Jump to content

O tym jak kończy się trolling słów kilka...

Recommended Posts

Czy doczekam się od Pana @Rafacio ustosunkowania się do tego co pisałem? Czy otrzymam dowody na to, że artykuł i to co napisaliśmy kłamią, na przyjęcie korzyści przez moją osobę, lub też - w przypadku braku posiadania takowych - przeprosiny? Bo to, że swoje przyzwyczajenia z innych forów realizuje konsekwentnie tutaj przełykam już naprawdę długo i widzę, że nie tylko jestem celowo ignorowany, ale moja cierpliwość i tolerancja są z premedytacją wykorzystywane. Brak reakcji i dalsze ignorowanie uznam za potwierdzenie celowego trollingu, pomagając jednocześnie spełnić zapowiedź, do której samodzielnego spełnienia brakuje najwyraźniej honoru.

Termin to dziś do końca dnia. W niedzielę nie banuję, bo Dzień Pański.

• Haha 2

Są fora na których jest w regulaminie coś takiego jak zakaz "prowokowania", bardzo wygodne rozwiązanie dające dużą swobodę administracji.
Aby z głową używać do eliminowania jednostek psujących atmosferę.

Oczywiście, można prowadzić agresywną dyskusję. Ale tutaj prowadzone są prowokacje bez jakiejkolwiek merytoryki.

• Approved 1

I właśnie z powodu tegoż zapisu, a także faktu że trwa to od miesięcy, miarka się przebrała.

Wracając do samych podkładek, jak pisałem Aperty mają jedną fajną rzecz, która mnie również przekonała - wspomnianą regulację kąta nachylenia. Każda ze śrub ma swoją podziałkę, więc można wszystko zrobić precyzyjnie i symetrycznie. Nie rozpisywałem się o tym bezpośrednio w artykule.

7 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Wracając do samych podkładek, jak pisałem Aperty mają jedną fajną rzecz, która mnie również przekonała - wspomnianą regulację kąta nachylenia. Każda ze śrub ma swoją podziałkę, więc można wszystko zrobić precyzyjnie i symetrycznie. Nie rozpisywałem się o tym bezpośrednio w artykule.

To dość rzadka funkcja, i może być bardzo przydatna w precyzyjnym, i optymalnym ustawieniu kolumn.  :trollface:.  Ps. przydała by się do mojej Velodynki jedna sztuka, brutalne siły tam działają.

1 godzinę temu, Waifu napisał:

Aby z głową używać do eliminowania jednostek psujących atmosferę.

Niestety niektóre fora nadużywają tego i mnie zbanowali na benchmarku za to, że miałem inne zdanie od moderatora w kwestii procesorów, skrytykowałem go, ale bez obrażania, czy plucia jadem, zwyczajna krytyka, a raczej powiedzenie, że coś mi się nie podoba w tym jaki zestaw mi poleca. 5 min później ban, powód jaki wpisali, był wyssany z palca, nieadekwatny do tego co zaszło. Od tej pory dla mnie to forum nie istnieje. Bo nie można mieć swojego zdania, chyba że myśli się tak samo jak moderator. Istna patologia w dziale komputerowym. Jedno złe słowo powiesz do moderatora i masz permbana od tak. Czyli na zasadzie, albo myślisz jak oni, albo wcale nie myśl.

Dlatego używanie tego z głową jak najbardziej wskazane.

20 minut temu, Nehero napisał:

Jedno złe słowo powiesz do moderatora i masz permbana od tak. Czyli na zasadzie, albo myślisz jak oni, albo wcale nie myśl.

Całe szczęście, że jesteśmy dosyć otwartą społecznością. Niestety jest to nadużywane i w efekcie proceder trollingu o którym mówimy trwa jak Palpatine wspominał od miesięcy. Wolność słowa jednej osoby kończy się tam, gdzie zaczyna wolność drugiej, a ponieważ do północy nie było reakcji, zgodnie z obietnicą pomagam spełnić wcześniej wyrażoną deklarację użytkownika. 

Myślę że nikt nie ma z nas problemu z tym, że ktoś sądzi coś innego niż my. Kwestia jak jest to wyrażane. Jeśli w sposób prześmiewczy, szyderczy, personalny albo próbujący forsować bardzo poważne oskarżenia, to niestety ale reakcja będzie dosyć stanowcza w takiej sytuacji. W takiej, która tyczy się mojej osoby, oczywiście nie pozwolę sobie na bezpodstawne szkalowanie. Zasada jest prosta: albo ktoś ma dowody i wykłada wszystko na stół, albo najzwyczajniej w świecie przeprosi za posunięcie się o ten jeden krok za daleko. 

