Jump to content
Corvin74

Meet Wrocław 2019

Recommended Posts

Cześć

Czy ktoś jest chętny na spotkanie w miłym towarzystwie na wspólnym słuchaniu i porównywaniu słuchawek i wzmacniaczy.

Przymierzam się do kolejnego spotkania w dniu 5 października 2019 we Wrocławiu...

Jeśli chcecie uczestniczyć zapisujcie się na listę tutaj:

https://forum.mp3store.pl/topic/159595-projekt-wrocławska-mita-2019-czerwiec/page/7/?tab=comments#comment-1608507

jak to wyglądało w czerwcu możecie zobaczyć tutaj:

https://forum.mp3store.pl/topic/162419-podsumowanie-wrocłwska-mita-2019/

• Like 2

Mamy Panie Piotrze osobny dział od takich ogłoszeń. Również listę można zorganizować tutaj, nie trzeba kierować na inne fora. :)

• Like 1

Ja z chęcią, ale tylko duszą, ciało niestety nie da rady dotrzeć tak daleko :k701smile:

22 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Mamy Panie Piotrze osobny dział od takich ogłoszeń. Również listę można zorganizować tutaj, nie trzeba kierować na inne fora. :)

Przepraszam nie wiedziałem, dziękuję za przekierowanie.

Co do spotkania, jest to moja inicjatywa, zupełnie darmowa, mam możliwość udostępnienia miejsca, w sumie to fajna zabawa a dzięki zaangażowaniu ludzi z forum całkiem zacnie to już dwa razy wyszło. Listę chciałem ogarnąć na jednym forum, ale proszę wpisywać się też tutaj - sam dopisze osoby na drugim forum, w razie pytań zapraszam an PW.

• Like 2

Nic się nie stało. Jednocześnie podziwiam inicjatywę i żałuję, że być osobiście nie mogę - raz że nie ta strona Polski, dwa że wiecznie zarobiony :).

• Like 1

Cześć

plan jest taki, że na mamy kupę sprzętu... każdy w miarę możliwości coś przynosi, wpadają też sklepy czy producenci, wstęp jest gratis, jest jednak ograniczona ilość miejsc.. niestety lokal mieście 20-25 osób... więcej nie dam rady. 

11 godzin temu, Corvin74 napisał:

Cześć

plan jest taki, że na mamy kupę sprzętu... każdy w miarę możliwości coś przynosi, wpadają też sklepy czy producenci, wstęp jest gratis, jest jednak ograniczona ilość miejsc.. niestety lokal mieście 20-25 osób... więcej nie dam rady. 

Zapisujcie się, zaraz zabraknie miejsc :D

co wiem że będzie można posłuchać:

Hifiman Arya, AKG712pro, Meze Empyrean, IMR R2, K702 bassmod, AKGK712bal, B&W PX,  Hifiman Sundara i 400i, sp2000, Kann cube, może nowe Soundmagic hp1000; HE-500, Q701, K701;

wzmacniacze lampowe WBA, Questyle Twelve, inny sprzęt, jak zwykle sporo IEM

Cześć

Oficjalnie potwierdzam termin "meetu" słuchawkowego we Wrocławiu 😎

Termin: 5 października 2019

godziny: 11-17 

siedziba Q4Net sp. z o.o. ; Aleja Karkonoska 59;  Wrocław

Pizza będzie 😄

Jacyś chętni??

Co będzie można posłuchać, dotknąć, zobaczyć:

Słuchawki:

Hifiman Arya, AKG K712pro; (Meze Empyrean, IMR R2, AKG K702 bassmod, B&W PX, Sony H3, EX600, UE900,

Hifiman Sundara, Hifiman 400i, Soundmagic hp1000, Hifiman HE-500, Q701, K701,K7XX oraz inne.

Audeze-XC … mam nadzieję

Wzmacniacze:

WBA oraz Lucarto Audio, CTH Caval, Questyle, DAPy FiiO i Astell&Kern

• Approved 1

Moje krótkie podsumowanie meetu który odbył się we Wrocławiu 5 października, kilka zdjęć dodatkowo.

Takie wnioski z tego co miałem jako organizator czas posłuchać.

