Jump to content
Sign in to follow this  
Waifu

Fanklub Apple

Recommended Posts

Edit. Przeszło mi, mam bo mam, nie dlatego, że są lepsze po prostu android/win mnie irytuje. 

Miałem tylko dwa iPody 3G i 4G (mam nadal), oba 64GB, i jeszcze iPhona 4s jako dobre źródełko do muzyki. :)

Ogólnie doceniam korzyści nawet zamkniętego systemu, jego optymalizacji, ale nie stałem się zagorzałym fanem tylko tej jednej marki.

Widzę też i wady płynące z zamkniętego systemu, wyższych cen, powszechności systemu, kompatybilności i oprogramowania - żyjemy chyba nie po tej stronie oceanu. :) 

16 minutes ago, Sound Jobs said:

Do tego ta jakość wykonania :) Są to rzeczy unikalne dla sprzętu apple, niespotykane wśród konkurencji.

Całkowicie racjonalnie do tego podchodząc, właśnie tu bym polemizował, przynajmniej z tego co swego czasu czytałem często i gęsto o iMacach (bardzo interesowałem się tym tematem, trochę też zakupowo). Było to jednak szmat czasu temu i nie wiem jak jest teraz. Dziś wrażenie robi na mnie za to ich Mac Pro, jako przedmiot stricte technologiczny i z perspektywy systemu chłodzenia.

@Bernie W Usa jest postawione na apple, w europie apple jest mało w porównaniu do Ameryki, a w Polsce ekosystemu używa naprawdę niewiele osób. Myślę, że chociaż Warszawie mógłby jeden oficjany apple store powstać. Siri nie dziwię się, że nie ma nasz język jest na tyle skomplikowany, a popyt na tyle mały, że nie opłaca się w to inwestować. Ja czekam na applepay, jest to bezpieczniejsze rozwiązanie niż karta zbliżeniowa, do tego bardzo wygodne (używa skanu odcisku palca), w tym roku podobno już u nas będzie, pionierem ma być mbank.

@EvilKillaruna Chodzi ci o zbierający się kurz pod matrycami w iMakach? Z tego co czytałem to czasami traktowali to jako wadę fabryczną i bezpłatnie czyścili. Ale to było w czasach gdy ekran składał się z trzech warstw, teraz składa się z jednej(połączonej) i zbieranie się brudu pod matrycą nie występuje. Nazywa się to bodajże laminacją ekranu. Ja zamierzam za jakiś czas kupić sobie stacjonarkę od appla, iMak w porównaniu z innymi komputerami od apple wcale taki drogi nie jest.

Na macu pro nie znam się kompletnie. Nie mój przedział cenowy.

Edited by Sound Jobs

iPad 2 - z pracy. Zakochalem się, porzuciłem windę, wszystko na nim robiłem. Na fali miłości zakupiłem iPod touch 4 16 gb - nowy, z www.apple.com.pl , zarzuciłem go muzyką, za mały był, zakupiłem iPod touch 5 64GB, 4-ke dostał synek, 5latek. Żal mi było oddanej taczki, zakupiłem wiec używki iPod touch 4 32 gb, trefna bateria, ale za grosze w zasadzie, grała w samochodzie , teraz leży jako zabytek w szufladzie, oraz  używkę iPod touch 4 64 Gb, bateria jak nowa, trzyma wciąż tygodniami. Touch4 16 Gb dostał ojciec, uczy się z niego angielskiego z supermemo, z touch4 64 Gb uczy się angielskiego 9-latek już. Jest na nim ze 30 Gb  muzy, ale mały musi dorosnąć ;) iPod touch 5 padł od ciosów w podłogę od synka mojego kuzyna, przestał się ładować, leży w szufladzie, może kiedyś spróbuję go naprawić, służył mi wiernie 3 lata. Po stracie taczki z takim samym prockiem a5 zakupiłem na iboodzie po 7 stow 2 nowe iphony 4s. W jednym trzymam 20 Gb kursów językowych z supermemo (wszystkie jakie mają w ofercie) które szczęśliwie pobrałem za darmo, legalnie, takie szczęście mi się trafiło raz, prawie jak wygrana w totka. I 35 Gb muzyki, robi mi za taczkę, nie ma karty. Drugiego żona używa normalnie w funkcji telefonu, aparatu, etc. Potem kupiłem iPhone 5 na iboodzie za 8 stow, sam go używam, żony był, ale mój 5s rozbił się pewnego pięknego wieczoru, także zostawiłem jej 4s, a zabrałem 5. Żona ma iPad 3 z pracy. Ja mam z pracy teraz iPad mini, ale mulil, także zakupiłem w promocji mini2, a mini używają dzieciaki. Apple TV  3 mam od 3 czy 4 lat. Tyle chyba. Nie , słucham właśnie Meze 99 z touch6, kupiłem za 799 64 GB w czarny piątek, taczak różowy jest, furorę robi... to pan ma różowy telefon, jaki cienki, a czem różowy? Żadne iphony złote plusy siódemki nie robią takiego wrażenia. :P oczywiście wolałbym dowolny inny kolor, czarny najlepiej, ale tylko różowe były wtedy w tej zacnej cenie... słucham z iPada mini 2 - streaming z Apple Music, z iPhone 5 - AM streaming i i offline z AM, z iPhone 4s , AM offline, z iPod touch 6 AM offline, z Apple TV, AM streaming, żona z iPada mini AM - streaming. 

