Jump to content
Sign in to follow this  
Waifu

Fanklub Apple

Recommended Posts

No i nie porzebujesz sterownikow na daci, masz najcizszy system zasilania  na rynku co w audio pomaga.

26 minut temu, ysis napisał:

prosze mi nie zaczynac wojny apple-pc bo i tak wiemy wszyscy kto wygra !!! 🧐

Wygra to, co dana osoba uważa za najbardziej dla niej przydatne, dlatego takie dyskusje nie mają sensu. ;)

• Like 1

Teraz, daviox napisał:

Wygra to, co dana osoba uważa za najbardziej dla niej przydatne, dlatego takie dyskusje nie mają sensu. ;)

To prawda, ale ocenianie sprzętu, również audio bez jego odsłuchu czy użytkowania jest niestosowne, delikatnie mówiąc.

• Upvote 2

Z Apple wszystko jest przereklamowane i przepłacone. Overpriced crap, jak mawia mój kolega Angol. Sony fajne, tylko te ich specyficzne łącza, jakby nie mogli dać zwykłego USB.

Edited by raulendymion

Wypowiedzi ludzi ktorzy uwazaja ze peplacaja za maca sa generalnie motywowane faktem ze nigdy go nie posiadali... i nie moga zrozumiec wartosci dodanej i zywotnosci tego sprzetu. Oczywiscie to nie zabawka pc za 2k zlotych ale i funkcjonalnosc i trwalosc ma inne.

14 minut temu, ysis napisał:

Wypowiedzi ludzi ktorzy uwazaja ze peplacaja za maca sa generalnie motywowane faktem ze nigdy go nie posiadali...

Słowo - klucz. :) Osobiście Mac'a nie posiadam, ale miałem przyjemność korzystać. Rozumiem cenę, jaką sobie nadgryzione jabłko życzy za swoje własne produkty, bo głównym atutem jest tu nie logo jabłuszka i szpan na dzielni, a ekosystem, który robi niezłą robotę. Nie opłaca się mieć iMac'a bez posiadania iPhone'a i odwrotnie, bo to niewykorzystany potencjał. W tej sytuacji dochodzą koszty nie jednego sprzętu, a co najmniej dwóch. ;)

Druga sprawa - jeden system, tworzony z myślą o konkretnych konfiguracjach. To nie ma prawa być niestabilne, o ile Apple nic nie spierniczy na etapie QC, co się zdarzało.

Aspekt numer trzy - Znów system. Jest to subiektywna opinia, ale dla mnie jest on zbyt sterylny, właśnie z uwagi na nacisk na stabilność i teoretyczną trudność w zepsuciu.

Jeżeli miałbym używać takiego iMac'a w pracy, z softem, który ma gwarantowaną stabilność, której nie byłbym w stanie osiągnąć na PC o chociażby zbliżonej konfiguracji, to jestem jak najbardziej na tak. :) Innych możliwości nie przewiduję.

Z audio Apple'a styczności nie miałem, więc ten aspekt pominę.

---
Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć, że jest to moja osobista opinia. :)

@davioxNie wiem gdzie jest szpan z 8 letnim laptopem ktory nigdy nie zawiodl ale niech ci Bedzie.

I jak mowi @Palpatine moze rozmawiajmy z ludzmi ktorzy uzywali maca w sposob ciagly i dlugi a nie typ nie mam nie mialem ale widzialem u kolegi i bylo do bani...

Jezeli cala firma dziala na macu u mnie to dltego ze :

a/ to sprzet duzo tanszy od pc w uzytkowaniu firmowym

b/ to sprzet ktorego nie trzeba w ogole serwisowac 

c/ to sprzet ktory po 8 latach ma dokladnie ta sama wydajnosc co przy zakupie

d/ to sprzet ktory pozwala nie miec przestojow w firmie na ah cholera nie dziala, a cholera jest wirus, a cholera ktos mi sie wlamal, a cholera zaczyna mulic musze defragmentowac dysk, a cholera po dwoch miesiacach bateria nie trzyma, a  cholera produktywnosc windows jest smiesznie niska, itd...

