Jump to content

Odtwarzacz mp3 do audiobooków

Swierszcz
 Share

Recommended Posts

Może to nietypowe zagadnienie na tym forum, szukam na prezent odtwarzacza mp3 .

Będzie on wykorzystywany głównie do słuchania audiobooków, a oprócz odtwarzania plików m. in. w formacie mp3 chciałbym, aby miał możliwość komunikacji bluetooth.

Dodatkowym atutem będzie długi czas pracy na baterii oraz pamięć > 16 GB.

Czy mogą Państwo polecić jakiś produkt? A może nawet zestaw z wygodnymi, bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi.

Dziękuję za pomoc.

Edited by Jakub Łopatko
Pomagam nazwać wątek poprawnie

SanDisk Clip Sport Plus może się nadać. Wbudowane 16 GB pamięci (niestety, brak możliwości rozszerzenia kartą microSD), obsługa BT i wsparcie dla audiobooków.
Producent deklaruje do 20h czasu pracy na baterii, z adnotacją:

Cytat

Based on continuous playback at 128 kbps MP3 with wired earphones; up to 7 hours using Bluetooth; actual life and performance may vary depending upon usage and settings; battery not replaceable

Przy czym jest to jedna z wielu pozycji dostępnych na rynku, ale bez określonego budżetu niełatwo coś doradzić. :)

14 godzin temu, LoCzekk napisał:

Proszę podać cenę maksymalna jaka możesz przeznaczyć na odtwarzacz. 

Dziękuję za odpowiedź. Oczywistym jest, że chcę kupić najlepszy sprzęt, ale za jak najniższe pieniądze.

Jeżeli polecisz coś do 500 zł, to będę zadowolony. A może w tej cenie dałoby się jeszcze dołożyć fajne słuchawki bezprzewodowe?

Ale być może przekonasz mnie, że warto wydać więcej niż 500 zł. Ważne, żeby interfejs dawał wygodę w odtwarzaniu długich plików z rozdziałami. A ponieważ to prezent to sprzęt powinien się elegancko prezentować. Jakość dźwięku natomiast nie będzie tu priorytetem. 

9 godzin temu, daviox napisał:

SanDisk Clip Sport Plus może się nadać. Wbudowane 16 GB pamięci (niestety, brak możliwości rozszerzenia kartą microSD), obsługa BT i wsparcie dla audiobooków.
Producent deklaruje do 20h czasu pracy na baterii, z adnotacją:

Przy czym jest to jedna z wielu pozycji dostępnych na rynku, ale bez określonego budżetu niełatwo coś doradzić. :)

Dzięki za odpowiedź. Oglądałem ten model, co prawda tylko w Internecie, ale wydawał się być zrobiony z nie eleganckich materiałów. Myślę, że budżet, który chcę przeznaczyć na zakup może pozwolić na wybór czegoś bardziej miłego dla oka i dłoni. 

To może FiiO M3K? Ten jednak nie posiada modułu Bluetooth, więc jakakolwiek bezprzewodowa komunikacja odpada.

Jeśli jednak BT jest wymogiem, to ze swojej strony polecić mógłbym polowanie na używanego Shanling M1, ale o to już chyba niezbyt łatwo, ewentualnie pokusić się na Shanling M0.

17 godzin temu, daviox napisał:

To może FiiO M3K? Ten jednak nie posiada modułu Bluetooth, więc jakakolwiek bezprzewodowa komunikacja odpada.

Jeśli jednak BT jest wymogiem, to ze swojej strony polecić mógłbym polowanie na używanego Shanling M1, ale o to już chyba niezbyt łatwo, ewentualnie pokusić się na Shanling M0.

Zależy mi na Bluetooth, aby można było w łatwy sposób komunikować odtwarzacz z słuchawkami, głośnikami, samochodem... 

Nad Shanling się zastanawiałem. Sprawia on jednak wrażenie niezbyt wygodnego w obsłudze ze względu nq małe rozmiary. 

FiiO X1 II to ostatnie, co mi do głowy przychodzi... Reszta to już wymóg zwiększenia budżetu.

Jest jeszcze Hidizs AP60, ale biorąc pod uwagę, że łączność BT stanowi tu niejako priorytet, odradzam kupno tego modelu, ponieważ specyfikacja produktu jest niezgodna ze stanem faktycznym.

3 godziny temu, daviox napisał:

FiiO X1 II to ostatnie, co mi do głowy przychodzi... Reszta to już wymóg zwiększenia budżetu.

Jest jeszcze Hidizs AP60, ale biorąc pod uwagę, że łączność BT stanowi tu niejako priorytet, odradzam kupno tego modelu, ponieważ specyfikacja produktu jest niezgodna ze stanem faktycznym.

Górna granica budżetu nie jest sztywno ustalona. Ja oglądałem też FIIO M6. Podobał mi się. 

2 godziny temu, Waifu napisał:

nano 7 i touche od piątki

Nie wiem, czy podążyłem w dobrym kierunku za Twoją poradą, ale Touche wydaje się zbyt drogim urządzeniem, jak na moje wymagania. 

Ceny nano wydają się niższe, ale to chyba starsze rozwiązania? 

17 godzin temu, Nehero napisał:

IPod touch 5g używka 400-500 zł na Allegro, IPod nano 7g około 250zł na allegro. IPod touch 6g drożej, a nawet jeszcze do dostania w sklepach za około 900zł, IPod touch 7g w maju była premiera - 1100 zł.

