Jump to content
Sign in to follow this  
victor11

Słuchawki do słuchania podcastów

Recommended Posts

Cześć.

 

Moim celem jest poprawienie znajomości języków obcych i wobec tego chciałbym wypróbować metody oparte przede wszystkim na słuchaniu mowy np. w formie podcastów w obcym języku. Żeby jak najlepiej wykorzystać dostępny czas planuję słuchać obcych języków w wolnych chwilach tj. podczas chodzenia po mieście i podróży komunikacją miejską. Muszę więc dobrać do siebie odpowiednie słuchawki, które sprostają temu zadaniu. W teorii najlepsze byłyby te, które jak najmocniej wygłuszają otoczenie, ale ja nie chcę takiej opcji, gdyż nie lubię odcinać się w ten sposób od świata i chcę po prostu wciąż być świadomy tego co się wokół mnie dzieje. Także konstrukcja w 100% zamknięta dla mnie odpada. Nie planuję w ogóle słuchać muzyki, także jakość wystarczy żeby była znośna - w rzeczywistach warunkach też nie zawsze dokładnie słyszymy naszych rozmówców więc w tej kwestii mogę iść na kompromisy. Chciałbym też, żeby wszystko odbywało się w zdrowy sposób, dlatego też mocne podgłaśnianie słuchawek dousznych niezbyt mi odpowiada.

 

Aktualnie zastanawiam się nad dwoma wariantami:

1. Słuchawki dokanałowe - a raczej jedna słuchawka dokanałowa umieszczona w uchu, druga nie.

2. Słuchawki półotwarte.

 

Myślicie, że takie rozwiązania dadzą radę komfortowo odtwarzać mowę bez odcinania się od świata?

Wybaczcie, jeśli to pytanie brzmi idiotycznie, do tej pory miałem do czynienia jedynie z prostymi słuchawkami dousznymi, a na eksperymenty nie mam pieniędzy.

 

Mój budżet: max 200 zł, ale wolałbym się zmieścić do 150 zł. Bezprzewodowe, przewodowe - obojętnie, ale bardziej nastawiam się na przewodowe. Za ewentualne konkretne modele też będę wdzięczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...