D/ jak bym chcial niestabilne srodowisko do gier to faktycznie bym kupil pceta

e/ dlaczego nie oplaca sie miec maca bez iphona ? Jestem ciekawy

To jest dzial fanklub apple a nie dZial nie posiadam maca nie mam pojecia o jego codziennym uzytkowaniu ale sie wypowiadam. 🤨 To troche mi jednak przypomina ludzi ktorzy nie posiadali Audeze LCD ale ktorzy uwazaja ze to tylko sluchawki do szpanu, ktorych jakosc dzwieku mozna dostac za 500 zl w innych sluchawkach i ktore sie psuja na potege.

Edited by ysis

3 minuty temu, ysis napisał:

typ nie mam nie mialem ale widzialem u kolegi i bylo do bani...

Twierdzisz, że należę do takiej grupy? :) Ja po prostu lubię kombinować, sprawdzać różne systemy. Nigdzie nie napisałem, że było do bani, więc nie widzę potrzeby się do tego jakkolwiek ustosunkowywać. MacOS to głownie UNIX, co mi w żaden sposób nie wadzi, nawet jest to duży plus. Staram się nigdy nie wypowiadać w sposób nacechowany negatywnie o czymś, czego nie używałem.

7 minut temu, ysis napisał:

a/ to sprzet duzo tanszy od pc w uzytkowaniu firmowym

Tu mogę się zgodzić.

8 minut temu, ysis napisał:

b/ to sprzet ktorego nie trzeba w ogole serwisowac 

Mogę Ci podrzucić co najmniej kilka przykładów, gdzie bez serwisu lub naprawy samodzielnej się nie obejdzie. Oto jeden z nich;)

9 minut temu, ysis napisał:

c/ to sprzet ktory po 8 latach ma dokladnie ta sama wydajnosc co przy zakupie

I tak i nie. Zależy od zestawu aplikacji i tego, czy Apple czegoś nie spierniczy przy wydawaniu aktualizacji. (macOS High Sierra - polecam zrobić research odnośnie problemów z HS i chociażby Final Cut Pro X)

12 minut temu, ysis napisał:

d/ to sprzet ktory pozwala nie miec przestojow w firmie na ah cholera nie dziala, a cholera jest wirus, a cholera ktos mi sie wlamal, a cholera zaczyna mulic musze defragmentowac dysk, a cholera po dwoch miesiacach bateria nie trzyma, a  cholera produktywnosc windows jest smiesznie niska, itd...

D/ jak bym chcial niestabilne srodowisko do gier to faktycznie bym kupil pceta

W myśl zasady jak dbasz, tak masz. :) Świat się na Windows nie kończy, a to, że M$ ma większość rynku, to już nie moja wina. Defragmentacja dysku niepotrzebna, o ile posiadasz SSD.
Przekonałem się już nie raz o tym, że przeciętny użytkownik Mac'a generalnie ma problem z ogarnięciem Windowsa, w efekcie czego jest na takim kompie totalny syf.

16 minut temu, ysis napisał:

e/ dlaczego nie oplaca sie miec maca bez iphona

Jeśli typowo do pracy, to może i się opłaca, ale jako daily-driver już niekoniecznie. Jak pisałem wcześniej, dużo się traci, kiedy nie masz możliwości wykorzystania potencjału ekosystemu.

17 minut temu, ysis napisał:

To jest dzial fanklub apple a nie dZial nie posiadam mava nie mam pojecia o jego cosziennym uzytkowaniu ale sie wypowiadam.

Ja tylko wyraziłem swoją opinię, już będę cicho... Przepraszam najmocniej. :)

@daviox Przepraszam. Nie celowalem w ciebie mowilem generalnie o wypowiedziach typu "slyszalem ze.." i jak przeczytalem zdanie to faktycznie mozna byloby to wziasc do siebie bo nie przeskoczylem linijki. Taki nie byl moj zamiar, skorygowalem. Znasz sie na informatyce 10 razy lepiej niz ja bo ja jestem tylko uzytkownikiem a tym w tym grzebiesz ewidentnie.

jako chodzi o :

b/ Ok to nie moga zraintializowac maca. tylko ja nigdy nie mialem nawet takiej potrzeby i nikt w firmie. Mamy 0 kosztow obslugi technicznej na macach od 5 lat (nie mam wczesniejszych danych). A to park jednak okolo 20 maszyn, to juz jest reprezentatywne.