6 urzadzeń, z jednego Apple ID , mojego, 5 euro miesięcznie, legalnie jest do dziesieciu. 3 pokoje w kolumnach, albo BT, albo kabel z Jabłkiem i dragonfly black, ew, Apple TV - taishan z zasilaniem Mikolaj612, wszędzie Apple Music gra legalnie, plus dobre słuchawki dla każdego chętnego ;)  House full of Music . Apple Music konkretnie. Jakieś pytania?

Aha, żonie kupiłem jeszcze iPod shuffle parę lat wstecz, na urodziny. Ale gdzieś wsiąkł..

Edited by manu
  • Upvote 1

Kurz, przegrzewanie, odkształcenia matrycy od temperatury, jakość paneli, awaryjne zasilanie. Przynajmniej z tego co pamiętam.

2 minutes ago, EvilKillaruna said:

Kurz, przegrzewanie, odkształcenia matrycy od temperatury, jakość paneli, awaryjne zasilanie. Przynajmniej z tego co pamiętam.

Muszę poczytać. Raz spotkałem się ze stwierdzeniem użytkownika androida (jeszcze nie miałem nic od apple, młody byłem), że po mocnym przyciśnięciu wyświetlacza w telefonie na androidzie pojawia się tęcza, a ekran w iphonach pęka. I kurde myślałem, że to prawda :D 

Użytkownicy Androida akurat nie mają tu nic do rzeczy. Jestem jednym z nich, używam bo muszę, tak jak większości sprzętu (włącznie z audio, nawet AKG).

Niemniej zapadło mi to w pamięć, a ze względu na niższy koszt i większe możliwości pod aplikacje których używałem wtedy zawodowo, pozostałem przy PC do dziś.

52 minutes ago, Sound Jobs said:

Do tego ta jakość wykonania :) Są to rzeczy unikalne dla sprzętu apple, niespotykane wśród konkurencji. 

iPhone'y są świetnie wykonane, ale bez przesady. Nie mówię już nawet o topowych Samsungach, ale masz Huawei, Sony i kilka innych. Absolutny top. 

52 minutes ago, Sound Jobs said:

Ślepym funboyem jednak nie jestem, ani nigdy nie byłem. Widzę wady tego sprzętu i mogę bez problemu kulturalnie o nich podyskutować.

Jesteś, ale jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. Stąd między innymi kłopoty z Twoimi wątkami na innym forum. Ale ja też nim kiedyś byłem. Fanboje chcą zbawiać świat, jedni mniej, drudzy bardziej. Apple ma najlepszych żołnierzy, pod tym względem Stefan był geniuszem. Miałem jakoś trzyletni okres jabłkowy, macbooki, iMac,  iPady I iPhone. Od 3GS do 5 chyba. Była bajka, parę tysi w aplikacjach.  Powiem Ci krótko jak skończyła się moja przygoda z Apple. Trzy lata temu, w styczniu,  ogarniałem kredyt na chatę. Mając działalność na ryczaucie to nie jest prosta sprawa. Musialem być na telefonie, a akurat wyjechałem na zdjęcia na trzy dni tuż pod Warszawę - do Józefówa. No i słabo z zasięgiem. Pech chciał, że jakoś kilka dni wcześniej zaktualizowałem iPhona do najnowszego softu. No i okazało się, że wujek Stefan znów wiedział lepiej. W opcjach wyboru sieci wyciął 2g i zostawił dwie pozycje, 3g i 4g. Żadna z nich w tym podwarszawskim lesie nie działała. Wytrzymałem jakoś do 14 i pojechałem do Wawy kupić telefon. Wtedy na szybko to byl HTC One. Od tamtej pory siedzę w androidzie, oj sporo się zmieniło. 

Aaa, no i iPoda Video 5G kupiłem normalnie w polskim sklepie tuż po premierze. Jakoś 1,5k.

