Jump to content

Dac/karta dźwiękowa do Superlux HD681

Recommended Posts

Witam ponownie

Posiadam słuchawki Superlux HD681 i jestem z nich bardzo zadowolony, ale już od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu mikrofonu więc będzie mi potrzebna dobra karta dźwiękowa/dac do której mógłbym podpiąć mic i przy okazji chciałbym zwiększyć możliwości hd681

Mikrofon to ModMic 4.0

https://www.morele.net/mikrofon-antlion-audio-modmic-v4-gdl-0422-715060/

Zamówiłem do niego dedykowaną kartę dźwiękową

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-antlion-audio-gdl-0426-847250/

Jednak nie jestem do końca przekonany co do tego adaptera USB. Jak HD681 będą grały pod taką kartą? No zobaczymy... tymczasem szukam alternatyw. Planowany budżet ok 300-400 zł

Myślałem o czymś pokroju Audiotrak Prodigy Cube czy FiiO E10K Olympus 2 ale ciężko mi znaleźć informacje na temat kompatybilności z konkretnymi modelami słuchawek.

Wybaczcie moja ignorancje w temacie, ale nie mam ostatnio zbyt wiele czasu na poszukiwanie informacji.

Po przeprowadzeniu szybkiego researchu okazało się ze oba powyższe wybory były chybione.

FiiO E10K Olympus 2 nie posiada wejścia mikrofonowego, a   Audiotrak Prodigy Cube średnio zgrywa się z tym modelem Superluxów.

Z kolei polecaną kombinacją jest Superlux HD681 + Creative X-Fi Gamer SB0730 jakby ktoś jeszcze szukał...

Inne Soundblastery też powinny być ok.

Edited by Sacronus

To raczej ja przepraszam za brak odpowiedzi. Dopiero powoli odrabiam się zarówno w kwestiach recenzji, jak i ogólnie czasowych.

X-Fi Gamer moim zdaniem również niestety nie pasuje do tego modelu SL. Może być zbyt sterylnie. Chyba nawet posiadam gdzieś jeszcze ten model X-Fi na mieszkaniu zakopany w pudłach, także jego brzmienie jest mi dosyć dobrze znane i zapamiętane na przestrzeni lat.

Pisanie na forum to przywilej a nie obowiązek ^_^ a tego X-fi Gamer'a zawsze mogę odesłać...

No dobrze a wiec jaka karta dźwiękowa będzie się najlepiej zgrywać z SL HD681? Słucham głównie muzyki instrumentalnej z gier i filmów

Czyli raczej spokojne kawałki przy których można się odprężyć i skupić podczas długich godzin spędzanych w siecii. Komputer mam starszego typu

http://archiwum.allegro.pl/oferta/siemens-e5730-c2d-e8500-3-1g-4-1000-windows-7-pro-i5583567479.html

Edited by Sacronus