Jump to content
Sign in to follow this  
M.C

Słuchawki zamknięte do max 600 zł

Recommended Posts

Witam,
Szukam wygodnych słuchawek zamkniętych do 500-600 zł (aczkolwiek budżet mam elastyczny). Mam dużą głowę (prostokątna) i słucham muzyki przynajmniej 1-4 godzin dziennie, więc muszą być bardzo wygodne, według tematów na forum muszę szukać wokółucznych konstrukcji. Aktualnie posiadam Sony MDR-V55 i lubię je, ale chcę przejść na wyższy poziom w którym będzie mi dużo wygodniej. Po około 30-60 minutach słuchania wywierają nacisk na uszy i nie jestem w stanie dłuzej słuchać. Pracuję jako programista w firmie bez biur, dlatego kieruję się ku konstrukcji zamkniętej.

Chciałbym aby słuchawki grały czysto i nie męczyły uszu. Bas lubię, ale jeżeli "z głową" uderza, a nie tylko dlatego że jest mocny. Preferuję dobre wokale oraz detaliczność, ale bez przesady. Lubię jak dźwięk mnie otacza i wychodzi poza obrys głowy.

Słucham ogólnie każdej muzyki jaka wpadnie w ucho, ale głównie sporo muzyki elektronicznej (Uppermost), trochę relaksacyjnej z kanału MrSuicideSheep jeżeli ktoś zna. Hip-Hop i glębsze wokale nie są mi straszne. Od czasu do czasu puszczam sobie polskie radio z przeglądarki.

Myślałem na razie o AKG K271 MK2, ale prosiłbym o nakierowanie która droga będzie właściwsza, lub jaki model należy jeszcze wziąć pod uwagę. Martwi mnie tylko czy mój telefon (SG Note 8) lub MacBook Pro (model chyba 2017), będzie w stanie zasilić odpowiednio słuchawki, ale raczej preferuję odsłuch przez kabel aniżeli bezprzewodowo.

Jeśli czegoś brakuje w opisie proszę dać znać a uzupełnię. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edited by M.C

Witam,

Spróbowałbym zatem używanych K550. Powinny być bardzo wygodne, zwłaszcza po wymianie padów na Brainwavz Round XL. Gdyby nie problem z napędem, poleciłbym DT150.

10 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

Witam,

Spróbowałbym zatem używanych K550. Powinny być bardzo wygodne, zwłaszcza po wymianie padów na Brainwavz Round XL. Gdyby nie problem z napędem, poleciłbym DT150.

Opcja K550 z dodatkowymi padami wydaje się rozsądna. Mieszkam za granicą, więc trochę może być problem na zlokalizowanie odpowiedniej sztuki, czy na wypadek braku upolowania K550 jest jakaś rozsądna alternatywa?

edit// Znalazłem K550 MK3 za 520 zł ze sklepu. 

Edited by M.C

Zamówiłem AKG K550 MKIII. Po przeczytaniu recenzji Pana Jakuba, jak i innych artykułów - wychodzi na to że te słuchawki są dokładnie tym czego szukam :) 

Edited by M.C

Jeżeli znalazłeś za tyle nowe to spoko cena, jeszcze jakiś czas temu klasyfikowane były w okolicach tysiąca tylko ze względu na nową rewizję.

Godzinę temu, Waifu napisał:

Jeżeli znalazłeś za tyle nowe to spoko cena, jeszcze jakiś czas temu klasyfikowane były w okolicach tysiąca tylko ze względu na nową rewizję.

https://www.eglobalcentral.pl/akg-k550-mkiii-zamkniete-odniesienie-nadczowiek-suchawki-czarny.html?gclid=Cj0KCQjwiILsBRCGARIsAHKQWLPPdV1OjU7saPLXWBfTW0JFvpA9mtgRRTtcBsKPOgMTLyk83DRni_gaAiGrEALw_wcB jedynie pytanie co to za sklep O.o:rly:, bo taka podejrzanie niska cena O.o

30 minut temu, Nehero napisał:

Z pracy wiele osób stąd kupowało jakąś elektronikę i nigdy nie mieli problemu, więc postanowiłem zaryzykować :)

Pytanie jak z gwarancją, bo ceny jak najbardziej atrakcyjne, nawet aż za bardzo :) 

No cóż jak dostaniesz to pisz czy wszystko okej.

Edited by Nehero

20 minut temu, Nehero napisał:

Pytanie jak z gwarancją, bo ceny jak najbardziej atrakcyjne, nawet aż za bardzo :) 

Liczę, że nie trzeba będzie reklamować :wut: Dam znać jeżeli dojdzie i będzie wszystko chodzić. Słuchawki wydają się być warte ryzyka, bo niestety nie ma innych sztuk w moim zasięgu.