• Focal Stelia - bardzo ładna góra płynie i gładko łącząca się ze średnica, troszkę brakuje basu..
  • Ether Flow C - bardzo dobre choć nie do wszystkiego, (hmm jakby tak połączyć dół z Etherów z środkiem i górą Stelia)
  • Meze Empyrean - z Lucarto Songolo zgrywa się niesamowicie, polecam takie połączenie.
  • D8000 - bardzo fajne bardziej mi się chyba podobają niż Meze... ale tutaj więcej czasu na porównania między nimi bym potrzebował.
  •  HD650 - bardzo ładnie zgrały się z moim wzmacniaczem WBA, może sobie je kupię... (kolejne słuchawki? Chyba zwariowałem) 

Audzeze LCD-3 - trochę mnie rozczarowały, za gęste, za dużo basu ... ale, 

i teraz coś co mnie zaskoczyło... kabel do Audeze od Nordosta...wpinałem go w LCD-3, LCD-X i LCD-XC... za każdym razem dawał poprawę względem kabli stokowych, i to w każdym zakresie... wszystkie pasma dużo czystsze i klarowniejsze, słyszalne to było zwłaszcza na LCD-3 (Aurium + matix).. tylko cena tego kabla... porównywalna ze słuchawkami 😥 jak żyć? Wniosek jest taki że w przypadku Audeze wymiana kabla stokowego to podstawa (sam sobie się dziwię że to piszę), muszę to przemyśleć. Pocieszeniem jest to, że i tak najbardziej z Audeze podobają mi się XC.

zdjecia

E1AEEA0C-84AC-46C3-B711-882EE94BE0EE.jpeg

67204CD3-26C6-4942-BB55-245DD7732839.jpeg

5FC785DD-4500-4C1B-81CE-22887E388ACC.jpeg

29EEC5C7-1709-483E-9C2F-2F1126470EE4.jpeg

5A690366-0D0A-4B54-AFCE-7AFFE5792794.jpeg

0B9ECB40-D0A6-49E1-B306-54FB06F936EB.jpeg

BB408449-C90B-4E4B-98C5-3F1F7243E422.jpeg

• Like 5

Gratulacje za organizacje, sprzęt i frekwencję. Na Pomorzu nie dzieje się absolutnie nic, a w sumie szkoda.

Te Valkirie są piękne

Posted (edited)
55 minut temu, Corvin74 napisał:

Moje krótkie podsumowanie meetu który odbył się we Wrocławiu 5 października, kilka zdjęć dodatkowo.

Takie wnioski z tego co miałem jako organizator czas posłuchać.

• Focal Stelia - bardzo ładna góra płynie i gładko łącząca się ze średnica, troszkę brakuje basu..
  • Ether Flow C - bardzo dobre choć nie do wszystkiego, (hmm jakby tak połączyć dół z Etherów z środkiem i górą Stelia)
  • Meze Empyrean - z Lucarto Songolo zgrywa się niesamowicie, polecam takie połączenie.
  • D8000 - bardzo fajne bardziej mi się chyba podobają niż Meze... ale tutaj więcej czasu na porównania między nimi bym potrzebował.
  •  HD650 - bardzo ładnie zgrały się z moim wzmacniaczem WBA, może sobie je kupię... (kolejne słuchawki? Chyba zwariowałem) 

Audzeze LCD-3 - trochę mnie rozczarowały, za gęste, za dużo basu ... ale, 

i teraz coś co mnie zaskoczyło... kabel do Audeze od Nordosta...wpinałem go w LCD-3, LCD-X i LCD-XC... za każdym razem dawał poprawę względem kabli stokowych, i to w każdym zakresie... wszystkie pasma dużo czystsze i klarowniejsze, słyszalne to było zwłaszcza na LCD-3 (Aurium + matix).. tylko cena tego kabla... porównywalna ze słuchawkami 😥 jak żyć? Wniosek jest taki że w przypadku Audeze wymiana kabla stokowego to podstawa (sam sobie się dziwię że to piszę), muszę to przemyśleć. Pocieszeniem jest to, że i tak najbardziej z Audeze podobają mi się XC.

zdjecia

E1AEEA0C-84AC-46C3-B711-882EE94BE0EE.jpeg

Dzięki za świetną atmosferę i super przygotowaną imprezę, każda minuta była bezcenna, tony sprzętu do odsłuchania, i ciekawi ludzie.:D

Edited by pablo650
  • Like 1

Godzinę temu, Corvin74 napisał:

jak żyć? Wniosek jest taki że w przypadku Audeze wymiana kabla stokowego to podstawa (sam sobie się dziwię że to piszę), muszę to przemyśleć. Pocieszeniem jest to, że i tak najbardziej z Audeze podobają mi się XC.

Żyć dalej :). Efekt Heimdalla to coś, co za mną chodzi, tym bardziej że kabel prototypowy który ma Pan po p. Mirosławie do niego nie podskoczy. Znacznie bliżej temu zadaniu byłby AC3B, ale to też jeszcze nie to (cenowo na szczęście też). Tam jest jakaś konkretna technologia i trzeba do tego tematu też podejść konkretnie, ale na spokojnie. Cieszę się że XC zaskoczyły odsłuchowo.  

50 minut temu, Palpatine napisał:

Na Pomorzu nie dzieje się absolutnie nic, a w sumie szkoda.

