Jump to content

O kablach sieciowych słów kilka...

Recommended Posts

@pablojnie dodają, bo generowałoby to dodatkowe koszty. Poza tym wielu spośród kupujących sprzęt ma już własne kable i taki dodatek byłby zbędny. Mógłby występować ewentualnie za dopłatą, ale nie wiem, czy taki wariant cieszyłby się zbyt dużym zainteresowaniem. 

Lampa bardzo mocno reaguje na lepszy od stockowego kabel. Jeśli chcesz, aby było lepiej, radzę rozejrzeć się za używaną listwą furutecha... przekaz nabierze jeszcze większej głębi, tło czerni. Dla mnie problemem była zbyt mała dynamika oraz przesunięcie równowagi tonalnej za mocno ku przełomowi basu i średnicy. Ostatecznie robiło się dla mnie trochę za ciemno, brakowało większego napowietrzenia oraz więcej blasku na górze. Jednak zależy od upodobań i jeśli zależy Tobie na zmierzaniu w tym kierunku polecam ją wypróbować. 

• Like 1
  • 1 month later...

Już parę tygodni minęło od kiedy zmieniłem kable zasilające w wzmacniaczach, oraz odkąd mam nowy wzmacniacz Flux Lab FA-12 (pełen balans solid state).

Muszę przyznać, że od paru delektuje się muzyką jak nigdy wcześniej i czuje się w końcu w pełni spełniony z moim sprzętem stacjonarnym.

ATH W1000Z z pełnej lampy brzmią nigdy wcześniej tak pięknie mi nie brzmiały. Flux również wyciąga niesamowite smaczki z utworów, nie czyniąc ich zbyt analitycznymi.

Mam uczucie, że dogoniłem wreszcie króliczka, którym jest:

- Sinus Audio OTL (z lampkami które posiadam, a pewnie można i jeszcze lepiej, to jest najfajniejsze w wzmakach lampowych, że można tak mocno wpłynąć na końcową prezentację)

- Flux Lab FA12 (po balansie miażdży głębią sceny i bogactwem poszczegółnych jej warstw)

- Gramofon Dual 604 + igła eliptyczna typu nagi diament + preamp Taga Harmony TTP-300 (tutaj na pewno można lepiej ale w połączeniu z powyższymi wzmacniaczami i tak jest bardzo satysfakcjonująco)

- DAC: SMSL M400

Słuchawki: Aeon 2C, ATH W1000Z, Audioquest Nighthawk

Kropką nad i okazało się u mnie okablowanie zasilające ;)

Musiałem to napisać, bo jestem mega szczęśliwy :)

ps. Cała reszta zabawy teraz w próbowanie nowych kabli, czy słuchawek to w sumie już będzie dla mnie pielęgnacja tego hobby i czystej ciekawości. Jeśli trafie na coś jeszcze lepszego co wpłynie na mój system lepiej niż teraz to fajnie, jeśli nie, to nie to i tak nie muszę szukać dalej : )

Edited by pabloj
  • Like 5

@pabloj

W pełni rozumiem twoje szczęście z słuchania muzyki z przyjemnością, właśnie doszedłeś do momentu, gdzie wystarczy delikatnie wpływać na brzmienie zabawą z kabelkami, a reszta toru jest już przemyślana i  wybrana na dłużej.

Sam ostatnio nieżle zamieszałem w swoim zestawie, i teraz już praktycznie jestem na ukończeniu, tego co sobie zaplanowałem, a sama zmiana dotyczyła właśnie zasilania. Poszedłem trochę dalej jak ty i praktycznie stworzyłem od nowa całą linię zasilającą opartą o kondycjoner sieciowy i zasilacz liniowy oraz dobrych kablach zasilających.  Efekt jest zdumiewający, dla tego wyżej napisałem że rozumiem o czym pisałeś.

Nie byłbym sobą, gdybym nie szukał jeszcze jakichś drobnych poprawek i już czekam na nowy kabel zasilający do Daca, chcę się przekonać czy będzie jakaś różnica w przypadku wymiany kabla WW Electra, na Silver Electrę, ale to już moja czysta fanaberia i chęć zaspokojenia własnej ciekawość.

