Jump to content

Fanklub Apple

Recommended Posts

10 godzin temu, user007 napisał:

I jak wrażenia - którą 12-kę wybieracie? :)

Żadną. Ceny są z pupy nawet jak na Apple. 5G jest bezużyteczne jak dla mnie i jeszcze bardzo długo takie pozostanie (nawet pomijając zasięg). Jakieś 1,5 roku temu przesiadłem się na LTE, ale nawet 3G by mi wystarczyło. Poza tym brak ładowarki i słuchawek to kolejne dojenie klienta. Szkoda, że nie ma modeli 32GB.

Oled fajna rzecz - nareszcie. Jednak łudziłem się na modele bez 5G... Może za rok cena spadnie do akceptowalnego poziomu

Jak pisałem wyżej ceny u Appla się nie zmieniły od czasu 5S uwzględniając inflację. W kosmos wystrzelono ceny modeli Max. Ciekawe czy konkurencja np. Samsung będzie tańsza.

Te słuchawki były tak fatalne, że dobrze że ich nie dodają. Co do ładowarki to chyba każdy ma już kilka, których nawet nie wyciągnął z pudełka. W razie czego kostka kosztuje jakieś 40 zł. 

Oledy są od dawna więc to żadna nowość, już mój X z 2017/2018 r. go posiada. 

Ceny pozostały takie same. Więc ładowarkę i słuchawki w cenie łącznej max 20 euro zjadła inflacja.

I nie chcę być "adwokatem diabła" bo jako pierwszy wymieniłem powody dla których nie kupię 12stki. Cierpliwie poczekam na 13 i mam nadzieję, że przynajmniej część rzeczy w nowym telefonie będzie: czytnik linii papilarnych pod ekranem, ekran 120hz, brak złącza lighting, brak notcha (w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego dla mnie). 

Edited by Palpatine

Czyli ładowarki firm trzecich nie spowodują problemów z iPhonem ani z ewentualnym serwisem? Kiedyś mi sięobiło o uszy że nieformowa ładowarka niezbyt chciała łądować pomimo że wszystkie inne sprzęty wokół naładowała.
Poza tym mając takiego Pro Maxa i prawie 3700 mAh baterii już szybkie ładowanie by się przydało, tymi 5-10 W to pewnie ze 3h się bateria ładuje, a póki smartfony nie trzymają po kilka dni na jednym ładowaniu, to szybkie ładowanie się przydaje.

O ile w dużych ekranach, TV, monitorach, w dynamicznych grach te wyższe klatki to jest sztos sprawa, bo sam od niedawna dołączyłem do grona gamerów w 144 Hz :)
Natomiast w smartfonach nie miałem stycznośći z tymi szybszymi ekranami. Potwierdzi/zaprzeczy ktoś tak znaczącą różnicę?

Nie to żebym umniejszał, bo jak dla mnie oczekiwanie topowych parametrów w każdym aspekcie od tego typu sprzętó za te ceny jest jak najbardziej uzasadnione.
Podobnież jak bym oczekiwał pełni wyposażenia, zwłaszcza w topowych liniach smartfonów.

Najgorzej że pewnie za rok wszyscy zgapią i nigdzie nie będzie ładowarek w zestawie i trzeba będzie oddzielnie dokupić, najlepiej firmową za dużo więcej.

Wydaje mi się, ze sama ładowarka nie ma znaczenia, ważny jest kabelek lighting. One maja w sobie jakiś chip czy coś i telefon rozpoznaje czy jest oryginalny. Pozwala naładować telefon raz a za drugim razem pisze ze „akcesorium nie obsługiwane”. Pewnie i tak już firmy to obeszły. Ladowanie z kompa po USB tez nie jest problemem, choć chyba trwa to dluzej niż szybką ładowarką. 
Co do 120hz to robiłem sobie porownanie mojego iPada Pro który miał 60hz z tym nowym i jest różnica w płynności działania. Nic wielkiego, ale przy tych kwotach trzeba wymagać topowych rozwiązań w topowych sprzętach.

No jasne, rozumiem. 

Trochę mnie mierzi zasłanianie się środowiskiem. Jakby to faktycznie na celu mieli, to by dawno wszędzie USB-C wprowadzili i na jednym kablu dałoby się ładować wszystko. No ale kto im zabroni? 

Ten Mini wygląda ciekawie, obecnie wszystkie smartfony to wielkie patelnie poza paroma wyjątkami. Takie Xiaomi to już chyba w ogóle nic poniżej 6.5 cala nie robi, a tu IP dosyć poręczny, fajna sprawa. 

Moim zdaniem dźwięk ze słuchawek z pudełka z iPhone SE bije na głowę inne dołączane fabrycznie przez innych producentów. Pilot z regulacją głośności, play/pause i przewijaniem. Dla porównania słuchawki od Samsunga A20e nie miały regulacji głośności i nie nadawały się do słuchania muzyki.

Owszem oledy żadna nowość. Jednak od teraz jest dostępny już w najtańszym z najnowszych modeli.