C/ tak zdarzaja sie wersje systemu ktore maja czasem problemy z jednym lub dwoma programami. Final Cut X pro jest glosnym przkladem bo to narzedzie produkcyjne ale latki ida zazwyczaj ekspresowo i to sa wyjatki potwierdzajace regule. Jezeli mamy spojrzec w tm momencie na Windows... 

D/ ok moze cos w tym byc bo jestem uzytkownikiem jednego Maca od 8 lat i jednoczesnie przelecialem 3 pecety (2 laptopy i jeden stcjonarny) ktore padly a wiec moze cos w tym jest ze uzytkownicy maca nie umieja "kompleksowo obslugiwac" pceta. Tylko ze dla mnie to jest narzedzie pracy, narzedzie ma ulatwiac zycie a czas obslugi powinien byc minimalny albo zerowy i to sobie chwale w macu ze nie musze wiedziec ze trzeba przeprowadzac konserwacje systemu itd itd bo u mnie to nie jest wymagane i nic sie komputerowi nie stanie.

E/ ale mac to jest narzedzie do pracy. Mam wrazenie ze wielu postrzega uzytkownikow maca jak  hypstera ktory otwiera swoj macboook edition Jade w kawiarence Veganskiej i wyswietla na nim wyczyny na highbordzie swoich "kumpli" z faceebooka. Ale to nie to. To to jest tylko hypster ktory sobie kupil zabawke za 10K bo brak mu pomyslu co zrobic z kasa. :) (hypster jest retoryczny, nie mam nic przeciwko hypstera).

Serio jedynym maciem ponizej oczekiwan  wedlug mnie to Macbook Air bo nie mozna powiekszyc pamieci a wiec komputer jest skazany na krotszy okres uzytkowania.

Edited by ysis
  • Like 1

Nic się nie stało, ale miło, że wyjaśniłeś. :)
W całej rozciągłości się zgodzę, że Mac się świetnie nadaje do pracy i jeżeli kiedykolwiek przyjdzie mi na Mac'u pracować, to zapewne nie będzie na co narzekać (chyba, że ja coś popsuję :ph34r:).

Jakby nie patrzeć, wszystko można popsuć. :E 20 sprawnych, bezproblemowych maszyn to przykład bardzo reprezentatywny. :) Apple słynie ze stabilności i integracji wszystkiego ze wszystkim i ja tutaj dopatruje się uzasadnienia w, co by nie mówić, wysokiej cenie.

Apple są fajne, o ile znajdzie się dla ich konkretne zastosowanie, co nie znaczy, że pograć nie można, bo kilka natywnych tytułów jest. :D

Zahaczając jeszcze o główną tematykę forum, ukłony w stronę nadgryzionego jabłka, za zrewolucjonizowanie rynku przenośnego audio, bo wkład mieli w tym spory. ^_^

25 minut temu, ysis napisał:

E/ ale mac to jest narzedzie do pracy. Mam wrazenie ze wielu postrzega uzytkownikow maca jak  hypstera ktory otwiera swoj macboook edition Jade w kawiarence Veganskiej i wyswietla na nim wyczyny na highbordzie swoich "kumpli" z faceebooka. Ale to nie to. To to jest tylko hypster ktory sobie kupil zabawke za 10K bo brak mu pomyslu co zrobic z kasa. :) (hypster jest retoryczny, nie mam nic przeciwko hypstera).

