Jump to content

Rockmaster Encore OE i kilka pytań natury odsłuchowej


Lazarus
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Na tym forum jestem zupełnie nowy, mimo że Audiofanatyka czytam od dłuższego czasu i zawsze przed zakupem posiłkowałem się zamieszczonymi tutaj recenzjami, tudzież artykułami.
W tej chwili przymierzam się do przesiadki z moich wysłużonych Superluxów HD668b i patrzę w kierunku wspomnianych w temacie Rockmasterów. Tutaj pojawia się kilka pytań:

Czy iPhone jako źródło dźwięku będzie z nimi dobrze współgrał?
Jak wygląda różnica w jakości dźwięku między modelami? (czytałem bardzo różne opinie m. in. na Head-fi, gdzie piszą, że HD668b są świetne i czy w ogóle opłaca mi się przesiadka na Rockmastery zamiast kupna nowych superluxów)

I pytanie niezwiązane z tematem. Na audiofanatyku czytałem bardzo ciekawą recenzję AKG K550, z kolei na head-fi te słuchawki zostały potraktowane.... z buta. Płaski, nudny dźwięk itp. Zastanawiałem się też, czy właśnie do nich nie dozbierać i stąd to pytanie. 
W AKG szczególnie zaciekawiła mnie wspomniana intymność.

Edited by Lazarus
Link to comment
Share on other sites

Zależy od iPhona. Ale przy tej klasie słuchawek jakikolwiek iPhone powinien sobie dobrze poradzić. Te Superluxy to rzeczywiście udany model, natomiast tych Rockmasterów nie miałem nigdy na uszach. Aczkolwiek przypuszczam, że nie są to jakieś wybitne słuchawki, więc różnica jakaś wielka to nie będzie.

Co do AKG to K550 jest bardzo specyficznym modelem. Grają bardzo neutralnie, podczas gdy na co dzień mamy do czynienia z podbitą górą i basami (wykres wygląda na planie takiego jakby V, czy U). Dlatego osoby przyzwyczajone do takiego grania mogą faktycznie uznać K550 za nudne. Ja jako ich użytkownik, z tą opinią się nie zgadzam. Jeśli boisz się, że i dla ciebie mogą się okazać nudne możesz pomyśleć nad K550 MK2. Ta wersja jest bardziej muzykalna, ale traci na scenie i detaliczności. Prawda @EvilKillaruna?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...