oglądania filmów, czy przeglądania internetu i nie dostawać szału, a bateria jak na 8 lat trzyma zadziwiająco dobrze, aż podejrzanie ZA!!!! DOBRZE!!!! jak na swój wiek.

M11 to przeszłość, teraz jest M11 Pro z układem THX-AAA, który podobnież robi dobrą robotę. I zarówno twory z MassDropa go mają jak i fiio wrzuca to teraz wszędzie gdzie popadnie. Ale jak jest naprawdę, to nawet bóg nie wie. Only 3200 zł za przyjemność. :E Brać póki ciepłe.

DAPy Sony śmigają jak marzenie. Zawsze można też szukać grajka, na którego można zainstalować Rockboxa, wtedy tez chodzą jak huragan. Shanling M5s chodzi bardzo płynnie, ale to nie jest klinika w brzmieniu (dynamicznie, ale jednak gładko).

Panowie dziękuje za uwagę i pomoc. DAP zamówiony, ryzyk fizyk ;)

Jak przyjdzie to napiszę co i czy gra jak należy 

To napisz co tam wybrałeś :) Chyba że nie chcesz to wrzucaj fotę jak przyjdzie w "Muzyczne zakupy.