Jump to content
akjaen

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do 3000 + wzmacniacz

Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek otwartych/zamkniętych wokółusznych do 3000zł. Do tej pory używam Sennhasierów HD 585 wraz z karta dźwiękową AIM sc 808. Jako że słucham dużo muzyki z PC ( TIDAL, płyty) postawiłem kupić lepsze słuchawki. Mój wybór padł na dużo droższe Senki HD660s jednak ze względu na masakryczny ucisk,  jakie te słuchawki mi sprawiały odesłałem je z powrotem. Kolejną moją bolączką jest fakt ze HD 558 mimo że są otwarte to dźwięk wypuszczany przez nie na zewnątrz jest akceptowalny. W przypadku HD 660s mógłbym puścić muzykę na 80% a sąsiad na balkonie cieszył by się darmową muzyką z moich słuchawek. Ponadto dźwięk z nich był odczuwalnie gorszy niż ten który mam dotychczas, co było dość dziwne zważywszy na różnice w cenie. Być może AIM nie dał rady ich napędzić bo gdy podniosłem suwak głośności na wyższy grały już troszkę lepiej. Zawiedziony tym zakupem przeszukuje internet w znalezieniu słuchawek do 3000zł otwartych ( ale nie tak mocno jak senki 660s ) lub zamkniętych z padami welurowymi. Ostatnio zainteresowały mnie Audeze LCD -2 Classic + Aune x7s ( na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć do 1300zł - osobna kwota ) Wiem że można dokupić welury na allegro.  Boje się jednak że słuchawki  będą nie wygodne ze względu na ich wagę i fakt że na AIM sc808 będą grały zbyt cicho. Jeżeli ktoś z was miał kiedyś styczność z takim zestawem to prosiłbym o wypowiedzenie się oraz prosiłbym o podanie mi jakiejś alternatywy do Audeze [ interesują mnie tylko słuchawki wokółuszne ]  Pozdrawiam

1 godzinę temu, akjaen napisał:

AIM sc808

Why? Czytałeś recenzję Jakuba? O ile dobrze pamiętam, spokojnie parował nawet LCD2F, zresztą kiedyś sam polecał mi taki zestaw kiedy się interesowałem LCD 2F i wtedy AIM SC808 byłby idealnym rozwiązaniem w niewielkiej cenie + wymiana opamów. No a Audeze to już potrzebują ciut więcej mocy. Jakub określał SC808 jako gorszą wersja Bursona Conductor V2+ jeśli nic nie pomieszałem.
Zresztą nie podałeś oczekiwanego brzmienia. 

Alternatywy? Audioquest Nightowl, Nighthawk, legendarne Sennheiser HD600, które skalują się z lepszym torem, podobnie ciut jak Audioquesty, fostex TH610, ATH W1000Z, Final Sonorus III oraz IV oraz VI, wszystko do sprawdzenia i zapoznania się. Różne style gry, różne ceny, różne słuchawki i jeszcze parę się znajdzie zapewne.

Więc prościej będzie jak powiesz dokładnie czego szukasz i zaczniesz od słuchawek, potem wzmacniacz, a możliwe, że po zmianie opampów o ile nie zmieniałeś, SC808 w zupełności wystarczy, a resztę kasy będziesz mógł dać na słuchawki, co da jeszcze parę modeli, a może nawet i wpakować LCD 2F jeśli by Ci się spodobały.

Może coś źle podłączasz z tą kartą? Bo ona taka słaba znów nie jest. 

@Nehero Tylko że nigdy nie wpadałem na pomysły odkręcania na niej głośności na 80% przy maksymalnym gainie, nawet mają HD650 na testach. Nawet piekielnie trudnych K240 DF oraz bardzo trudnych K340 nie słuchałem na więcej niż 40-30%.

5 minut temu, Nehero napisał:

Jakub określał SC808 jako gorszą wersja Bursona Conductor V2+ jeśli nic nie pomieszałem.

