Jump to content
Nehero

O listwach słów kilka...

Recommended Posts

10 minut temu, LoCzekk napisał:

To po co wydawać 700zl na słaba listwe? 😂 Nie musisz odpowiadać na to pytanie, tak się tylko droczę 

Odpowiem, bo trzeba ten kondycjoner najpierw upolować , a listwa zawsze sie przyda .

Edited by pablo650

xd2SFeu.png

Jeszcze nie robiłem krytycznych odsłuchów od razu mówię. Ale na wstępnych na Converto chyba podniosła się znowu o oczko dynamika i czystość... może placebo, może nie.

• Approved 2

1 godzinę temu, Jakub Łopatko napisał:

dynamika i czystość

Czyli parametry których nie można pomierzyc, więc dalej może to być na granicy percepcji. :/

Dynamikę generalnie dałoby się, ale to się mierzy laboratoryjnie de facto. Sam kabel natomiast możesz w pełni pomierzyć. Charakterystykę prądową należałoby robić na specjalnie przygotowanym systemie z układem do sondowania i oscyloskopem.

15 minut temu, LoCzekk napisał:

Czyli parametry których nie można pomierzyc, więc dalej może to być na granicy percepcji. :/

Ja tam mam  cztery  sieciówki Wireworlda - Stratusa, Aurorę i dwie Elektry ,i u mnie zawsze jest dynamika i poprawa czystości , nie czuję żadnego placebo, tylko progres jakościowy.:trollface:A jak ktoś nie słyszy, to trudno - bedzie musiał się z tym męczyć.

Edited by pablo650
  • Like 2

@pablo650 Zacznijmy od tego że podchodzę sceptycznie do kabli sieciowych i listw a po drugie mam jeden zwykły, nie audiofilski kabel do S6. Dlatego nie insynuuj mi tutaj że nie słyszę. BTW. Jestem pewien że mam młodszy słuch :)

Każdy z tych kabli poprawia dynamikę i czystość o tę samą wartość procentową? 

Jeśli masz któryś wolne to z chęcią pożyczę za kaucję i sam posłucham. 

• Like 3

@LoCzekk Pozwolę sobie tylko zauważyć, że był dosyć długi czas, w trakcie którego można było się popisać w tym temacie wiedzą i samoświadomością dlaczego dany element elektryczny ma przełożenie na dźwięk (już całkowicie pomijam jaki konkretnie wpływ). Ostatecznie przez tydzień dowiedziałem się i nauczyłem więcej samodzielnie szukając odpowiedzi na swoje bardzo banalne pytania, niż tu na forum. Dlatego jak widzisz nie zadaję tu już od pewnego czasu pytańNa jakiekolwiek dociekliwe pytania odpowiada się tonem tak defensywnym, że aż ofensywnym i przez to dla mnie osobiście tu niezrozumiałym. Ale to być może dlatego, że jestem tak jak Ty racjonalistą i nawet jeśli coś słyszę, to staram się po prostu dociec dlaczego, dla własnej wiedzy i ciekawości.

W razie czego jak będziemy dopinali temat stereo, to jeśli tylko będzie miejsce w pudle, podeślę Ci jakiś prototyp do posłuchania. Ocenisz sam jak to gra i czy w ogóle gra. A czy usłyszysz różnicę czy nie oraz jaką, naprawdę nie będę miał z tym osobiście żadnego problemu i nie będę Ci robił uszczypliwości. To mają być Twoje doświadczenia i Twoje późniejsze wnioski. Zwłaszcza że zmiennych po drodze jest tyle, że bardzo łatwo nie usłyszeć absolutnie żadnej różnicy.

• Like 2

11 godzin temu, LoCzekk napisał:

@pablo650 Zacznijmy od tego że podchodzę sceptycznie do kabli sieciowych i listw a po drugie mam jeden zwykły, nie audiofilski kabel do S6. Dlatego nie insynuuj mi tutaj że nie słyszę. BTW. Jestem pewien że mam młodszy słuch :)

Każdy z tych kabli poprawia dynamikę i czystość o tę samą wartość procentową? 

Jeśli masz któryś wolne to z chęcią pożyczę za kaucję i sam posłucham. 

Odpowiedz nie była skierowana do ciebie, tylko do tych, którzy nic nie słyszą , bo ty masz słuch dobry i usłyszysz różnicę . Jeśli chodzi o wolny kabel , to na pewno mogę coś podesłać . Dogadamy sie na pw.:D

46 minut temu, pablo650 napisał:

tylko do tych, którzy nic nie słyszą , bo ty masz słuch dobry i usłyszysz różnicę

A to Panie Pawle nie może być sytuacji, że ktoś nie słyszy różnicy bo ma dobrą instalację lub np. bardzo małą ilość zakłóceń, więc nie ma aż tak dużo rzeczy do poprawy/zmiany? To nie są sytuacje zero-jedynkowe. Jeśli nie usłyszę różnicy w systemie X, ale za jakiś czas usłyszę w Y, to znaczy, że mam zły słuch okresowo? :)