Edited by all999
  • Upvote 2

Ja pamiętam natomiast, że iphone 4s po kolejnych aktualizacjach strasznie spowalniał, początkowo pamiętam był super płynny a pod koniec okresu użytkowania (około 2015 rok) z najnowszym softem mulił jak cholera :(. Pod tym względem dobrze pamiętam lumię 800 - do końca swego żywota śmigała fajnie (co prawda trochę mało apek...)

Tylko porównaj sobie @all999 łatwość własnoręcznej naprawy tych smartphonów. Samsunga widziałem jak się rozbiera i mimo iż uważam tą markę za najlepszą produkującą smartphony na androidzie, to niewiem czy zdecydowałbym się na kupno s7. Ja naprawiam własnoręcznie, jeszcze mi mój portfel miły :) 

Co do funboya to napisałem, że nie jestem ślepym :P więc może i jestem nieślepym.

Edited by Sound Jobs

Just now, Sound Jobs said:

Tylko porównaj sobie @all999 łatwość własnoręcznej naprawy tych smartphonów. Samsunga widziałem jak się rozbiera i mimo iż uważam ją za najlepszą markę produkującą smartphony na androidzie to niewiem czy zdecydowałbym się na kupno s7. Ja naprawiam własnoręcznie, jeszcze mi mój portfel miły :) 

Po pierwsze nijak to się ma do tego co napisałem :) Po drugie, rzadko mam jeden model dłużej niż okres gwarancji. Tak, jestem gadzeciarzem. 

• Upvote 1

Do dzwonienia , poczty, SMS, robienia zdjęć i słuchania muzyki - 4s jest Ok. Tak żona korzysta. Do netu - tylko awaryjnie, bo jak iPad 2, iPad 3 , iPad mini - muli okrutnie. Błędy zrobili fatalne że dopuszczają te urządzenia do kolejnych IOS , które je okrutnie spowalniają. Wolałbym mieć iPada mini na IOS 6 (niż na 9) - może nie wszystkie apki by śmigały, ale nie musiałbym kupować mini2, bo zwykły iPad mini dalej dawałby radę....

13 minutes ago, JC said:

Ja pamiętam natomiast, że iphone 4s po kolejnych aktualizacjach strasznie spowalniał, początkowo pamiętam był super płynny a pod koniec okresu użytkowania (około 2015 rok) z najnowszym softem mulił jak cholera :(. Pod tym względem dobrze pamiętam lumię 800 - do końca swego żywota śmigała fajnie (co prawda trochę mało apek...)

Edited by manu

2 hours ago, all999 said:

Po pierwsze nijak to się ma do tego co napisałem :) Po drugie, rzadko mam jeden model dłużej niż okres gwarancji. Tak, jestem gadzeciarzem. 

Sztuką jest zrobić świetnie wyglądający telefon, którego naprawy może się podjąć każdy Janusz niedzielnej naprawy. Ja bym kupił używanego średniaka do aktualizacji ios i tyle :P

Inne firmy nie są idealne, (wybuchające note 7 np) nie oczekujmy więc tego od tej jednej.

A co do dyskusji apple vs reszta świata na forum.mp3 to naprawdę na chwilę obecną, nie chce mi się w nich uczestniczyć. Za dużo gadaliśmy o tym na shoucie, temat chyba został tam wyczerpany, a mi się po prostu znudził. Jeżeli ktoś potrzebuje porady "Jaki sprzęt apple wybrać" to ma mój wątek dedykowany, pozostałym nie zamierzam wciskać na siłę. W wątku z telefonami przestałem się już udzielać. 

Edited by Sound Jobs

Na chwilę obecną jest tam:

Fatal error: Call to a member function language() on null in /system/Output/Output.php on line 535

więc trudno byłoby w czymkolwiek uczestniczyć :).

Moja przygoda z Apple zaczęła się bodaj w 2012, gdy dostałem od rodziców IP4. Szczerze mówiąc źle wspominam ten telefon. Wyglądał wspaniale i pod tym względem był arcydziełem, ale problemów miałem z nim sporo - z baterią, z głośnikami (już drugiego dnia zaczęły popiardywać), z płynnością działania. Przesiadka na Galaxy S4 była miłym doświadczeniem, ale i tu po jakimś czasie pojawiły się problemy z baterią (na szczęście wymienną) i płynnością (jak to Android), a sam telefon wspominam jako przekombinowany. Później IP5s, którego uważam za (obok Nokii 3310 i 6500 Slide) za najlepszy telefon, jaki kiedykolwiek miałem. Zero problemów i myślę, że do dzisiaj korzystałbym z niego z przyjemnością, ale niestety - muszę mieć dual sim, więc wylądowałem na Xperii Z5, która chyba dostała drugą młodość wraz z update'm do 7.0 (na 6.0 działała fatalnie) - dobra słuchawka, ale IP6s mojej lubej to zdecydowanie wyższa liga.

