Jump to content
Sign in to follow this  
Nehero

Auris Audio Nirvana

Recommended Posts

Cześć piszę z zapytaniem o wzmacniacz z tytuły tematu.

Jest to wzmacniacz lampowy oparty o dwie lampy w konfiguracji Single-Ended, jednakże sam wzmacniacz posiada wyjścia zwykłe jack oraz XLR, wejścia RCA/XLR.

Przeczytałem, że nie jest to wzmacniacz zbalansowany, więc w takim razie co tu robią XLR-y kojarzone z balansem? 

@FIREGON Czyli puszczenie sygnału z DAC-a zbalansowanego z XLR do takiego wzmacniacza single ended do wejść XLR nie daje lub nie powinno nic zmienić względem puszczenia sygnału przez RCA? Dobrze rozumiem?

Z tego co rozumiem, to w wypadku złej implementacji może być tylko gorzej - lepiej nie powinno :P Ale zakładam, że w takiej nirvanie po prostu nic się nie zmieni.

4 minuty temu, FIREGON napisał:

Z tego co rozumiem, to w wypadku złej implementacji może być tylko gorzej - lepiej nie powinno

w urządzeniu za 25k zł takiego babola by chyba nie zrobili O.o.

4 minuty temu, Nehero napisał:

w urządzeniu za 25k zł takiego babola by chyba nie zrobili O.o.

Nie, no na pewno nie zrobili :D To się chyba prawie nie zdarza, szczerze nigdy nie słyszałem o przypadku w audio, gdzie XLR brzmiałby gorzej.

A co, przymierzasz się do takiego świecidełka? 

37 minut temu, FIREGON napisał:

A co, przymierzasz się do takiego świecidełka? 

Teraz nie, ale jeśli spodobają mi się Meze Empyrean, a do tego pobiją LCD 3 i adx5000 to kto wie.

Muszę posłuchać Empyrean koniecznie , bo jeśli recenzje nie kłamią, to mogę mieć kandydata na jedyną wystarczalną parę z dwoma różnymi brzmieniami w zależności od padów.

A Auris Nirvana oraz Feliks Euforia to bynajmniej znów według recenzji świetni kompani do Meze.

Stąd czytuję sobie o tych dwóch lampiakach.

Jeśli Meze być się tak spodobały, to jestem skłonny pozbierać kasę na porządny wzmacniacz dla słuchawek.

Lecz na razie muszę znaleźć wolny dzień by udać się do Q21 gdzie mają i Meze i Euforię.

Jeszcze podobnież Chord Dave wspaniale gra z Meze, ale to już odległy kosmos kosztowy.

A na razie czas odkładać pieniążki :D i czytać. Bo wszystko fajnie, ale nie tak prosto odkładać pieniążki.

Jest taka możliwość, żeby na XLR było gorzej, ale bardzo rzadko. Wyjście XLR na słuchawki można zrobić bez problemu z odczepu trafa wyjściowego więc jak dla mnie to plus, że jest, bo wygoda większa. A na wyjściach liniowych pewnie są też trafa, które przydają się w przypadku, gdy źródło gra lepiej po XLR albo takie kabelki są pod ręką.

Jeśli na mocy ci nie zależy to jest jeszcze Headonia na 2a3, ale cena też spora jak na firmę krzak.

Według recenzji to zazwyczaj wszystko gra, daj znać jak się Euforia zgrywa z Meze :).

8 godzin temu, nsk napisał:

A na wyjściach liniowych pewnie są też trafa, które przydają się w przypadku, gdy źródło gra lepiej po XLR albo takie kabelki są pod ręką.

A przy takiej nirvanie która zbalansowana nie jest, ale ma wejścia XLR, jest sens w ogóle myśleć o zbalansowanym DAC? Bo to mnie w sumie ciekawi. Bo AMP, XLR ma, ale co jak puści się sygnał zbalansowany, który teoretycznie w większości przypadków jest lepszy, ale teoretycznie. Sytuacja trochę podobna do Pathosa, tylko pytanie czy taka Nirvana w ogóle nie jest zbalansowana, czy tylko do połowy, bo dalej już nie. 

Jeśli na mocy ci nie zależy to jest jeszcze Headonia na 2a3, ale cena też spora jak na firmę krzak.

:E wzmacniacz z tej kategorii to byłoby sporo odkładania pieniążków, ale kto wie, zobaczymy, jeśli będzie warto, to można pomyśleć. Na razie zbieram informacje i patrzę i szukam  co jest ciekawego. Nirvana na pewno nalezy do kategorii tych ciekawszych, euforia tak samo.

daj znać jak się Euforia zgrywa z Meze :).

Podobno świetnie, Zobaczymy, czy Q21 ma go do posłuchania w ogóle, bo to też nie wiadomo, a nie wszystko mają na miejscu, bo jak pamiętam byłem pierwszy raz tam, żeby posłuchać Dharm D1000 i Edition X V2, to chciałem z Chordem TT2, ale go nie mieli. Też nie wiem kiedy się udam do Q21, bo to w Pabianicach, więc tramwajem mam coś koło 1h30 min jazdy tam w jedną stronę. Więc potrzeba conajmniej 6h wolnych. Bo tylko 2h można siedzieć w Q21 :S.

Czytam właśnie recenzję Auris Hedonia i wynika z niej, że wyjście XLR nie jest tylko po to, aby sobie było, a różnice są w szerszej scenie kosztem basu i średnich. Więc możliwe, że w Nirvanie jest podobnie z wejściem i wyjściem XLR. Bo Hedonia też jest w konfiguracji lamp single ended, nie ma wejść XLR, a wyjście XLR daje różnicę w dźwięku. Więc chyba to nie tylko wygoda. 

No ale ja tam nie wiem, tak tylko gdybam :E

Edited by Nehero

W sumie dobrze to może być też kwestia różnicy w okablowaniu albo zawsze coś się może przyśnić recenzentowi :D. Z mojego doświadczenia to wychodzi tak, że musisz sam się przekonać i dopiero wtedy wyjdzie jak co jest.

Myśleć możesz o zbalansowanym DAC, ale nie musi to być mus. Dlatego taka wygoda, że możesz wybrać taki, który ci się podoba bez względu na to co ma na wyjściu. Nirvana w ogóle nie jest zbalansowana, sygnał jest zamieniany na balans przez trafa.

• Like 1

22 minuty temu, nsk napisał:

Z mojego doświadczenia to wychodzi tak, że musisz sam się przekonać i dopiero wtedy wyjdzie jak co jest.

Wiem, ale do tego czasu można jedynie czytać, a potem skonfrontować to z tym co się usłyszy. Żesz kurcze nie mam koło siebie blisko sklepu z audio, może nie codziennie, ale co tydzień na pewno bym odwiedzał. Mam co prawda nie daleko RTV MAX gdzie mają parę fajnych słuchawek, ale głównie focale od tych najniższych kończąc na utopi, i do tego niesławne MCINTOSH MHP1000(które podobno grają najlepiej z ich własnymi wzmacniaczami), IEM A&K i to w sumie koniec ich oferty z tych takich słuchawek z wyższej półki.

27 minut temu, nsk napisał:

Nirvana w ogóle nie jest zbalansowana, sygnał jest zamieniany na balans przez trafa.

A rozumiem, wyjaśniło się.