My się dziejemy :lol: 

Posted (edited)
10 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Znacznie bliżej temu zadaniu byłby AC3B

Jaka będzie poprawa względem tego prototypu co mam i czy choć trochę zbliżę się do Heimdalla...?  I tak jak zwykle chce mieć kabel 3m... taka wygoda.

11 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Cieszę się że XC zaskoczyły odsłuchowo.  

W tej chwili to dla mnie najlepsze Audeze, bałem się odsłuch LCD3 ale nie było tego oczekiwanego efektu wow. LCD-XC łączą muzykalność z detale,, dobrze im robi lampa, troszkę łagodzi górę i jest super. Fajnie brzmią z moim CTH i generalnie łatwo je napędzić, raczej trzeba szukać wzmacniacza który łagodzi delikatnie górę bez podkreślania basu.. jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Edited by Corvin74
  • Like 1

Jaka będzie poprawa względem tego prototypu co mam i czy choć trochę zbliżę się do Heimdalla...?

To co Pan posiada to bardzo wczesny prototyp, który gra lepiej niż stock, ale równolegle eksperymentowałem wtedy z AC3B, który miał być jego zbalansowaną alternatywą. Sumarycznie jednak okazało się, że przewyższa go na jakości dźwięku ze względu na inną konstrukcję wewnętrzną i finalnie to on właśnie wszedł do produkcji. Prototyp został porzucony i pozostał się w formie tej jednej sztuki. Wrócił później do mnie na korekty oplotu oraz zmianę splittera. Wszelkie porównania mogę wykonać z pamięci, ale zbliża się, zachowując wciąż strojenie XC i konstrukcję sceniczną takimi jakimi są. Heimdall robi efekt "WOW" sam z siebie tym, że to kabel nastawiony na wysoką separację i jasność, co dobrze współgra z ciemniejszymi LCD z serii otwartej. 

dobrze im robi lampa, troszkę łagodzi górę i jest super.

Jakiś czas temu eksperymentowałem z czymś takim, co nazywało się "magiczne wkładki". Jeśli posiada Pan komputer i Foobara lub APO Equalizer, zachęcam do spróbowania wtyczki Audeze Reveal ustawionej na profil dla LCD-XC na 30%. Jeśli efekty się Panu spodobają, to mam dobre wieści - dokładnie to samo wprowadzają magiczne wkładki. Problem jest jedynie taki, że mam bardzo mało tego materiału. Zaleta jest z kolei taka, że mam niebieski kolor :). Wkładkę umieszcza się wewnątrz słuchawek w nausznikach, nie trzeba ich zdejmować, wkasać wystarczy nadmiar materiału między pad a oryginalny materiał przeciwkurzowy. Jest to nic innego jak damping akustyczny. Tak właśnie stroję swoje XC (+ AC3B) na wysoką wierność i jest to powód, dla którego w słuchawkach tych potrafię siedzieć dosłownie całe dnie.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której wspominałem w rozmowie ze znajomym i który potwierdził te obserwacje: XC nie mają problemu nadmiernego przesłuchu międzykanałowego, który powoduje, że dysbalans w utworze między instrumentami lub ze względu na nagranie jest odbierany jako defekt słuchawek/sprzętu. 

• Like 1

Dokladam coś od siebie z meetu Wrocław. Wybrałem też kilka zdjęć .

Burson zagrał ciekawie, duży potencjał , grałem na Kennerton  Magni , czuć było że jest przestrzeń , rozdzielczość , bardzo dobre wykonanie obudowy , pokrętlo regulatora dzwięku wykonane z metalu , solidne i eleganckie. Wzmacniacz ładnie odprowadza ciepło całą swoją obudową.  Zauważyłem też że pliki grane z Tidala w jakości obniżonej są szkodliwe dla możliwośći Bursona .

Meze Empyrean, świetnie wykonane , duże komory nauszników , jak dla mnie w porównaniu do Audeze, bardzo komfortowe . Grały z Matrixem Sabre Pro, Matrixem konwerterem SPDIF , mikro komputerem i Pathosem Aurium jako zestaw , a odtwarzane były pliki Tidal Master i Foobar z płytą Adele 21 , utwory pcm 16/44, na przemian z DSD 2,8 MHZ natywnie.

Dzwięk świetny , bardzo rozdzielczy, niesamowicie gęsty, i niski bas , jak dla mnie wyczynowy. Góra i średnica bardzo mi się podobała , piękny przedmiot i  super słuchawki.

D 8000, odsłuch na Songolo, piękny i równy dzwięk, tu jest wszystko , barwa , przestrzeń , bas , a całość idealnie połączona , jedne z najlepszych słuchawek na meecie.

