Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje najlepszej mozliwej karty microSD do lg V40.

Oficjalny spec na stronie LG: https://www.lg.com/us/mobile-phones/v40-thinq/specs

Niby jest napisane ze obsluguje karty do 2TB, jednak na gsmarena jest napisane ze do 1TB. W zwiazku z tym nie wiem ktora informacja jest prawdziwa.

Prosze mi doradzic jaka bedzie najlepsza karta 1TB lub 2TB jezeli ten telefon taka obsluguje.

Z gory dziekuje za informacja.

Jakakolwiek, minimum class-10, byle nie marki no-name z aliexpress 5 TB za $2. Osobiście korzystam z kart SanDisk i Samsung.

36 minut temu, ideapad napisał:

Niby jest napisane ze obsluguje karty do 2TB, jednak na gsmarena jest napisane ze do 1TB. W zwiazku z tym nie wiem ktora informacja jest prawdziwa.

Zapewne ta na stronie producenta telefonu. Ogólnie podawane pojemności wspierane przez czytnik należy traktować z przymrużeniem oka. Z powodzeniem korzystałem z kart o pojemnościach, które teoretycznie nie powinny być wspierane przez urządzenie. Tyczy się to zarówno telefonów, jak i odtwarzaczy. Często to kwestia odpowiedniego sformatowania karty przed użyciem.

Kazda karta sprawdzonego producenta niebędąca nołnejmem z Chin będzie ok. Klasa 10 już jest niemal standardem i wszędzie idzie taką kupić. Wyższa klasa będzie jedynie w zapisie moze odczuwalna.
Jak producent podaje, ze do 2 TB, to do 2 TB, jak CI nie obsłuży karty 2 TB, to masz podstawę do reklamacji.

11 godzin temu, bachankas napisał:

Wyższa klasa będzie jedynie w zapisie moze odczuwalna.

Przy 2TB to ja podziękuję z zapisem na standardowych kartach :S

@ideapadPo pierwsze jak popatrzyłem to karty micro SD kończą się na 512 GB. Powyżej są już karty do aparatów fotograficznych SDXC.

Nawet gdyby była taka karta 2TB to musiałbyś liczyć się z wydatkiem minimum 2k zł, a szczerze to nawet coś koło 3k na spokojnie. 

Tutaj była od San Diska 1TB: https://shop.sandisk.com/store/sdiskus/pd/productID.5312044100/varProductID.5312044100 , ale kij wie czy wróci do sprzedaży.

Cena 1700 zł z samego przelicznika, dodaj cło i VAT. Drogo co nie? No ale można powiedzieć topowa karta i chyba jedna z niewielu, o ile jest jeszcze gdzieś do kupienia.

Na kartę 2TB nie liczyłbym, to się nie sprzeda, a do aparatów ludzie raczej nie potrzebują micro SD, do telefonów też zbędne takie pojemności, jak w każdej chwili możesz podpiąć 2TB dysk SSD pod USB C, a nawet 4TB czy 10TB, czy ile tylko telefon udźwignie.

Przejrzałem 3 sklepy morele, komputronik i x-kom, maksymalnie są tam karty 500 GB.

Nie prościej kupić 2TB dysk SSD na USB C, czy jakie tam wejście ma  ten telefon, a do telefonu kupić kartę 512GB?

1 minutę temu, ideapad napisał:

Tutaj jest karta 1TB od samsunga za 100zl:  https://allegro.pl/oferta/samsung-karta-micro-sd-1024gb-8399254135

Albo chińska podróbka, a w rzeczywistości karta 16 GB albo bóg wie ile.

To coś to jest właśnie to co pisał @daviox

12 godzin temu, daviox napisał:

Jakakolwiek, minimum class-10, byle nie marki no-name z aliexpress 5 TB za $2.

Co prawda tu to nie aliexpress i 2$, ale allegro i 100 zł. 

Odradzam, bo to za przeproszeniem gówno, a nie karta pamięci, a ktoś chce zarobić łatwe pieniądze na naiwnych ludziach wciskając kartę nie wiem może 32GB w opakowaniu karty 1024.

Popatrz na ceny w sklepach, potem spójrz jeszcze raz na to z allegro i pomyśl dlaczego za przeproszeniem to gówno, a nie karta pamięci. Ewentualnie obejrzyj testy podobnych szmelco-kart na YT gdzie ludzie pokazują czym są tak naprawdę te karty pamięci i na okładce mają 1024, a w rzeczywistości niby też mają 1024 GB, ale sztucznie zmienione, a w rzeczywistości siedzą tam kości o małych pojemnościach. Ale komputer łatwo jest oszukać i wcisnąć mu, że to karta 1TB czy nawet 10TB, a nie 32GB.

