Jump to content
Nukari

Cipher BT - Bluetooth i kodek apt X

Recommended Posts

Ostatnio stałem się posiadaczem Isine 10 z cipher BT. Słucham przez bluetooth korzystając z shanlinga M1. Zastanawia mnie jak się ma sprawa korzystania z laptopa. Cipher audeze obsługuje kodeki apt x i aptx hd, przypuszczam, że mój laptop nie. (tani Asus, nie doszukałem się takiej informacji) . Czy warto dokupić zewnętrzny transmiter mozos mbl-hd korzystający z kodeków? No i pozostaje jeszcze kwestia połączenia go z laptopem (nie ma wyjścia optycznego), pozostaje wykorzystanie wyjścia słuchawkowego kablem aux ( nie wiem czy to możliwe). Laptop obsługuje dysk zewnętrzny ze sporą ilością muzyki dlatego zależy mi na jak najlepszej jakości poprzez bluetooth. Czy taki dodatkowy transmiter poprawi jakość połączenia? Porównywałem shanlinga z laptopem (bluetooth) i wydaje mi się , że z shanlinga jest jednak lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po aux trochę bez sensu, bo dalej będziesz korzystał z bebechów laptopa. Chyba że odpowiada Ci ta jakość, jak nie to zostaje optyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja nie znalazłem. Dziękuję. Przy okazji dopytam. Sprzedaje aune x1s i  aby podłączyć się po zwykłym kablu planuję zakup DFR. Czy to dobra decyzja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o parowanie się Red z isine i 10 to bardzo dobra decyzja. Czy zagra to lepiej niż Cypher Bt - zapewne nie, czy zagra lepiej niż X1S - na pewno tak

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Palpatine napisał:

Bluetooth V 4.0 - makasymalny kodek to aptx - 5 min googla

To wytłumacz, bo tego zawsze nie wiedziałem, jak jest zaimplementowany ten kodek? Bo z tego co napisałeś wynikałoby, że każde urządzenie z BT 4.0 ma aptx jak to ja tym jest? Czy jest to jakaś dodatkowa kość z aptxczy coś zaimplementowane w moduł BT, czy jest to software wpisany w moduł? To było dla mnie zawsze zagadką. Bo kodek sobie wyobrażam jako coś co instalujemy do danego odtwarzacza filmów, by mógł odczytać dany format.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nehero, musi być dodatkowy moduł od Qualcomm'a. Sama wersja protokołu BT definiuje tylko wsparcie, ale nie fabryczną implementację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Isine 10 zostaną ze mną na dłużej (jak się nabierze wprawy w zakładaniu i uszy się przyzwyczają to odwdzięczają się jak dla mnie bardzo fajnym brzmieniem), więc żeby nie zakładać nowego tematu dopytam jaki odtwarzacz z obsługą Tidala dodać im do pary? Czy może lepszym wyborem będzie LG V30? Słuchać będę przez cipher BT.

Edited by Nukari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Forum Audiofanatyk.pl

Forum audiofanatyk.pl to forum audio stworzone i prowadzone przez pasjonatów tematyki audiofilskiej. Prowadzone pod skrzydłami bloga, pozwala dzielić się opiniami i wrażeniami z odsłuchów, a także rozmawiać na tematy sprzętowe związane ze słuchawkami, kolumnami, wzmacniaczami i dowolnym innym sprzętem audio. 

×
×
  • Create New...