Jump to content

[ROZWIĄZANE] słuchawki mobilne do 500 złotych

Fowo
 Share

Recommended Posts

Hej. Szukam słuchawek które nadadzą się do użytku w autobusach oraz na siłowni, a więc kompaktowych. Myślałem o konstrukcji półotwartej lub zamkniętej, jako iż lubię puścić muzykę głośno i przy tym nie puszczać jej innym, ale także mieć komfort.

Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim progressive metal (Dream Theater, Symphony X, Periphery) chociaż nie tylko (mr big, pink floyd, Alter Bridge, System of a down).

Szukam więc modelu który całkiem analitycznie oddaje dźwięk, ale nie robi pisków z sopranów i trzyma balans w kwestii mocy na każdej wysokości.

Jako odtwarzacza używam iPhone 4 albo ipoda 4tej generacji.

Dotychczas używałem beatsów solo hd i mocno się zawiodłem. Soprany zamieniały się w piski wwiercające się w głowę, mimo to przyznam że polubiłem basy oraz stosunkową głębokość sceny.

Szukam więc modelu z lekko naturalnym brzmieniem, będącym modelem kompaktowym, nadającym się do założenia na siłowni. Na inntm forum polecono mi takstary hd6000 w połączeniu z Fiio

Pomyśl o AKG K550 (jakieś 600zł). Konstrukcja zamknięta, ale bardzo wygodna grająca neutralnie. Co najlepsze - te słuchawki mają małe wymagania sprzętowe, wiec zagrają świetnie nawet bez dodatkowych wzmacniaczy. Z applowskim sprzętem powinny zgrać się idealnie. Tu masz ich recenzję: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-akg-k550/ Tamte Takstary przy nich wymiękają ;)

Jednak pamiętaj o tym, że są to sporej wielkości słuchawki. Leżenie z nimi jak najbardziej ok, siedzenie i spacery również. Jednak siłkę bym sobie odpuścił :D W takim miejscu w ogóle odpuściłbym sobie modele wokółuszne - pchełki będą wygodniejsze.

Edited by Wdwdr

No właśnie moim głównym celem zakupu są słuchawki które nadadzą się na siłownię, lecz na pewno nie pchełki za względu na mój kształt ucha nie pozwalający na pewno włożenie ich ani dokanałowe (lubię puścić muzykę głośno i nasłuchałem się jak to one wtedy niszczą uszy).

Zastanawiałem się dziś nad kupnem zestawu pokroju takstarów hd6000/pro80 oraz Fiio E11K 2/ E10K olympus 2. Wydaj mi się (jako niedoświadczonemu w temacie użytkownikowi ^^) to być całkiem wygodny na codzień zestaw. Jak oceniacie?

Poza tym akg 550 nie mogę znaleźć w cenie niższej niż 620 złotych, co jednak jest sporą różnicą dla skromnego w pieniądze licealisty jakim jestem.

Edited by Fowo

Ja bym powiedział, że K550 w rewizji pierwszej to słaby strzał. One grają bardzo lekko, neutralnie i aksamitnie. Tyczy się to również dołu, co nie spodobałoby się raczej po profilu V jakim grają beatsy. Do tego one są dość duże (i przy tym bardzo wygodne), więc przy wykonywaniu ćwiczeń na siłowni mogłyby się po prostu nie sprawdzić, chociaż w tym aspekcie może być duży problem.

Ja od siebie zaproponowałbym sprawdzić i osobiście posłuchać Brainwavz HM5 (impedancja 64 Ohm więc z kalkulatora mogą mieć słaby start), Audio-Technica ATH-M40x i jeśli te będą za słabe to ewentualnie Shure SRH-750DJ. Te ostatnie będą miały lepszy dół, bo są to słuchawki ciepłe, a podejrzewam że w neutralnych może Ci sporo dołu brakować bo na słabych źródłach (czyli przenośnych) w neutralnych i jasnych słuchawkach jest go zawsze mało tym którzy słuchali ciepłych słuchawek. Co kto lubi, wybierz się do jakiegoś sklepu i posłuchaj sobie słuchawek z tego źródła z którym chcesz ich używać.

Dzięki za odpowiedź :) na pewno poczytam i jeżeli będę w stanie to sprawdzę podane przez ciebie modele, wciąż jednak jestem ciekaw opinii o podanym przeze mnie zestawie tj.  takstary hd6000/pro80 oraz Fiio E11K 2/ E10K olympus 2.

4 hours ago, Fowo said:

Dzięki za odpowiedź :) na pewno poczytam i jeżeli będę w stanie to sprawdzę podane przez ciebie modele, wciąż jednak jestem ciekaw opinii o podanym przeze mnie zestawie tj.  takstary hd6000/pro80 oraz Fiio E11K 2/ E10K olympus 2.

E11k to wzmacniacz, E10k to DAC. A to jest różnica.

@Tianse Napisałeś, że nie spodobałyby mu się po profilu V jaki miały Beatsy. Ale napisał, że to Beatsy mu się nie podobają i szuka czegoś innego. Więc dlaczego miałby mu się K550 nie spodobać? Tymbardziej, że napisał, że szuka neutralnych słuchawek. 

@Fowo  Powiem tak. K550 poradzą sobie świetnie nawet bez DACa pokroju E10K (którego zawsze możesz dokupić by wycisnąć z nich jeszcze więcej), wiec jeden wydatek z głowy mniej. A brzmieniowo przewyższają wymienione tu Audio-Techniki, Shure czy Brainwavzy. Ten model akurat będzie spełniać twoje oczekiwania wobec słuchawek. Tymbardziej, że bardzo dobrze współgra z produktami Appla. Jeśli tylko nie przeszkadza ci ich rozmiar, to poważnie pomyśl, czy nie lepiej zaczekać chwilę i cieszyć się klasę lepszymi słuchawkami.