A mój króliczek to:

Pathos Aurium z lampami Philips E88CCSQ i zasilaczem Liniowym Keces P8 -  Niesamowicie dobry wzmacniacz

Matrix X Sabre Pro MQA  - w połączeniu z konwerterem i Kartą element H gra wybitnie

Konwerter SPDIF  Matrix - doskonałe bezobsługowe urządzenie zwiekszające możliwości Daca.

komputer z kartą Element H - transport perfekcyjny

Kondycjoner siecowy Keces Pa1200, Zasilacz Liniowy Keces P8

Słuchawki Audeze LCD MX4 i Akg K 701

Okablowanie dobrane indywidualnie do systemu.

Dzwięk  to petarda.🙃

Edited by pablo650
  • Like 4

@pablo650Nie wątpie, że jesteś zadowolony :D 

Uzupełniłem swój opis o DAC, bo jakoś o nim zapomniałem... a tam też wymieniłem kabel zasilający. Co do filtra sieciowego to też coś posiadam ale to opcja bardzo budżetowa, co nie oznacza, że jednak nie filtruje prądu z szumu itd (listwa BRENNENSTUHL 8 gniazd, filtry EMI/RFI).

Teraz moje marzenie z dziedziny hobby/fanaberii związanych z audio to nabycie konwertera ADC aby nagrywać utwory z płyt winylowych oraz sprzęt nagrywający do tworzenia pomiarów sygnatury słuchawek itd. :) Dzięki czemu również będę w stanie sprawdzić czy zmiana kabli coś wnosi, i w jakim zakresie prezentacji dźwięku te zmiany się odbywają. Mam na to parę pomysłów.

Edited by pabloj

@pabloj Każde nagranie po takiej zmianie, jest odkrywane na nowo i to jest fajne.

A co do fanaberii, to czekam na pierwsze przegrane winyle i kilka ciekawych zdań o jakości i o zabawie z tym związanej.

Też bazuje na gramofonie i mam plan podłączenia go do daca, Nawet w tym celu zrobiłem już otwór w ścianie betonowej, do podłączenia kabla, ponieważ gramofon jest z zestawem stereo w pokoju oddzielonym ścianą z betonu i raczej tam zostanie, ale można sobie zapodać 2 metrowy kabel i możemy porównać technologię cyfrową z plików, z czystym analogiem. Albo zapodać najlepsze pliki do wzmacniacza i posłuchać jak wykasza mój odtwarzacz CD.  Przegra jak nic .🙂

• Like 2

Też podobnie do Was uważam, że okablowanie jest nadaniem ostatecznego szlifu systemowi, podniesienia klasy, a nie samego charakteru dźwięku, który lubimy. Jednak tak szczerze podejrzewam, że po podpięciu wszystkiego stockowymi kablami do gniazdka, duża część przyjemności płynącej z obcowania z muzyką zostałaby utracona, jak po wczorajszym odpięciu filtrów od ifi, co zalecił mi sprawdzić znajomy ;) Dźwięk mojego systemu też mnie zadowala, chociaż drobnych modyfikacji lampowych oraz z akcesoriami w przyszłości nie wykluczam ;)  Dzięki temu zawsze jest ciekawie :) 