Mam tylko jedną :) ale i tak z niej nie korzystam. 500mA z USB mi wystarcza. Dopiero po 4 latach zauważyłem, że bateria trzyma nieco krócej, ale nadal zachowała 90% pojemności.

Jakieś fizyczne złącze musi być, aby odratować urządzenie z trybu DFU/recovery. Musieliby stworzyć jakiś nowatorski protokół komunikacyjny i zaimplementować go w podstawce ładującej.

Jeśli już miałbym wymieniać to na 12 Mini

Edited by jacmiszcz92

To ciekawe co piszesz o zachowaniu jakiegokolwiek złącza. Wróbelki ćwierkają, że w 13 nie ma być żadnego. Ładowanie tylko indukcyjne, słuchawki tylko BT. Ale również jest możliwe, że to tylko plotki.

Ja jeśli miałbym wymienić to na 12Pro Max, ale musiałyby się spełnić dwa warunki wtedy: żona nagle by zapragnęła mojego Xa i jednocześnie zrezygnowałbym z kupna iPada Air. Tylko przy spełnieniu tych dwóch warunków rozważyłbym nową 12. Ale realnie nie ma na to szans i dobrze.

Edited by Palpatine
12 godzin temu, Palpatine napisał:

Jak szeroko rozumiana jest edukacja wg Apple? 

Nie wiem, ale wiem jedno, weryfikują to, więc oszukać raczej ciężko, a zniżki na tyle niewielkie, że szkoda tracić czasu na kombinowanie, tylko poczekać na promo w media markt :D 

14 godzin temu, Palpatine napisał:

Oledy są od dawna więc to żadna nowość, już mój X z 2017/2018 r. go posiada. 

Oleda to ma i mój Samsung z 2014 roku, wtedy to było coś, ekran 2k, OLED, to był dopiero ekran w tamtych czasach. I to za cenę 2,5k za nowego flagowca miesiąc lub dwa po premierze. No kiedyś to było :D 

4 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

Jeśli już miałbym wymieniać to na 12 Mini

Teraz to nie opłacalna zabawa w kupowanie telefonów. Kupić tani prosty telefon do rozmów i sms, dokupić tableta dla większego ekranu i jeszcze wyjdzie taniej niż flagowy telefon.

Na tych telefonach nabija się najwięcej kasy choć są niewiele warte ponad to co oferują starsze modele, a ekran jakby nie było dalej mały, nawet jak dadzą 7 cali, to dalej będzie to taki a nie inny format obrazu, a 7 cali to dużo jak na telefon, ale i tak dalej malutko do wygodnego korzystania.

Edited by Nehero
  • 4 weeks later...

No to na bogato. Fajny telefon. Czekam na pierwsze wrażenia. Jaki kolor wybrałeś? Ja bym chyba poszedł w Pacific Blue, teraz od wielu lat mam X Space Gray

Edited by Palpatine

Pierwsze jabunko więc grafit (stara nomenklatura - Space Grey) nie tak na bogato bo "tylko" 128gb. Na moje potrzeby styknie. 

Wstępne wrażenia: fajnie śmiga ekran pomimo odświeżania 60hz. Płynność na poziomie 90hz w Samsungu. Przez kilka dni szukałem jak usunąć aplikacje w tle, dopiero brat millenials mi pokazał 😂 Trochę duży, większy niż S9 ale dobrze i pewnie leży w dłoni. Myślę też na 12 mini dla żony tylko brak OLEDa mocno ostudził mój zapał, ewentualnie 11 Pro ale brak 128gb. 

• Like 1

U mnie w S9 64gb cała pamięć praktycznie zajęta + połowa 128gb karty. Muzyki nie mam - streamingi, ale za to sporo zdjęć i różnych pierdół. 

Dzięki @jacmiszcz92Jak sprawdzałem jakiś czas temu to właśnie 12 mini miała mieć gorszy ekran niż całą reszta tj. 12/pro/max. Stąd też moje przekonanie o braku OLEDa. Jeszcze raz dzięki. Teraz tylko czekać jaki wynik SoT uzyska mini. 

18 minut temu, LoCzekk napisał:

Myślę też na 12 mini dla żony tylko brak OLEDa mocno ostudził mój zapał, ewentualnie 11 Pro ale brak 128gb. 

Retina i tak jak na zwykły ekran jest bardzo dobra. Ba powiem, że w porównaniu do OLED-a to na prawdę nie ma się czym wstydzić. Oczywiście OLED będzie miał jeszcze bogatsze kolory, jeszcze lepszą czerń czy kontrast, ale Retina nie ma się czego wstydzić.

2 minuty temu, LoCzekk napisał:

ale za to sporo zdjęć i różnych pierdół. 

taniej wyjdzie Ci kupić większy rozmiar chmury niż dopłacać do większej pamięci.

zależy jak korzysta z pamięci, chmura się tak naprawdę przydaje jedynie na zdjęcia i pliki z komputera które chcemy mieć dostępne za pomocą telefonu

To chmura spełni swoje zadanie, a jak pisałem 50GB kosztuje 3,99 zł miesięcznie więc nie są to duże koszty.

Jak kupisz żonie też Apple to zaczniesz korzystać już z eskosystemu i tu zaczyna się cała zabawa.