Edited by M.C

W dniu 17.09.2019 o 20:41, Nehero napisał:

Słuchawki doszły, wysyłka trochę trwała ale jak już nadali z UK to 2 dni i po sprawie.

Wrażenia:

Pierwsze wrażenie - gdzie jest bas który był na poprzednich słuchawkach. Dopiero po tym jak piosenka doszła do momentu w którym na pewno spodziewałem się że będzie bas, zostałem miło zaskoczony bo nieprzesadnie aczkolwiek dosyć mocno zagrało basem

Druga sprawa, że faktycznie słychać „nowe” dźwięki w tych słuchawkach. Poprzednie Sony jednak dudniły przez większość czasu i nie byłem w stanie usłyszeć niektórych brzmień.

Scena o której mówiono w każdej recenzji, czy tego wrażenia jakby muzyka grała z wokół mnie - jest i to mi się bardzo podoba.

Podsumowując, jest wiele dźwięków (i to czystych), mniej basu który teraz się wydaje być dodatkiem, a nie główną częścią utworu. Odtwarzając starsze utwory od Uppermost zauważyłem że tam gdzie kiedyś był bas to teraz jest klaskanie, czy jakby bicie aniżeli dudnienie które zagłusza faktyczny dźwięk.

Jeżeli coś mi się odmieni podczas użytkowania to zaktualizuję post :) Zdjęcia na potwierdzenie, że wszystko przyszło w oryginalnym opakowaniu zafoliowanym.

DSCF0090.jpg

DSCF0091.jpg

• Like 3

3 minuty temu, Hustler napisał:

@M.C 470 zł zapłaciłeś za te AKG?

Przeliczając na złotówki wychodzi około 520 zł.

3 minuty temu, Nehero napisał:

A jakieś vaty cło, czy inne dodatkowe opłaty były?

Nie, tylko ja zamawiałem do Irlandii. 119 euro plus darmowa wysyłka to wszystko co zapłaciłem. Kurier DPD.

Edited by M.C
  • Approved 1

7 minut temu, M.C napisał:

Nie, tylko ja zamawiałem do Irlandii. 119 euro plus darmowa wysyłka to wszystko co zapłaciłem. Kurier DPD.

A skąd to wysyłali?

29 minut temu, Nehero napisał:

A skąd to wysyłali?

z UK. Zanim zaczęli przetwarzać zamówienie to to minęło pare dni.

• Thanks 1

Musiałem się źle wyrazić. Chodziło mi o to że ten bas faktycznie jest i to sporo jeżeli jest potrzebny.

Po tygodniu użytkowania mogę powiedzieć, że te słuchawki to było to! Bardzo czysto i detaliczne grają z efektem jakby się było po środku grania. Dziękuję bardzo Panu Jakubowi za trafioną propozycję :)

Edited by M.C

Przepraszam za dublowanie postów, mam dosyć nietypowy problem ze słuchawkami. Z kazdymi wcześniejszymi jak i tymi występuje. Nie wiem czy poprawnie zakładam słuchawki na głowę, przez co górna część głowy łapie lekki dyskomfort po 20 minutach uzytkowania tak jakby cały cięzar słuchawek był na głowie. 

Czy słuchawki powinienem wyregulować tak zeby ta górna część słuchawek nie dotykała mi prawie głowy a sekcje nauszne trzymały je, czy moze mają być w miarę ciasno? (chodzi mi o tą regulację/podnoszenie obnizanie góry).

Pałąk regulujesz tak aby opierał Ci się o głowę, a nauszniki miał dobrze ułożone na uszach. Musi być tak aby było Ci wygodnie, więc może warto pomanewrować pałąkiem w przód i do tyłu głowy. Bo tak pałąk musi opierać się o głowę, bo inaczej będą się zsuwać słuchawki pod własnym ciężarem.

W dniu 9.10.2019 o 18:34, Nehero napisał:

Pałąk regulujesz tak aby opierał Ci się o głowę, a nauszniki miał dobrze ułożone na uszach. Musi być tak aby było Ci wygodnie, więc może warto pomanewrować pałąkiem w przód i do tyłu głowy. Bo tak pałąk musi opierać się o głowę, bo inaczej będą się zsuwać słuchawki pod własnym ciężarem.

Dziękuję za odpowiedź. Zauważyłem że pałąk zawsze opiera mi się o tył głowy. Próbowałem opierać je jakoś na środku i było dużo lepiej, jeszcze pokombinuję :)