• Like 4

@pabloj nie było tego u mnie dużo. Z kabli zasilających miałem na początku dwie sztuki Audionova Orpheus Master. Na rynku wtórnym ich ceny są niskie i kupiłem po to, aby mieć na początek coś lepszego od zwykłych sieciówek. Było lepiej, więc stwierdziłem, że spróbuję z Furutechami FP-314Ag / FI-11G N1 / FI-E11G oraz rodowaną listwą tego producenta eTP-60ER. Różnica była natychmiast odczuwalna ze względu na powstanie ciemnego tła, dociążenia dźwięku, lepszej dynamiki oraz organiczności.Z Grado GS1000 było to dobre połączenie, Na MDR F1 i Nighthawkach trochę za spokojnie i mrocznie. Też miałem takie wrażenie po zakupie D8000 i chciałem ten muzykalny przekaz ożywić. Ze znajomym z Top Hifi dokonaliśmy wymian kablowych, listwowych i takim sposobem znalazła się u mnie Valhalla (starsza wersja) pod DAC215 zgodnie ze wskazaniami wyczytanymi na as, że pod DACa Nordosty dobrze się nadają, a do listwy qBase4 i PC trafiły docinane Hijiri Nagomi w dobrej cenie. Z ciekawości porównałem u mnie z niemodyfikowanym Nagomi i różnicy nie stwierdziłem, więc pozostałem przy tańszej opcji :) Takie połączenie jak najbardziej mnie satysfakcjonuje ze względu na większą spójność przekazu, świetną mikro-, a szczególnie makrodynamikę, różnicowanie, rozdzielczość, a także większą swobodę dźwięku niż na wcześniejszej, nazwijmy to "konfiguracji furutechowej", gdzie dźwięk był dla mnie zbyt esencjonalny, ociężały szczególnie na dole pasma, ze zbyt potężną podstawą basową na D8000, a za małą ilością światła na górze pasma. Takie coś sprawdzało się na GS1000, ale na finalach już nie, bo przekaz  stawał się ocieżały, zbyt mroczny. Dopiero po zmianie nabrał powietrza, ale nie wiązało się to w żadnym wypadku z utratą dociążenia, które jest nawet jeszcze lepsze, a wspomnianym wcześniej polepszeniem jakości obrazu dźwiękowego kreowanego przez system, najwyżej z minimalnym podkreśleniem środka pasma. W przyszłości nie wykluczam nie drobnych poprawek. Zamierzam sprawdzić m.in. QAR S-15 (te Nordostowe Qkore są za drogie:)), a w najbliższym czasie z ciekawości od p. Krzysztofa Hijiri "Sound Matter" pod listwą, bo jest to najczulszy punkt. Jak będzie u mnie, mogę dać znać, jak się sprawuje :) 

• Like 2

@Tytus1988

Może tych kabli nie było dużo, ale za to towar super sort.

U mnie jednak najwięcej zrobił kondycjoner i właśnie połączenie i zespolenie całości zasilania przez kondycjoner, zrobiło największą robotę w przestrzeni , czarnym tle i dynamice. Praktycznie zyskało całe pasmo również góra i średnica, która na LCD MX4 jest magiczna - gładka i finezyjna.

Słyszałem też opinię o zastąpieniu  listwy Furutecha na kondycjoner, róznica była spora na plus dla kondycjonera, a filtrował właśnie Pa1200. To mnie skusiło do wypożyczenia urządzenia na testy i  sprawdził się znakomicie.

Mam takie wrażenie że właśnie u Ciebie kondycjoner może wszystko zmienić, bo kable masz wysokiej jakości.

• Like 1
  • Thanks 1

@pablo650 dziękuję za informację!!! :)  Z pewnością przed kolejnym zakupem, wezmę pod uwagę przetestowanie kondycjonera oraz zasilacza liniowego. Miałem pewne obawy, bo znajomy z Top Hifi radził w jak najmniejszym stopniu ingerować kondycjonerami, filtrami, itp. w torze słuchawkowym. Jednak jestem otwarty na eksperymenty i z przyjemnością sprawdzę to w następnym roku, m.in. na wspomnianych produktach Keces. Jeśli się sprawdzą, jak najbardziej znajdzie się dla nich miejsce w moim systemie :) 

• Like 1
16 godzin temu, Tytus1988 napisał:

@pablo650 dziękuję za informację!!! :)  Z pewnością przed kolejnym zakupem, wezmę pod uwagę przetestowanie kondycjonera oraz zasilacza liniowego. Miałem pewne obawy, bo znajomy z Top Hifi radził w jak najmniejszym stopniu ingerować kondycjonerami, filtrami, itp. w torze słuchawkowym. Jednak jestem otwarty na eksperymenty i z przyjemnością sprawdzę to w następnym roku, m.in. na wspomnianych produktach Keces. Jeśli się sprawdzą, jak najbardziej znajdzie się dla nich miejsce w moim systemie :) 