Ale tylko po zamontowaniu ich OPA SS V5i.

• Like 1

Zakładając, że ma Pan do przeznaczenia 3000 zł na słuchawki i 1300 zł na wzmacniacz. To cały budżet wynosi 4300 zł. Jak chodzi o wybór słuchawek to nie będę go podważał, bo sądzę, że jest to bardzo rozsadny kierunek. Jedynie zaleciłbym posłuchanie słuchawek przed zakupem ze względów dźwiękowych i ergonomicznych ( pierwsze spotkanie z LCD 2 było zaskakujące ze względu na ich dość dużą masę w porównaniu do znanych mi modeli). 

Co do źródła to drogi są dwie:

-wymiana op-amp w SC808, a za resztę przeznaczonej kwoty jakiś wzmacniacz ( żeby dopasować trochę brzmienie pod preferencje i ze względów ergonomicznych dla fizycznego pokrętła)

-sprzedaż SC i zakup jakiegoś rozsądnego combo np Aune S6 (jest wersja Pro, ale nie znam jej). Ostatnio trafiłem na ofertę CMA400i za 1800 zł co też mogłoby się dobrze sprawdzić. 

Pierwsze rozwiązanie będzie tańsze (wzmacniacz to opcja, głównie ergonomiczna) i nie zajmie przestrzeni biurka.

Drugie droższe, ale bardziej uniwersalne i wygodne.

2 godziny temu, Lemonsky napisał:

wymiana op-amp w SC808, a za resztę przeznaczonej kwoty jakiś wzmacniacz

ewentualnie wymienić pod polecane SS V5i i jechać po LCD 2F. tutaj słuchawki zrobią lepszy efekt niż dodatkowy wzmacniacz. Zresztą znów wzmacniacz to też tani nie będzie, więc zostaną gorsze słuchawki. A trochę szkoda, bo lepsze słuchawki dadzą więcej, niż lepszy wzmacniacz w większości przypadków. Opampy to chyba 200 zł, a za 4100 zł spokojnie dostanie się LCD 2F. Taki zestaw kiedyś polecał mi w moim wątku Jakub i to wydaje się rozsądne, szczególnie, że karta już jest. 

Słuchałem LCD 2F i to naprawdę genialne nauszniki, jeśli jest możliwość, to bym brał, oczywiście w przypadku autora warto pójść posłuchać.

2 minuty temu, Nehero napisał:

Opampy to chyba 200 zł

Troszkę więcej, bo 335 zł za dwie sztuki. SC808 potrzebuje 3. Problem pojawia się też w sytuacji, gdy trafimy na sztukę z wadliwej serii:

6 minut temu, Nehero napisał:

Słuchałem LCD 2F i to naprawdę genialne nauszniki, jeśli jest możliwość, to bym brał, oczywiście w przypadku autora warto pójść posłuchać.

Tak. Moją prywatną sztuką rozkoszuje się co prawda już inna osoba (redukcja wyposażenia), ale z tego co wiem jak posłuchała to za przeproszeniem cyt. "obsr*ła się na miętowo", więc klient chyba zadowolony ;)

2 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Troszkę więcej, bo 335 zł za dwie sztuki. SC808 potrzebuje 3. Problem pojawia się też w sytuacji, gdy trafimy na sztukę z wadliwej serii:

A czyli rozumiem, że to dual muszą być. Jednak chyba nadal to ciekawsza opcja, niż kupowanie wzmacniacza pod Audeze. A przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Szczególnie, że jak sam bym miał taki wybór, to pewnie wolałbym iść w LCD 2F.

5 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Tak. Moją prywatną sztuką rozkoszuje się co prawda już inna osoba (redukcja wyposażenia), ale z tego co wiem jak posłuchała to za przeproszeniem cyt. "obsr*ła się na miętowo", więc klient chyba zadowolony ;)

Nie dziwię się. Z DAC 215, LCD 2F grały miodnie. 