Uśmiałem się. :D Jak tak teraz pomyśle to może coś w tym punkcie widzenia niby jest, ale większość użytkowników komputerów Apple'a, których znam, używa ich głównie dlatego, że to stabilny sprzęt. :)

17 godzin temu, ysis napisał:

Wypowiedzi ludzi ktorzy uwazaja ze peplacaja za maca sa generalnie motywowane faktem ze nigdy go nie posiadali... i nie moga zrozumiec wartosci dodanej i zywotnosci tego sprzetu. Oczywiscie to nie zabawka pc za 2k zlotych ale i funkcjonalnosc i trwalosc ma inne.

Miałem ajfona i ajpada. Długo pracowałem w grafice od PowerMac G3 do G5. Także your argument is invalid i ja swojego zdania o tym dziadostwie nie zmienię. Tak, trwałe ajfony jak wyginający się 6 w kieszeni.

Edited by raulendymion

Zwykle każda firma ma w ofercie produkty bardzo dobre, średnie i złom;) Jeśli firma robi tylko produkty bardzo dobre i genialne to wkrótce bankrutuje;) bo trudno dużo zarobić na czymś co jest kosztowne w produkcji.

To, że jest złom na rynku to wina klientów którzy nie odróżniają dobrego od złego, albo ich niskie wymagania. Mogę lubić jakiś wyrób, ale zwykle lubię konkretny produkt z konkretnej serii (partii towaru) z konkretnego roku produkcji.

No bo jak mam lubić jakiś produkt jeśli produkowały go 4 fabryki w 10 odmianach;)

Co do Apple i innych marek. Jest mi zwykle kompletnie obojętna marka bo ona nic nie znaczy, to tylko zwykle "nalepka na produkcie". Lubię za to wiedzieć kto to zaprojektował, kto to produkuje w ilu wersjach i dla kogo i kto na tym zarabia;)

Rozmowa o markach to dla mnie najczęściej rozmowa jak o tym które święta lepsze. W marce płacimy dodatkowo za reklamę która mnie tylko denerwuje, bo za te głupoty reklamowe ja potem płacę  w cenie produktu.

Lubię kupić coś kompletnie nieznanego, co nie ma żadnej nazwy producenta albo nazwę trudno znaleźć, kupić dla walorów fizycznych itd. towaru a nie znaczka.

2 godziny temu, raulendymion napisał:

Miałem ajfona i ajpada. Długo pracowałem w grafice od PowerMac G3 do G5. Także your argument is invalid i ja swojego zdania o tym dziadostwie nie zmienię. Tak, trwałe ajfony jak wyginający się 6 w kieszeni.

🤨 power mac G3 to... 1993 rok... a G5 2003 rok.. moze trzeba byc up to date (aby skopiowac twoja forme). Nie mozesz krytykowac towaru dlatego ze uzywales "podobny towar" tylko 20 lat temu... albo porownaj go do pceta z win95.... a wiec jeszcze raz wypowiadasz sie na temat sprzetu ktorego nie uzywales.

ipada nie uzywalem ale to nie mac, sriphone to samo badziewie jak wszystkie smartfony dla mnie i to tez nie mac

@davioxwszytkie gry pc albo prawie sa na macu :) looknij w katalog steamu :)

Edited by ysis
  • Haha 1

Witam.

Przygodę z Apple rozpocząłem ze dwa lata temu, nabywając od znajomego używanego iPhone'a 6s. Szukałem smartfona z innym systemem, niż Android (bo do Androida mam baaardzo naukowe podejście: "Nie - bo nie i już 😊. A po prawdzie - to czysta przekora: skoro cały znany mi świat [czyli większość znajomych] używa Androida i go sobie chwali, to ja spróbuję czegoś innego 🤓), a Windowsphone właśnie rozpoczął drogę ku niebytowi - trafiło na IP 6s. I byłem z tego nabytku całkiem zadowolony - po prostu nieandroidowy telefon działający sobie po prostu dobrze...