To ma być prezent, także używane odpadają. A ofert na nowe iPody nano nie widzę. 

15 godzin temu, Waifu napisał:

Jakbyś użył wyszukiwarki to zobaczyłbyś, że nano 7g to rozmiar mniejszy od karty kredytowej i waży 30 gram.

Nie zależy mi na tym, aby odtwarzacz był małych rozmiarów. Wystarczy, żeby można było zakwalifikować go do kategorii przenośnych. 

To może jednak, któryś z modeli FiiO. Tylko, który byłby optymalny do moich potrzeb? 

Edited by Swierszcz

44 minuty temu, Swierszcz napisał:

A ofert na nowe iPody nano nie widzę. 

Spójrz z którego jest on roku, to wszystko się wyjaśni :)  Apple pozostało już tylko przy serii Touch jak na razie, nie widać, by chcieli kontynuować serię nano, zresztą w obecnych czasach w dobie streamingu to w sumie się trochę nie dziwię. Zresztą, że do zwykłych plików jak starsze urządzenia dawały radę, to dalej będą dawać radę.

Nowe do dostania są tylko ipod 6 gen i oczywiście 7 gen. Reszta to już tylko używane.

48 minut temu, Swierszcz napisał:

To może jednak, któryś z modeli FiiO. Tylko, który byłby optymalny do moich potrzeb? 

Wszystko zależy ile chcesz ostatecznie przeznaczyć pieniędzy na to, spojrzeć który model wpisuje się w Twój budżet i wziąć.

Też niedawno szukałem DAP-a jako transport i trochę przeszukałem internetu i w sumie daleko nie musiałem szukać, bo wszystko a nawet więcej dał mi ipod touch 7 gen. Bo zawsze w którymś odtwarzaczu były jakieś ograniczenia dotyczące streamingu, a takie bez ograniczeń to już były kwoty 1,5k wzwyż. Jedyny minus to niewiele pojemności wbudowanej i brak slotów na kartę, ale tego akurat nie potrzebowałem.

Dlatego ja mimo wszystko byłbym za jabłuszkiem, ale że nie chcesz używek, a nowe są za drogie, to bynajmniej do tych 500 zł masz fiio x1 II, fiio m3, m3k, m5, m6. Recenzję każdego znajdziesz zapewne w internecie bez problemu, więc zajrzeć nie zaszkodzi, z interesujących Cie informacji, znajdziesz wszystko co chcesz.

18 godzin temu, Nehero napisał:

Wszystko zależy ile chcesz ostatecznie przeznaczyć pieniędzy na to, spojrzeć który model wpisuje się w Twój budżet i wziąć.

Dlatego ja mimo wszystko byłbym za jabłuszkiem, ale że nie chcesz używek, a nowe są za drogie, to bynajmniej do tych 500 zł masz fiio x1 II, fiio m3, m3k, m5, m6. 

Budżet 500 zł nie jest sztywno wyznaczony. Chociaż uważam, że moje potrzeby nie są na tyle wygórowane, aby była konieczność wydać więcej. Choć oczywiście mogę się mylić, bo w temacie jestem laikiem. 

Przyjrzę się jeszcze Apple i FiiO. Może coś uda się wybrać. 

4 godziny temu, bachankas napisał:

Shanling M0 ma opcję zapamiętywania, gdzie zostało odtwarzanie zatrzymane, nie wiem jak zakładkami. Mały, poręczny, bardzo fajnie brzmi i przyzwoity czas pracy baterii ma.

Dzięki za włączenie się do dyskusji. 

Shanling już się pojawiał w propozycjach, co prawda martwi mjie ergonomia, ale może raz jeszcze pochyle się nad tym odtwarzaczem. 

4 godziny temu, bachankas napisał:

Shanling M0 ma opcję zapamiętywania, gdzie zostało odtwarzanie zatrzymane, nie wiem jak zakładkami. Mały, poręczny, bardzo fajnie brzmi i przyzwoity czas pracy baterii ma.

Widziałem, że podpowiadasz też w wątku o słuchawkach. Może masz pomysł nad zesawem. Do słuchania audiobooków nie potrzeba pewnie szerokiego pasma przenoszenia, ale przede wszystkim wygody, długiego czasu działania (chodzi o małe słuchawki bezprzewodowe) 

• 2 years later...

Ponawiam temat. FIIO M6 sprawdził się przez trzy lata intensywnego używania. Niestety po tym czasie odmówił posługi. Kupił bym taki sam model, ale zdaje się, że już nie jest produkowany. 

Stąd jeszcze raz pytam Forumowiczów o odtwarzacz mp3 do audiobooków. Może coś pojawiło się na rynku w ostatnim czasie. 

Dla przypomnienia:

Odtwarzacz będzie wykorzystywany głównie do słuchania audiobooków, a oprócz odtwarzania plików m. in. w formacie mp3 chciałbym, aby miał możliwość komunikacji bluetooth.

Sprawne odtwarzanie audiobooków wiąże się z łatwa nawigacja po plikach i przewijaniem nawet długich utworów. 

Dodatkowym atutem będzie długi czas pracy na baterii oraz pamięć > 16 GB.

Fajnie gdyby cena nie przekraczała magicznych 500 zł, ale droższe, a warte swojej ceny urządzenia również wezmę pod uwagę. 

Wyjście słuchawkowe też by się przydało na wypadek rozładowania się słuchawek bezprzewodowych.