Wyjdzie szydło z worka, jak zechcesz zapełnić te "1024GB", wtedy będą się działy ciekawe rzeczy.

10 minutes ago, Nehero said:

Albo chińska podróbka, a w rzeczywistości karta 16 GB albo bóg wie ile.

To coś to jest właśnie to co pisał @daviox

Co prawda tu to nie aliexpress i 2$, ale allegro i 100 zł. 

Odradzam, bo to za przeproszeniem gówno, a nie karta pamięci, a ktoś chce zarobić łatwe pieniądze na naiwnych ludziach wciskając kartę nie wiem może 32GB w opakowaniu karty 1024.

Popatrz na ceny w sklepach, potem spójrz jeszcze raz na to z allegro i pomyśl dlaczego za przeproszeniem to gówno, a nie karta pamięci. Ewentualnie obejrzyj testy podobnych szmelco-kart na YT gdzie ludzie pokazują czym są tak naprawdę te karty pamięci i na okładce mają 1024, a w rzeczywistości niby też mają 1024 GB, ale sztucznie zmienione, a w rzeczywistości siedzą tam kości o małych pojemnościach. Ale komputer łatwo jest oszukać i wcisnąć mu, że to karta 1TB czy nawet 10TB, a nie 32GB.

Wyjdzie szydło z worka, jak zechcesz zapełnić te "1024GB", wtedy będą się działy ciekawe rzeczy.

Rozumiem.

Widze ze sie znasz na temacie, moglbys moze mi podpowiedziec w paru kwestiach jeszcze.

Nie chce zbytnio nosic jeszcze dodatkowego dysku sd do telefonu, bo uzywam telefonu+sluchawek np na silowni w fomie tidal offline, dlatego potrzebuje duzo miejsca na karcie na muzyke.

Jak to wyglada w praktyce, telefon + dysk , czy moglbys dac jakis przyklad.

Dodatkowo, jezeli powyzsza opcja bedzie slaba, to czy moglbys polecic dobra karte chyba 512GB z tego co piszecie, jest najlepszym wyborem pod moje preferencje, pomijajac 1TB/2TB w nieakceptowalnych dla mnie cenach....Karta w cenie telefonu (lol).

EDIT: co dziwne ten gosc od tej karty samsung 1TB, ma wiele pozytywnych ocen od kupujuacych ten produkt, dodatkowo wkleja zdjecia i specyfikacje karty: 

Witam. Mam na sprzedaż Karty Micro SD 1024 GB Samsung.

Pojemność: 1024 GB

Klasyfikacja prędkości: Klasa 10

UHS: 1024 GB U3

Zestaw zawiera:

1 x karta microSD

1 x adapter

1 x czytnik

Karty zostały przetestowane czego dowodzi załączony screen.

Czyli nabiera kompletnych laikow, ktorzy sugeruja sie jedynie napisem na telefonie , ze wykrywa teorytyczne 1TB?

Dziekuje !

Edited by ideapad

2 minuty temu, ideapad napisał:

Jak to wyglada w praktyce, telefon + dysk , czy moglbys dac jakis przyklad.

Korzystałem, co prawda z Note 4 i dysk HDD, ale działało, u mnie  było to raczej szybkie zgranie filmu na pamięc telefonu, bo dyski HDD zżerają trochę więcej baterii.

Przy SSD i USB C będzie szybciej, a same dyski SSD są mniej prądożerne. 

Oczywiście można bez problemu pracować bezpośrednio na podpiętym dysku, oglądać filmy czy słuchać muzyki, tak jak na laptopie, czy tablecie.

Pokaże Ci się taki dysk, tak samo jak karta pamięci, jako dodatkowy nośnik pamięci. Oczywiście u mnie w Note 4 trzeba było przez jakiś program czy  eksplorator wchodzić, żeby było wygodniej, bo ten wbudowany był trochę ułomny.

Jak teraz sprawa się ma to nie wiem, bo dalej mam Note 4. A iPad Pro dopiero od iPad OS zacznie obsługiwać dyski zewnętrzne, więc dopiero wtedy będę mógł zobaczyć jak wygląda sprawa prędkości przez USB - C.