W recenzji fakt, że karta korzysta z kości podwójnych, jest zaznaczony aż na czerwono. Jeśli szukać wzmacniacza pod Audeze w dobrej cenie, to albo Cavalli Tube Hybrid, jeśli ma to być coś w stylu okrojonego Pathosa Aurium, albo używane S7, ale tu głównie pod balans + dużo zależy od tego na jaką trafi się ofertę i od kogo. 

@Jakub Łopatko

A jak sobie radzi S6 z Audeze? Jest jakiś konkretny powód dla którego poleca Pan wzmacniacz lampowy? Jeżeli jest to zawarte w jakiejś recenzji, to bardzo przepraszam, ale staram się nie szukać kolejnych powodów do zmiany  sprzętu, a co za tym idzie nie czytam na ten temat. 

@Lemonsky

S6 daje sobie bardzo dobrze radę, ale pasuje bardziej do pułapu takich LCD-2C/2CB/GX. Chodzi o czystość dźwięku i ogólnie jego klasę. Dlatego wskazałem na S7, która rozszerza S6 o lepszą scenę i zero szumu. Tło jest ciemniejsze, mamy też niższą impedancję wyjściową.

CTH poleciłem ponieważ miałem wypożyczonego go na testy. Nie jest to wzmacniacz lampowy, a hybryda. Sam korzystam z również hybrydowego Pathosa Aurium z LCD-XC i bardzo sobie chwalę to połączenie. Recenzji CTH jeszcze nie ma, ale mam o nim bardzo pozytywne zdanie ze względu na kapitalną relację ceny do jakości dźwięku. Gra gorzej od Aurium, ale podobnie tonalnie i ze znacznie niższą przy tym wszystkim ceną. 

• Like 1
  • Upvote 1

Dziekuje wszytkim za odpowiedzi. Sytuacja delikatnie sie zmienila i teraz gleboko zastanawiam sie nad nowymi hd700 lub uzywanymi hd 800. Nie pisalem nic na temat tego co oczekuje, bo nie jestem profesjonalnym sluchaczem myzyki xd Poprostu zalezy mi na jak najlepszym odsluchu muzyki ktora slucham. Jestem niestety ograniczony tym co zamieszczone jest na youtube, tidal idt. Szukam caly czas sluchawek detalicznych gdzie odpale np flok rocka i bede slyszal bardzo dokladnie kazdy flet, trabke, gitare a przy tym dosc wyraznie wokal. Duzy efekt powstal przy zakupie AIMa gdy przesiadlem sie z integry. Mam odlozona kase na słuchawki i wlasnie staram sie cos znalesc. Nie chce dac wiecej jak 1300 za wzmacniacz , bo jestem pewien ze nie uzyskam wiekszego zaskoczenia pakujac krocia w wzmacniacze jezeli chodzi o jakosc dzwieku (w moim przypadku). Nie chcialbym tez laczyc sluchawki z kilkoma zestawami. Mysle ze sluchawki + karta dzwiekowa czy DAC zupelnie wystarcza jezeli chodzi o moje oczekiwania.

HD700 nigdy nie zyskały wielkiego uznania wśród fanów audio, w przeciwieństwie do wspomnianych HD800, dlatego też zdecydowanie odradzam zakup tych pierwszych i w sumie tych drugich też. Powód dla tego jest bardzo prosty, HD800 to wymagające słuchawki co do źródła, a polecane dla nich wzmacniacze są przynajmniej w cenie samych słuchawek. Nie chcę Pan wydać kwoty rzędu 6-8 tysięcy na zestaw tylko 3 tys, więc temat znalezionych przez Pana słuchawek raczej uznałbym za zamknięty. Właściwą drogą w takiej sytuacji byłby zakup używanych Beyerdynamic T5v2 (lub odpowiednika AK T5V2 -kolaboracja z firmą Astell Kern), w tej cenie warte uwagi byłyby też Audeze LCD-2C,  Fostexy TH900 v2(używane), TH610 lub używane Focal Elar. 