@Wdwdr

Może trochę dokładniej wytłumaczę swoją sytuację. Moje obecne środki to 500, może w  granicach 550 złotych. Słuchawek potrzebuję do końca miesiąca, ponieważ w lipcu wyjeżdżam pracować. Wracam do domu dopiero w sierpniu. Dlatego też potrzebuję słuchawek do tego czasu, i na pewno nie zarobię na nie żadnych pieniędzy. Dlatego też k550, nawet jeżeli rzeczywiście są świetne, zwyczajnie nie wchodzą w grę ze względu na cenę która w najlepszym wypadku wynosi 630 złotych+wysyłka.

Poza tym jakość jakością ale na siłownię potrzebuję sprzętu relatywnie lekkiego oraz nie przeszkadzającego w wykonywaniu ćwiczeń, a więc niedużego. Dlatego też dopytuję się o te 2 modele takstarów, które jak słyszałem oferują bardzo dobrą jakość jak na cenę 300 złotych. 

Jeżeli bym się na nie zdecydował, powinienem zakupić E11k 2 czy E10K? Co lepiej się sprawdzi w podanych wyżej gatunkach muzycznych?

@Wdwdr K550 to skrajność tego naturalizmu, tym bardziej w pierwszej rewizji. Jak on po beatsach je usłyszy to zapyta się "co to w ogóle jest?". Dla niektórych te słuchawki kompletnie nie są muzyczne. One muszą się po prostu spodobać. Co innego druga rewizja, która ma dużo bardziej melodyjny i muzyczny dźwięk, do tego trochę cieplejszy i nie taki dramatycznie płaski, na moje ucho. Jeszcze jedna rzecz - gość chce maksymalnie do 500zł, Ty mu wyjeżdżasz ponad 20% nad budżet. Nawet jak to robisz, to wskaż mu najpierw rozwiązanie w jego budżecie i dodaj, że istnieje droższa alternatywa. Tak będzie dla kogoś łatwiej.

@Fowo Nie słuchałem tych Takstarów, więc się o nich nie wypowiem. Przed kupnem warto sobie słuchawek posłuchać, naprawdę.

@Tianse

Będę wdzięczny za pokazanie miejsca w okolicach bydgoszczy gdzie można by wysłuchać chociaż części podanych na tutejszym forum modeli, bo dziwnie nigdy nie widziałem wysokojakościowych modeli za 400zł + w sklepach pokroju saturn, chyba że były to np. Krakeny

Guest Mayster

Trzeba się wybrać do sklepów stricte audio, a nie takich sieciówek. 

Pierwszy wynik w google po wpisaniu akg k550 Bydgoszcz i już masz ;]

@Fowo Panie drogi, w Bydgoszczy masz przykładowo mp3store, czyli esencję sklepów ze słuchawkami. Po prostu więcej nie potrzeba. Zadzwoń czy mają wszystkie na miejscu, to byś posłuchał sobie od razu wszystkich i jedne wybrał :)

18 minutes ago, Fowo said:

@Tianse

Będę wdzięczny za pokazanie miejsca w okolicach bydgoszczy gdzie można by wysłuchać chociaż części podanych na tutejszym forum modeli, bo dziwnie nigdy nie widziałem wysokojakościowych modeli za 400zł + w sklepach pokroju saturn, chyba że były to np. Krakeny

Krakeny to akurat dno :) a nie "wysoko jakościowy model".

1 hour ago, Fowo said:

@Wdwdr

Jeżeli bym się na nie zdecydował, powinienem zakupić E11k 2 czy E10K? Co lepiej się sprawdzi w podanych wyżej gatunkach muzycznych?

Już ci raz odpowiadałem na to pytanie. E11k to AMP, a E10k to DAC. To jest tak jakbyś wybierał pomiędzy samochodem z przyczepką, a samą przyczepka tyle, że większą. Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie - czego właściwie potrzebuję? ...bo to 2 różne sprzęty.

Może być tak, że słuchawki będą potrzebowały tylko wzmacniacza, bo iPod jest całkiem dobrym źródłem. A może też być tak, że iPod okaże się niewystarczający. Tak jak koledzy wspominali - musisz udać się na odsłuchy

Gatunki muzyczne są tutaj bez znaczenia.

Edited by Wdwdr

Nie wyobrażam sobie na siłownię nic dużego, a tym bardziej nausznych/wokółusznych słuchawek i sporego DAP-a, a już na pewno DAP-a i zewnętrznego wzmacniacza. Nie lepiej przycelować w coś bardziej mobilnego i nawet tańszego? Żal kiedy 500zł wypadnie z ucha, zawadzi o gryf i będzie do recablingu. Dla mnie już iPod Classic jest zdecydowanie zbyt nieporęczny do ćwiczeń. Spójrz na Sansę Clip Sport, FiiO M3, Cowon E3. Do tego doki albo pchełki, najlepiej z prowadnicami. Ew. bardzo dobrze się trzymają doki z tipsami bi-flange i tri-flange. To tylko moja propozycja, uznałem że względnie cenna jako osoby ćwiczącej :P

Dobra jest, moim ostatecznym zakupem (jutro idę do mp3store i płacę) zostają rewelacyjne moich odczuciach takstary 6000 oraz Fiio A3.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi  i rozwiane wątpliwości :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...