Jump to content

O kablach sieciowych słów kilka...

Recommended Posts

40 minut temu, pabloj napisał:

to jest grube jak wąż ogrodowy

Ale zaleźy jaki gatunek węża jedne są mniejsze, drugie większe. Choc osobiście tylko raz w ogrodzie spotkałem węża i za gruby to on nie był

23 minuty temu, Nehero napisał:

Ale zaleźy jaki gatunek węża jedne są mniejsze, drugie większe. Choc osobiście tylko raz w ogrodzie spotkałem węża i za gruby to on nie był

Może dżdżownicę? 😆

Godzinę temu, pabloj napisał:

Przyjechał kabel od Taga Harmony... Matko bosko, w porównaniu do Isoteka to jest grube jak wąż ogrodowy :D

Jaki model kupiłeś i czy jakąkolwiek poprawę zaobserwowałeś? Ja sobie zerkam na taki:

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-zasilajacy-Taga-Harmony-ETPC-TS-1%2C2m/10285

Taga Harmony TPC-TS kupiłem. Narazie się przysłuchuje nowemu wzmacniaczowi,  kabel póki co raz wpiąłem na chwilę z ciekawości i faktycznie różnica była. Ale kabel stokowy do ampa przyjechał całkiem grubawy i tak, więc pewnie też jest w środku ekranowany :D

Godzinę temu, pabloj napisał:

Przyjechał kabel od Taga Harmony... Matko bosko, w porównaniu do Isoteka to jest grube jak wąż ogrodowy :D

A nie mówiłem, kawał kabla, dosłownie, przy takim przekroju samego przewodnika, musi być gruby.

Dobre wtyki, rodu tyle że, aż miło się patrzy.

U mnie, od razu była zmiana w basie, więcej, energetyczniej, i spręzyściej.😄

Faktycznie, jest spora różnica między kablem Tagi TPC-TS, a kablem stokowym od wzmacniacza FluxLab FA-12 (który dziś dopiero przyjechał do mnie). Nie spodziewałem się aż tak mocnej różnicy (ciekaw jestem swoją drogą skąd ona się bierze bo nie jest to różnica trywialna). Mianowicie na kablu od Tagi, faktycznie dochodzi mocny dźwięczniejszy dół, ale za to gaśnie góra. Teraz nie wiem, którą prezentacje wolę bardziej :|

@pabloj chyba najprościej zapytać tego kto tworzył ten kabel, bo jednak dobrał takie a  nie inne materiały i teraz dowiedzieć się jaki element kabla jak wpłynął na efekt końcowy, to może być ciężkie. Można gdybać jedynie.

@EvilKillaruna Czytałem i doceniam. Jednakże najbardziej interesuje mnie w jaki sposób (oraz które cechy kabla zasilającego, które jego elementy) w sygnale generowanym przez wzmacniacz, zmianie ulega konkretny zakres częstotliwościowy.

Ja pierdziele jestem w szoku jak wielkie zmiany wprowadziła zmiana dwóch stokowych kabli od DACa i Ampa na Isotek Evo 3(DAC) oraz Taga Harmony TCP-TS(amp).

Oraz jak daleko idący od siebie wpływ na brzmienie te dwa kable między sobą mają. Każdemu niedowiarkowi (jak ja do niedawna) polecam kupić właśnie te dwa kable i przetestować na wzmacniaczu. Oczywiście jako trzeci jeszcze stockowy ;)

Szczena mi opada, że kable zasilające były przez ten cały czas wąskim gardłem w moim systemie...................

• Like 3

Powiem wam, że zamiana miejscami czyli Isotek Evo 3(Amp) oraz Taga Harmony TCP-TS(DAC) zamiast Isotek Evo 3(DAC) oraz Taga Harmony TCP-TS(amp), daje jeszcze ciekawsze efekty :)

I dwie różne prezentacje do wyboru, jedna bliższa i jaśniejsza, druga z głęboką sceną i ciemniejszą dolną połową pasma.

Zastanawiam się, czy posiadanie w jednym systemie tak skrajnie(przeciwlegle) odziaływających na sprzęt kabli jest dobrym kierunkiem, ale na pewno jest to ciekawe doświadczenie :D

Edited by pabloj
  • Like 3

@pablojjedynym sposobem jest sprawdzenie tego. Polecam wypróbowanie listwy zasilające, aby sprawdzić, czy efekt będzie bardziej satysfakcjonujący. Robiłem u siebie test z końcówką Yamahy M35 oraz K1000 i jak przewód wypiąłem z qBase pogorszyła się szczególnie czystość dźwięku oraz dynamika. Po ponownym wpięciu wszystko wróciło do normy. Prąd dla naszej elektroniki jest wszystkim i zadbanie o jego jak najmniej zakłócony przebieg na ostatnim odcinku, jaki dzieli to od naszych urządzeń audio istotny. Warto próbować, wypożyczać za kaucjami, od znajomych, aby znaleźć najbardziej odpowiednie dla swojego systemu oraz własnych upodobań. U siebie będę planował za jakiś wypożyczenie jakiegoś kabla od P. Krzysztofa. 