Ether Flow C, odsłuch na Songolo, i tu mnie bardzo pozytywnie zaskoczyły, bardzo ciekawy dzwięk , rozdzielczość , bas i przestrzeń . Chociaż nie miałem czasu posłuchać ich na zestawie Matrixa , myślę że było by jeszcze lepiej , bardzie energetycznie z mocniejszą górą i bardziej zwartym basem.

Songolo zagrał świetnie z gramofonem, fantastyczny analogowy dzwięk, cieply i gładki , prawdziwa przyjemność słuchania winyli na tym wzmacniaczu.

20191005_124921 (Copy).jpg

20191005_145252 (Copy).jpg

20191005_124838 (Copy).jpg

20191005_154057 (Copy).jpg

20191005_130233.jpg.ae3c7dd3cea404f4e4f46f661cda2b72 (Copy).jpg

20191005_145238 (Copy).jpg

20191005_145231 (Copy).jpg

• Like 2

39 minut temu, pablo650 napisał:

Meze Empyrean, świetnie wykonane , duże komory nauszników , jak dla mnie w porównaniu do Audeze, bardzo komfortowe . Grały z Matrixem Sabre Pro, Matrixem konwerterem SPDIF , mikro komputerem i Pathosem Aurium jako zestaw , a odtwarzane były pliki Tidal Master i Foobar z płytą Adele 21 , utwory pcm 16/44, na przemian z DSD 2,8 MHZ natywnie.

42 minuty temu, pablo650 napisał:

Dzwięk świetny , bardzo rozdzielczy, niesamowicie gęsty, i niski bas , jak dla mnie wyczynowy. Góra i średnica bardzo mi się podobała , piękny przedmiot i  super słuchawki.

9_9 

Przyznam, że czytując sobie o nich sporo na zagranicznych czy polskich stronach, to po prostu wow, wiadomo czasami recenzje przerysowują to jak grają dane słuchawki, ale jak ktoś recenzował  Meze na Chordzie Dave, to widziałem wtedy właśnie chyba słuchawki nie idealne, lecz blisko nich. Ale teraz znaleźć czas i kierunek Q21. :D Po cichu liczę, że to ten odpowiedni królik. 

... i męczą ten oplot nieszczęsny niebieski w rękach... xD

1 minutę temu, Nehero napisał:

Ale teraz znaleźć czas i kierunek Q21.

Byle nie zamienili potem numerów seryjnych jak w moich SRS-3010 :).

7 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Byle nie zamienili potem numerów seryjnych jak w moich SRS-3010 :).

Oby :D

Ale Q21 nie jedyne sprzedaje Meze, również Audiomagic ma je w ofercie, więc żenić się z Q21 nie trzeba jak coś.

A że bliżej do Q21 niż Audiomagic, to posłuchać można tam. 

Poza tym Q21 mają Feliks Euforia( przynajmniej w ofercie, nie wiem czy jako egzemplarz testowy też), a chciałbym na tym posłuchać.

Ja od siebie dodam że dla mnie najlepiej Meze zagrały z Songolo - to już chyba byłby zestaw dla mnie na zawsze... wyczynowy, coś niesamowitego.

Tylko tak sobie myślę, że mam LCD-XC, Arye - i w sumie nie czuję już potrzeby zmian, te różnice w cenie nie są tego chyba dla mnie tyle warte (przynajmniej na razie)

10 godzin temu, pablo650 napisał:

Dokladam coś od siebie z meetu Wrocław. Wybrałem też kilka zdjęć .

Dziękuję że byłeś - świetne spotkanie, warto było porównać Audeze LCD-X, LCD-3 i LCD-XC... jestem kontent.

9 godzin temu, Nehero napisał:

Ale teraz znaleźć czas i kierunek Q21

Można też kupić w MP3 - polecam bo można twardo negocjować.

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Można też kupić w MP3 - polecam bo można twardo negocjować.

A faktycznie, nie wiedziałem, ale że to każdy, czy tylko zaufani/stali klienci? :D

4 godziny temu, Corvin74 napisał:

Ja od siebie dodam że dla mnie najlepiej Meze zagrały z Songolo - to już chyba byłby zestaw dla mnie na zawsze... wyczynowy, coś niesamowitego.

Ciekawe choć u mnie Songolo i tak byłby poza zasięgiem możliwości sprawdzenia.  9_9

4 godziny temu, Nehero napisał:

A faktycznie, nie wiedziałem, ale że to każdy, czy tylko zaufani/stali klienci? :D

Zawsze warto ich pytać, są skłoni do głębokich negocjacji... nie ma też problemu z pożyczeniem sprzętu.

• Like 1

3 godziny temu, Corvin74 napisał:

Zawsze warto ich pytać, są skłoni do głębokich negocjacji... nie ma też problemu z pożyczeniem sprzętu.

Dzięki dobrze wiedzieć. :D