Jump to content

Recommended Posts

Dobry,

Mam dość niestandardową potrzebę kupna DAC/AMP z wejściem na mikrofon. Czy potrzebuje przedwzmacniacza czy tylko 'mocy' z DAC/AMP hmmm wydaje mi się, że podbicie mikrofonu wystarczy z samego podłączenia do urządzenia bo zakładam, że podłączenie do nawet przejściówki jack <-> usb dałoby kopa w jakości mikrofonu ale jest to kwestia rozważenia i jednocześnie moje pytanie.

Słuchawki to w sumie DT770 PRO w wersji 32 Ohm i aktualnie podłączone są bezpośrednio do płyty głównej, która ma wbudowany wzmacniacz i DAC:

121dB SNR AMP-UP Audio with ALC1220 & High-End ESS SABRE 9018 DAC with WIMA audio capacitors

Jeżeli jest to wystarczające do tych słuchawek to rozglądałbym się za czymś żeby zboostować tylko mikrofon i nie mam tu pomysłu, iść w jakąś tańszą przejściówkę?

Jeśli jednak nie to ze znajomych mi DAC/AMP z MIC IN są:

Mayflower Arc

Burson Play (interfejs mikrofonowy)

Audiotrak Prodigy Cube (przedwzmacniacz mikrofonowy)

Creative Soundblaster E5, G5, G6, X7 (interfejs mikrofonowy)

Słuchawki raczej nie wymagają mocnego sprzętu ale chciałbym zasięgnąć opinii.

Z góry dziękuje

Jeśli ta płyta to Aorus Gaming 7 to mocy wystarczy jej i do znacznie bardziej wymagających słuchawek, na jakość też w sumie nie można narzekać i jeśli nie masz zakłóceń przy odtwarzaniu to nie ma sensu inwestować w jakiegokolwiek DAC do tych słuchawek. Co do mikrofonu i jego podbicia to Bursony nie mają wzmacniacz mikrofonowego a wpinanie dodatkowych urządzeń może tylko pogorszyć sprawę. Cube wzmacniacz ma i to w sumie jest jego najmocniejsza strona ale dźwiękowo moim zdaniem odstaje od Aorusa i nie wiem czy warto płacić te 200+ za używkę dla samego mikrofonu - zaczął bym od pobawienia się ustawieniami mikrofonu w sterownikach.

• Approved 1
1 godzinę temu, sirkszak napisał:

Jeśli ta płyta to Aorus Gaming 7 to mocy wystarczy jej i do znacznie bardziej wymagających słuchawek, na jakość też w sumie nie można narzekać i jeśli nie masz zakłóceń przy odtwarzaniu to nie ma sensu inwestować w jakiegokolwiek DAC do tych słuchawek. Co do mikrofonu i jego podbicia to Bursony nie mają wzmacniacz mikrofonowego a wpinanie dodatkowych urządzeń może tylko pogorszyć sprawę. Cube wzmacniacz ma i to w sumie jest jego najmocniejsza strona ale dźwiękowo moim zdaniem odstaje od Aorusa i nie wiem czy warto płacić te 200+ za używkę dla samego mikrofonu - zaczął bym od pobawienia się ustawieniami mikrofonu w sterownikach.

Dobry punkt, byłem ciekaw czy płyta daje radę. Zastanawiam się jeszcze czy doinstalowywać te sterowniki od SoundBlastera czy jest w ogóle sens się nimi bawić na tej płycie. Może będziesz miała jakąś opinię?

No ogólnie wcześniej używałem AKG 712 PRO i HE-4XX z Aune X1s po czym po sprzedaży nie zauważyłem większej różnicy podpinając je do płyty więc o dziwo wydawało mi się, że to daje radę. Ewentualnie myślałem jeszcze o bawieniu się EQ w APO pod mikrofon. Mic wyboostowany na +10 dB ustawiona najlepsza jakość i to w sumie tyle. Usuwanie echa/zakłóceń pogarsza tylko sprawę. 

Akurat mam i tą płytę i w sumie nie potrzebowałbym nic więcej gdyby nie zakłócenia od wiatraków obudowy a niestety wymiana 8 wiatraków mi się nie uśmiechała :) Sterowniki a właściwie oprogramowanie SoundBlastera przy dobrej jakości materiale nie są potrzebne ale jak to u Creativa - przy muzyce z Youtuba czy słabszych mp3 można sobie wrażenia estetyczne nieco poprawić.

38 minut temu, sirkszak napisał:

Akurat mam i tą płytę i w sumie nie potrzebowałbym nic więcej gdyby nie zakłócenia od wiatraków obudowy a niestety wymiana 8 wiatraków mi się nie uśmiechała :) Sterowniki a właściwie oprogramowanie SoundBlastera przy dobrej jakości materiale nie są potrzebne ale jak to u Creativa - przy muzyce z Youtuba czy słabszych mp3 można sobie wrażenia estetyczne nieco poprawić.

Właściwie myślałem o mikrofonie przy oprogramowaniu Creative bo w instrukcji jest zakładka voice :) jednak nie mogę nigdzie znaleźc działających sterowników

Nie wiem czy znajdę chwilę po pracy to sprawdzę u siebie.... akurat mam wariant nieekonomiczny czyli mikro podłączone przez Cuba, który został mi po poprzednim kompie ale z tego co pamiętam to mam pełne sterowniki i nie powinno być problemu ze sprawdzeniem.