Miałem też iPada 2 - kupiony niedługo po premierze i bardzo miło wspominam to urządzenie - bardzo przydał się na studiach. Od 2014 korzystam bezproblemowo z Mini 2 - do poczytania do poduszki oraz jako odtwarzacz Apple Music - jedynego serwisu muzycznego, z którego korzystam. Ekran jednak jest trochę za mały w dobie współczesnych smartfonów - może czas na iPada 2017?

Służbowy MacBook Air 2015 - kocham ten komputer, bardzo dobrze pracuje mi się w macOS i bateria na serio daje radę. Szkoda, że nowe maci tak bardzo wykastrowali z portów (acz do Air też jedną przejściówkę zawsze muszę mieć przy sobie - Mini DisplayPort - VGA, więc może nie byłoby tak źle).

No i kupiony w grudniu używany iPod Video 5.5g 80GB z wgranym Rockboxem (stan bardzo dobry plus) - nie wiem, czy za 200-300zł można wyrwać lepszego grajka. Cudnie zgrywa się z Sony 100AAP.

Poszukuję teraz Touch w kolorze czerwonym, żeby pasował do czerwonych Sony ^^

Podsumowując - sprzęt Apple ma masę wad, nie jest wcale taki bezproblemowy i bezawaryjny, ale korzysta się z niego przyjemnie. Ten user experience mają na ciągle wysokim poziomie i za to głównie (+ design i jakość wykonania) sobie tę firmę cenię.

Ja jestem fanem starych, dyskowych iPodów - pod warunkiem zainstalowanego Rockboxa :D

Fajnie by było zobaczyć niedługo odpowiedź Apple na mnożące się audiofilskie DAPy na Androidzie - iPod Touch Pro z wysokiej klasy DACem, duża mocą wyjściową i funkcjonalnością na poziomie Fiio X5III :)

3 hours ago, bachankas said:

Ja jestem fanem starych, dyskowych iPodów - pod warunkiem zainstalowanego Rockboxa :D

Fajnie by było zobaczyć niedługo odpowiedź Apple na mnożące się audiofilskie DAPy na Androidzie - iPod Touch Pro z wysokiej klasy DACem, duża mocą wyjściową i funkcjonalnością na poziomie Fiio X5III :)

Tylko jaki audiofil to kupi ? Przecież będzie miało iTunes. Chociaż ja ostatnio i tak w 90% używam streamingu 2 dychy miesięcznie i mam wszystkie albumy pod ręką.
Coraz więcej ludzi przekonuje się do tego, tidal hifi, spotify i player który je obsługuje.

Edited by Sound Jobs

Co może być przyczyną, że po płatności telefonem za pomocą apki wallet (mbank) zatwierdzeniu płatności odciskiem palca przychodzi potwierdzenie udanej transakcji i blokuje się ekran (iphone7)? Żadna inna aplikacja nie powoduje freeza ekranu.

Edited by Palpatine

Używając od lat szeregu urządzeń od Apple, stwierdzam, że to jedna z mniej przereklamowanych firm. A na tle branży audio to jest niedoszacowana. ;)

Apple to sprzet do pracy. Macbook pro mi sluzy do pracy bez problemowo 8 lat juz (tylko upgrade do dysku ssd). Prosze mi tu nie hejtowac bezpodstawnie !!!🤨 miedzy czasem wspopracpwnik juz wymienil 2 razy swojego laptop pc. 😂 prosze mi nie zaczynac wojny apple-pc bo i tak wiemy wszyscy kto wygra !!! 🧐

Edited by ysis

3 minuty temu, ysis napisał:

Apple to sprzet do pracy. Macbook pro mi sluzy do pracy bez problemowo 8 lat juz (tylko upgrade do dysku ssd). Prosze mi ro nie hejtowac bezpodstawnie !!!🤨 miedzy czasem wspopracpwnik juz wymienil 2 razy swojego laptop pc. 😂 prosze ru mi nie zaczynac wojny apple-pc bo i tak wiemy wszyscy kto wygra !!! 🧐

Tutaj się zgodzę. Co prawda nie korzystam na codzień ale od 2012 roku mam styczność z MacBook Air a od niespełna dwóch lat tym małym Macbook'iem i do pracy, przeglądania stron jest na prawdę dobry. Na głośniki też nie można narzekać. Ogólnie podoba mi się to że jest mały i poręczny.

Wygra PCmasterRACE 😛