10 godzin temu, Jakub Łopatko napisał:

A to Panie Pawle nie może być sytuacji, że ktoś nie słyszy różnicy bo ma dobrą instalację lub np. bardzo małą ilość zakłóceń, więc nie ma aż tak dużo rzeczy do poprawy/zmiany? To nie są sytuacje zero-jedynkowe. Jeśli nie usłyszę różnicy w systemie X, ale za jakiś czas usłyszę w Y, to znaczy, że mam zły słuch okresowo? :)

Może być taka sytuacja, i z tym się zgodzę - miałem na myśli tych którzy nie widzą, a raczej nie słyszą żadnej różnicy w dzwięku obojętnie co by nie zmienić w systemie , a są przecież i jest ich nie mało. Mam nową instalacje w budynku, a sam wcześniej u siebie wymieniłem całość i mógłbym powiedzieć że jest idealna - według pomiarów elektrycznych wykonywanych przez firmę modernizującą instalację w budynku , a mimo to stosuję kable i listwę, bo widzę że to jest dobre, i się sprawdza.

Po prostu mam wrażenie Panie Pawle, że takich osób pośród nas szuka się troszkę na siłę i niepotrzebnie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że nie jestem pesymistą ani głuchym, byłem natomiast sceptykiem, ale też i jestem realistą, który stara się odróżnić placebo od rzeczywistych efektów. Wcześniej np. niesłusznie oponowałem Panu przy powoływaniu się na kable głośnikowe. Okazuje się, że oba zagadnienia mogą bazować na dosyć dużej ilości zbieżnych względem siebie zjawisk. 

W pomieszczeniach potrafi powstawać najwięcej zakłóceń, a ściana potrafi być bardzo dobrym tłumikiem, zwłaszcza w przypadku RFI. 

24 minuty temu, Jakub Łopatko napisał:

Po prostu mam wrażenie Panie Pawle, że takich osób pośród nas szuka się troszkę na siłę i niepotrzebnie. Ze swojej strony mogę zapewnić, że nie jestem pesymistą ani głuchym, byłem natomiast sceptykiem, ale też i jestem realistą, który stara się odróżnić placebo od rzeczywistych efektów. Wcześniej np. niesłusznie oponowałem Panu przy powoływaniu się na kable głośnikowe. Okazuje się, że oba zagadnienia mogą bazować na dosyć dużej ilości zbieżnych względem siebie zjawisk. 

W pomieszczeniach potrafi powstawać najwięcej zakłóceń, a ściana potrafi być bardzo dobrym tłumikiem, zwłaszcza w przypadku RFI. 

Należy eksperymentować i szukać jak najlepszych warunków do pracy dla sprzętu, mając rozsądek i kontrolę nad wszystkimi aspektami - finansowymi też . :)  U mnie wszędzie beton z siatką stalową w środku, taki dodatkowy ekran .

• Like 1

We własnym mieszkaniu myśleć można :).

U mnie z kolei...

Mno8Zrz.png

... okazuje się, że jednak odsłuchy Lucarto PC-3 to nie było placebo. Faktycznie jest pewna bardzo subtelna różnica względem zwykłego kabla. Praktycznie na wszystkich trzech. Na razie goła listwa z komputerowego + Converto + HD800.

• Like 1

Komputer na podłodze i po USB połączone urządzenia, szum i słaby pisk w słuchawkach cały czas, słyszalny dobrze bez grającej muzyki i słabo słyszalny z muzyką, niezależnie czy Mojo czy Fiio Q5, ewidentnie od komputera to szło i to nie istotne pod które USB i czy nawet bezpośrednio pod mobasa podpięte czy pod przednie wyjście audio, komputer postawiony na meblu, zero szumu i pisków, bynajmniej tych słyszalnych. O.o A już chciałem kupować iDefendera, choć może i tak nie byłby to zły zakup, szczególnie, że da się go wyrwać jako używkę. Z komputerem na podłodze, oczywiście jedynie optyk działał normalnie, lecz to oczywiste, on jest poza tymi zakłóceniami.

Teraz niech ktoś powie, że podłoga nie gra, śmiało :D

Edited by Nehero

17 minut temu, Nehero napisał:

Komputer na podłodze i po USB połączone urządzenia, szum i słaby pisk w słuchawkach cały czas, słyszalny dobrze bez grającej muzyki i słabo słyszalny z muzyką, niezależnie czy Mojo czy Fiio Q5, ewidentnie od komputera to szło i to nie istotne pod które USB i czy nawet bezpośrednio pod mobasa podpięte czy pod przednie wyjście audio, komputer postawiony na meblu, zero szumu i pisków, bynajmniej tych słyszalnych. O.o A już chciałem kupować iDefendera, choć może i tak nie byłby to zły zakup, szczególnie, że da się go wyrwać jako używkę. Z komputerem na podłodze, oczywiście jedynie optyk działał normalnie, lecz to oczywiste, on jest poza tymi zakłóceniami.