7 minut temu, ideapad napisał:

Dodatkowo, jezeli powyzsza opcja bedzie slaba, to czy moglbys polecic dobra karte chyba 512GB z tego co piszecie

Np San Diska czy Samsunga, ale tego oryginalnego czy Kingstona. Trzeba by przejrzeć testy która karta wypada najlepiej, ale znów aż tak ogromnych różnic nie będzie o ile nie ma jakiś problemów czy wad. W X-kom, komputronik masz spory wybór.

13 minut temu, ideapad napisał:

pomijajac 1TB/2TB w nieakceptowalnych dla mnie cenach....Karta w cenie telefonu (lol).

Bo takie karty są tworzone głównie z myślą o aparatach fotograficznych i kamerach, gdzie pstrykasz sporo zdjęć czy nagrywasz sporo filmów FHD/UHD. Wtedy taki 1TB czy 2TB jest bardziej niż konieczne, a nawet must to have. No ale jeśli ktoś kupuje kartę pamięci za 2k czy kilka kart, to i aparat/ kamerę ma też z wyższej półki, więc karta może być to ułamek ceny. Ale nie wiem, spekuluję, nie znam się na fotografii czy nagrywaniu filmów.

Teraz telefony często mają już po 64GB/128GB pamięci na start, ewentualnie więcej za dopłatą, pomijam tutaj Apple, bo on ma chore ceny za dodatkową pamięć, a nawet to jest mało powiedziane. więc dla większości jest to wystarczająca ilość, a dodaj kartę 512GB i masz już sporo miejsca. Zresztą nie widzę jakiegoś wysypu kart pamięci o dużych pojemnościach, więc widać, nie są aż tak potrzebne zwykłemu kowalskiemu, a ilu jest takich, którzy trzymają 1TB muzyki na telefonie czy nagrywają non-stop filmy czy robią zdjęcia telefonem? Nie ma aż takiego popytu, więc nie ma też wyboru. Nie wiem jak jest to od strony produkcji micro SD o takiej pojemności, ale jak widać da się, bo San Disk dał radę, pytanie jedynie dlaczego tych kart już nie ma. Sam nie wiem, nie zagłębiałem się w temat.

26 minut temu, ideapad napisał:

co dziwne ten gosc od tej karty samsung 1TB, ma wiele pozytywnych ocen od kupujuacych ten produkt, dodatkowo wkleja zdjecia i specyfikacje karty: 

fałszywe konta może?

27 minut temu, ideapad napisał:

Czyli nabiera kompletnych laikow, ktorzy sugeruja sie jedynie napisem na telefonie , ze wykrywa teorytyczne 1TB?

Tak. Sam jak widzisz, wkleiłeś link i nie byłeś do końca świadomy, że to bubel. Teraz pomyśl o dziecku który chce kupić kartę pamięci, a ma 200 zł. Zobaczy na Allegro i bum, klient upieczony, czy nawet dorosły który nie wie za wiele na ten temat.

Rozumiem, jakiej ceny moge sie spodziewac oryginalnej 512gb karty microsd. 256gb chodza po ~200zl z tego co widzialem.

Ok, wytypowalem pare kart. Na allegro sa nizsze ceny. Prosze doradzcie ktora wybrac i dlaczego. Nie wiem czy ktorys z allegro sprzedajacych nie jest podejrzany. Dodatkowo nie wiem ile na X karcie bede mial natywnej wielkosci do wykorzystania.

typy:

1. https://allegro.pl/oferta/karta-sandisk-ultra-microsdxc-400gb-100mb-s-a1-10-8030051213    (sprzedajacy: supersprzedawca)

2. https://allegro.pl/oferta/karta-microsd-samsung-evo-microsdxc-512gb-cl10-7912735616     (sprzedajacy: morele)

Pytanie jest nastepujace, czy warto doplacac az 200zl za dodatkowe 112GB pojemnosci.  Co sadzicie na ten temat. Ile mb zajmuje powiedzmy 10 piosenek w jakosci master pobrane z tidala?

Z gory dziekuje za pomoc !

edit: 

Edited by ideapad

8 godzin temu, ideapad napisał:

Pytanie jest nastepujace, czy warto doplacac az 200zl za dodatkowe 112GB pojemnosci. 

To od Ciebie zależy czy potrzebujesz dodatkowej pojemności.

8 godzin temu, ideapad napisał:

Dodatkowo nie wiem ile na X karcie bede mial natywnej wielkosci do wykorzystania.

Wystarczy przeliczyć z systemu dziesiątkowego (producenci podają pojemność dysków) na dwójkowy (bios). Czyli pojemność pomnóż przez 1000x1000x1000 i podziel przez 1024/1024/1024.