Ja uważam że gra jest warta przynajmniej odsłuchu, bo możesz się zdziwić co usłyszysz. Co do marki, to akurat ja wybrałem Keces, ale nie twierdzę że nie ma więcej takich urządzeń na rynku, z pewnością są. Kierowałem się trochę wymiarami, trochę ceną i również opiniami, ale głównym punktem odniesienia był odsłuch u mnie w moim torze.🙂

• Like 1
W dniu 22.11.2020 o 14:03, pabloj napisał:

Jeśli trafie na coś jeszcze lepszego co wpłynie na mój system lepiej niż teraz to fajnie, jeśli nie, to nie to i tak nie muszę szukać dalej : )

Moje propozycje do zaciekawienia: Dacki r2r są przeważnie bardziej wrażliwe na okablowanie  niż delta sigma, w których przez filtracje o wiele trudniej wychwycić zmiany, więć tam korzyść jest jeszcze większa.

Wieć polecam spróbować drabinki rezystorów, przynajmniej wypożyczyć i spróbować w Twoim systemie. Nie musi być drogo, można załatwić sprawę vintage lub chińczykiem.

Kable diy srebro krigeniczne :https://www.ebay.co.uk/usr/johnandchris1

Robi też okablowanie srebrne do ramienia gramofonów, widzę, że do linn, ale może sie nada do innych.

W dniu 22.11.2020 o 16:12, pablo650 napisał:

Nie byłbym sobą, gdybym nie szukał jeszcze jakichś drobnych poprawek i już czekam na nowy kabel zasilający do Daca, chcę się przekonać czy będzie jakaś różnica w przypadku wymiany kabla WW Electra, na Silver Electrę, ale to już moja czysta fanaberia i chęć zaspokojenia własnej ciekawość.

U mnie w przypadku słabego zasilania w dacu Silver Electra robiła kapitalna robotę, obecnie wpinam go do gustarda u12, gdy korzystam z ortodynamików i sprawdza się też kapitalnie do staxów w których wypadku jest kluczowy do trójwymiarowości i precyzjii. Wart spróbowania. Na początku trudno go zrozumieć i jest paradoksalny. To taki krok w bok.

W dniu 22.11.2020 o 16:12, pablo650 napisał:

komputer z kartą Element H - transport perfekcyjny

Zgadzam się. Kupiłem ostatnio asus essence stx2 i  z element h sygnał jest lepszy.

W dniu 22.11.2020 o 16:50, pabloj napisał:

Teraz moje marzenie z dziedziny hobby/fanaberii związanych z audio to nabycie konwertera ADC aby nagrywać utwory z płyt winylowych oraz sprzęt nagrywający do tworzenia pomiarów sygnatury słuchawek itd. :) Dzięki czemu również będę w stanie sprawdzić czy zmiana kabli coś wnosi, i w jakim zakresie prezentacji dźwięku te zmiany się odbywają. Mam na to parę pomysłów.

Ja myślę nad:korg DS-DAC-10R można nagrywać bez korekcjji riaa i w komputerze programowo ja zrobić w różnych standardach, albo odtwarzac póżniej z różnymi wzmacniaczamu riaa

Zastanawiam się też nad tascam da-3000( piki na youtube nagrywane nim brzmią dla mnie dobrze)

Szukam też ADC typu r2r.

Gratuluję wspaniałych systemów :)

Edited by NuYam
  • Like 3

@NuYam

Dzięki, może w przyszłości, dołożę jeszcze jeden Dac,- R2R to całkiem interesująca propozycja.

Cieszę się że potwierdzasz to że karta Element H wpływa na lepszą jakość dzwięku, u mnie było to od razu słyszalne.

Silver Electra  ma do mnie dotrzeć w elementach do skręcenia , wolę sam kabel i wtyki  skręcane od WW Silver Clad.  Mam już jeden kabel tak wykonany, lepsze wtyki i ogólnie niższa cena za całość.

Niestety pandemia trochę opóżnia towar od producenta i chyba sobie jeszcze trochę poczekam. 🙂  ale będzie warto.

Edited by pablo650
  • Like 1