Wątek na razie zostawiam w celach administracyjnych, aby było jasne "za co". Każdą sytuację moderacyjną mam w nawyku obszernie dokumentować i jeśli już sięgam po środki przymusu bezpośredniego, to w ostateczności i najczęściej jako środek następujący po wielokrotnych prośbach i rozmowach celem załatwienia spraw polubownie. Oczywiście można stawać okoniem, ale niestety w momencie logowania, jak też i samej rejestracji, zaznaczyło się, że akceptuje postanowienia regulaminu forum w całości i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

Nie wnikamy przy tym w to co dzieje się na innych forach - każda społeczność ma swój własny regulamin i model administrowania. Użytkownik ma natomiast dobrowolność co do wyboru gdzie będzie chciał się udzielać. Jeśli już takowego wyboru dokona, to musi automatycznie zgodzić się na panujące w danej społeczności rygor i sposób komunikowania się.

• Approved 1

27 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Całe szczęście, że jesteśmy dosyć otwartą społecznością

I dosyć rzekłbym zarazem otwartą, a również w pewnym sensie zamkniętą, bez przemiału ludzi jak chińczyków na bazarze. Co prawda coraz więcej przychodzi nowych użytkowników, ale to tylko wierzchołek góry lodowej tego co się dzieje na gigantycznych forach, coś na zasadzie korporacji. To tak jakby pojechać do przeludnionego kraju i chcieć spokojnie delektować się herbatka w ciszy i spokoju.

30 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Nie wnikamy przy tym w to co dzieje się na innych forach - każda społeczność ma swój własny regulamin i model administrowania.

Oczywiście co nie oznacza, że każdy model administrowania jest właściwy. Nie mniej nie podobają mi się takie podejścia, bo benchmark to forum po prostu fajne, sporo różnych działów i osób siedzących w różnych tematach, również w tematach audio, ale w niektórych działach moderatorzy to porażka, co stawia całe forum w nieciekawym świetle i strach tam wyrażać swoje zdanie czasami. 

41 minut temu, Jakub Łopatko napisał:

Całe szczęście, że jesteśmy dosyć otwartą społecznością. Niestety jest to nadużywane i w efekcie proceder trollingu o którym mówimy trwa jak Palpatine wspominał od miesięcy.

Trudno, lepiej tak, niż banować każdego jak leci  za byle powód jak to czasami się zdarza na forach. Trole były, są i będą. To jak muchy czy komary, choć niepotrzebne i bezużyteczne owady, to są, bo są i tyle, jako pokarm dla żab i innych owadożerców. Jeśli znajdzie Pan lekarstwo na trole, to sądzę, że nagroda Nobla czeka, a napewno uznanie miliardów użytkowników internetu. :D

14 minut temu, Nehero napisał:

Jeśli znajdzie Pan lekarstwo na trole, to sądzę, że nagroda Nobla czeka, a napewno uznanie miliardów użytkowników internetu.

Rozwiązanie jest proste. Forum to ludzie. Ludzie to forum. Jeśli każdy będzie reagował na zasadzie kolektywu, troll nie będzie miał łatwego życia, jeśli jakiegokolwiek. Trolle żerują na nadaktywności trolowanego i bierności reszty. Bierność bierze się z przekonania, że jest się dla administracji lub nawet reszty społeczności tylko "obrazkiem i napisem" (dokładnie takie słowa padły na innym forum względem jednego z użytkowników). Zupełnie inaczej pisze się na forum, na którym administracja nie bierze udziału w jego życiu i na większość spraw nie zwraca uwagi, tak samo moderacja, a zupełnie inaczej na takim, na którym widać, że wszyscy starają się i każdemu zależy, aby dane miejsce było sympatyczne i pasowało kompromisowo każdemu. Co innego gdy forum powstaje w celach zarobkowych/komercyjnych, a co innego gdy istotą było pisanie i wymiana doświadczeń, w które inwestuje się wolny czas. Ot cały sekret. 

Proszę się zastanowić, czy aby być może FAF nie powstało dlatego właśnie, że na innych forach był problem z utrzymaniem standardów i chcieliśmy mieć własne, normalne miejsce do dyskusji. Bez offtopu, spamu, trolli, agresywnego marketingu.  

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

• Create New...