Jump to content

Słuchawki, karta dźwiękowa oraz mikrofon - około 1200zl

Nedarev
 Share

Recommended Posts

Witam,

Na ten moment jestem szary użytkownikiem integry oraz Logitech g430, ale pragnę to zmienić! Chciałbym zakupić 3 elementy - słuchawki, kartę dźwiękową oraz mikrofon. Chciałbym przeznaczyć na te zakupy około 1200zł. Mogę dopłacić 100 lub 200zł jeżeli znacząco zmieni to jakość audio. Lubię większość gatunków, lecz najwięcej słucham trapu, rapu, a czasami troszkę cięższego brzmienia. Zależy mi na nieco dominującym bassie. Średnicy i górze na podobnym poziomie oraz na dużej, szerokiej i głębokiej scenie. Najlepiej aby były zamknięte lub półotwarte. Będę używał ich do oczywiście słuchania muzyki jak i grania. Jeżeli wystąpiłby problem ze znalezieniem takiego sprzętu w tym zakresie cenowym to możemy troszkę zaniedbać górę.  Czytając poradniki, opisy polecanych sprzętów, recenzje czy forum audiofanatyka myślałem nad tymi wariantami:

a) karta dźwiękowa:

- Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE
- FiiO E10k Olympus 2
- Audio In Motion SC808

b) słuchawki:

- AKG K240 MKII
- AKG K271 MKII

c) mikrofon:

- Superlux E205U + popfilter + statyw

Nie wiem czy ten mikrofon jest dla mnie odpowiedni, kosztuje on około 200zł, a nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłby tańszy mikrofon skoro ma mi służyć tylko do rozmów na skype/ts3. Jeżeli wybierzemy tańszy mikrofon automatycznie zwiększy się budżet na pozostałe elementy. Które połączenie słuchawek i kart jest dla moich preferencji najkorzystniejsze? Czy dobrze dobrałem komponenty? Czy w tym przedziale cenowym można znaleźć coś lepszego do moich preferencji?

Tak przy okazji jakie byłby najkorzystniejsze słuchawki dokanałowe do 200zł dla moich upodobań? Do telefonu.

Liczę na pomoc i pozdrawiam gorąco!

Edited by Nedarev

Ja bym ci zaproponował SC808 (zdecydowanie najlepsza z tych 3 wymienionych, szczególnie po wymianie opampów) tutaj masz link do takich: https://audeos.pl/pl/p/AIM-SC808-Karta-dzwiekowa-7.1-PCI-e-tasmy-opampy-opcje/464 + AKG K550 (zamknięte, z dużą sceną, aczkolwiek neutralne), chociaż tamte K271 też powinny być dobre.

Mikrofonów kompletnie nie ogarniam

Co do doków to np. Sound Magic E10S, albo NuForce NE700X