W kwocie Pana budżetu i ze względu na Pana doświadczenie w temacie audio proponuje wizytę w salonie Top-Hifi oraz Mp3Store w celu przesłuchania wszystkich zaproponowanych modeli (również HD800), ale na Pana sprzęcie lub takim, który będzie Pan chciał zakupić. Bardzo mi przykro, ale przeskok jaki Pan poczuł w przypadku AIM będzie już raczej nie do osiągnięcia, bo zmiany jakie zachodzą w jakości dźwięku na tym poziomie to poprawa w zakresie 10% przy 100% wzroście ceny. 

Poza tym inwestycja w wysokiej klasy słuchawki jest niezasadna w przypadku korzystania z YT, ponieważ jakość prezentowanej tam muzyki jest daleka od tego co oferuje format flac i wav. Ta uwaga, dotyczy wszystkich z wymienionych słuchawek, choć akurat produkt Audeze będzie najbardziej przychylny pod tym względem. Efekty wspomnianej kompresji są wyraźnie zauważalne w niskich częstotliwościach, gdzie dźwięki lini basowej zlewają się ze sobą oraz w górnych rejestrach, które są nieprzyjemnie wyostrzone względem formatów bezstratnych. 

W takim razie pozostają mi pytanie. Czy Audeze to słuchawki które nadają się do korzystania z nich przez 2-4 godzin dziennie ze względu na ich wagę , to samo tyczy się wspomnianych bayerdynamic. Z tego co wiem do Audeze są bardzo ciężkie. Niestety nie mam możliwości udania się do takiego salonu dlatego niestety pozostało mi wysłuchać ludzi którzy mieli dane słuchawki na głowie.W takim razie pozostają mi pytanie. Czy Audeze to słuchawki które nadają się do korzystania z nich przez 2-4 godzin dziennie ze względu na ich wagę , to samo tyczy się wspomnianych bayerdynamic. Z tego co wiem do Audeze są bardzo ciężkie. Niestety nie mam możliwości udania się do takiego salonu dlatego niestety pozostało mi wysłuchać ludzi którzy mieli dane słuchawki na głowie.

Dla mnie są trochę nie wygodne , nie wiem czy tylko u mnie (raczej nie) ale skóra na pałąku nie powinna dotykać metalowej części. Mi po godzinie zaczyna dokuczać,mowa o LCD XC.  Pomyśl o Bursonie Playmate , miałem go ponad pół roku i nie był wcale gorszy od Rme adi 2 ... Wersja basic , można w promocji wyrwać w super cenie . Opcja zmiany opamow ,da Ci możliwość dopasować dźwięk do swoich preferencji .

Edited by maszynista1987

@maszynista1987 ,,Dla mnie są trochę nie wygodne , nie wiem czy tylko u mnie (raczej nie) ale skóra na pałąku nie powinna dotykać metalowej części.''

To już drugi przypadek o którym słyszę.W którymś z wątków na tym forum ktoś zamieścił zdjęcie jak przerobił opaskę[tragedia]. Przypuszczam iż oba przypadki prawdopodobnie spowodowane są budową głowy.Być może macie małe/wąskie głowy.

Chociaż teraz sprawdziłem. jak założyłem słuchawki to wewnętrzna część tylnej blaszki faktycznie dotykała u mnie skóry pałąka.Jednak przesunąłem minimalnie słuchawki i to zanikło.

bez żadnych problemów siedzę w nich 5-6h. Chociaż w poprzednim egzemplarzu ze starym pałąkiem też tyle słuchałem gdzie komfort faktycznie był gorszy.

Może spróbuj na kimś z domowników i zobacz z zewnątrz.