• Like 2

@NuYam na za był wątek poświęcony topowym kablom zasilającym i duże doświadczenie w tym względzie ma sly30, którego opisy zawsze chętnie czytałem: https://www.audiostereo.pl/topic/85291-topowe-kable-zasilające/page/89/ 

Według mnie Nuyam warto próbować, nawet czasami droższe od zamierzonego budżetu, aby po prostu sprawdzić. Jednak z drugiej strony istnieje duże ryzyko, że potem będzie ciężko go zwrócić i powrócić do tego, co się ma. 

• Approved 1
11 godzin temu, NuYam napisał:

Jak jak na razie zostaje przy Wireworld, bo je po prostu znam i są względnie tanie. Podoba mi się też  transparentność strony internetowej oraz ich wygląd. Oczywiście inne kable kuszą, ale tak jak ciężko jest o kogoś kto porówna różne słuchawki czy źródła, tak znalezienie osoby która zna się na kablach różnych firm i jak grają względem siebie jest już chyba niewykonalne, przynajmniej tak mi się wydaję. To na czym można się opierać to rodzaj przewodnika, jego grubość i długość oraz izolacja.

Ja też Zostałem przy Wireworldzie,  dokładnie przy Electrze, dobre kable, rozsądnie wycenione, z dobrym dzwiękiem, zaawansowane technologicznie.

Druga fajna rzecz, można je kupić, na metry, i wykonać sobie kabel w dowolnym odcinku, do tego wtyki są, też dostępne, o jakości wyższej, jak montowane w odcinkach konfekcjonowanych fabrycznie, i od tego samego producenta.

W zestawie mam 3 takie kable, i jednego Chorda, który zasila komputer, ale kto wie może warto sobie wypożyczyć Silver Electrę, bo nie ukrywam, chodzi za mną ten kabel, i właśnie do Daca, byłby, chyba odpowiednim partnerem.

Z drugiej strony, wymiana jednego kabla w całym systemie, jest raczej mało słyszalna,  wymiana dwóch - trzech daje dopiero właściwy efekt.🙂

Przekrój, i budowa kabla WW Electra, który robiłem, i gotowy, po złożeniu.

20191108_101721 (Copy).jpg

20191108_101654 (Copy).jpg

20191109_203629 (Copy).jpg

Edited by pablo650
  • Like 3
  • Approved 1

@pablo650@NuYam @Tytus1988 Specjalnie rozjaśniać to już mi nie potrzeba, jest w tym zakresie na prawdę cudnie obecnie. To co słyszę z mojego Flux-Lab FA12 + SMSL M400 -> Aeon 2C, to chyba jest ten cały prawdziwy hajend :D Czegoś takiego jeszcze nie słyszałem z słuchawek do tej pory. A skoro kabel zasilający u mnie powoduje takie zmiany to chcę jeszcze jeden kabel dokupić do lampowca (Sinus Audio OTL). Ciekawi mnie czy w tym przedziale cenowym idzie znaleźć jakiś kabel będący jakby wyważeniem pomiędzy tymi dwoma co posiadam, które stoją do siebie niejako w opozycji co do wprowadzanych zmian na skrajach zakresów.

@pabloj

Może WW Aurora, nada się do lampy, to taki kabel, w którym, nie dominują żadne skrajne pasma, góra, jest dość spokojna, wszystko, jest poukładane.

Cena, tez jeszcze nie zabija.

Ale odsłuch, raczej jest wskazany.😉

• Like 1

Po kilku dniach osłuchiwania się z nowym wzmacniaczem (Flux Lab FA 12) oraz nowymi kabelkami sieciowymi, Taga Harmony TCP-TS(Amp) i Isotek Evo3 Initium(DAC), podłączyłem w końcu kabel Tagi do mojego wzmacniacza lampowego (Sinus Audio OTL) mając Isoteka nadal w DACu. ................... I kurcze jakiego powera to dostało w stosunku do kabla stokowego! Kopara mi opadła do samej ziemi. Głębia głębia i jeszcze raz głębia. Ciemnawe bezkresne tło, dolny zakres rozchodzący się na boki jak w subwoofeze, dosadność przekazu, moc, gruba średnica, to co lubie :D
Chyba nie będę kombinował narazie z żadnymi innymi kablami zasilającymi i do lampowca dokupie drugą Tage i tyle.

• Like 2