Jump to content

Nowe słuchawki za ok. 400 zł

Vander
 Share

Recommended Posts

Witam. Obecnie korzystam z superluxow hd681 evo i z powodu tragicznej jakości wykonania (pękł pasek regulujący wymiary słuchawek) muszę kupić nowe. Pomyślałem że czas najwyższy kupić coś porządnego, co będzie służyć na lata. Korzystam z integry, chociaż planuje osobny zakup karty dźwiękowej w podobnym przedziale cenowym. Gatunki jakich głównie słucham to rock progresywny i metal. Rozglądałem się za słuchawkami otwartymi i pół-otwartymi, wpadły mi w oko Hifiman HE-350 za 100 dolarów na massdrop, ponoć są świetne. Nie jestem obeznany w temacie, więc z góry wielkie dzięki za pomoc.

• 1 month later...

Odświeżę temat. Niestety napotkałem problemy przy płatności i nie zdążyłem kupić tych hifiman'ow he-350 (w sumie to nawet dobrze, bo teraz czytam o olbrzymich opóźnieniach wysyłki). Trochę poczekałem i na massdropie pojawiły się akg m220 pro. Zastanawiam się nad ich zakupem i dokupieniu nausznic welurowych + karty dźwiękowej aim sc808. Nada się takie połączenie? Priorytetem jest dla mnie dobra średnica i góra, na basach mi zbytnio nie zależy. 

Edited by Vander

• 5 weeks later...

Dziękuję za odpowiedź. Zgodnie z radą i własnymi obserwacjami zakupiłem AKG M220. Wygląda na to że udało mi się uniknąć dodatkowych opłat, w związku z czym cena wyszła rekordowo niska (ok. 250 zł.) Natomiast chodzi mi po głowie jeszcze kilka spraw i liczę na Państwa pomoc.  

Po pierwsze, zastanawiam się czy dopłata ok. 60 zł do padów welurowych z beyerdynamica T1 względem wersji 990 ma duży sens? Czytałem że te drugie dość ciężko wchodzą na M220, czy to samo będzie w przypadku nausznic z T1? I czy kupno nausznic za prawie 3/4 ceny słuchawek to nie będzie lekka przesada? ;)

Druga sprawa jest związana z kartą AIM SC808 i dotyczy spraw czysto technicznych. Choć to pytanie nadaje się bardziej na forum komputerowe, nie udało mi się tam uzyskać odpowiedzi i może tutaj z doświadczenia ktoś będzie umiał mi pomóc. Chodzi mi o to, czy zamontowanie karty może wpłynąć mocno na temperaturę ogólną komputera, a w szczególności karty graficznej. Obecnie przy bardziej wymagających grach karta dochodzi do 79 stopni i boję się że po zamontowaniu karty dźwiękowej będzie jeszcze gorzej.

Edited by Vander

Jeśli chodzi o drugie pytanie, to prosiłbym o podanie modelu gpu, płyty głównej i obudowy (ewentualne zdjęcie jej wnętrza również byłoby mile widziane). W wolnej chwili postaram się przyjrzeć sprawie i ewentualnie opracować jakieś rozwiązania na wypadek, gdyby faktycznie Pana obawy okazały się być uzasadnione.

Dziękuję za pomoc. Specyfikacja mojego komputera prezentuje się następująco:

Płyta główna: Gigabyte GA-B85M-D3H

Ram: 8 gb Crucial Ballistix Tactical

Procesor: Intel i5-4460

Karta graficzna: Gigabyte GTX 760

Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm

Obudowa: Zalman z9 plus

Wnętrze obudowy:

http://i.imgur.com/KS49983.jpg

http://i.imgur.com/EUygIh7.jpg

Generalnie podejrzewam winnego - słabo uporządkowane kable. Niestety komputer składałem samemu, a do takich prac mam dwie lewe ręce -_-. Próbowałem ratować sytuacje z kablami, ale efekty widać na zdjęciach. Przed zamontowaniem aim'a postaram się zrobić porządek, choć obawiam się że będę musiał złożyć komputer na nowo.

Tak, okablowanie zdecydowanie należałoby uporządkować w celu poprawienia cyrkulacji powietrza. Dodatkowe wentylatory u dołu i u góry (jak rozumiem wentylator boczny jest już zainstalowany w obudowie fabrycznie?) również nieznacznie obniżą temperaturę karty.

• 4 weeks later...

Witam, odświeżę temat po raz kolejny. Po kilku tygodniach użytkowania akg m220 doszedłem do wniosku, że brakuje mi średnicowego grania. W związku z tym, zakup aim sc808 chyba mija się z celem. Trochę poczytałem i wygląda na to, że aune t1 spełniłby moje oczekiwania, jednak nowy przekracza mój budżet, a używany jest bardzo ciężko znaleźć na sprzedaż w Polsce (na allegro ostatnia aukcja pochodzi bodajże z maja..). Szczerze mówiąc, nie wiem już co robić, dlatego rozmyślałem kilka opcji i może Państwo mi doradzą:

- Jako że aune to firma chińska, biorę pod uwagę zakup na aliexpress np. tutaj . Cena za nowy model wychodzi ok. 160$. Największe ryzyko to chyba kupno podróbki, chociaż z drugiej strony nie udało mi się wyczytać o ich istnieniu.

- Zakup używanego modelu na amerykańskim ebayu, przykładowo tego.

- Kupno innego daca ze wzmocnieniem, ale szczerze mówiąc dużo czytałem i nie udało mi się znaleźć innego w tej cenie, który podbiłby mi średnicę, zachowując wysoką jakość dźwięku. Ewentualnie czy kupno osobno dac'a i wzmocnienia w tym przedziale cenowym miałoby sens?

Przepraszam że tak męczę, z góry dzięki za pomoc. ;)

Edited by Vander

Witam,

Decydowałbym się na T1 z USA. W zestawie od razu jest dobra lampa. Jeśli tym przedziałem cenowym ma być 500 zł, to bym osobiście odpuścił kombinacje dac + wzmacniacz na rzecz jednak integr / kart dźwiękowych. 

Ostateczna ostateczność to zmienić obiekt poszukiwań na inne słuchawki. Najcelniejszym modelem byłby:
http://www.ebay.de/itm/Audiophiler-Kopfhorer-AKG-K-500-High-End-Studiokopfhorer-Bugelkopfhorer-/112131886486

Należałoby dopytać tylko o możliwość wysyłki do nas. Bardzo możliwe, że to wersja EP, którą sam osobiście posiadam i recenzowałem w dużych superlatywach na blogu. Oczywiście jeśli czuje Pan w sobie żyłkę ryzykanta i nie ma uprzedzeń przed sprzętem vintage. Nie wszystkie usterki w takich słuchawkach daje się naprawić, ale większość można zrobić samodzielnie.

Pozdrawiam.