Edited by Tommy66
  • Like 1

Czyli to wybiórcze przypadki ,u mnie ten materiał od początku chyba był za mocno rozciągnięty, bo glowe mam rozmiarowo ok , dosc sporym facetem jestem ... Napisze do Top HiFi lub lepiej do Audeze ,moze mi wymienia lub poprawia . Zamówiłem nawet gąbki naklejane od innych słuchawek i było o niebo lepiej , ale wytrzymały 3 tygodnie i odpadły ...

Edited by maszynista1987

@maszynista1987 Widżę że ,,...bo glowe mam rozmiarowo ok , dosc sporym facetem jestem ...'' to pojęcia względne. [Sprawdziłem jak Masz rozsunięty pałąk.]

U mnie o.k wygląda tak a nikt nigdy nie powiedział mi że mam wielką głowę.

DSCN2748.JPG

• Thanks 1

U mnie 3-4 ząbek jest dobrze , ale jak bym tak rozsunol to bym miał na policzkach słuchawki , jutro zrobię fotę , bo dziś praca do późna :)

U mnie w XC jest podobnie jak u @Tommy66, zupełnie jakby mój pałąk fotografował. Natomiast po wymianie opaski w LCD-2F miałem ciaśniej, nie było kontaktu z pałąkiem metalowym, ale słuchawki trzeba było ustawiać na wyższym stopniu regulacji. Opaskę można wymienić na customową w miejsce oryginalnej. Można też zamówić cały pałąk i wymienić całość. Sprawdzałem jakiś czas temu dostawę pałąków i żaden nie miał opaski naciągniętej, wszystko w miarę było ciasno i nie było kontaktu z konstrukcją pałąka. 

• Thanks 1

@Jakub Łopatko No i dopiero teraz się wyjaśniło dlaczego zyskałem na zakresie regulacji pałąka w nowych słuchawkach względem starych.W obu długość prętów 70 mm.

Mam tę lużniejszą opaskę + grubość obicia starego pałąka.:) Ma się na czym słuchawki nosić:D.

DSCN2623.JPG

@maszynista1987 wpadłem na taki pomysł abyś zdemontował opaskę [jeśli jest ze skóry nie dermy] i zaniósł do szewca aby gdzieś z boku zszył na zakładkę ze 2-3mm.

Masz zapas na regulacji prętów.

Edited by Tommy66
  • Like 1
  • Thanks 1

Chyba doszycie ,to najlepszy pomysł , bo widziałem podruby na e bay pałąków , ale bez sensu przepłacać . Dzięki za pomoc na boląca głowę :)

Opaska leży tak ,widziałem na e-bay za 150 zł ,można zamówić nówki . Musze pomyśleć na dniach co z tym fantem robić , nie chce się za bardzo kolejna gotówkę lądować w to co powinno być od początku wygodne ... ;)

Wysłałem zapytanie do suportu , poczekam co odpiszą i dam znać :)

IMG_20190909_135557419.jpg

Edited by maszynista1987

Co do komfortu. lcd X ktore fabrycznie ważą z nowym pałąkiem pod 700gram o ile pamietam, im dłużej w nich siedzę, tym bardziej znikają z głowy. Pierwsza godzina, czuję, że mam po prostu miękkie wygodne słuchawki. Ale po 2/3 juz ich praktycznie nie zauważam. Najbardziej komfortowe słuchawki, z jakimi miałem do tej pory do czynienia. Moim zdaniem, Audeze doskonale sobie poradziło z ich dużą masą.

Dodam ze sam jestem drobnym facetem, z dość małą głową. :p

Edited by Mikołaj Marcinkowski
  • Like 1

@maszynista1987  

Zdemontuj opaskę. 

1,zrób obrys na kartonie

2. szablon przetnij po środku,i utnij z obu przeciętych stron stron po 1.5 - 2mm

3.dwa fragmenty kartonu sklej taśmą klejącą

4.zrób obrys szablonu na kawałku skóry i dotnij

5.obszyj skórę dookoła [żeby się nie rozciągała]

6.zrób otwory i gotowe

Edited by Tommy66
  • Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...