A w tym akapicie muszę zgodzić się z osobami, które twierdzą, że nabywając sprzęt Apple'a świadomie lub nieświadomie trzeba "iść w ekosystem" 🙂 . Niedługo potem nabyłem sobie MaacBook'a Pro Retina 13'' (ostatni model z portami) - i się zaczęło 😋: fakt, że mogę odbierać lub nawiązywać połączenia z komputera, to samo z sms-ami, "przechodzenie" z otwartymi stronami Intrernetowymi lub dokumentami z jednego urządzenia na drugie - to czysta przyjemność. Może dla kogoś, kto tych funkcji nie używa, to "zwykły bajer" - a dla mnie to po prostu wygoda.

Obecnie używam zestawu: iPhone 8, MacBook Pro Retina i iPad Air 2. I jestem jak najbardziej usatysfakcjonowany 😊. Muzyki sobie słucham z iPhone'a na słuchawkach (póki co) AKG M220 PRO. Do niedawna wpinałem je w SoundBlaster E3 (po bluettoth), od niedawna w FiiO Q5 (po bluetootth). Muzyka w formacie Alac (odpowiednik Flac-a) daje zadowalającą jakość i (dzięki FiiO) mobilność. 

Ktoś wcześniej twierdził, że myszka MagicMouse2 to jest to! Generalnie tak. Ale jak w przyszłości nabędę stacjonarnego iMaca - to raczej pójdę w kierunku dodatkowego TrackPada. Bo to dopiero jest mistrzostwo świata!!! 😋

Pozdrawiam

P.S.: Oczywiście jako fanboy Apple'a uroczyście i z pełnym przekonaniem oświadczam, że nie jestem fanboyem Apple'a - a jedynie skromnym użytkownikiem sprzętów tej firmy..... 😎

Apple rządzi.

Miałem iPada, mam iPada i iPada mieć będę.

Nie miałem Maca, chce Maca, ale nie wiem czy będę mieć Maca.

Generalnie Win 10 jest spoko, lecz to strasznie denerwujący systen czasami. Ale poza tym nie mogę mu nic zarzucić

Android po wycięciu wszelkich nie potrzebnych dla mnie bajerów ma identyczną funkcjonalność co iOS, czyli rozrywka filmy gry muzyka. Tyle że iOS jest ciekawszy i ładniejszy.

Źywotność? Iphony czy ipady ją mają, androidy są ucinane po 2 latach średnio jak nie wcześniej w przypadku bardzo budżetowych modeli. Oczywiście pewnie są jakieś wyjątki.

Witam

Jako że nabyłem Applowskiego DAP-a wrzucam tutaj zdjęcie swojej kanapki w roli głównej iPod Touch 7gen z Fiio Q5

20190911_120437.thumb.jpg.930c84768683f822836453bd21766a6b.jpg

Edited by Nehero
  • Like 2

1 minutę temu, Waifu napisał:

Nie ma czego wyznawać, ot inaczej się korzysta.

Internet twierdzi inaczej :) , ten z klapkami na oczach rzecz jasna.

Fanklub był pierwotnie w offtopie. Dlatego nie można było go znaleźć. A post napisany w momencie przerzucania i łączenia wątków spowodował problemy.

• Approved 1

on już jest stary i aplikacje nie wypuszczają zgodnych wersji, a z nowszymi iosami po rocie będą duże problemy 

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@Nehero możesz opisać jak gra ipod sam w sobie? Jak działa TIDAL oraz TIDAL offline.

Na razie sprawdziłem te earpodsy jak grają i najpierw na Q5 potem na ipodzie i ewidentnie tutaj ipod grał chyba cieplej i mocniejszym basem. Ale to tak przez 5min sprawdzałem, bo poza tym te earpodsy są mało wygodne, nie trzymają się zbytnio w uchu. 

Dźwięk earpodsów był spoko tylko na Q5 średnica taka bo ja wiem, wycofana? Wokale tak bardziej z tyłu, na przód wysuwal się bas i góra, bo były ewidentnie dobrze słyszane przy uchu, a wokalr tak bardziej z tyłu. Na ipodzue earpodsy zagrał masywniej, mocniej na basie. Ale jak pisałem, 5 min słuchałem, bo zbyt lekko leżały w uchu.

Jak wrócę do domu to dalej będę się bawił.