Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mayster

Muzyka filmowa

Recommended Posts

@nsk Książka nie jest na serio, to raczej hołd dla starych kryminałów wtopiony w luźne lata 60/70 i nie doszukiwałbym się w niej głębszego sensu. Film widziałem i rzeczywiście bardzo średni jest.

Ode mnie kilka utworów z mojej ulubionej części bonda. Oczywiście z lat 80:

Edited by Hir0

W sumie to oprócz kilku śmiesznych fragmentów jak jedzenie loda to z filmu najlepszy jest trailer :D. To muszę przyznać, że się nakręciłem na niego jak głupi, bo przecież jak Anderson to nie może być lipy.

Taka perełeczka, mało znana Klaus Schulze Le Moulin de Daudet. Ostatni zakup wraz z Mozartem pod batutą Abbado.

Serialowe perełki też są niesamowite.

1. To Vaes Dothrak - Ramin Djawadi

2. Lords of Cobol - Bear McCreary

3. No i Breaking Bad, sezon 4 :)

Edited by raulendymion
  • Like 1

Aż mnie naszła ochota na przypomnienie sobie serialu BSG. Jeden z najlepszych sf ostatniej dekady. BSG with Tina ♥️

• Like 1

W tym serialu wszystko zagrało. Remake, fabuła, aktorzy, muzyka, dialogi oraz efekty specjalne robione w dużej mierze jak stare Star Wars na makietach. 

tss mialem ja na plakatach na sciane jak mialem 16 lat (ona wtedy 19 :) ). BSG odladniete 3 razy, ostatni raz aby zrozumiec co w ogole tam sie dzieje i odkrylem ze tam sa statki kosmiczne !

Edited by ysis

Tricia jest w serialu była poza zasięgiem, ale mi jeszcze podobała się Grace Park.

Ja BSG w całości widziałem dwa razy, ale chyba zacznę trzeci.

@ysis skąd ją niby znałeś tak wcześnie? Chyba musiałeś dużo czasopism znać :D.

Ja widziałem też dwa razy i drugi raz podobał mi się dużo mniej. Dostrzegłem dużo więcej dziur, generalnie nierówny jest ten serial i kręcenie 20 odcinków na sezon zdecydowanie nie pomogło. Momentami potrafił być jednak naprawdę super, a do innych gniotów nie ma co porównywać.

A co do serialowych OST to dla mnie nr 1 ostatnich lat to Max Richter Leftovers S1.

• Like 1
  • Thanks 1

@nsk: no raczej wtedy nie bylo internetu 😜  ale z pamieci to nie byl swierszczyk tylko pismo kobiece mojej matki (Marie-Claire)

Edited by ysis

30 minut temu, nsk napisał:

Ja widziałem też dwa razy i drugi raz podobał mi się dużo mniej. Dostrzegłem dużo więcej dziur, generalnie nierówny jest ten serial i kręcenie 20 odcinków na sezon zdecydowanie nie pomogło. Momentami potrafił być jednak naprawdę super, a do innych gniotów nie ma co porównywać.

To prawda. Po dwóch świetnych sezonach postanowili rozciągnąć fabułę i serial stracił na tempie. Szczególnie sezon o osiedleniu planety słabo wspominam. 

Ja mam problemy nawet z pierwszym i drugim sezonem. Niektóre odcinki były po prostu zapychaczami, które wybijały z rytmu. Początek trzeciego sezonu był świetny jako odskocznia i coś nowego, dla mnie było dziwne, że tak szybko rozwiązali sytuację i potem się zrobiło nudno.

7 godzin temu, nsk napisał:

A co do serialowych OST to dla mnie nr 1 ostatnich lat to Max Richter Leftovers S1.

Mimo, że dla mnie to nie jest to jeszcze najlepsze co można u Richtera znaleźć to i tak uwielbiam. Nigdy nie rozumiałem czemu tak do mnie trafia, ale jego muzyka ma to "coś" .

Niestety na soundcloudzie nie brzmi najlepiej, ale lepiej tak niż wcale nie przesłuchać.

• Upvote 1

W dniu 16.09.2018 o 17:04, Hir0 napisał:

Niestety na soundcloudzie nie brzmi najlepiej, ale lepiej tak niż wcale nie przesłuchać

jest na tidalu dla lepszej jakosci  dzwieku ale jakosc nagrania jest slaba imo. 

Edited by ysis

12 minut temu, saudio napisał:

Ciekawe czy wyjdzie niedoszła ścieżka do BR2049. Ja jeszcze poluję na CD Prisoners.

Nie sądzę. Chyba, że jakaś nieoficjalna wersja.

8 minut temu, Palpatine napisał:

Nie sądzę. Chyba, że jakaś nieoficjalna wersja.

Nie no wiadomo że nie pod oryginałem. Ale jako coś np. nie publikowane materiały, może być na prawdę coś mocnego, jak było za mroczne do BR2049.

Edited by saudio