Jump to content

FiiO Q1 + AKG K240 = dobry pomysł?


Recommended Posts

Witam serdecznie!

W niedalekiej przyszłości zamierzam zakupić sobię zestawik karta dźwiękowa/DAC + słuchaweczki do 800 zł. Co do gatunków muzyki: głównie rock/metal i raczej cała reszta w dużo mniejszych ilościach ;) Obecnie mam Superlux HD681 EVO, więc słuchawki dające radę, dlatego też na pierwszy rzut do kupna idzie źródło. Zastanawiałem się nad AIM SC808, lecz niestety dla mnie będzie chyba troche zbyt mało uniwersalny ze względu na to, że dużo muzyki słucham także na telefonie(nie wykluczam zakupu tej karty w dalszej przyszłości), dlatego też FiiO Q1 wydaje się dobrym wyborem, lecz właśnie mam wątpliwości, czy dobrze poradzą sobię z tymi AKG? Słyszałem że potrzebują mocnego źródła, a FiiO ma wzmacniacz więc w teorii powinno być w miarę dobre połączenie. Na koniec dodam, że nie jestem super wymagający i raczej nie doszukuję się wszystkich niuansów w dźwięku, zależy mi po prostu na czystym, raczej zrównoważonym graniu z małym naciskiem na bass i średnicę i dobrej scenie (gram też w CS).

Z góry dzięki za pomoc :)

Edited by dexter1023
Link to comment
Share on other sites

Witam,

Nie potrzebują mocnego źródła, co bardziej po prostu wyposażonego we wzmacniacz i niską oporność wyjściową, jako że na tą cechę sprzęt ten jest dosyć wrażliwy. Q1 to dobra propozycja na początek do tego modelu, o ile mowa o współczesnych konstrukcjach 55 Ohm. Jeśli ma Pan na myśli stare 600 Ohmowe wersje, definitywnie konieczny będzie zakup bardzo mocnego wzmacniacza i dopiero tu to co Pan słyszał staje się faktycznie prawdą.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Trafiłem na ciekawą okazję i zamówiłem jednak właśnie AIM SC808 :) Teraz trochę zmienię specyfikę pytania :) Co będzie lepsze do rocka, indie rocka, metalu, muzyki filmowej: AKG K240 (Studio/MK II) czy jednak dużo droższe DT990 Edition 600Ohm. Słyszałem że te drugie bardziej lubią się z wzmacniaczami lampowymi, a wolę wykrzesać tą kartą jak najwięcej, czego bliżej raczej będą AKG.

Edited by dexter1023
Link to comment
Share on other sites

Proszę uprzejmie,

To są wbrew pozorom dosyć podobne do siebie bestie, ale droższe DT990/600 Edition to wyższa klasa odsłuchu. Samą kartą również wyciągnie Pan sporo dobra, ale wymagać będzie to doinwestowania jej wzmacniaczami operacyjnymi. Polecam osobiście połączenie 2x Burson SS V5 + 1x MUSES 8820. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...