Teraz niech ktoś powie, że podłoga nie gra, śmiało :D

Ja powiem , gra jak cholera , a po za tym u mnie wszystko gra ;) i dla tego nie słyszę szumów.

Edited by pablo650

1 minutę temu, pablo650 napisał:

a po za tym u mnie wszystko gra ;)

Bo może faktycznie tak jest, tylko musi sprzęt umieć i móc to pokazać. ^_^

16 minut temu, Nehero napisał:

Bo może faktycznie tak jest, tylko musi sprzęt umieć i móc to pokazać. ^_^

Już coś tam pokazuje i nawet przyjemnie się słucha . Ale chętnie posłuchał bym Pathosa  Inpola, po pełnym balansie i czy jestem z dzwiękiem do tyłu  a może do przodu. Takie ludzkie pragnienie czegoś innego.:D

@Nehero ,,Teraz niech ktoś powie, że podłoga nie gra, śmiało''

Gra jak najbardziej.Mój kumpel słucha muzyki wyłącznie z przytupem a to też jakiś element muzyki...chyba.:)

Teraz, Waifu napisał:

Czekam na audiofilskie płytki, kafelki i panele :D 

Ale tylko remastery  co najmniej 24 bitowe.:trollface:

39 minut temu, Tommy66 napisał:

@Waifu Ale chodzi Ci o cd czy winyle?:E

Only płyty SACD pozłacane 24 karatowym złotem. :D

Cd to przeżytek, teraz kasety magnetofonowe są na czasie.

37 minut temu, Waifu napisał:

Ja w kwestii tej podłogi.

No cóż bezpośrednio na podłodze komputer przenosił na słuchawki jakieś brudy, a na zwykłym drewnianym meblu już nie. I to nie było placebo, bo głuchy trup by nawet to usłyszał, nawet gdyby wsadził dodatkowo zatyczki do uszu. Ewidentnie wina podłogi.

Edit nie no żartuje nie ma sacd gold chyba, za to są MQD 24K gold CD’s https://bluecoastrecords.com/formats/master-quality-disc 40 zielonych za płytkę, coś koło 160 zł plus shipping, więc spokojnie 200zł stuknie za taką płytkę.

@Waifu Wystarczy że podłoga będzie odizolowana od drgań w jakiś sposób, choć nie wiem czy to w ogóle technicznie możliwe. Ale w kontekście zmian dźwiękowych, ostatecznie po paru dniach testów stwierdzam, że skalę zmian słyszę największą odpowiednio:

Kable/Zasilacz liniowy > Kondycjoner > Listwa.

Co ciekawe, listwa podpięta do prądu zwykłym kablem i tak samo zwykłymi kablami urządzenia do niej dawała najmniej zmian. Dopiero zastosowanie tam innych kabli zmieniło sytuację. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że bardziej słychać w takich listwach właśnie kable niż same listwy, po prostu działają i filtrują, koniec zadań. Ale już kondycjoner wprowadza serious business w system. Ale i tam podłączyć muszę go kablem C19, którego nie mam w żadnej innej formie i nie mogę rozsądzić, czy aby nie jest to też po części jego wpływ. Dlaczego kable zasilające mają taki mocny wpływ - rozpisałbym się, ale to ogólnie prosta fizyka i wszystko można znaleźć w sieci. Zasilacz liniowy do Pathosów wprowadza z kolei kolejny plusik do dynamiki i przede wszystkim bardziej czarne tło.

Testowałem różnorodne kombinacje, ale co do efektów końcowych na Pathosach, zarówno Converto jak i Aurium, jednak gdy połączy się to wszystko w całość - najlepsze kable, kondycjoner, LPS - to wtedy są one najbardziej słyszalne. Co się zmienia: wyraźnie czyściej, lepsza dynamika, ciemniejsze tło, nie jestem pewien też czy i w scenie się coś nie zmienia na plus, ale może to już zmęczenie dawało się we znaki. Ogólnie znika takie bardzo subtelne wrażenie szumu i zmatowienia w dźwięku. 

Wniosek końcowy: czyli jednak prąd gra.

Co ciekawe, najmniej na zmiany zareagowały mi K1000. Więcej natomiast odczułem w XC i HD800, a więc generalnie też na plus, bo oba modele są odpowiednio stosunkowo czułe i bardzo czułe. 

Wnioski poboczne:

• Najwięcej zmian paradoksalnie wprowadzają właśnie kable.
  • Listwa to przede wszystkim zabezpieczenie + filtracja i tak bym ją traktował, nie jako jakiś game changer. Większość zmian wprowadzają w niej kable, którymi jest przyłączana do sieci i do urządzeń.
  • Kondycjoner to takie połączenie jednego i drugiego z powyższego punktu.
  • LPS do Pathosów nie jest zakupem koniecznym na gwałt, a warto zostawić go sobie na koniec, wcześniej bawiąc się lampami i kablami, bo z tego zmian będzie najwięcej. LPS będzie wykończeniówką w tych konkretnych urządzeniach.
  • Like 2