Jump to content

AKG K550 vs AKG K612 PRO vs Sennheiser HD558

lkswrz
 Share

Recommended Posts

Aktualnie słucham Sennheiser HD485 podłączanych do Marantz SR4500. Muzyka jazz, funk.
Wg mnie grają nieźle, poza "zbyt dużym" bassem.

Chcę się przesiąć na coś "ciut lepszego" (pojęcie względne :))
Zastanawiam się nad: AKG K550, AKG K612 PRO i Sennheiser HD558.

Możecie podzielić się swoimi przemyśleniami / doświadczeniami?

Guest Mayster

Z czego wpuszczana jest muzyka do tego Marantza?

W takich amplitunerach wyjście słuchawkowe w znakomitej większości traktowane jest mocno po macoszemu, choć sam sprzęt jako taki może być świetny. Pytanie więc czy nie warto pomyśleć nad jakimś źródłem, stąd też pierwsze pytanie.

HD558 raczej bym odrzucił na starcie, sporo odstają klasowo od takich K612 czy K550, brzmienie mało ciekawe, matowe, bez dynamiki, precyzji. Tyle co wygodne są :) Jest jakiś sztywny budżet ustalony? 

Dziękuję za odpowiedź.
Odtwarzacz to: DV 4500. Dawno, dawno temu kupiłem zestaw: http://www.top-audio.pl/zestaw_327.html
(Nie znalazłem nigdzie impedancji wyjścia słuchawkowego)

Powoli przymierzam się do wymiany całego sprzętu. Słuchawki mają być początkiem.
Budżet na słuchawki: okolice 600 PLN (ale mam słabą silną wolę, więc... może i 800 PLN :)).

Słuchałem K550 ze smartphona, więc jedyne co mogę powiedzieć, to:
1. Że smartfon jest słabym napędem - brakowało dolnych rejestrów. Dopiero przy maksymalnej głośności basy zaczynały się pojawiać.
2. Że są bardzo wygodne.
3. Że w środkowych i górnych rejestrach brzmią o niebo lepiej niż Sennheiser HD485

To czego się obawiam, to zamkniętej konstrukcji - czy nie będzie "grzać" uszu?

Edited by lkswrz

K550 to nie są basowe słuchawki. One są równe, płaskie, bez podbitych skrajów pasma. I nawet dobrze wysterowane takowymi się nie staną - basu w nich będzie niewiele i nic tego nie zmieni. 

Inna sprawa, że te słuchawki dobrze grają już ze słabego źródła i nie potrzebują "elektrowni" by zagrać tak, jak załozył to sobie ich producent.

• Upvote 1

Tak na szybko, bo wychodzę do pracy.

K612Pro mają trochę inną charakterystykę, są mniej "suche" niż K550. Poza tym trudno odpowiednio je wysterować/napędzić. Trudniej niż wyżej pozycjonowane modele K/Q7xx

Edited by Tommo