Jump to content

Recommended Posts

Witam.

Dzięki któremu DAC/Wzmacniacz uzyskam lepszą jakość dźwięku dla słuchawek akg k712 pro. Aune x1s pro czy aune s6 pro. Byłbym wdzięczny o nakreślenie różnic w czym x1s pro jest lepsze/gorsze, a w czym aune s6 pro.

Z opini i recenzji wywnioskowałem, że oba się nadają, ale który bardziej?

Edited by Metatron
7 godzin temu, Metatron napisał:

Z opini i recenzji wywnioskowałem, że oba się nadają, ale który bardziej?

Zależy co chcemy uzyskać. Mało osób ma wersję Pro, natomiast spora część osób ma lub miała zwykła wersję X1S lub S6. Aktualnie mam Aune S6 a poprzednio miałem X1S i moim zdaniem bardziej podoba mi się S6. Cieplejszy względem X1S. Recenzje obu sprzętów (w zwykłej odmianie, nie PRO) znajdziesz na blogu. 

• Like 1

Prawdopodobnie zdecyduje się na aune s6 pro. Teraz chcę wiedzieć jak mam ją podłączyć pod akg k712 pro i pod telefon. Nie ogarniam tyle dziur na raz.

Mogę dokupić jakieś kable, aby uzyskać z tych akg jak najwięcej jeśli gra jest warta świeczki, ale potrzebuję porady fachowców, bo sam się nie znam.

Sporo osób chwaliło też połączenie Aune S6 + K712/K7XX. Jak chcesz podłączyć do kompa to Kabel USB (taki jak do drukarki) lub kabel optyczny (sprawdź czy masz w płycie głównej takie wyjście). Natomiast do telefonu to potrzebujesz kabel 2x RCA -> 3,5mm jack który oferował ostatnio @Jakub Łopatko

• Approved 1

Linku nie ma, ponieważ nie wystawiłem jeszcze nigdzie tego kabla, ale jeśli...

39 minut temu, Metatron napisał:

jest to telefon z wejściem usb - c, bez wejścia jack 3,5

...to zmienia to bardzo dużo, bo wymaga najpierw dokupienia adaptera USB-C do jack 3,5 mm. Natomiast...

39 minut temu, Metatron napisał:

Dlaczego rca, a nie xlr?

Bo nie wyprowadza Pan z telefonu sygnału zbalansowanego, a po to właśnie zaimplementowano w Aune gniazda XLR.

• Like 1

Jeśli chce Pan mieć lepszą jakość dźwięku na K712 PRO, to jak najbardziej. Od ręki mam gotową wersję niebieską 2,5 m, także bardzo szybko mógłbym zrobić wysyłkę w razie czego. Jeśli chciałby Pan nabyć oba kable jednocześnie, wszystko byłoby wtedy za jedną wysyłką. Bardzo proszę wówczas o kontakt czy to przez maila sklepowego, czy za pośrednictwem Prywatnej Wiadomości tu na forum.

Mam 2 miesiące czasu, także na spokojnie.

Zastanawiam się jeszcze czy ten adapter z usb -c na aux in nie będzie pogarszał jakości dźwięku. 

Mogę jeszcze użyć przejściówki usb -c na usb, następnie podłączyć dragonfly black i dopiero pod to rca. Co o tym sądzicie?

Godzinę temu, Metatron napisał:

Mogę jeszcze użyć przejściówki usb -c na usb, następnie podłączyć dragonfly black i dopiero pod to rca. Co o tym sądzicie?

Ale po co tak kombinować? DFB ma tylko jedno wyjście i to tylko na mini jack więc 2x RCA nie podepniesz.

Adapter z usb-c na aux in też ma tylko jedno wejście i też tylko na mini jack. Wyżej napisałem podsumowanie jak ja to widzę i tam napisałem rca>rca , tutaj mam na myśli 1 koniec rca pod mini jack , a drugi koniec rca pod aune. Sprostujcie mnie jeśli coś źle rozumuje.

A nie prościej telefon po USb do s6 pro? 
według opisu na Audeos się da :

„S6 Pro może być nawet parowany nie tylko z komputerem, ale i przenośnymi odtwarzaczami audio oraz smartfonami opartymi na systemach Android i iOS (po USB). Dodatkowym atutem są wyjścia liniowe RCA oraz zbalansowane XLR. To wszystko sprawia, że DAC/AMP Aune jest naprawdę wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w różnych typach torów audio.”

• Thanks 1
  • 4 months later...

O ile się w ogóle da, to przejściówką USB OTG. Innej metody nie ma. O ile w opisie Aune S6 Pro jest napisane, że można łączyć ze smartphonami, o tyle przy zwykłej S6 niczego takiego nie piszą, więc nie wiadomo czy zwykła S6 łączy się z telefonami.

Ale jeśli tak, to wystarczy kupić ifi OTG USB C, to wpinasz do telefonu, a kablem od Aune łączysz Aune z jednej strony i z drugiej strony wpinasz do przejściówki. I jeśli miałoby zadziałać, to inaczej się nie da. Telefony wymagają przejściówek USB OTG.

Edited by Nehero